Athlone Swimming Club






CONNACHT REGION DEVELOPMENT MEET C FINS JAN 2018

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     10 COM                  1:23.98    1:18.49 A      
  2 Moran, Lorraine     11 ATH                  1:23.45    1:20.84 A      
  3 Martin, Lucy        11 ATH                  1:22.97    1:20.88 A      
  4 Brennan, Nicola     11 ATH                  1:23.97    1:21.23 A      
  5 Flanagan, Keela     11 ATH                  1:24.90    1:21.67 A      
  6 Mulrenan, Lily      11 COM                  1:22.73    1:21.81 A      
  7 Mannion, Gemmma     11 ATH                  1:24.00    1:22.46 B      
  8 Doherty, Clara      11 C FIN                2:00.00    1:25.31 B      
  9 Purtill, Aoife      11 ATH                  1:31.05    1:26.14 B      
 10 Deely, Layla        11 LONG-VD              1:30.65    1:26.39 B      
 11 Nolan, Shauna       11 LONG-VD              1:29.28    1:26.61 B      
 11 Mc Keon, Ella M     11 TRID                 1:35.81    1:26.61 B      
 13 Coleman, Sasha      10 ATH                  1:24.90    1:26.74 B      
 14 Quinn, Grace        10 TRID                 1:43.00    1:29.61 B      
 15 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD              1:36.81    1:29.97 B      
 16 Connell, Leah       11 ATH                  1:28.19    1:30.18 B      
 17 Mulvey, Molly       10 TRID                 1:32.76    1:32.17        
 18 Ryan, Jane          10 ATH                  1:36.88    1:32.47        
 19 Boardman, Sadie     10 LONG-VD              1:45.00    1:36.15        
 20 Bohan, Erin         11 C FIN                2:00.00    1:37.97        
 21 Phelan, Nicole      11 LONG-VD              2:00.00    1:39.76        
 22 Dettlaff, Anastaza  11 LONG-VD              1:45.00    1:40.42        
 23 Gillard, Grace      11 C FIN                2:00.00    1:42.63        
 24 Clyne, Ava          11 COM                  1:54.00    1:46.29        
 25 Gormley, Mya        11 C FIN                2:00.00    1:47.08        
 26 Fee, Clara          10 C FIN                2:00.00    1:54.49        
 27 Henry, Michele      11 COM                  2:00.82    1:54.86        
 28 Ryan, Emily         10 COM                  1:58.00    1:59.83        
 29 Noone, Layla        10 C FIN                2:00.00    2:12.07        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling    12 LONG-VD              1:15.66    1:16.09 A      
  2 Kilroe, Hollie      12 COM                  1:27.95    1:16.48 A      
  3 Smith, Clodagh      13 LONG-VD              1:24.46    1:18.02 B      
  4 Pliszka, Antonina   13 COM                  1:17.88    1:18.19 B      
  5 O'Boyle, Jane       12 LONG-VD              1:24.00    1:18.99 B      
  6 Phelan, Ariane      12 LONG-VD              1:17.68    1:19.27 B      
  7 Duffy, Denise       12 LONG-VD              1:25.27    1:20.16 B      
  8 Lynott, Faith       12 TRID                 1:34.91    1:22.45 B      
  9 Niznik, Amelia      12 LONG-VD              1:36.27    1:22.70 B      
 10 O'Neill, Robyn      12 LONG-VD              1:45.00    1:22.87 B      
 10 Keane, Millie       13 C FIN                     NT    1:52.01        
 11 Lowe, Mairead       12 C FIN                1:35.33    1:23.68 B      
 12 Lowe, Ruby          12 TRID                 1:30.65    1:24.39 B      
 13 Mc Crann, Ella      13 TRID                 1:34.94    1:26.33 B      
 14 O'Connor, Rachel    13 TRID                 1:32.93    1:27.12        
 15 MC Dermott Lowe, S  12 TRID                 2:00.00    1:27.22        
 16 Hanly, Laoise       12 LONG-VD              1:23.89    1:28.00        
 17 Guckian, Ella       12 TRID                 1:32.35    1:28.57        
 18 Harding, Grace      13 TRID                 2:00.00    1:28.76        
 19 Pereguda, Joanna    12 C FIN                2:00.00    1:29.52        
 20 Mulry, Ava          13 COM                  1:39.87    1:30.14        
 21 Clarke, Amelia      12 LONG-VD              1:35.56    1:32.39        
 22 Hoare, Beibhinn     13 COM                  1:54.78    1:32.46        
 23 Byrne, Anna         12 LONG-VD              1:35.82    1:35.57        
 24 Butler, Ellie       12 TRID                 1:48.94    1:38.67        
 25 Clarke, Emma        13 C FIN                2:00.00    1:42.44        
 26 Patterson, Leah     12 C FIN                2:00.00    1:43.58        
 27 Wynne, Lucie        12 C FIN                2:00.00    1:46.98        
 28 Burne, Roisin       13 C FIN                2:00.00    2:01.26        
 29 Boles, Eloise       12 C FIN                2:00.00    2:17.75        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Lucy         15 LONG-VD              1:17.22    1:07.48 A      
  2 Byrne, Ella         14 LONG-VD              1:14.49    1:14.79 B      
  3 Leonard, Aoife      15 LONG-VD              1:19.19    1:16.89 B      
  4 Mannion, Kate       14 ATH                  1:18.00    1:18.61 B      
  5 Neary, Isabelle     15 TRID                 1:22.06    1:19.03 B      
  6 Rynn, Aoibhe        15 TRID                 1:26.30    1:20.45        
  7 Dowd, Jane          14 LONG-VD              1:22.14    1:23.16        
  8 Burns, Fleur        14 C FIN                2:00.00    1:26.40        
  9 Dinnigan, Eimear    14 C FIN                1:56.77    1:32.60        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Michael      11 COM                  1:26.38    1:20.57 A      
  2 Henson, Andrew      11 ATH                  1:22.82    1:22.60 B      
  3 Weafer, Ashley      10 LONG-VD              1:50.00    1:24.27 B      
  4 O'Neill, Sean       11 ATH                  1:29.00    1:24.42 B      
  5 O'Brien, Christian  11 ATH                  1:28.03    1:27.16 B      
  6 Morgan, Eoin        11 COM                  1:46.81    1:27.55 B      
  7 Dzaei, Amyan        11 LONG-VD              1:37.58    1:32.62        
  8 Mulry, Ciaran       11 COM                  1:52.17    1:33.55        
  9 Tobin, Dylan        11 COM                  1:42.18    1:33.69        
 10 Hopkins, Aaron      11 LONG-VD              1:35.99    1:35.46        
 11 Mc Weeney, Senan    10 LONG-VD              1:45.01    1:37.23        
 12 Hanly, Diarmuid     10 LONG-VD              1:57.00    1:45.53        
 13 Heavey, Daniel      10 COM                  2:16.13    1:58.71        
 14 Kelleher, Eoin      11 COM                  1:49.00    1:59.07        
 15 Fannon, Pierce      10 COM                  2:01.00    2:21.07        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Humpston, Ruairi    13 LONG-VD              1:12.76    1:11.98 A      
  2 Fee, Brogan         13 C FIN                1:24.33    1:13.16 A      
  3 Delaney, Faryl      12 LONG-VD              1:18.90    1:15.02 B      
  4 Kilcommons, Alan    12 COM                  1:23.75    1:16.15 B      
  5 Semikin, Makar      12 ATH                  1:22.67    1:17.37 B      
  6 Swaris, Dillon      12 LONG-VD              1:20.24    1:17.82 B      
  7 Clifford, Eimhin    13 C FIN                1:22.90    1:18.51 B      
  8 Rockett, Mark       13 ATH                  1:19.00    1:19.18 B      
  9 Lynam, Aindrew      13 ATH                  1:22.00    1:19.69 B      
 10 Tobin, Robert       12 COM                  1:27.79    1:23.12 B      
 11 Mathews, Jamie      13 LONG-VD              1:30.93    1:23.29 B      
 12 Ivanov, Alex        13 LONG-VD              1:25.51    1:25.53        
 13 Weafer, Jared       12 LONG-VD              1:50.00    1:26.69        
 14 Rynn, Cormac        13 TRID                 1:26.18    1:26.73        
 15 Sheridan, Matthew   13 LONG-VD              1:25.00    1:27.33        
 16 Masterson, David    13 LONG-VD              1:36.17    1:29.70        
 17 Larysz, Kuba        13 C FIN                2:00.00    1:32.60        
 18 O Brien, Daniel     12 LONG-VD              1:36.57    1:33.72        
 19 Hennessy, Evan      13 COM                  1:44.00    1:43.76        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guckian, Eoin       15 TRID                 2:00.00    1:08.72 A      
  2 Hanifa, Kaelan      14 C FIN                1:18.07    1:09.19 A      
  3 Hanly, Dylan        14 LONG-VD              1:16.59    1:16.93 B      
  4 Doherty, Finn       15 C FIN                1:31.78    1:17.59 B      
  5 Gurney, Leigh       15 LONG-VD              1:20.86    1:20.72        
  6 Ledwith, Griffin    15 LONG-VD              1:31.00    1:24.41        
  7 Harris, Joshua      14 LONG-VD              1:39.00    1:24.45        
  8 Noone, Michael      15 C FIN                2:00.00    1:32.15        
  9 Laheny Fee, Ben     14 C FIN                2:00.00    1:37.74        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     10 COM                  3:31.00    3:14.42 A      
  2 Martin, Lucy        11 ATH                  3:00.00    3:17.63 A      
  3 Brennan, Nicola     11 ATH                  2:50.00    3:25.83 A      
  4 Moran, Lorraine     11 ATH                  3:00.00    3:33.38 B      
  5 Mulvey, Molly       10 TRID                 3:50.00    3:43.02 B      
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Boyle, Jane       12 LONG-VD              3:30.00    3:09.94 A      
  2 Scanlon, Aisling    12 LONG-VD              3:10.01    3:16.41 A      
  3 Barry, Keri         12 LONG-VD              3:45.00    3:16.76 A      
  4 Pliszka, Antonina   13 COM                  3:23.00    3:18.28 A      
  5 Phelan, Ariane      12 LONG-VD              3:13.00    3:21.03 B      
  6 Duffy, Denise       12 LONG-VD              3:45.00    3:32.34 B      
  7 Boardman, Amelia    13 LONG-VD              3:58.00    3:55.11        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Lucy         15 LONG-VD              2:55.68    2:57.46 A      
  2 Leonard, Aoife      15 LONG-VD              3:10.00    3:01.73 A      
  3 Byrne, Ella         14 LONG-VD              3:06.37    3:10.78 B      
  4 Dowd, Jane          14 LONG-VD              3:25.20    3:28.95 B      
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Michael      11 COM                  3:41.00    3:10.24 A      
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl      12 LONG-VD              3:18.67    3:08.17 A      
  2 Swaris, Dillon      12 LONG-VD              3:15.00    3:21.78 B      
  3 Tobin, Robert       12 COM                  3:38.00    3:37.29        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connell, Leah       11 ATH                  1:42.38    1:34.24 A      
  2 Coleman, Sasha      10 ATH                  1:41.38    1:35.42 A      
  3 Martin, Lucy        11 ATH                  1:37.13    1:36.28 B      
  4 Flanagan, Keela     11 ATH                  1:53.17    1:38.93 B      
  5 Mc Keon, Ella M     11 TRID                 1:40.22    1:41.48 B      
  6 Mulrenan, Lily      11 COM                  1:37.07    1:42.47 B      
  7 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD              1:40.00    1:44.92 B      
  8 Deely, Layla        11 LONG-VD              1:45.21    1:45.25 B      
  9 Ryan, Jane          10 ATH                  2:00.00    1:46.95        
 10 Mulvey, Molly       10 TRID                 1:45.29    1:47.24        
 11 Dettlaff, Anastaza  11 LONG-VD              1:50.00    1:49.24        
 12 Donohue, Néasa      10 LONG-VD              1:50.00    1:50.53        
 13 MC Keon, Sophie     10 TRID                 2:00.00    1:52.11        
 14 Quinn, Grace        10 TRID                 2:00.00    1:54.73        
 15 Gillard, Grace      11 C FIN                2:00.00    2:00.70        
 16 Clyne, Ava          11 COM                  2:01.00    2:02.38        
 17 Ryan, Emily         10 COM                  2:42.69    2:07.96        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling    12 LONG-VD              1:20.00    1:24.82 A      
  2 Phelan, Ariane      12 LONG-VD              1:32.36    1:33.70 B      
  3 Guckian, Ella       12 TRID                 1:41.77    1:36.91 B      
  4 Hanly, Laoise       12 LONG-VD              1:41.54    1:37.57 B      
  5 Galligan, Alyssa    12 LONG-VD              1:38.63    1:37.97 B      
  6 Barry, Keri         12 LONG-VD              1:37.43    1:39.31 B      
  7 Harding, Grace      13 TRID                 2:00.00    1:39.44 B      
  8 Niznik, Amelia      12 LONG-VD              1:46.70    1:40.13 B      
  9 O'Connor, Rachel    13 TRID                 2:00.00    1:40.22 B      
 10 O'Neill, Robyn      12 LONG-VD              1:40.00    1:40.79 B      
 11 Lowe, Ruby          12 TRID                 1:39.87    1:41.58        
 12 Pereguda, Joanna    12 C FIN                2:00.00    1:42.07        
 13 Lynott, Faith       12 TRID                 2:00.00    1:42.53        
 14 Mc Crann, Ella      13 TRID                 1:47.37    1:47.06        
 15 Hoare, Beibhinn     13 COM                  1:51.52    1:49.77        
 16 Faughnan, Eimear    13 COM                  1:46.33    1:51.09        
 17 Byrne, Anna         12 LONG-VD              1:49.99    1:52.99        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Siobhan    14 LONG-VD              1:31.14    1:30.95 B      
  2 Neary, Isabelle     15 TRID                 1:35.60    1:31.50 B      
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Eoin        11 COM                  1:43.18    1:37.26 B      
  2 Rynn, Eoghan        11 TRID                 1:37.96    1:37.30 B      
  3 Henson, Andrew      11 ATH                  1:36.34    1:37.61 B      
  4 Weafer, Ashley      10 LONG-VD              1:55.00    1:37.96 B      
  5 Tobin, Dylan        11 COM                  1:47.80    1:38.02 B      
  6 Lanigan, Conor      11 TRID                 3:00.00    1:40.00 B      
  7 O'Neill, Sean       11 ATH                  1:39.00    1:41.22 B      
  8 Hopkins, Aaron      11 LONG-VD              1:39.89    1:41.65 B      
  9 Mulry, Ciaran       11 COM                  1:43.10    1:43.82 B      
 10 Mc Weeney, Senan    10 LONG-VD              1:46.75    1:51.19        
 11 Fannon, Pierce      10 COM                  2:08.72    2:06.81        
 12 Kelleher, Eoin      11 COM                  2:18.77    2:09.25        
 13 Heavey, Daniel      10 COM                  2:05.00    2:12.00        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Humpston, Ruairi    13 LONG-VD              1:25.40    1:25.08 A      
  2 Semikin, Makar      12 ATH                  1:34.24    1:26.52 A      
  3 Rockett, Mark       13 ATH                  1:33.74    1:27.33 A      
  4 Delaney, Faryl      12 LONG-VD              1:29.92    1:29.43 B      
  5 Kilcommons, Alan    12 COM                  1:39.03    1:34.18 B      
  6 Mathews, Jamie      13 LONG-VD              1:40.00    1:36.57 B      
  7 Sheridan, Matthew   13 LONG-VD              1:39.00    1:39.60        
  8 Rynn, Cormac        13 TRID                 1:38.22    1:40.33        
  9 Masterson, David    13 LONG-VD              1:48.84    1:40.42        
 10 Weafer, Jared       12 LONG-VD              1:50.00    1:41.59        
 11 O Brien, Daniel     12 LONG-VD              1:50.73    1:50.32        
 12 Hennessy, Evan      13 COM                  1:53.00    1:55.32        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanifa, Kaelan      14 C FIN                1:38.68    1:24.63 B      
  2 Lawrence, Scott     14 COM                  1:31.00    1:27.68 B      
  3 Hanly, Dylan        14 LONG-VD              1:29.23    1:33.98 B      
  4 Harris, Joshua      14 LONG-VD              1:34.48    1:34.46        
  5 Faughnan, Shane     16 C FIN                1:40.86    1:36.03        
  6 Gurney, Leigh       15 LONG-VD              1:47.84    1:40.06        
  7 Ledwith, Griffin    15 LONG-VD              1:43.78    1:41.66        
  8 Noone, Michael      15 C FIN                2:00.00    1:48.85        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     10 COM                  1:37.05    1:34.99 A      
  2 Brennan, Nicola     11 ATH                  1:41.15    1:35.60 B      
  3 Connell, Leah       11 ATH                  3:00.00    1:36.57 B      
  4 Mulrenan, Lily      11 COM                  1:37.10    1:37.48 B      
  5 Mc Keon, Ella M     11 TRID                 1:53.96    1:39.02 B      
  6 Moran, Lorraine     11 ATH                  1:39.75    1:39.07 B      
  7 Coleman, Sasha      10 ATH                  2:00.00    1:39.56 B      
  8 Purtill, Aoife      11 ATH                  1:43.33    1:39.65 B      
  9 Nolan, Shauna       11 LONG-VD              1:47.90    1:42.86 B      
 10 Boardman, Sadie     10 LONG-VD              1:50.00    1:45.54        
 11 Quinn, Grace        10 TRID                 3:00.00    1:46.32        
 12 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD              1:45.00    1:47.27        
 13 Dettlaff, Anastaza  11 LONG-VD              1:50.00    1:50.20        
 14 Phelan, Nicole      11 LONG-VD              2:00.00    1:55.06        
 16 Donohue, Néasa      10 LONG-VD              1:51.00    2:02.21        
 17 Henry, Michele      11 COM                  2:05.00    2:04.20        
 -- Deely, Layla        11 LONG-VD              1:48.47         DQ        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling    12 LONG-VD              1:31.07    1:32.49 B      
  2 Lowe, Mairead       12 C FIN                1:37.96    1:34.82 B      
  3 Phelan, Ariane      12 LONG-VD              1:32.37    1:35.63 B      
  4 Lynott, Faith       12 TRID                 1:37.67    1:36.35 B      
  5 Niznik, Amelia      12 LONG-VD              1:46.58    1:36.42 B      
  6 Harding, Grace      13 TRID                 3:00.00    1:37.67 B      
  7 Lowe, Ruby          12 TRID                 1:40.81    1:38.71 B      
  8 MC Dermott Lowe, S  12 TRID                 1:42.97    1:39.27 B      
  9 Galligan, Alyssa    12 LONG-VD              1:46.19    1:39.49 B      
 10 Clarke, Amelia      12 LONG-VD              1:47.00    1:39.57 B      
 11 Hanly, Laoise       12 LONG-VD              1:46.43    1:40.02 B      
 12 O'Neill, Robyn      12 LONG-VD              1:50.00    1:42.62        
 13 Pereguda, Joanna    12 C FIN                2:00.00    1:42.96        
 14 Guckian, Ella       12 TRID                 2:00.00    1:43.32        
 15 Mulry, Ava          13 COM                  1:45.36    1:45.05        
 15 Keane, Millie       13 C FIN                     NT    2:00.28        
 16 Mc Crann, Ella      13 TRID                 1:54.92    1:45.50        
 17 Byrne, Anna         12 LONG-VD              1:54.49    1:49.66        
 18 Faughnan, Eimear    13 COM                  1:50.19    1:50.87        
 19 Hoare, Beibhinn     13 COM                  1:58.69    1:51.48        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Lucy         15 LONG-VD              1:35.88    1:21.28 A      
  2 Leonard, Aoife      15 LONG-VD              1:24.99    1:26.58 B      
  3 Rynn, Aoibhe        15 TRID                 1:39.60    1:31.23 B      
  4 Leonard, Siobhan    14 LONG-VD              1:33.64    1:32.55 B      
  5 Burns, Fleur        14 C FIN                2:00.00    1:34.83 B      
  6 Gallagher, Nicole   14 C FIN                2:00.00    1:53.26        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor      11 TRID                 1:37.42    1:34.19 A      
  2 Henson, Andrew      11 ATH                  1:35.75    1:34.93 A      
  3 O'Neill, Sean       11 ATH                  1:38.00    1:35.59 B      
  4 Morgan, Eoin        11 COM                  1:46.28    1:38.59 B      
  5 Rynn, Eoghan        11 TRID                 1:40.79    1:40.28 B      
  6 Weafer, Ashley      10 LONG-VD              2:00.00    1:43.41 B      
  7 Tobin, Dylan        11 COM                  2:15.00    1:44.16 B      
  8 Dzaei, Amyan        11 LONG-VD              1:45.00    1:44.49 B      
  9 O'Connor, Ben       11 TRID                 3:00.00    1:46.57        
 10 O'Brien, Christian  11 ATH                  3:00.00    1:48.70        
 11 Hopkins, Aaron      11 LONG-VD              1:45.00    1:49.26        
 12 Mc Weeney, Senan    10 LONG-VD              1:50.03    1:54.37        
 13 Hanly, Diarmuid     10 LONG-VD              2:07.90    2:02.85        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fee, Brogan         13 C FIN                2:00.00    1:24.19 A      
  2 Clifford, Eimhin    13 C FIN                1:30.85    1:27.03 A      
  3 Kilcommons, Alan    12 COM                  1:36.41    1:27.78 A      
  4 Delaney, Faryl      12 LONG-VD              1:37.59    1:30.54 B      
  5 Swaris, Dillon      12 LONG-VD              1:32.66    1:32.01 B      
  6 Mathews, Jamie      13 LONG-VD              1:37.02    1:35.05 B      
  7 Tobin, Robert       12 COM                  1:38.55    1:37.02 B      
  8 Rynn, Cormac        13 TRID                 1:35.17    1:38.80 B      
  9 Weafer, Jared       12 LONG-VD              2:00.00    1:40.34        
 10 Lynam, Aindrew      13 ATH                  1:41.00    1:42.97        
 11 Masterson, David    13 LONG-VD              1:42.00    1:44.56        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guckian, Eoin       15 TRID                 2:00.00    1:20.20 A      
  2 Hanly, Dylan        14 LONG-VD              1:34.14    1:33.03 B      
  3 Lawrence, Scott     14 COM                  1:40.68    1:35.41