Athlone Swimming Club






CONNACHT REGION CHRISTMAS 50'S GALA - 02/12/2017

Event 1  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Keon, Kayla            11 B/Sloe                 45.41      42.53  
  2 Martin, Lucy              10 .ATH                   49.37      42.55  
  3 Lynott, Faith             11 TRID                 1:00.00      43.52  
  4 Coleman, Sasha             9 .ATH                   47.92      43.89  
  5 Mc Keon, Ella M           10 TRID                   47.08      44.49  
  6 Pereguda, Joanna          11 C FIN                1:00.00      45.21  
  7 Guckian, Ella             11 TRID                   48.41      45.49  
  8 Flanagan, Keela           10 .ATH                   50.50      45.76  
  9 Mulrenan, Lily            10 COM                    48.91      46.04  
 10 O'Neill, Robyn            11 LONG-VD                51.92      46.24  
 11 Niznik, Amelia            11 LONG-VD                53.81      46.53  
 12 Stuart-Trainor, Kate      10 .ATH                   52.89      46.59  
 13 Mulvey, Molly              9 TRID                   47.28      47.90  
 14 Nolan, Shauna             10 LONG-VD                51.02      48.01  
 15 Byrne, Anna               11 LONG-VD              1:00.27      49.26  
 16 Greene, Sinead             9 .ATH                 1:00.00      49.33  
 17 Boardman, Sadie            9 LONG-VD                55.04      50.49  
 18 Manning, Shauna           10 LONG-VD              1:02.66      51.80  
 19 Donohue, Néasa             9 LONG-VD                54.85      52.16  
 20 Waldron, Zita             11 COM                    59.00      52.62  
 21 MC Keon, Sophie            9 TRID                 1:00.00      53.13  
 22 Nolan, Paula              10 .ATH                 1:00.00    1:00.88  
 23 Byrne, Elle                9 .ATH                 1:00.00    1:03.81  
 24 Fox, Rebecca              10 .ATH                 1:00.00    1:06.79  
 25 Brady, Kari                9 .ATH                 1:00.00    1:07.94  
 
Event 1  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mannion, Kate             13 .ATH                 1:41.47      44.92  
  2 Mc Crann, Ella            12 TRID                   48.90      48.24  
  3 Faughnan, Eimear          12 COM                    55.81      50.41  
  4 Hoare, Beibhinn           12 COM                    59.82      50.66  
  5 Mullaney, Katie           12 COM                    52.00      53.12  
 
Event 1  Girls 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Jennifer           14 C FIN                1:00.00      51.82  
 
Event 2  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Tom             10 .ATH                   44.00      42.18  
  2 Kilcommons, Alan          11 COM                    50.38      42.78  
  3 O'Regan, Kolm             10 .ATH                   47.94      43.67  
  4 Rynn, Eoghan              10 TRID                   43.97      44.92  
  5 Morgan, Eoin              10 COM                    47.63      44.94  
  6 Weafer, Ashley             9 LONG-VD                48.57      45.20  
  7 Fox, Jamie                11 .ATH                   46.06      45.86  
  8 O'Donoghue, Oisin          9 .ATH                   53.18      46.33  
  9 Tobin, Dylan              10 COM                    49.00      46.64  
 10 Mulry, Ciaran             10 COM                    55.33      46.68  
 11 Lanigan, Conor            10 TRID                 1:00.00      46.83  
 12 Hopkins, Aaron            10 LONG-VD                50.89      47.18  
 13 Mc Guigan, Shane          10 LONG-VD                51.73      47.28  
 14 O'Neill, Sean             10 .ATH                 1:43.56      47.42  
 15 Lawrence, Aaron            9 COM                    50.99      48.52  
 16 Dzaei, Amyan              10 LONG-VD                55.33      48.84  
 17 Mc Weeney, Senan           9 LONG-VD                46.45      50.07  
 18 Lynam, Eoin               10 .ATH                   58.61      50.17  
 19 Kennedy, Oisin             9 B/Sloe               1:00.00      51.54  
 20 O'Brien, Christian        10 .ATH                 1:48.29      52.70  
 21 Kuznecovs, Daniel         10 .ATH                 1:58.19      54.53  
 22 King, Harry                9 COM                  1:05.00      57.82  
 23 Fannon, Pierce             9 COM                  1:01.00    1:00.35  
 24 Hanly, Diarmuid            9 LONG-VD                59.25    1:01.18  
 25 Keaveney, Michael         10 COM                    59.00    1:02.45  
 
Event 2  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rockett, Mark             12 .ATH                   41.89      40.76  
  2 Lawrence, Scott           13 COM                    43.00      41.42  
  3 Fee, Brogan               12 C FIN                1:00.00      42.35  
  4 Mathews, Jamie            12 LONG-VD                47.61      43.81  
  5 Lynam, Aindriu            12 .ATH                   47.79      43.88  
  6 Rynn, Cormac              12 TRID                 1:00.00      44.27  
  7 Carr, Rory                12 LONG-VD                50.27      44.48  
  8 Harris, Joshua            13 LONG-VD                41.26      45.63  
  9 Breheny, Daniel           13 C FIN                  47.33      46.67  
 
Event 2  Boys 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Griffin          14 LONG-VD                40.87      46.60  
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith             11 TRID                   54.85      48.01  
  2 Brennan, Nicola           10 .ATH                   53.58      48.51  
  3 Coleman, Sasha             9 .ATH                   50.55      48.95  
  4 Freeman, Sinead            9 COM                    56.00      49.94  
  5 Duda, Fiona                9 COM                    54.91      50.36  
  6 Moran, Lorraine           10 .ATH                 1:00.00      50.72  
  7 Niznik, Amelia            11 LONG-VD                56.42      52.81  
  8 Guckian, Ella             11 TRID                   58.36      52.91  
  9 Boardman, Sadie            9 LONG-VD              1:02.43      54.87  
 10 Pereguda, Joanna          11 C FIN                1:00.00      55.22  
 11 Mannion, Gemma            10 .ATH                 1:00.00      56.91  
 12 Quinn, Grace               9 TRID                   57.91      56.98  
 13 Byrne, Anna               11 LONG-VD              1:09.43      57.72  
 14 Donohue, Néasa             9 LONG-VD              1:00.74      59.28  
 14 Phelan, Nicole            10 LONG-VD              1:03.85      59.28  
 16 Henry, Michele            10 COM                    58.00      59.34  
 17 Ryan, Emily                9 COM                  1:27.77    1:02.30  
 18 Nolan, Paula              10 .ATH                 1:11.11    1:02.50  
 19 Gatley, Orla              11 B/Sloe               1:00.00    1:03.34  
 20 Collier, Keeva             9 .ATH                 1:19.11    1:03.42  
 21 Greene, Sinead             9 .ATH                 1:00.00    1:03.48  
 22 Brady, Ella               10 .ATH                 1:00.00    1:04.44  
 23 Clyne, Ava                10 COM                  1:10.00    1:05.31  
 24 MC Keon, Sophie            9 TRID                 1:00.00    1:09.35  
 25 Grecu, Eva                10 COM                  1:00.00    1:15.27  
 -- Nolan, Emma                9 .ATH                 1:00.00         DQ  
 -- Ryan, Jane                 9 .ATH                 1:00.00         DQ  
 
Event 3  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Rachel          12 TRID                   44.64      44.25  
  2 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                   48.85      47.08  
  3 Burns, Fleur              13 C FIN                1:00.00      47.46  
  4 Donohue, Grainne          13 LONG-VD                51.04      47.94  
  5 Mc Crann, Ella            12 TRID                   55.33      53.56  
  6 Zydek, Nadia              13 .ATH                 1:00.00      54.64  
 
Event 3  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              14 TRID                 1:00.00      50.23  
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moro, Fredric             10 .ATH                 1:00.00      49.95   20  
  2 Tobin, Robert             11 COM                    53.00      51.02   17  
  3 O'Rourke, Tom             10 .ATH                   56.80      51.63   16  
  4 Lanigan, Conor            10 TRID                 1:02.25      51.97   15  
  5 MC Keon, Evan              9 B/Sloe                 52.24      52.11   14  
  6 O'Donoghue, Sean          11 .ATH                   56.38      52.18   13  
  7 O'Connor, Ben             10 TRID                   56.97      52.24   12  
  8 O'Brien, Christian        10 .ATH                 1:02.59      53.69   11  
  9 Fox, Jamie                11 .ATH                   56.35      54.12    9  
 10 Weafer, Jared             11 LONG-VD                55.94      54.51    7  
 11 Tobin, Dylan              10 COM                    55.52      54.63    6  
 12 Semikin, Makar            11 .ATH                   36.00      55.47    5  
 13 Kelleher, Eoin            10 COM                  1:00.96      56.62    4  
 14 Hopkins, Aaron            10 LONG-VD              1:02.37      57.58    3  
 15 O'Donoghue, Oisin          9 .ATH                   57.47      57.97    2  
 16 Kuznecovs, Daniel         10 .ATH                 1:00.00    1:02.51    1  
 17 Hanly, Diarmuid            9 LONG-VD                58.42    1:03.20  
 18 Keaveney, Michael         10 COM                    59.00    1:05.89  
 19 MC Crann, Reuben           9 TRID                 1:00.00    1:14.25  
 -- O'Regan, Kolm             10 .ATH                 1:00.38         DQ  
 
Event 4  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel           13 C FIN                  50.96      48.58   20  
  2 Lawrence, Scott           13 COM                    57.97      50.00   17  
  3 Carr, Rory                12 LONG-VD                54.36      50.18   16  
  4 Collier, Killian          12 .ATH                   52.64      50.64   15  
  5 Harris, Joshua            13 LONG-VD                   NT      50.79  
  6 Ivanov, Alex              12 LONG-VD                52.36      50.90   14  
  7 Larysz, Jakub             12 C FIN                1:00.00      53.52   13  
  8 O'Grady, Conor            12 B/Sloe               1:00.00      55.61   12  
  9 Hennessy, Evan            12 COM                    59.00      55.88   11  
 
Event 4  Boys 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brunt, Ernie              14 LONG-VD              1:01.26      51.92   20  
  2 Ledwith, Griffin          14 LONG-VD                55.33      54.42   17  
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Mairead             11 C FIN                  44.10      41.62  
  2 Brennan, Nicola           10 .ATH                   46.91      43.96  
  3 Duffy, Denise             11 LONG-VD                45.93      44.10  
  4 MC Dermott Lowe, Sarah    11 TRID                   47.00      44.84  
  5 Mc Keon, Ella M           10 TRID                   52.66      45.78  
  6 Moran, Lorraine           10 .ATH                   47.22      46.80  
  7 Dolan, Sarah              10 B/Sloe                 45.64      47.01  
  8 Nolan, Shauna             10 LONG-VD                46.96      48.25  
  9 Barry, Keri               11 LONG-VD                48.84      48.78  
 10 Mulvey, Molly              9 TRID                   56.71      49.01  
 11 Martin, Lucy              10 .ATH                   47.83      51.46  
 12 Quinn, Grace               9 TRID                   57.91      52.46  
 13 Phelan, Nicole            10 LONG-VD              1:04.63      52.96  
 14 Ryan, Jane                 9 .ATH                 1:00.00      56.95  
 15 Byrne, Anna               11 LONG-VD                57.59      57.45  
 16 Nolan, Emma                9 .ATH                 1:00.00    1:08.95  
 17 Lowe, Isobel               9 TRID                   56.00    1:12.14  
 -- Flanagan, Keela           10 .ATH                      NT         DQ  
 
Event 5  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                   44.29      41.43  
  2 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                   44.69      43.57  
  3 Donohue, Grainne          13 LONG-VD                42.37      45.80  
  4 Hayden, Aife              13 C FIN                  46.92      46.92  
  5 Keane, Millie             12 C FIN                     NT      52.97  
 
Event 5  Girls 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              14 TRID                   42.94      39.61  
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcommons, Alan          11 COM                    44.25      41.56  
  2 Lavin, Michael            10 COM                    44.56      43.31  
  3 Deehan, Oisin             11 .ATH                   44.82      45.51  
  4 Tobin, Robert             11 COM                    50.10      45.69  
  5 MC Keon, Evan              9 B/Sloe                 47.17      47.35  
  6 Semikin, Makar            11 .ATH                   51.76      48.29  
  7 Morgan, Eoin              10 COM                    57.00      48.73  
  8 Mc Weeney, Senan           9 LONG-VD                47.79      48.94  
  9 Rynn, Eoghan              10 TRID                   46.27      48.95  
 10 O'Neill, Sean             10 .ATH                   48.18      49.68  
 11 O'Rourke, Tom             10 .ATH                   47.48      51.63  
 12 Hopkins, Aaron            10 LONG-VD                52.23      53.28  
 13 Dzaei, Amyan              10 LONG-VD                58.26      56.69  
 14 Hanly, Diarmuid            9 LONG-VD              1:01.90    1:04.41  
 15 Kennedy, Oisin             9 B/Sloe               1:04.14    1:07.51  
 
Event 6  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fee, Brogan               12 C FIN                  44.80      40.79  
  2 Stuart-Trainor, Harry     13 .ATH                   47.75      41.01  
  3 Mathews, Jamie            12 LONG-VD                44.18      42.55  
  4 Rockett, Mark             12 .ATH                   42.88      42.62  
  5 Rynn, Cormac              12 TRID                   45.04      44.88  
  6 Carr, Rory                12 LONG-VD                53.59      47.71  
 
Event 6  Boys 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gurney, Leigh             14 LONG-VD                41.26      41.97  
  2 Ledwith, Griffin          14 LONG-VD                54.19      52.06  
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilroe, Hollie            11 COM                    43.07      34.77  
  2 Mulrenan, Lily            10 COM                    36.94      36.04  
  3 Lowe, Ruby                11 TRID                   37.97      36.43  
  4 Mc Keon, Kayla            11 B/Sloe                 38.94      36.54  
  5 Duffy, Denise             11 LONG-VD                37.12      36.69  
  6 Freeman, Sinead            9 COM                    36.70      36.98  
  7 Mannion, Gemma            10 .ATH                   37.90      37.08  
  8 Lynott, Faith             11 TRID                   44.43      37.11  
  9 Flanagan, Keela           10 .ATH                   45.99      37.26  
 10 Moran, Lorraine           10 .ATH                   37.46      37.28  
 11 O'Neill, Robyn            11 LONG-VD                37.64      37.40  
 12 Brennan, Nicola           10 .ATH                   37.26      37.54  
 13 Duda, Fiona                9 COM                    40.07      37.61  
 14 Dolan, Sarah              10 B/Sloe                 38.49      38.47  
 15 Martin, Lucy              10 .ATH                   38.53      38.50  
 16 Coleman, Sasha             9 .ATH                   37.29      38.77  
 17 MC Dermott Lowe, Sarah    11 TRID                 1:00.00      38.82  
 17 Stuart-Trainor, Kate      10 .ATH                   42.45      38.82  
 19 Lowe, Mairead             11 C FIN                  42.30      39.07  
 20 Mc Keon, Ella M           10 TRID                   40.20      39.30  
 21 Barry, Keri               11 LONG-VD                37.43      39.89  
 22 Niznik, Amelia            11 LONG-VD                37.14      40.01  
 23 Mulvey, Molly              9 TRID                   40.61      40.32  
 24 Guckian, Ella             11 TRID                   41.90      40.41  
 25 Pereguda, Joanna          11 C FIN                1:00.00      41.44  
 26 Hegarty, Niamh            11 .ATH                   51.00      41.93  
 27 Ryan, Jane                 9 .ATH                   43.58      42.22  
 28 Byrne, Anna               11 LONG-VD                43.76      42.95  
 29 Quinn, Grace               9 TRID                   44.78      43.47  
 30 Phelan, Nicole            10 LONG-VD                45.26      43.97  
 31 Collier, Keeva             9 .ATH                   49.57      45.14  
 32 Greene, Sinead             9 .ATH                   51.16      45.84  
 33 Clyne, Ava                10 COM                    51.00      46.65  
 34 Byrne, Niamh              10 B/Sloe               1:00.00      48.72  
 35 Ryan, Emily                9 COM                    53.00      49.81  
 36 Lowe, Isobel               9 TRID                   57.46      49.91  
 37 Boardman, Sadie            9 LONG-VD                50.02      50.00  
 38 Donohue, Néasa             9 LONG-VD                46.87      50.29  
 39 Brady, Ella               10 .ATH                 1:00.06      51.84  
 40 Gilsenan, Michelle        10 B/Sloe               1:00.00      52.53  
 41 MC Keon, Sophie            9 TRID                 1:00.00      53.28  
 42 Fee, Clara                 9 C FIN                1:00.00      53.96  
 43 Nolan, Paula              10 .ATH                   50.91      54.34  
 44 Nolan, Emma                9 .ATH                   57.10      55.74  
 45 Henry, Michele            10 COM                    51.49      56.46  
 46 Brady, Kari                9 .ATH                   57.71      57.56  
 47 Fox, Rebecca              10 .ATH                   59.28    1:02.53  
 48 Byrne, Elle                9 .ATH                   59.00    1:08.98  
 49 Grecu, Eva                10 COM                    56.00    1:13.02  
 
Event 7  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mannion, Kate             13 .ATH                   40.23      35.42  
  2 Donohue, Grainne          13 LONG-VD                38.74      37.00  
  3 Burns, Fleur              13 C FIN                1:00.00      37.93  
  4 O'Connor, Rachel          12 TRID                   40.98      38.06  
  5 Dinnigan, Eimear          13 C FIN                  42.04      38.85  
  6 Zydek, Nadia              13 .ATH                 1:00.00      40.21  
  7 Mc Crann, Ella            12 TRID                   42.91      41.57  
  8 Hoare, Beibhinn           12 COM                    54.78      42.65  
  9 Burke, Lauren             12 COM                    47.00      42.77  
 10 Faughnan, Eimear          12 COM                  1:22.64      42.81  
 11 Mullaney, Katie           12 COM                    45.00      43.07  
 12 Gallagher, Nicole         13 C FIN                1:00.00      44.59  
 13 Keane, Millie             12 C FIN                     NT      46.84  
 
Event 7  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              14 TRID                   38.40      35.89  
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donoghue, Sean          11 .ATH                   34.05      34.50  
  2 MC Keon, Leon             11 B/Sloe                 36.32      36.63  
  3 Semikin, Makar            11 .ATH                   38.76      36.98  
  4 Tobin, Robert             11 COM                    37.00      37.57  
  5 Kilcommons, Alan          11 COM                    42.90      37.58  
  6 Deehan, Oisin             11 .ATH                   39.30      37.76  
  7 O'Neill, Sean             10 .ATH                   41.94      37.84  
  8 Morgan, Eoin              10 COM                    40.48      37.88  
  9 Lavin, Michael            10 COM                    41.60      38.19  
 10 Weafer, Ashley             9 LONG-VD                40.74      39.27  
 11 Fox, Jamie                11 .ATH                   38.64      39.30  
 12 Weafer, Jared             11 LONG-VD                40.25      39.64  
 13 Moro, Fredric             10 .ATH                   41.35      39.67  
 14 Lynam, Eoin               10 .ATH                   45.07      40.19  
 15 Mc Guigan, Shane          10 LONG-VD                45.96      40.25  
 16 O'Regan, Kolm             10 .ATH                   40.25      40.35  
 17 Mulry, Ciaran             10 COM                    51.06      40.55  
 18 Tobin, Dylan              10 COM                    43.05      41.88  
 19 Kuznecovs, Daniel         10 .ATH                   43.40      42.51  
 20 Rynn, Eoghan              10 TRID                   43.59      43.19  
 21 O'Donoghue, Oisin          9 .ATH                   42.86      43.31  
 22 Mc Weeney, Senan           9 LONG-VD                41.50      44.48  
 23 Dzaei, Amyan              10 LONG-VD                38.37      44.86  
 24 Lawrence, Aaron            9 COM                    46.91      44.92  
 25 O'Connor, Ben             10 TRID                   43.44      46.55  
 26 Kennedy, Oisin             9 B/Sloe               1:00.00      47.77  
 27 Hanly, Diarmuid            9 LONG-VD                42.37      48.42  
 28 Gatley, Eoin               9 B/Sloe               1:00.00      50.73  
 29 MC Crann, Reuben           9 TRID                 1:00.00      51.05  
 30 O'Brien, Christian        10 .ATH                   43.45      52.63  
 31 Keaveney, Michael         10 COM                  1:01.51      54.35  
 32 King, Harry                9 COM                    55.00      57.78  
 33 Fannon, Pierce             9 COM                    58.45    1:00.02  
 -- Kelleher, Eoin            10 COM                    49.00         DQ  
 
Event 8  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stuart-Trainor, Harry     13 .ATH                   39.15      34.79  
  2 Mathews, Jamie            12 LONG-VD                35.49      34.97  
  3 Collier, Killian          12 .ATH                   36.91      35.14  
  4 Rockett, Mark             12 .ATH                   40.03      35.21  
  5 Fee, Brogan               12 C FIN                1:00.00      35.92  
  6 Carr, Rory                12 LONG-VD                35.27      36.48  
  7 Lynam, Aindriu            12 .ATH                   39.23      36.66  
  8 Rynn, Cormac              12 TRID                   35.98      36.91  
  9 Breheny, Daniel           13 C FIN                  40.79      38.58  
 10 Ivanov, Alex              12 LONG-VD                38.22      39.36  
 11 Larysz, Jakub             12 C FIN                1:00.00      40.23  
 12 Lehany Fee, Ben           13 C FIN                1:00.00      40.33  
 13 Harris, Joshua            13 LONG-VD                36.22      40.89  
 14 O'Grady, Conor            12 B/Sloe               1:00.00      42.83  
 15 Hennessy, Evan            12 COM                    44.00      49.77  
 16 Mitchell, Luke            12 COM                    53.00    1:08.25  
 
Event 8  Boys 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gurney, Leigh             14 LONG-VD                36.39      36.96  
  2 Ledwith, Griffin          14 LONG-VD                37.22      39.82  
  3 Brunt, Ernie              14 LONG-VD                41.34      40.03  
 
Event 9  Mixed 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:28.28  
  2 Athlone  'B'                                           NT    2:28.32  
  3 Trident Swim Club  'A'                                 NT    2:34.16  
  4 Athlone  'C'                                           NT    2:34.78  
  5 Ballinasloe S C  'A'                                   NT    3:10.47  
  6 Ballinasloe S C  'B'                                   NT    3:11.47  
 
Event 10  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:23.47  
  2 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:31.52  
  3 Trident Swim Club  'A'                                 NT    2:33.94