Athlone Swimming Club






ATHLONE GALA MARCH 2017

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               10 LASER                6:21.03    6:22.90        
 -- Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                       NT         DQ        
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 .ATH                 5:25.75    5:13.84        
  2 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                      NT    5:36.03        
  3 Coogan, Alfie             13 .ATH                 5:48.82    5:41.02        
  4 Semikin, Nikita           13 .ATH                      NT    5:50.69        
  5 Bodamer, Ralf             13 GAL                  5:45.50    5:51.08        
  6 Naughton, Ben             13 GAL                  5:50.50    5:53.38        
  7 Friel, Ethan              13 .ATH                      NT    5:53.73        
  8 McCormack, Cian           12 LONG                 6:32.65    6:05.33        
  9 McCarthy, Padraic         13 LASER                     NT    6:06.11        
 10 Dzaei, Alan               12 LONG                 6:20.43    6:17.98        
 11 Surdulli, Ilir            13 SHARK                6:45.11    6:29.60        
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              15 CBAR                      NT    5:18.11        
  2 Breslin, Ethan            14 CLM                       NT    5:30.84        
  3 Clarke, Billy             15 SHARK                5:57.55    5:44.36        
  4 Kennedy, Eidhne           14 GAL                  5:29.26    5:47.38        
  5 Lennon, Brian             14 SHARK                6:04.17    5:49.66        
  6 O'Malley, Eoin            15 GAL                  5:56.86    5:58.58        
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          22 .ATH                 4:31.34    4:34.21        
  2 Anderson, Ronan           19 SLIGO                4:30.96    4:40.13        
  3 Powell, Robert            17 .ATH                 4:49.06    4:44.76        
  4 Anderson, Eoin            16 SLIGO                4:58.66    5:05.56        
  5 MC Auley, Ian             16 .ATH                      NT    5:38.30        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              11 COM                  1:27.96    1:22.21        
  2 Regan, Alaoise            11 COM                  1:28.61    1:23.80        
  3 Mulrenan, Ellen           11 COM                       NT    1:25.42        
  4 Kennedy, Niamh            11 LASER                     NT    1:39.75        
  5 O'Brien, Grace            10 LONG                      NT    1:40.15        
  6 Mc Donagh, Leana          11 SHARK                     NT    1:42.92        
  7 Higgins, Cara             10 CLM                       NT    1:47.96        
  8 Currie, Olivia            10 SHARK                     NT    1:49.39        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  1:12.71    1:10.37        
  2 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:19.33    1:12.79        
  3 Kilcommons, Ciara         13 COM                  1:17.59    1:14.55        
  4 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 1:15.62    1:14.91        
  5 Curran, Kelis             12 COM                  1:18.28    1:15.19        
  6 Kelly, Aimee              13 SHARK                1:18.44    1:18.50        
  7 O'Donovan, Ella           13 SLIGO                1:19.35    1:21.56        
  8 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:26.89    1:23.13        
  9 Mulligan, Michelle        13 CLM                  1:23.57    1:23.61        
 10 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                1:24.13    1:26.56        
 11 Mc Fadden, Ava            13 COM                       NT    1:26.90        
 12 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:27.39    1:26.95        
 13 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:33.19    1:27.26        
 14 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                1:30.64    1:34.74        
 15 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:41.44    1:40.29        
 16 Deeley, Ava               12 LONG                 1:43.20    1:43.45        
 -- NicDhonnchadha, Caitrion  12 GAL                  1:40.00         DQ        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           14 .ATH                 1:10.82    1:07.73        
  2 Bates, Aoife              14 SHARK                1:10.89    1:09.96        
  3 Loftus, Zara              15 CLM                  1:12.03    1:12.11        
  4 Johnson, Laura            14 .ATH                 1:17.98    1:14.45        
  5 Grady, Hannah             15 CBAR                 1:15.80    1:14.50        
  6 Murphy, Freya             15 SHARK                1:16.12    1:15.14        
  7 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                1:30.14    1:18.49        
  8 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                1:21.99    1:19.27        
  9 Henehan, Rachel           15 CBAR                 1:21.73    1:19.83        
 10 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:19.07    1:20.40        
 11 Conway, Fiona             14 CBAR                 1:21.52    1:20.53        
 12 Raleigh, Rachael          14 LONG                 1:31.51    1:20.90        
 13 Conlon, Sarah             14 CBAR                 1:29.93    1:25.90        
 14 Smialek, Olivia           14 .ATH                 1:26.45    1:27.22        
 15 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                1:35.60    1:28.37        
 16 Mc Gath, Sarah            14 LASER                1:34.69    1:29.11        
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          18 .ATH                 1:07.12    1:08.21        
  2 Naughton, Imogen          17 SHARK                1:09.37    1:09.05        
  3 Dowling, Caoimhe          16 LASER                1:16.76    1:09.62        
  4 Borriello, Maeform        18 .ATH                 1:10.21    1:10.60        
  5 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       1:15.41    1:13.37        
  6 Joyce, Laura              17 CLM                  1:15.72    1:13.80        
  7 Johnson, Rachel           16 .ATH                 1:13.70    1:14.73        
  8 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:26.45    1:21.38        
  9 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:21.92    1:23.87        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               10 LASER                1:42.07    1:24.71        
  2 Treanor, Eoin             11 CLM                  1:45.65    1:24.80        
  3 Kearney, Oliver           11 C FIN                     NT    1:27.55        
  4 Fagan, Kyle               11 .ATH                      NT    1:29.84        
  5 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:35.84    1:31.69        
  6 Geng, Kaelan              11 GAL                  1:30.50    1:41.66        
  7 Lennon, David             11 SHARK                2:08.52    1:41.89        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 .ATH                 1:18.33    1:09.68        
  2 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 1:19.16    1:14.98        
  3 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 1:19.47    1:15.91        
  4 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:18.80    1:16.24        
  5 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:24.25    1:17.93        
  6 Naughton, Ben             13 GAL                  1:18.62    1:18.64        
  7 Bodamer, Ralf             13 GAL                  1:20.56    1:20.02        
  8 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:21.06    1:20.19        
  9 Cooke, Aonghus            12 Tuam Swim Team       1:21.89    1:20.59        
 10 Harrington, Shane         12 .ATH                 1:25.25    1:22.82        
 11 Todd, Nathan              12 LASER                     NT    1:23.40        
 12 Mroz, Kamil               12 LONG                 1:23.59    1:23.51        
 13 Blanchard, Ferghal        13 LASER                     NT    1:23.76        
 14 McCarthy, Padraic         13 LASER                1:25.47    1:25.09        
 15 Wooley, James             12 CLM                  1:27.92    1:26.62        
 16 Joyce, Niall              13 SHARK                1:29.25    1:28.47        
 17 Smith, Eamon              12 LONG                 1:35.37    1:29.02        
 18 Surdulli, Ilir            13 SHARK                1:54.67    1:29.90        
 19 Heaney, Mike              13 CLM                  1:33.90    1:31.05        
 20 Smith, Cian               12 .ATH                 1:39.18    1:34.17        
 21 Hanifa, Kaelan            12 C FIN                     NT    1:34.84        
 22 Mc Donnell, William       12 GAL                  1:30.50    1:38.20        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortune, Joshua           15 SLIGO                1:05.33    1:05.74        
  2 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:12.01    1:07.17        
  3 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                1:12.22    1:09.64        
  4 Madigan, Daniel           14 LONG                 1:09.08    1:10.41        
  5 Kearney, Oisin            14 C FIN                1:13.80    1:10.66        
  6 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:11.26    1:12.93        
  7 Romanov, Vladimir         14 .ATH                      NT    1:14.64        
  8 O'Donovan, Niall          15 SLIGO                1:23.78    1:16.49        
  9 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       1:10.27    1:17.50        
 10 Harley, Rowan             15 B/Sloe               1:23.98    1:17.62        
 11 Smith, Eoin               15 C FIN                1:26.54    1:19.08        
 12 Quinn, Daniel             15 .ATH                 1:51.50    1:19.96        
 13 Lennon, Brian             14 SHARK                1:21.94    1:20.04        
 14 Dunne, Pierce             15 CBAR                 1:24.41    1:21.79        
 15 Joyce, Cathal             14 CLM                       NT    1:25.79        
 16 Clark, Alex               14 SHARK                1:27.28    1:27.67        
 17 O'Malley, Eoin            15 GAL                  1:31.69    1:29.37        
 18 Murphy, Kell              14 SHARK                1:37.80    1:29.72        
 -- Maher, Anthony            15 SLIGO                1:10.00         DQ        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                   56.22      56.24        
  2 Gibbons, Brendan          22 .ATH                   58.23      58.12        
  3 Lennon, Fiachra           18 .ATH                   59.58    1:00.26        
  4 Carey, Andrew             17 .ATH                 1:00.01    1:00.40        
  5 Pilcher, Jack             16 CLM                  1:05.20    1:04.35        
  6 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  1:09.22    1:06.87        
  7 Morris, Jayke             17 CLM                  1:18.89    1:13.66        
  8 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:28.74    1:17.03        
  9 Staunton, William         16 CLM                  1:22.28    1:18.84        
 10 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:33.60    1:32.48        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              11 COM                  1:22.19    1:20.28        
  2 Scanlon, Aisling          11 LONG                 1:24.18    1:21.48        
  3 Mulrenan, Ellen           11 COM                  1:27.67    1:22.73        
  4 Griffin, Carol            11 SHARK                1:30.91    1:27.58        
  5 Burns, Anna               11 SHARK                1:34.19    1:27.85        
  6 Pliszka, Antonina         11 COM                  1:32.87    1:28.83        
  7 Fabian, Reka              11 LASER                1:35.92    1:29.29        
  8 O'Brien, Grace            10 LONG                 1:35.03    1:29.58        
  9 Kennedy, Niamh            11 LASER                1:33.42    1:30.23        
 10 O'Boyle, Jane             10 LONG                 1:29.88    1:31.67        
 11 Currie, Olivia            10 SHARK                1:40.22    1:31.92        
 12 Duda, Fiona                8 COM                  1:32.99    1:31.99        
 13 Powell, Ella              10 .ATH                 1:31.55    1:32.16        
 14 MC Manus, Emma            11 .ATH                 1:32.09    1:33.49        
 15 Duffy, Denise             10 LONG                 1:34.31    1:36.29        
 16 Freeman, Sinead            9 COM                  1:35.13    1:36.62        
 17 Mannion, Gemma             9 .ATH                 1:38.39    1:36.93        
 18 Curley, Caoimhe           10 CBAR                 1:34.77    1:37.52        
 19 Higgins, Cara             10 CLM                  1:35.83    1:40.00        
 20 Purtill, Aoife             9 .ATH                 1:41.09    1:42.34        
 -- Moran, Lorraine           10 .ATH                 1:38.30         DQ        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  1:13.70    1:11.58        
  2 Mc Auley, Sile            12 .ATH                 1:14.00    1:11.78        
  3 Farrell, Danielle         13 SLIGO                1:13.36    1:12.21        
  4 Kelly, Aimee              13 SHARK                1:14.56    1:13.34        
  5 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           1:14.31    1:13.95        
  6 Lynch, Helen              13 .ATH                 1:15.59    1:14.98        
  7 Condron, Sarah            13 .ATH                 1:17.46    1:15.03        
  8 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 1:16.91    1:15.91        
  9 Kilcommons, Ciara         13 COM                  1:16.80    1:16.03        
 10 Sharkey, Lauren           13 GAL                  1:22.87    1:16.20        
 11 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:16.19    1:16.35        
 12 O'Brien, Roisin           13 COM                  1:18.80    1:17.10        
 13 Curran, Kelis             12 COM                  1:20.75    1:17.39        
 14 Lowe, Erika               12 .ATH                 1:22.56    1:17.51        
 15 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                1:21.00    1:17.76        
 16 Davitt, Aoife             13 GAL                  1:22.18    1:18.69        
 17 Mc Fadden, Ava            13 COM                  1:23.95    1:19.64        
 18 Ward, Aileen              13 .ATH                 1:22.48    1:20.77        
 19 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:22.88    1:20.85        
 20 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                1:22.68    1:20.99        
 21 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:24.45    1:22.35        
 22 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           1:28.62    1:23.55        
 23 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               1:24.64    1:23.73        
 24 MC Hale, Zoe              12 CBAR                 1:29.84    1:23.80        
 25 Martin, Emily             12 .ATH                 1:30.05    1:23.86        
 26 MC Gonagle, Lucy          12 .ATH                 1:32.53    1:24.18        
 27 O'Donovan, Ella           13 SLIGO                1:26.27    1:24.53        
 28 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 1:24.46    1:24.62        
 29 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 1:26.49    1:24.82        
 30 Byrne, Ella               13 LONG                 1:29.71    1:24.92        
 31 Satchwell, Maria          12 COM                  1:31.14    1:25.05        
 32 Kennedy, Ellen            13 GAL                  1:25.96    1:25.78        
 33 O'Dea, Lucy               13 Bluefin SC           1:30.03    1:26.35        
 34 Moyles, Éabha             13 SLIGO                1:29.66    1:26.82        
 35 Monaghan, Ella            12 SLIGO                1:32.96    1:27.05        
 36 NicDhonnchadha, Caitrion  12 GAL                  1:30.75    1:27.15        
 37 Tully, Mollie B           13 Ballina SC           1:30.98    1:27.22        
 38 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:29.15    1:27.52        
 39 Henehan, Sophie           12 CBAR                 1:26.19    1:27.75        
 40 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:28.60    1:27.78        
 41 Stapleton, Aisling        12 CBAR                 1:30.10    1:29.31        
 42 Murphy, Aylah             12 SHARK                1:31.69    1:29.75        
 43 O'Brien, Millie           12 .ATH                 1:33.21    1:30.05        
 44 Leonard, Aoife            13 LONG                 1:28.50    1:30.27        
 45 Farrell, Rosie            13 COM                  1:30.44    1:30.54        
 46 Deeley, Ava               12 LONG                 1:33.05    1:30.57        
 47 Heaslip, Eliza            12 .ATH                 1:27.14    1:30.59        
 48 Mulligan, Michelle        13 CLM                  1:27.81    1:30.69        
 49 Henry, Wasini             12 .ATH                 1:29.01    1:31.44        
 50 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:39.13    1:32.63        
 51 Owens, Kate               12 GAL                  1:33.31    1:32.73        
 52 Allise, Healy Price       13 SHARK                1:31.00    1:33.12        
 53 Ni Bhrion, Caoimhe        13 LASER                1:38.93    1:33.68        
 54 Crisin, Paula             13 LASER                1:45.91    1:33.91        
 55 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:32.20    1:33.93        
 56 Donohue, Grainne          12 LONG                 1:28.28    1:36.13        
 57 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:35.28    1:38.83        
 -- Kenny, Bernadette         12 Bluefin SC           1:31.02         DQ        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                 1:07.65    1:06.61        
  2 Joyce, Grace              14 SHARK                1:12.27    1:11.25        
  3 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:13.36    1:12.12        
  4 Johnson, Laura            14 .ATH                 1:12.41    1:12.19        
  5 Ennis, Kelly              15 .ATH                 1:13.62    1:12.50        
  6 Wong, Tara                15 Ballina SC           1:13.32    1:12.55        
  7 Henry, Lisa               15 CLM                  1:15.08    1:14.03        
  8 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:18.98    1:14.19        
  9 Grady, Hannah             15 CBAR                 1:13.16    1:14.63        
 10 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           1:13.78    1:14.66        
 11 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:16.57    1:14.70        
 12 Andrews, Jennifer         14 C FIN                1:16.84    1:15.39        
 13 MC Weeney, Aine           14 LONG                      NT    1:15.69        
 14 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                1:19.22    1:15.98        
 15 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:17.88    1:16.11        
 16 Fadden, Heather           15 CBAR                 1:17.75    1:16.47        
 17 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                1:15.81    1:17.41        
 18 Donnelly, Becky           14 Ballina SC           1:14.86    1:17.45        
 19 Mc Gath, Sarah            14 LASER                1:26.59    1:17.68        
 20 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:20.84    1:17.85        
 21 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:20.90    1:18.39        
 22 Henehan, Rachel           15 CBAR                 1:17.95    1:18.51        
 23 Conlon, Sarah             14 CBAR                 1:20.01    1:19.26        
 24 Conway, Fiona             14 CBAR                 1:18.79    1:19.39        
 25 Lyons, Maria              14 SLIGO                1:18.78    1:20.00        
 26 Murphy, Freya             15 SHARK                1:16.81    1:20.06        
 27 Smialek, Olivia           14 .ATH                 1:20.88    1:20.22        
 28 Deely, Megan              15 CBAR                 1:21.47    1:20.39        
 29 Ginty, Aoife              15 LONG                 1:18.89    1:20.53        
 30 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 1:18.05    1:20.63        
 31 Owens, Oonagh             14 LASER                1:27.90    1:22.24        
 32 O' Neill, Aishling        14 LASER                1:22.05    1:22.57        
 33 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                1:24.82    1:23.07        
 34 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:24.23    1:23.33        
 35 Delaney, Kate             14 CLM                  1:24.25    1:23.57        
 36 Finnerty, Lára            14 CLM                  1:29.50    1:23.72        
 37 Sheridan, Elaine          15 Ballina SC           1:23.78    1:24.00        
 38 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       1:28.54    1:25.70        
 39 Heaney, Cathy             14 CLM                  1:29.04    1:26.88        
 40 Murphy, Jennifer          14 Ballina SC           1:29.06    1:27.95        
 41 Conneely, Grainne         14 SHARK                1:31.00    1:30.42        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          16 LASER                1:05.63    1:06.61        
  2 Borriello, Maeform        18 .ATH                 1:06.11    1:09.42        
  3 Kilduff, Jenni            16 COM                  1:10.56    1:09.90        
  4 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       1:10.39    1:09.91        
  5 Naughton, Imogen          17 SHARK                1:09.59    1:10.31        
  6 Johnson, Rachel           16 .ATH                 1:13.10    1:15.05        
  7 Egan, Edel                16 CBAR                 1:16.45    1:18.86        
  8 Reilly, Anoise            16 Ballina SC           1:18.24    1:20.14        
  9 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:22.08    1:20.57        
 10 Egan, Niamh               16 CBAR                 1:25.50    1:26.30        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               11 .ATH                 1:28.22    1:21.55        
  2 Flaherty, Roan            11 .ATH                 1:23.12    1:22.98        
  3 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:31.16    1:25.12        
  4 Langton, Killian          11 C FIN                1:25.79    1:25.14        
  5 Kearney, Oliver           11 C FIN                1:31.37    1:25.32        
  6 Walsh, Barry              10 B DOL                1:31.60    1:26.02        
  7 Hynes, Mark               10 LASER                1:30.97    1:26.37        
  8 Meegan, Zach              11 .ATH                 1:29.25    1:26.94        
  9 Treanor, Eoin             11 CLM                  1:32.37    1:27.33        
 10 Delaney, Jack             11 CLM                  1:32.90    1:29.60        
 11 Humpston, Ruairi          11 LONG                 1:26.31    1:29.61        
 12 Wooley, Luke              10 CLM                  1:29.38    1:29.63        
 13 O'Donoghue, Sean          10 .ATH                 1:32.65    1:29.95        
 14 Clifford, Eimhin          11 C FIN                1:33.94    1:31.11        
 15 Jennings, Euan            11 SHARK                1:34.31    1:31.59        
 16 Geng, Kaelan              11 GAL                  1:31.50    1:31.80        
 17 Semikin, Makar            11 .ATH                 1:34.24    1:35.32        
 18 Lennon, David             11 SHARK                1:37.82    1:36.00        
 19 Henson, Andrew             9 .ATH                 1:36.64    1:37.16        
 20 Connaughton, James         9 .ATH                 1:43.87    1:39.45        
 21 Naughton, Eoin            10 .ATH                 1:41.06    1:40.07        
 22 Chen, Jerry               10 .ATH                 1:43.73    1:42.50        
 23 O'Regan, Kolm             10 .ATH                 1:44.55    1:47.87        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 1:16.09    1:12.87        
  2 Bodamer, Ralf             13 GAL                  1:19.59    1:13.81        
  3 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:16.07    1:13.91        
  4 Lynam, Cillian            13 .ATH                 1:13.56    1:14.82        
  5 Ryan, Duileach            13 LONG                 1:16.43    1:15.60        
  6 Friel, Ethan              13 .ATH                 1:15.56    1:16.75        
  7 Joyce, Niall              13 SHARK                1:23.02    1:16.97        
  8 Naughton, Ben             13 GAL                  1:19.13    1:17.22        
  9 Semikin, Nikita           13 .ATH                 1:18.13    1:17.32        
 10 Cooke, Aonghus            12 Tuam Swim Team       1:16.13    1:17.53        
 11 Donohoe, Conor            12 CBAR                 1:21.77    1:17.95        
 12 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:19.56    1:19.05        
 12 Harrington, Shane         12 .ATH                 1:21.22    1:19.05        
 14 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:23.53    1:19.30        
 15 Donovan, Shane            13 .ATH                 1:23.62    1:20.50        
 16 Smith, Cian               12 .ATH                 1:22.22    1:20.72        
 17 Carney, Colm              13 CBAR                 1:27.44    1:21.58        
 18 Todd, Nathan              12 LASER                1:25.75    1:21.75        
 19 Kilkenny, Shaun           12 COM                  1:30.32    1:22.13        
 20 Blanchard, Ferghal        13 LASER                1:30.01    1:22.95        
 21 Heaney, Mike              13 CLM                  1:22.77    1:23.69        
 22 McCarthy, Padraic         13 LASER                1:27.47    1:24.00        
 23 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           1:22.81    1:24.65        
 24 Wooley, James             12 CLM                  1:23.18    1:25.27        
 25 Van DE Beek, Jake         13 Bluefin SC           1:30.97    1:26.38        
 26 Gillen, Ryan              12 SLIGO                1:24.36    1:27.22        
 27 Mroz, Kamil               12 LONG                 1:27.50    1:27.28        
 28 Dzaei, Alan               12 LONG                 1:24.36    1:27.75        
 29 Mc Donnell, William       12 GAL                  1:30.88    1:27.89        
 30 Smith, Eamon              12 LONG                 1:35.90    1:30.86        
 31 Donnelly, Jack            12 COM                  1:33.61    1:33.94        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       1:08.41    1:04.97        
  2 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                1:07.09    1:06.70        
  3 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:08.70    1:07.27        
  4 Keaney, Sean              15 SLIGO                1:08.79    1:08.31        
  5 Welby, Evan               15 SHARK                1:12.87    1:10.58        
  6 Heung, Tommy              15 CBAR                 1:11.62    1:11.72        
  7 Fortune, Joshua           15 SLIGO                1:10.78    1:11.88        
  8 Hornet, Ryan              15 LASER                1:17.19    1:12.41        
  9 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           1:15.78    1:12.42        
 10 Breslin, Ethan            14 CLM                  1:14.84    1:12.91        
 11 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       1:12.93    1:13.00        
 12 Joyce, Cathal             14 CLM                  1:16.22    1:14.66        
 13 Carter, Niall             14 CBAR                 1:16.72    1:14.75        
 14 Clarke, Billy             15 SHARK                1:20.65    1:14.92        
 15 Maher, Anthony            15 SLIGO                1:18.97    1:16.12        
 16 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:23.69    1:16.22        
 17 Dunne, Pierce             15 CBAR                 1:23.44    1:16.45        
 18 Lennon, Brian             14 SHARK                1:16.53    1:16.88        
 19 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:19.91    1:17.12        
 20 O'Donovan, Niall          15 SLIGO                1:19.44    1:17.13        
 21 Quinn, Daniel             15 .ATH                 1:22.81    1:17.23        
 22 Kennedy, Eidhne           14 GAL                  1:21.12    1:17.92        
 23 Leonard, Conor            14 LONG                 1:24.07    1:18.92        
 24 Romanov, Vladimir         14 .ATH                 1:21.12    1:18.93        
 25 Carey, Oisin              15 LASER                1:23.42    1:20.50        
 26 Naughton, Liam            14 .ATH                 1:20.00    1:20.79        
 27 O'Malley, Eoin            15 GAL                  1:21.63    1:22.08        
 28 Faherty, Christopher      14 LONG                 1:27.92    1:22.14        
 29 Powell, Luke              14 .ATH                 1:28.07    1:23.13        
 30 Murphy, Kell              14 SHARK                1:27.94    1:30.53        
 31 Clarke, Liam              15 LASER                1:30.75    1:30.99        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           19 SLIGO                  58.13      58.75        
  2 Powell, Robert            17 .ATH                   59.72    1:02.74        
  3 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  1:09.70    1:06.16        
  4 Kelly, Niall              16 CLM                  1:10.37    1:06.84        
  5 Anderson, Eoin            16 SLIGO                1:11.17    1:07.89        
  6 Pilcher, Jack             16 CLM                  1:04.76    1:09.05        
  7 Morris, Jayke             17 CLM                  1:12.30    1:11.23        
  8 Eglinton, Owen            16 SLIGO                1:13.17    1:12.38        
  9 Stewart, Harry            16 LONG                 1:31.25    1:14.14        
 10 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:23.65    1:23.56        
 
Event 6  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:06.72        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:12.94    2:10.68        
  3 Claremorris SC  'A'                               2:16.49    2:16.10        
  4 Laser S.C.  'A'                                   2:25.12    2:19.07        
  5 Ballina Swimming Club  'A'                        2:19.38    2:20.38        
     1) Donnelly, Becky 14              2) Reilly, Anoise 16              
     3) Wong, Tara 15                   4) Murphy, Rachel 17              
  6 Castlebar S C  'A'                                     NT    2:22.18        
  7 Claremorris SC  'B'                               2:24.81    2:22.35        
  8 Laser S.C.  'B'                                        NT    2:35.81        
 
Event 7  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:47.98        
  2 Claremorris SC  'A'                               2:07.27    2:02.31        
     1) Kelly, Niall 16                 2) Morris, Jayke 17               
     3) Pilcher, Jack 16                4) Staunton, Diarmuid 17          
  3 Castlebar S C  'A'                                     NT    2:04.64        
  4 Longford SC  'A'                                       NT    2:09.71        
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:04.67    2:10.22        
  6 Claremorris SC  'B'                               2:16.30    2:18.87        
  7 Laser S.C.  'A'                                   2:27.44    2:23.68        
 
Event 8  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              11 COM                  6:12.45    5:56.32        
  2 Regan, Alaoise            11 COM                  6:34.10    6:20.55        
  3 Griffin, Carol            11 SHARK                     NT    6:27.71        
  4 McCormack, Rionagh        10 LONG                      NT    7:08.91        
 
Event 8  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  5:27.91    5:19.37        
  2 Farrell, Danielle         13 SLIGO                5:46.46    5:34.40        
  3 Sharkey, Lauren           13 GAL                  5:59.53    5:42.08        
  4 Kelly, Aimee              13 SHARK                5:48.18    5:43.44        
  5 Lynch, Helen              13 .ATH                      NT    5:49.09        
  6 O'Brien, Roisin           13 COM                  5:58.16    5:51.49        
  7 Kilcommons, Ciara         13 COM                  5:54.24    5:54.18        
  8 Condron, Sarah            13 .ATH                      NT    5:55.78        
  9 Treanor, Sorcha           13 CLM                  5:56.34    5:57.18        
 10 Curran, Kelis             12 COM                  6:12.17    5:57.38        
 11 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  6:09.99    5:57.79        
 12 Lowe, Erika               12 .ATH                 6:43.91    6:06.15        
 13 Davitt, Aoife             13 GAL                  6:00.50    6:11.53        
 14 Kennedy, Ellen            13 GAL                  6:15.50    6:19.00        
 15 Horkan, Dearbhla          12 CLM                       NT    6:39.79        
 16 Allise, Healy Price       13 SHARK                     NT    7:16.48        
 -- Martin, Emily             12 .ATH                 6:50.00         DQ        
 
Event 8  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                 5:19.18    5:13.87        
  2 Bates, Aoife              14 SHARK                5:35.60    5:25.42        
  3 Joyce, Grace              14 SHARK                5:38.00    5:31.89        
  4 Pliszka, Anastazya        14 COM                  5:49.16    5:32.03        
  5 Murphy, Freya             15 SHARK                5:42.04    5:47.51        
  6 Henehan, Rachel           15 CBAR                 6:01.59    5:56.08        
  7 Lyons, Maria              14 SLIGO                5:56.35    5:58.01        
  8 O' Neill, Aishling        14 LASER                6:02.46    6:00.23        
  9 Deely, Megan              15 CBAR                 6:16.22    6:01.50        
 10 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                5:58.21    6:04.19        
 11 Delaney, Kate             14 CLM                  6:09.46    6:09.31        
 12 Owens, Oonagh             14 LASER                6:40.21    6:33.54        
 13 Rekai, Lisa               14 SHARK                     NT    6:55.64        
 14 Conneely, Grainne         14 SHARK                     NT    7:10.79        
 
Event 8  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          16 LASER                5:16.60    5:15.26        
  2 Naughton, Imogen          17 SHARK                5:13.88    5:15.62        
  3 Johnson, Rachel           16 .ATH                 5:30.17    5:35.40        
  4 Breslin, Niamh            16 CBAR                 5:56.62    6:03.49        
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan            11 .ATH                 1:33.88    1:32.73        
  2 Jennings, Euan            11 SHARK                1:40.34    1:33.89        
  3 Langton, Killian          11 C FIN                1:38.08    1:36.11        
  4 Kilcommons, Alan          10 COM                  1:38.56    1:40.04        
  5 Humpston, Ruairi          11 LONG                 1:47.85    1:41.45        
  6 Delaney, Jack             11 CLM                  1:45.44    1:41.82        
  7 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           1:40.13    1:42.72        
  8 Murphy, Adam              11 CBAR                 1:41.87    1:43.17        
  9 O'Neill, Sean             10 .ATH                 1:55.37    1:45.71        
 10 Lennon, David             11 SHARK                1:46.22    1:48.70        
 11 Meegan, Zach              11 .ATH                 1:54.62    1:50.88        
 12 Fox, Jamie                11 .ATH                 1:59.72    1:59.82        
 13 Collier, Killian          11 .ATH                      NT    2:02.24        
 14 Brennan, Peter             9 .ATH                 1:58.34    2:02.93        
 15 O'Brien, Christian         9 .ATH                 2:04.44    2:21.39        
 -- Claffey, Rian             10 .ATH                 1:59.48         DQ        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 .ATH                 1:17.47    1:16.94        
  2 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:23.60    1:24.32        
  3 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:22.34    1:24.72        
  4 Naughton, Ben             13 GAL                  1:26.56    1:25.94        
  5 Friel, Ethan              13 .ATH                 1:35.68    1:26.93        
  6 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 1:29.41    1:27.93        
  7 McCormack, Cian           12 LONG                 1:31.26    1:28.64        
  8 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:29.60    1:28.72        
  9 Blanchard, Ferghal        13 LASER                1:28.19    1:30.45        
 10 Guckian, Eoin             13 TRID                 1:30.48    1:31.38        
 11 Donovan, Shane            13 .ATH                 1:36.84    1:31.89        
 12 Cooke, Aonghus            12 Tuam Swim Team       1:32.94    1:32.30        
 13 Carney, Colm              13 CBAR                 1:34.30    1:33.10        
 14 Balaskie, James           13 CBAR                 1:33.55    1:33.59        
 15 Van DE Beek, Jake         13 Bluefin SC           1:46.66    1:34.80        
 16 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           1:30.75    1:35.17        
 17 Donohoe, Conor            12 CBAR                 1:40.32    1:36.52        
 18 Surdulli, Ilir            13 SHARK                1:35.92    1:36.95        
 19 Joyce, Niall              13 SHARK                1:34.16    1:37.21        
 20 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 1:34.64    1:37.94        
 21 Todd, Nathan              12 LASER                1:53.00    1:38.73        
 22 Claffey, Donagh           13 .ATH                 1:39.74    1:40.10        
 23 Mc Carthy, Fionn          12 SHARK                1:42.91    1:42.61        
 24 Moore-Keane, Ross         12 .ATH                 1:38.04    1:45.33        
 25 Hanifa, Kaelan            12 C FIN                1:43.19    1:47.30        
 26 Fee, Brogan               12 C FIN                1:46.94    1:49.36        
 27 Ward, Liam                12 .ATH                 2:07.25    2:02.31        
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       1:22.00    1:14.17        
  2 Sutton, Diarmiud          14 TRID                 1:15.41    1:14.79        
  3 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                1:16.66    1:15.51        
  4 Clarke, Billy             15 SHARK                1:15.78    1:16.94        
  5 Hornet, Ryan              15 LASER                1:19.43    1:17.04        
  6 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:18.49    1:17.86        
  7 Maher, Anthony            15 SLIGO                1:20.18    1:18.18        
  8 Fortune, Joshua           15 SLIGO                1:22.54    1:18.47        
  9 Welby, Evan               15 SHARK                1:17.87    1:18.98        
 10 Stevenson, John           15 .ATH                 1:20.42    1:19.78        
 11 O'Donovan, Niall          15 SLIGO                1:24.48    1:22.75        
 12 Kennedy, Eidhne           14 GAL                  1:24.75    1:24.03        
 13 Carey, Oisin              15 LASER                1:22.08    1:24.35        
 14 O'Malley, Eoin            15 GAL                  1:26.72    1:24.98        
 15 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           1:26.28    1:25.47        
 16 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       1:25.59    1:26.31        
 17 Carter, Niall             14 CBAR                 1:26.69    1:26.72        
 18 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:27.35    1:26.95        
 19 O Rourke, Diarmuid        14 Tuam Swim Team       1:27.33    1:27.14        
 20 Quinn, Daniel             15 .ATH                 1:27.65    1:27.22        
 21 Smith, Eoin               15 C FIN                1:31.34    1:27.49        
 22 Clark, Alex               14 SHARK                1:28.65    1:27.59        
 23 Powell, Luke              14 .ATH                 1:40.11    1:29.77        
 24 Faherty, Christopher      14 LONG                 1:39.46    1:33.82        
 25 Clarke, Liam              15 LASER                1:40.71    1:41.44        
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           19 SLIGO                1:05.79    1:07.85        
  2 Scully, Bryan             16 .ATH                 1:09.98    1:12.73        
  3 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:16.34    1:15.52        
  4 Anderson, Eoin            16 SLIGO                1:19.41    1:16.93        
  5 Morris, Jayke             17 CLM                  1:15.48    1:17.41        
  6 MC Auley, Ian             16 .ATH                 1:16.17    1:17.48        
  7 Staunton, William         16 CLM                  1:20.57    1:21.97        
  8 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:22.01    1:24.12        
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Carol            11 SHARK                1:35.38    1:37.70        
  2 Curley, Caoimhe           10 CBAR                 1:45.41    1:41.71        
  3 Martin, Lucy               9 .ATH                 1:47.96    1:43.04        
  4 O'Boyle, Jane             10 LONG                 1:50.38    1:44.04        
  5 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       1:47.76    1:46.15        
  6 Kennedy, Niamh            11 LASER                1:47.12    1:47.61        
  7 Powell, Ella              10 .ATH                 1:54.44    1:48.03        
  8 Mc Donagh, Leana          11 SHARK                1:47.22    1:48.68        
  9 Fabian, Reka              11 LASER                     NT    1:49.05        
 10 Manning, Katie            10 LONG                 1:46.89    1:49.50        
 11 Scanlon, Aisling          11 LONG                 1:51.39    1:49.68        
 12 Coleman, Sasha             8 .ATH                 2:06.13    1:54.86        
 13 Brennan, Nicola            9 .ATH                 1:56.00    1:58.50        
 14 O'Brien, Grace            10 LONG                 2:23.01    1:59.41        
 15 Reid O'Neill, Katie Rose  11 .ATH                      NT    2:03.34        
 -- Burns, Anna               11 SHARK                1:46.40         DQ        
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:20.25    1:19.45        
  2 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 1:19.68    1:19.62        
  3 Mc Fadden, Ava            13 COM                  1:22.57    1:21.46        
  4 Brennan, Judy             13 .ATH                 1:22.40    1:22.03        
  5 Condron, Sarah            13 .ATH                 1:24.37    1:26.82        
  6 O'Brien, Roisin           13 COM                  1:31.43    1:28.34        
  7 Kelly, Aimee              13 SHARK                1:27.84    1:28.37        
  8 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                1:30.97    1:29.13        
  9 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           1:31.03    1:30.24        
 10 Sharkey, Lauren           13 GAL                  1:32.17    1:31.18        
 11 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:35.70    1:32.64        
 12 Martin, Emily             12 .ATH                 1:36.00    1:33.33        
 13 Bartram, Nia              13 LONG                 1:32.82    1:33.50        
 14 Crisin, Paula             13 LASER                1:35.76    1:34.14        
 15 Ward, Aileen              13 .ATH                 1:34.54    1:34.22        
 16 Satchwell, Maria          12 COM                  1:36.81    1:34.64        
 17 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC           1:35.55    1:34.87        
 18 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:36.25    1:34.99        
 19 Mc Auley, Sile            12 .ATH                 1:37.68    1:35.42        
 20 Leonard, Aoife            13 LONG                 1:52.75    1:37.55        
 21 Stapleton, Aisling        12 CBAR                 1:37.80    1:37.98        
 22 Davitt, Aoife             13 GAL                  1:38.60    1:38.04        
 23 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               1:36.29    1:38.17        
 24 Kennedy, Ellen            13 GAL                  1:38.88    1:39.22        
 25 Clarke, Eloise            12 .ATH                 1:39.19    1:39.90        
 26 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:41.69    1:40.27        
 27 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:38.49    1:41.01        
 28 Monaghan, Ella            12 SLIGO                1:45.50    1:41.07        
 29 Deely, Ella               12 CBAR                 1:37.57    1:41.18        
 30 Kenny, Bernadette         12 Bluefin SC           1:42.75    1:41.84        
 31 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 1:47.47    1:41.91        
 32 Murphy, Aylah             12 SHARK                1:40.28    1:42.33        
 33 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:45.63    1:42.47        
 34 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  1:40.90    1:42.53        
 35 MC Hale, Zoe              12 CBAR                 1:44.39    1:43.60        
 36 Moyles, Éabha             13 SLIGO                1:40.50    1:43.66        
 37 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:40.82    1:43.82        
 38 Horan, Ivanna             12 CBAR                 1:42.82    1:45.29        
 39 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 1:50.90    1:46.74        
 40 Ni Bhrion, Caoimhe        13 LASER                1:53.44    1:47.47        
 41 Mannion, Kate             12 .ATH                 1:54.27    1:48.34        
 42 Owens, Kate               12 GAL                  1:45.50    1:50.32        
 43 Donohue, Grainne          12 LONG                 1:49.98    2:04.84        
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              14 SHARK                1:19.76    1:18.38        
  2 Flaherty, Ellen           14 .ATH                 1:18.58    1:18.97        
  3 Fadden, Heather           15 CBAR                 1:20.46    1:19.87        
  4 Bates, Aoife              14 SHARK                1:28.99    1:22.74        
  5 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                1:28.38    1:23.97        
  6 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:23.37    1:24.67        
  7 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:28.27    1:25.00        
  8 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:24.33    1:25.28        
  9 Henry, Lisa               15 CLM                  1:24.58    1:25.40        
 10 Grady, Hannah             15 CBAR                 1:25.25    1:26.77        
 11 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:27.17    1:26.88        
 12 Clarke, Isabelle          14 .ATH                 1:25.87    1:27.13        
 13 Andrews, Jennifer         14 C FIN                1:25.24    1:27.22        
 14 Loftus, Zara              15 CLM                  1:27.98    1:27.91        
 15 O' Neill, Aishling        14 LASER                1:30.18    1:28.80        
 16 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       1:29.98    1:29.20        
 17 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:30.42    1:30.45        
 18 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:29.49    1:30.86        
 19 Daly, Kelsey              15 .ATH                 1:31.84    1:31.19        
 20 Judge, Roisin             15 Ballina SC           1:29.30    1:31.34        
 21 Deely, Megan              15 CBAR                 1:30.77    1:31.38        
 22 Finnerty, Lára            14 CLM                  1:28.23    1:31.45        
 23 Heaney, Cathy             14 CLM                  1:33.28    1:31.66        
 24 Ginty, Aoife              15 LONG                 1:33.32    1:35.43        
 25 Raleigh, Rachael          14 LONG                      NT    1:35.83        
 26 Sheridan, Elaine          15 Ballina SC           1:35.54    1:36.16        
 27 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:37.60    1:36.58        
 28 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 1:36.12    1:36.63        
 29 Delaney, Kate             14 CLM                  1:34.08    1:36.91        
 30 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       1:37.33    1:37.41        
 31 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 1:40.42    1:38.11        
 32 Rekai, Lisa               14 SHARK                1:40.29    1:44.45        
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          17 SHARK                1:23.87    1:23.68        
  2 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:26.96    1:28.60        
  3 Donnelly, Sarah           16 Ballina SC           1:27.44    1:30.12        
  4 Reilly, Anoise            16 Ballina SC           1:31.58    1:30.13        
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               11 .ATH                 1:11.57    1:08.78        
  2 Flaherty, Roan            11 .ATH                 1:16.79    1:14.82        
  3 Kearney, Oliver           11 C FIN                1:13.46    1:15.94        
  4 Langton, Killian          11 C FIN                1:17.87    1:16.50        
  5 Murphy, Adam              11 CBAR                 1:19.86    1:17.32        
  6 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:17.52    1:17.71        
  7 Treanor, Eoin             11 CLM                  1:14.31    1:17.73        
  8 Walsh, Barry              10 B DOL                1:21.75    1:18.99        
  9 Meegan, Zach              11 .ATH                 1:22.61    1:19.13        
 10 Delaney, Jack             11 CLM                  1:20.89    1:19.29        
 11 Humpston, Ruairi          11 LONG                 1:17.70    1:19.97        
 12 Jennings, Euan            11 SHARK                1:19.00    1:21.25        
 13 Geng, Kaelan              11 GAL                  1:21.78    1:21.73        
 14 Claffey, Rian             10 .ATH                 1:25.77    1:22.63        
 15 Henson, Andrew             9 .ATH                 1:25.38    1:22.82        
 16 Clifford, Eimhin          11 C FIN                1:23.02    1:22.90        
 17 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           1:23.78    1:22.91        
 18 Lynam, Aindriu            11 .ATH                 1:23.76    1:23.57        
 19 Kilcommons, Alan          10 COM                  1:24.68    1:24.68        
 20 Semikin, Makar            11 .ATH                 1:25.69    1:27.83        
 21 Chen, Jerry               10 .ATH                 1:35.84    1:28.63        
 22 Connaughton, James         9 .ATH                 1:29.21    1:28.73        
 23 O'Regan, Kolm             10 .ATH                 1:31.15    1:28.85        
 24 Collier, Killian          11 .ATH                 1:27.96    1:29.00        
 25 Naughton, Eoin            10 .ATH                 1:33.09    1:30.03        
 26 O'Neill, Sean             10 .ATH                 1:31.06    1:33.08        
 27 Fox, Jamie                11 .ATH                 1:34.16    1:33.09        
 28 Rockett, Mark             11 .ATH                 1:32.20    1:33.44        
 29 O'Brien, Christian         9 .ATH                 1:51.61    1:44.24        
 30 Brennan, Peter             9 .ATH                 1:37.94    1:46.40        
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 .ATH                 1:05.79    1:00.60        
  2 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:03.08    1:03.96        
  3 Friel, Ethan              13 .ATH                 1:05.64    1:04.12        
  4 Bodamer, Ralf             13 GAL                  1:04.44    1:04.41        
  5 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 1:05.67    1:04.65        
  6 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:05.62    1:04.73        
  7 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:07.12    1:06.52        
  8 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:06.04    1:06.59        
  9 Lynam, Cillian            13 .ATH                 1:07.32    1:06.62        
 10 Donovan, Shane            13 .ATH                 1:10.75    1:09.19        
 11 Semikin, Nikita           13 .ATH                 1:11.12    1:09.54        
 12 Joyce, Niall              13 SHARK                1:12.50    1:10.60        
 13 Todd, Nathan              12 LASER                1:14.88    1:11.18        
 14 McCormack, Cian           12 LONG                 1:12.48    1:11.40        
 15 Surdulli, Ilir            13 SHARK                1:09.10    1:11.64        
 16 Harrington, Shane         12 .ATH                 1:12.39    1:11.68        
 17 Kilkenny, Shaun           12 COM                  1:11.30    1:11.74        
 18 Smith, Cian               12 .ATH                 1:11.63    1:12.02        
 19 McCarthy, Padraic         13 LASER                1:14.75    1:12.59        
 20 Mc Carthy, Fionn          12 SHARK                1:13.45    1:12.80        
 21 Heaney, Mike              13 CLM                  1:11.96    1:12.88        
 22 Balaskie, James           13 CBAR                 1:12.42    1:13.05        
 23 Mroz, Kamil               12 LONG                 1:12.49    1:13.47        
 24 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           1:18.04    1:13.55        
 25 Van DE Beek, Jake         13 Bluefin SC           1:15.83    1:13.85        
 26 Guckian, Eoin             13 TRID                 1:14.11    1:13.89        
 27 Gillen, Ryan              12 SLIGO                1:13.64    1:14.14        
 28 Collins, Patrick          13 .ATH                 1:19.90    1:14.73        
 29 Mc Donnell, William       12 GAL                  1:18.41    1:16.19        
 30 Moore-Keane, Ross         12 .ATH                 1:15.81    1:17.62        
 31 Claffey, Donagh           13 .ATH                 1:17.68    1:18.59        
 32 Smith, Eamon              12 LONG                 1:21.29    1:19.35        
 33 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 1:17.75    1:19.60        
 34 Donnelly, Jack            12 COM                  1:23.02    1:21.69        
 35 Stuart-Trainor, Harry     12 .ATH                 1:27.13    1:25.60        
 36 Ward, Liam                12 .ATH                 1:36.83    1:38.72        
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team         58.19      57.44        
  2 Heung, Tommy              15 CBAR                   58.68      59.44        
  3 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:00.43      59.67        
  4 Sutton, Diarmiud          14 TRID                 1:01.34    1:00.28        
  5 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                  59.68    1:00.37        
  6 Hornet, Ryan              15 LASER                1:01.34    1:00.39        
  7 Kearney, Oisin            14 C FIN                  59.97    1:00.57        
  8 Welby, Evan               15 SHARK                1:00.41    1:01.22        
  9 Madigan, Daniel           14 LONG                 1:02.40    1:02.15        
 10 Keaney, Sean              15 SLIGO                1:02.44    1:02.74        
 11 Kennedy, Eidhne           14 GAL                  1:04.56    1:02.87        
 12 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           1:02.69    1:03.26        
 13 Clarke, Billy             15 SHARK                1:03.81    1:03.32        
 14 Breslin, Ethan            14 CLM                  1:04.75    1:03.40        
 15 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:02.38    1:03.62        
 16 Maher, Anthony            15 SLIGO                1:04.98    1:03.68        
 17 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:04.54    1:03.69        
 18 Carter, Niall             14 CBAR                 1:03.56    1:04.63        
 19 Naughton, Liam            14 .ATH                 1:03.63    1:04.66        
 20 Stevenson, John           15 .ATH                 1:05.42    1:04.79        
 21 Dunne, Pierce             15 CBAR                 1:04.13    1:05.30        
 22 Joyce, Cathal             14 CLM                  1:05.06    1:05.33        
 23 Carey, Oisin              15 LASER                1:06.13    1:06.51        
 24 O Rourke, Diarmuid        14 Tuam Swim Team       1:06.65    1:06.54        
 25 Romanov, Vladimir         14 .ATH                 1:07.03    1:07.37        
 26 Harley, Rowan             15 B/Sloe               1:10.17    1:07.53        
 27 Quinn, Daniel             15 .ATH                 1:06.71    1:07.62        
 28 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:06.68    1:07.93        
 29 O'Donovan, Niall          15 SLIGO                1:09.50    1:08.50        
 30 Leonard, Conor            14 LONG                 1:08.85    1:08.80        
 31 Powell, Luke              14 .ATH                 1:14.70    1:10.24        
 32 Faherty, Christopher      14 LONG                 1:09.26    1:10.82        
 33 Clark, Alex               14 SHARK                1:14.14    1:12.71        
 34 Clarke, Liam              15 LASER                1:17.62    1:18.82        
 
Event 11  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                   51.53      51.33        
  2 Gibbons, Brendan          22 .ATH                   52.58      53.94        
  3 Carey, Andrew             17 .ATH                   55.03      54.09        
  4 Lennon, Fiachra           18 .ATH                   54.26      54.47        
  5 Anderson, Ronan           19 SLIGO                  53.17      54.91        
  6 Scully, Bryan             16 .ATH                   54.32      58.00        
  7 Staunton, Diarmuid        17 CLM                    57.19      58.24        
  8 Anderson, Eoin            16 SLIGO                1:00.52      59.93        
  9 MC Auley, Ian             16 .ATH                 1:01.23    1:00.27        
 10 Kelly, Niall              16 CLM                  1:02.58    1:02.21        
 11 Stewart, Harry            16 LONG                 1:01.69    1:02.36        
 12 Burke, Tiernan            17 SHARK                1:00.07    1:02.71        
 13 Vahey, Ben                18 SHARK                1:01.69    1:04.53        
 14 Eglinton, Owen            16 SLIGO                1:05.59    1:05.01        
 15 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:11.28    1:05.47        
 16 Staunton, William         16 CLM                  1:05.59    1:06.02        
 17 Tannion, Joseph           18 SHARK                1:01.72    1:07.57        
 
Event 12  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              11 COM                  1:09.51    1:08.64        
  2 Mulrenan, Ellen           11 COM                  1:14.86    1:12.45        
  3 Griffin, Carol            11 SHARK                1:11.48    1:13.35        
  4 Regan, Alaoise            11 COM                  1:13.45    1:15.83        
  5 Scanlon, Aisling          11 LONG                 1:18.24    1:17.16        
  6 Powell, Ella              10 .ATH                 1:19.11    1:18.95        
  7 Fabian, Reka              11 LASER                1:28.53    1:19.43        
  8 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       1:24.72    1:22.24        
  9 McCormack, Rionagh        10 LONG                 1:20.10    1:22.36        
 10 Burns, Anna               11 SHARK                1:24.06    1:23.46        
 11 MC Manus, Emma            11 .ATH                 1:25.51    1:23.51        
 12 Pliszka, Antonina         11 COM                  1:28.00    1:23.59        
 13 Freeman, Sinead            9 COM                  1:23.98    1:24.76        
 13 Curley, Caoimhe           10 CBAR                 1:23.52    1:24.76        
 15 Moran, Lorraine           10 .ATH                 1:27.51    1:25.71        
 16 O'Boyle, Jane             10 LONG                 1:26.01    1:25.98        
 17 Duda, Fiona                8 COM                  1:25.40    1:26.25        
 18 Mc Donagh, Leana          11 SHARK                1:26.84    1:26.30        
 19 Manning, Katie            10 LONG                 1:23.62    1:26.96        
 20 Duffy, Denise             10 LONG                 1:29.61    1:27.11        
 21 Martin, Lucy               9 .ATH                 1:30.55    1:27.87        
 22 Mannion, Gemma             9 .ATH                 1:30.22    1:29.62        
 23 Purtill, Aoife             9 .ATH                 1:34.15    1:31.05        
 24 Stuart-Trainer, Kate       9 .ATH                 1:36.46    1:31.33        
 25 Brennan, Nicola            9 .ATH                 1:29.21    1:32.72        
 26 Coleman, Sasha             8 .ATH                 1:31.06    1:33.06        
 27 Reid O'Neill, Katie Rose  11 .ATH                 1:39.52    1:34.16        
 
Event 12  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  1:03.22    1:04.11        
  2 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:04.90    1:04.19        
  3 Farrell, Danielle         13 SLIGO                1:05.94    1:04.96        
  4 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           1:08.85    1:06.20        
  5 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:07.80    1:06.27        
  6 Brennan, Judy             13 .ATH                 1:07.28    1:06.52        
  7 Lynch, Helen              13 .ATH                 1:07.61    1:07.21        
  8 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                1:09.16    1:08.18        
  8 Sharkey, Lauren           13 GAL                  1:07.20    1:08.18        
 10 Kilcommons, Ciara         13 COM                  1:08.78    1:08.38        
 11 O'Brien, Roisin           13 COM                  1:10.22    1:08.79        
 12 Condron, Sarah            13 .ATH                 1:07.47    1:08.95        
 13 Mc Fadden, Ava            13 COM                  1:10.50    1:09.30        
 14 Treanor, Sorcha           13 CLM                  1:08.56    1:09.35        
 15 Curran, Kelis             12 COM                  1:10.59    1:09.49        
 16 Kelly, Aimee              13 SHARK                1:08.82    1:09.51        
 17 Lowe, Erika               12 .ATH                 1:09.04    1:09.76        
 18 Mc Auley, Sile            12 .ATH                 1:09.87    1:10.97        
 19 Tully, Mollie B           13 Ballina SC           1:11.30    1:11.35        
 20 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:12.77    1:11.61        
 21 Deely, Ella               12 CBAR                 1:11.06    1:12.18        
 22 Heaslip, Eliza            12 .ATH                 1:13.85    1:12.26        
 22 Bartram, Nia              13 LONG                 1:15.61    1:12.26        
 24 Ward, Aileen              13 .ATH                 1:12.24    1:12.53        
 25 Martin, Emily             12 .ATH                 1:16.61    1:12.70        
 26 O'Donovan, Ella           13 SLIGO                1:12.78    1:12.81        
 27 MC Gonagle, Lucy          12 .ATH                 1:13.63    1:13.10        
 28 MC Hale, Zoe              12 CBAR                 1:13.53    1:13.87        
 29 Davitt, Aoife             13 GAL                  1:16.29    1:13.89        
 30 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           1:17.56    1:14.09        
 31 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:12.50    1:14.37        
 32 Kenny, Bernadette         12 Bluefin SC           1:16.10    1:14.49        
 33 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 1:14.75    1:15.07        
 34 Satchwell, Maria          12 COM                  1:14.56    1:15.13        
 35 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                1:15.01    1:15.18        
 36 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:40.00    1:15.20        
 37 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:14.65    1:15.23        
 38 O'Dea, Lucy               13 Bluefin SC           1:16.12    1:15.26        
 39 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 1:14.12    1:15.39        
 40 Deeley, Ava               12 LONG                 1:18.33    1:15.64        
 41 Farrell, Rosie            13 COM                  1:15.76    1:15.76        
 42 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               1:13.26    1:15.83        
 43 NicDhonnchadha, Caitrion  12 GAL                  1:16.53    1:16.53        
 44 Henry, Wasini             12 .ATH                 1:18.29    1:17.90        
 45 Moyles, Éabha             13 SLIGO                1:23.75    1:17.94        
 46 Byrne, Ella               13 LONG                 1:17.95    1:17.97        
 47 O'Brien, Millie           12 .ATH                 1:18.11    1:18.49        
 48 Stapleton, Aisling        12 CBAR                 1:20.10    1:18.77        
 49 Henehan, Sophie           12 CBAR                 1:17.66    1:19.49        
 50 Monaghan, Ella            12 SLIGO                1:19.33    1:19.53        
 51 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC           1:18.92    1:20.18        
 52 Murphy, Aylah             12 SHARK                1:18.89    1:20.54        
 53 Owens, Kate               12 GAL                  1:20.47    1:22.09        
 54 Clarke, Eloise            12 .ATH                 1:24.64    1:22.20        
 55 Horan, Ivanna             12 CBAR                 1:21.43    1:22.22        
 56 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:18.25    1:23.73        
 57 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:22.75    1:24.06        
 58 Crisin, Paula             13 LASER                1:24.72    1:25.47        
 59 Mannion, Kate             12 .ATH                 1:26.30    1:25.82        
 60 Ni Bhrion, Caoimhe        13 LASER                1:27.75    1:29.12        
 
Event 12  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                 1:00.57    1:00.60        
  2 Flaherty, Ellen           14 .ATH                 1:00.81    1:00.85        
  3 Henry, Lisa               15 CLM                  1:04.47    1:04.07        
  4 Ennis, Kelly              15 .ATH                 1:06.14    1:04.47        
  5 Johnson, Laura            14 .ATH                 1:05.59    1:04.90        
  6 Joyce, Grace              14 SHARK                1:04.99    1:04.91        
  7 Loftus, Zara              15 CLM                  1:03.47    1:05.13        
  8 Conway, Fiona             14 CBAR                 1:05.56    1:05.25        
  9 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:06.13    1:05.61        
 10 Fadden, Heather           15 CBAR                 1:06.40    1:05.85        
 11 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:04.18    1:05.98        
 12 Wong, Tara                15 Ballina SC           1:05.01    1:06.27        
 13 Bates, Aoife              14 SHARK                1:09.22    1:06.41        
 14 Murphy, Freya             15 SHARK                1:09.63    1:06.64        
 15 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:07.15    1:07.32        
 16 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:07.35    1:07.43        
 17 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:07.59    1:07.75        
 18 Judge, Roisin             15 Ballina SC           1:10.19    1:08.20        
 19 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                1:08.33    1:09.17        
 20 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:09.31    1:09.21        
 21 MC Weeney, Aine           14 LONG                 1:07.00    1:09.30        
 22 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           1:07.94    1:09.49        
 23 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                1:10.47    1:09.81        
 23 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:08.28    1:09.81        
 25 Conlon, Sarah             14 CBAR                 1:10.11    1:09.95        
 26 Daly, Kelsey              15 .ATH                 1:11.30    1:10.84        
 27 Clarke, Isabelle          14 .ATH                 1:09.99    1:10.91        
 28 Lyons, Maria              14 SLIGO                1:08.43    1:10.95        
 29 Finnerty, Lára            14 CLM                  1:11.61    1:11.03        
 30 Smialek, Olivia           14 .ATH                 1:11.40    1:11.31        
 31 Mc Gath, Sarah            14 LASER                1:10.56    1:11.38        
 32 Donnelly, Becky           14 Ballina SC           1:11.84    1:11.55        
 33 O' Neill, Aishling        14 LASER                1:12.18    1:11.68        
 34 Raleigh, Rachael          14 LONG                 1:16.38    1:11.93        
 35 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       1:10.95    1:11.98        
 36 Owens, Oonagh             14 LASER                1:12.39    1:12.25        
 37 Delaney, Kate             14 CLM                  1:11.87    1:13.26        
 38 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 1:13.48    1:13.31        
 39 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:13.53    1:13.71        
 40 Heaney, Cathy             14 CLM                  1:13.17    1:14.06        
 41 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 1:15.17    1:16.22        
 42 Conneely, Grainne         14 SHARK                1:13.50    1:16.58        
 43 Sheridan, Elaine          15 Ballina SC           1:18.69    1:17.98        
 44 Murphy, Jennifer          14 Ballina SC           1:22.78    1:19.06        
 
Event 12  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilduff, Jenni            16 COM                  1:00.88    1:00.64        
  2 Borriello, Maeform        18 .ATH                 1:00.10    1:00.89        
  3 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       1:00.02    1:01.47        
  4 Harrington, Lisa          18 .ATH                 1:03.41    1:02.56        
  5 Naughton, Imogen          17 SHARK                1:04.23    1:04.52        
  6 Johnson, Rachel           16 .ATH                 1:03.93    1:05.08        
  7 Egan, Edel                16 CBAR                 1:03.72    1:05.46        
  8 Joyce, Laura              17 CLM                  1:04.93    1:05.54        
  9 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:08.63    1:08.49        
 10 Breslin, Niamh            16 CBAR                 1:07.95    1:09.72        
 11 Donnelly, Sarah           16 Ballina SC           1:09.36    1:09.92        
 12 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:10.99    1:11.50        
 13 Ryan, Caron               17 SHARK                1:10.00    1:13.15        
 14 Egan, Niamh               16 CBAR                 1:11.94    1:13.45        
 
Event 13  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                         NT    1:46.04        
  2 Athlone  'A'                                           NT    1:48.32        
     1) Powell, Robert 17               2) Scully, Bryan 16               
     3) Lennon, Fiachra 18              4) Carey, Andrew 17               
  3 Claremorris SC  'A'                               1:53.24    1:48.66        
     1) Pilcher, Jack 16                2) Kelly, Niall 16                
     3) Staunton, Diarmuid 17           4) Morris, Jayke 17               
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                  1:50.01    1:50.14        
  5 Longford SC  'A'                                       NT    1:54.65        
  6 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:00.50        
 
Event 14  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:54.22        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:01.48    1:59.19        
  3 Claremorris SC  'A'                               2:03.39    1:59.97        
  4 Ballina Swimming Club  'A'                        2:02.64    2:10.69        
     1) Murphy, Rachel 17               2) Wong, Tara 15                  
     3) Mac Phee, Eilidh 14             4) Judge, Roisin 15               
  5 Sligo S C  'A'                                         NT    2:11.56        
  6 Claremorris SC  'B'                                    NT    2:12.47