ATHLONE GRADED GALA OCT 2012 Print this Gala/Page

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:31.83 A      
  2 Ennis, Kelly              11 ATH                            1:34.38 A      
  3 Johnson, Laura            10 ATH                            1:35.24 B      
  4 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:36.01 B      
  5 Connellan, Grace          11 LONG                           1:39.35 B      
  6 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:43.04 B      
  7 Mills, Jenna              10 LONG                           1:43.63 B      
  8 Lynch, Helen               8 ATH                            1:44.29 B      
  9 Kilcommons, Amy           10 COM                            1:44.72 B      
 10 Friel, Lauren              9 ATH                            1:44.75 B      
 11 Brennan, Judy              9 ATH                            1:44.76 B      
 12 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:45.23        
 13 Clancy, Cara              11 C FIN                          1:45.60        
 14 Farnon, Hannah            10 COM                            1:49.12        
 15 Daly, Kelsey              10 ATH                            1:50.44        
 16 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           1:51.35        
 17 Caslin, Briana            10 LONG                           1:52.40        
 18 Rooney, Zara              10 ATH                            1:54.97        
 19 Lawless, Caoimhe          10 ATH                            2:01.69        
 20 Murtagh, Cliodhna         10 ATH                            2:12.15        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cann, Michael          11 LONG                           1:31.47 A      
  2 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:33.22 A      
  3 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:37.34 B      
  4 Belton, Cian              11 LONG                           1:37.85 B      
  5 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:38.62 B      
  6 Moran, Ben                11 COM                            1:38.70 B      
  7 MC Geeney, Oran           11 COM                            1:39.83 B      
  8 Friel, Ethan               9 ATH                            1:40.53 B      
  9 Boland, Oisin             11 C FIN                          1:40.71 B      
 10 Tierney, Lee              10 ATH                            1:41.20 B      
 11 Scanlon, Ciaran           10 LONG                           1:41.67 B      
 12 Romanov, Vladmir          11 ATH                            1:45.15        
 13 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:46.12        
 14 Mills, David              11 LONG                           1:46.66        
 15 Quinn, Daniel X           10 ATH                            1:47.68        
 16 Donnelly, Luke            10 LONG                           1:49.46        
 17 Flanagan, Tom             10 LONG                           1:50.78        
 18 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:50.81        
 19 Kurkin, Daniel            10 LONG                           1:52.98        
 -- Naughton, Liam             9 ATH                                 DQ        
 
Event 3  Girls 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caulfield, Shannon        12 COM                            3:13.07        
  2 Tiernan, Meabh            13 COM                            3:14.27        
  3 O'Dowd, Shannon           13 C FIN                          3:20.20        
  4 Nerney, Eve               12 LONG                           3:25.87        
  5 Lalwani, Jessica          12 COM                            3:29.96        
  6 Branigan, Eimear          12 LONG                           3:35.73        
  7 Noone, Tara               12 C FIN                          3:36.02        
  8 Murtagh, Eadaoin          12 LONG                           3:37.95        
  9 Coffey, Emily             12 LONG                           4:12.67        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Clodagh           14 C FIN                          3:08.17 A      
  2 MC Gwynne, Sorcha         15 C FIN                          3:08.90 A      
  3 Crossan, Mary             15 C FIN                          3:27.17 B      
  4 Lalwani, Emma             14 COM                            3:35.25        
 
Event 4  Boys 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            13 LONG                           3:17.00        
  2 Mills, Alan               13 LONG                           3:39.46        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:06.00  14&O A
        3:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Aiden              15 C FIN                          2:56.43 A      
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen               8 ATH                              44.78 B      
  2 Mika, Sofia               11 LONG                             47.13 B      
  3 Gannon, Jeseccia           8 COM                              47.78 B      
  4 Kilcommons, Amy           10 COM                              48.37 B      
  5 Mc Weeney, Aine           10 LONG                             49.22 B      
  6 Raleigh, Rachel           10 LONG                             49.42 B      
  7 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                             49.87 B      
  8 Smialek, Olivia            9 ATH                              51.04 B      
  9 Nerney, Laoise            11 LONG                             51.99 B      
 10 Ryan, Orla                10 COM                              53.18 B      
 11 Kilcommons, Ciara          8 COM                              53.89 B      
 12 Andrews, Jennifer         10 C FIN                            55.01        
 13 MC Dermott, Aoife         10 ATH                              55.39        
 14 Friel, Lauren              9 ATH                              55.94        
 15 Gallagher, Jade           11 COM                              57.10        
 16 Grecu, Alexia             10 COM                              58.38        
 16 Farnon, Hannah            10 COM                              58.38        
 18 Brennan, Judy              9 ATH                            1:03.92        
 19 Murtagh, Cliodhna         10 ATH                            1:29.81        
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                             43.02 A      
  2 Faherty, Christopher       9 LONG                             49.42 B      
  3 O'Driscoll, Conor         11 ATH                              49.96 B      
  4 Scanlon, Ciaran           10 LONG                             50.22 B      
  5 O'Connor, Milo            10 ATH                              50.84 B      
  6 MC Dermott, Padraig       11 ATH                              51.21 B      
  7 Friel, Ethan               9 ATH                              52.76 B      
  8 Flanagan, Tom             10 LONG                             57.46        
  9 Brennan, Daniel            9 COM                            1:02.81        
 
Event 7  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caulfield, Shannon        12 COM                            1:39.81        
  2 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:43.09        
  3 Lalwani, Jessica          12 COM                            1:45.64        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lalwani, Emma             14 COM                            1:54.78        
 
Event 8  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Ben              13 COM                            1:23.88        
  2 Weaver, Luke              13 TRID                           1:26.97        
  3 MC Namara, David          12 ATH                            1:27.86        
  4 Ennis, Daniel             12 ATH                            1:40.24        
  5 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:41.24        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:25.98 A      
 
Event 9  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ennis, Kelly              11 ATH                            1:21.12 A      
  2 Johnson, Laura            10 ATH                            1:21.97 A      
  3 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:22.37 B      
  4 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:23.32 B      
  5 Farnon, Keela             11 COM                            1:24.98 B      
  6 Clancy, Cara              11 C FIN                          1:29.51 B      
  7 Connellan, Grace          11 LONG                           1:29.60 B      
  8 Friel, Lauren              9 ATH                            1:30.02 B      
  9 Gannon, Jeseccia           8 COM                            1:31.05 B      
 10 Lynch, Helen               8 ATH                            1:31.28 B      
 11 Ryan, Orla                10 COM                            1:31.30 B      
 12 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:31.82 B      
 13 Brennan, Judy              9 ATH                            1:32.47        
 14 MC Dermott, Aoife         10 ATH                            1:32.79        
 15 Kilcommons, Amy           10 COM                            1:33.42        
 16 Mills, Jenna              10 LONG                           1:34.19        
 17 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:34.66        
 18 Mika, Sofia               11 LONG                           1:35.20        
 19 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                           1:35.85        
 20 Flaherty, Ellen            8 ATH                            1:37.14        
 21 Rooney, Zara              10 ATH                            1:37.53        
 22 Daly, Kelsey              10 ATH                            1:37.99        
 23 Nerney, Laoise            11 LONG                           1:38.54        
 24 Andrews, Jennifer         10 C FIN                          1:38.63        
 25 Farnon, Hannah            10 COM                            1:39.00        
 26 MC Carthy, Aisling        11 ATH                            1:39.48        
 27 Rielly, Edel               9 ATH                            1:40.66        
 28 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           1:40.89        
 29 Raleigh, Rachel           10 LONG                           1:41.04        
 30 Grecu, Alexia             10 COM                            1:41.59        
 31 Gallagher, Jade           11 COM                            1:41.69        
 32 Lawless, Caoimhe          10 ATH                            1:44.04        
 33 Lowe, Aoife                9 C FIN                          1:44.73        
 34 Kilcommons, Ciara          8 COM                            1:45.22        
 35 Madden, Nessa             10 COM                            1:46.94        
 36 Caslin, Briana            10 LONG                           1:47.15        
 37 O'Dowd, Leanne             9 C FIN                          1:47.27        
 38 Waldron, Lucy             11 COM                            1:47.81        
 39 Moran, Ellie               7 COM                            1:48.88        
 40 Murtagh, Cliodhna         10 ATH                            1:50.76        
 41 Pliszka, Anastazya        10 COM                            1:52.09        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caulfield, Shannon        12 COM                            1:15.94 A      
  2 Nerney, Eve               12 LONG                           1:19.38 B      
  3 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:20.56 B      
  4 O'Dowd, Shannon           13 C FIN                          1:22.20 B      
  5 Branigan, Eimear          12 LONG                           1:25.36 B      
  6 Lalwani, Jessica          12 COM                            1:26.34 B      
  7 O'Boyle, Rachel           13 LONG                           1:29.30        
  8 Murtagh, Eadaoin          12 LONG                           1:33.64        
  9 Fox, Lauren               12 LONG                           1:34.86        
 10 Devane, Eva               12 COM                            1:37.89        
 11 Coffey, Emily             12 LONG                           1:46.96        
 
Event 9  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:22.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Clodagh           14 C FIN                          1:17.71 B      
  2 Mooney, Rebecca           15 COM                            1:18.24 B      
  3 Crossan, Mary             15 C FIN                          1:19.57 B      
  4 Lalwani, Emma             14 COM                            1:24.46        
  5 MC Govern, Susan          15 C FIN                          1:28.44        
  6 Healy, Grace              14 C FIN                          1:33.22        
 
Event 10  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:22.96 B      
  2 O'Driscoll, Conor         11 ATH                            1:24.71 B      
  3 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:25.52 B      
  4 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:26.18 B      
  5 Belton, Cian              11 LONG                           1:27.87 B      
  6 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:27.98 B      
  7 MC Dermott, Padraig       11 ATH                            1:28.37 B      
  8 Tierney, Lee              10 ATH                            1:29.00 B      
  9 MC Geeney, Oran           11 COM                            1:30.02 B      
 10 Friel, Ethan               9 ATH                            1:30.48 B      
 11 Malashnyak, Edwin          8 ATH                            1:32.71        
 12 Mills, David              11 LONG                           1:34.19        
 13 Romanov, Vladmir          11 ATH                            1:35.03        
 14 Scanlon, Ciaran           10 LONG                           1:35.81        
 15 Kearney, Oisin            10 C FIN                          1:36.83        
 16 Quinn, Daniel X           10 ATH                            1:38.33        
 17 Flanagan, Tom             10 LONG                           1:39.30        
 18 Donnelly, Luke            10 LONG                           1:40.17        
 19 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:43.82        
 20 Kurkin, Daniel            10 LONG                           1:44.02        
 21 Lynam, Cillian             9 ATH                            1:47.61        
 22 Brennan, Daniel            9 COM                            1:50.73        
 23 Naughton, Liam             9 ATH                            1:56.58        
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rainey, Dylan             13 ATH                            1:14.93 A      
  2 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:17.86 B      
  3 Stewart, Harry            12 LONG                           1:18.26 B      
  4 MC Namara, David          12 ATH                            1:19.12 B      
  5 Ennis, Daniel             12 ATH                            1:22.13 B      
  6 Hughes, Stephen           13 TRID                           1:30.23        
  7 O'Dowd, Conor             12 C FIN                          1:33.43        
  8 Mills, Alan               13 LONG                           1:58.08        
 
Event 10  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:14.31 B      
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:26.19        
  2 Athlone  'B'                                                2:44.14        
  3 Longford SC  'A'                                            2:52.06        
  4 Longford SC  'B'                                            2:53.02        
  5 Carrick Fins SC  'A'                                        2:58.60        
 
Event 12  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:36.31        
  2 Longford SC  'C'                                            2:39.79        
  3 Athlone  'B'                                                2:44.51        
  4 Longford SC  'B'                                            2:50.02        
  5 Longford SC  'A'                                            2:54.19        
 
Event 13  Girls 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:38.26        
 
Event 15  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:23.45        
W: www.athloneswimmingclub.com     E: info@athloneswimingclub.com         © 2011 Athlone Swimming Club
Valid HTML 4.01 Strict Designed by Hugh Cleary