Athlone Swimming Club

 








CARRICK FINS GRADED GALA FEB 2015

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               10 ATH                            1:30.64 A      
  2 Ryan, Isabelle            11 COM                            1:30.95 A      
  3 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:34.16 A      
  4 Mc Fadden, Ava            11 COM                            1:34.63 A      
  5 Kenny, Shauna              9 ATH                            1:37.63 B      
  6 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:37.72 B      
  7 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:41.95 B      
  8 Martin, Emily              9 ATH                            1:43.61 B      
  9 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            1:43.73 B      
 10 Feeley, Roisin            11 COM                            1:45.08 B      
 11 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:45.89 B      
 12 Kenny, Grace              10 LONG                           1:46.23        
 13 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:47.81        
 14 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                         1:48.35        
 15 Byrne, Ella               11 LONG                           1:51.14        
 16 Regan, Alaoise             8 COM                            1:51.27        
 17 Satchwell, Maria          10 COM                            1:53.90        
 18 Cafferkey, Ellen          11 COM                            1:54.89        
 19 Holmes, Grace             10 COM                            1:56.86        
 20 Curran, Kelis              9 COM                            2:00.50        
 21 Henry, Nancy              10 COM                            2:01.60        
 22 MC Keon, Kayla             8 B/Sloe                         2:30.41        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rooney, Zara              12 ATH                            1:24.08 A      
  2 Ni Mhuiri, Alaidh         13 LONG                           1:29.68 A      
  3 Reilly, Edel              12 ATH                            1:29.88 A      
  4 Magay, Angelina           12 LONG                           1:32.04 B      
  5 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:34.43 B      
  6 O'Dowd, Leanne            12 C FIN                          1:39.08 B      
  7 Joyce, Saoirse            12 LONG                           1:39.89 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Shane         10 ATH                            1:30.90 A      
  2 Claffey, Donagh           11 ATH                            1:32.65 A      
  3 Duda, Philip               9 COM                            1:32.67 A      
  4 Semikin, Nikita           11 ATH                            1:33.99 A      
  5 Ziemelis, Robert          11 LONG                           1:35.86 A      
  6 Smith, Cian               10 ATH                            1:39.77 B      
  7 Nerney, Tadhg             11 LONG                           1:41.42 B      
  8 McCormack, Cian           10 LONG                           1:43.04 B      
  9 Kearney, Oliver            8 C FIN                          1:44.72 B      
 10 Kennedy, Charlie          11 ATH                            1:45.25 B      
 11 Crossan, Dan              10 LONG                           1:45.72 B      
 12 Faherty, Ciaran            9 LONG                           1:47.95        
 13 Grogan, Conor              8 COM                            1:50.68        
 14 Moore, Nathan             11 COM                            1:52.94        
 15 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                          1:54.39        
 16 Gallagher, Adam           10 COM                            2:06.74        
 17 Moore, Glen               11 TRID                           2:08.96        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Javier           13 ATH                            1:20.22 A      
  2 Kurkin, Daniel            13 LONG                           1:23.35 A      
  3 Weaver, Robin             13 TRID                           1:25.61 A      
  4 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           1:27.23 A      
  5 Magay, Edward             12 LONG                           1:27.99 A      
  6 Feeley, Dairmuid          13 COM                            1:40.71        
  7 Leonard, Conor            12 LONG                           1:40.80        
  8 Harley, Rowan             13 B/Sloe                         1:44.33        
  9 Moore, Evan               12 TRID                           1:54.34        
 10 Coppinger, Eoin           13 LONG                           2:00.02        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         11 C FIN                          3:24.35 A      
  2 Fee, Laoise               11 C FIN                          3:31.48 A      
  3 O'Brien, Roisin           11 COM                            3:46.14 A      
  4 O'Boyle, Karen            10 LONG                           3:50.18 A      
  5 Lowe, Erika               10 ATH                            3:51.09 A      
  6 Mc Auley, Sile            10 ATH                            3:57.87 A      
  7 Collier, Clodagh          11 ATH                            3:59.14 A      
  8 Waldron, Hannah           11 COM                            4:03.51 B      
  9 Martin, Emily              9 ATH                            4:08.21 B      
 10 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            4:20.93        
 11 Holmes, Grace             10 COM                            4:26.98        
 12 Cafferkey, Ellen          11 COM                            4:26.99        
 13 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            4:27.59        
 14 Hogan, Kate               10 LONG                           4:28.45        
 15 Conefrey, Cathy           11 LONG                           4:29.60        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          3:28.66 A      
  2 Gallagher, Jade           13 COM                            3:39.32 A      
  3 Mc Goldrick, Darina       13 LONG                           3:42.18 A      
  4 Ni Mhuiri, Alaidh         13 LONG                           3:55.60 B      
  5 Noone, Alana              13 C FIN                          4:33.28        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           16 C FIN                          3:24.63 A      
  2 Noone, Tara               15 C FIN                          3:59.13 B      
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Socolovsky, Valia         11 ATH                            3:50.22 A      
  2 Guckian, Eoin             11 TRID                           3:54.09 A      
  3 Ziemelis, Robert          11 LONG                           4:01.58 B      
  4 Claffey, Donagh           11 ATH                            4:05.43 B      
  5 Nerney, Tadhg             11 LONG                           4:08.83 B      
  6 Dzaee, Alan               10 LONG                           4:13.23 B      
  7 Harley, Conor             10 B/Sloe                         4:13.88 B      
  8 Grogan, Callum            10 COM                            4:25.15        
  9 Kennedy, Charlie          11 ATH                            4:26.82        
 10 Sheerin, Oisin            11 TRID                           5:02.83        
 11 Gabbidon, Dylan           11 TRID                           5:06.54        
 12 Fee, Brogan                9 C FIN                          5:11.52        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           3:22.87 A      
  2 Weaver, Robin             13 TRID                           3:26.23 A      
  3 Magay, Edward             12 LONG                           4:05.92        
  4 Coppinger, Niall          12 LONG                           4:17.93        
  5 White, Cormac             12 C FIN                          4:40.45        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Auley, Ian             14 ATH                            3:30.93 A      
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Keon, Tara             11 B/Sloe                         1:18.48 A      
  2 Ryan, Isabelle            11 COM                            1:18.57 A      
  3 Weinert, Wiktoria         11 C FIN                          1:19.68 A      
  4 Mc Fadden, Ava            11 COM                            1:20.74 A      
  5 MC Keon, Ava               9 B/Sloe                         1:21.47 A      
  6 McKeown, Lauryn           10 C FIN                          1:22.03 B      
  7 Fee, Laoise               11 C FIN                          1:23.37 B      
  8 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:24.89 B      
  9 Lowe, Erika               10 ATH                            1:25.29 B      
 10 O'Brien, Roisin           11 COM                            1:25.78 B      
 11 Kenny, Shauna              9 ATH                            1:27.17 B      
 12 Lowe, Aoife               11 C FIN                          1:27.33 B      
 13 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            1:28.86 B      
 14 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:29.66 B      
 15 Gorman, Aisling           11 LONG                           1:29.97 B      
 16 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:30.47 B      
 17 Harman, Elsie             11 C FIN                          1:30.66 B      
 18 Morahan, Niamh            11 C FIN                          1:31.44 B      
 19 Byrne, Ella               11 LONG                           1:32.14        
 20 Martin, Emily              9 ATH                            1:35.55        
 21 Regan, Alaoise             8 COM                            1:35.73        
 22 Waldron, Hannah           11 COM                            1:36.86        
 23 Feeley, Roisin            11 COM                            1:36.92        
 24 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:37.15        
 25 Conefrey, Cathy           11 LONG                           1:37.42        
 26 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:37.67        
 27 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                         1:38.66        
 28 Hogan, Kate               10 LONG                           1:38.77        
 29 Satchwell, Maria          10 COM                            1:41.14        
 30 Kenny, Grace              10 LONG                           1:42.45        
 31 Ni Mhuri, Molly            9 LONG                           1:43.31        
 32 Henry, Nancy              10 COM                            1:44.58        
 33 Clancy, Niamh             11 C FIN                          1:48.80        
 34 Lowe, Kate                10 C FIN                          1:48.88        
 35 Curran, Kelis              9 COM                            1:53.59        
 36 McDermott/Lowe, Sarah      8 C FIN                          1:54.25        
 37 Dinnigan, Eimear          10 C FIN                          1:56.77        
 38 Harman, Mae                9 C FIN                          1:58.97        
 39 Lowe, Ruby                 8 C FIN                          1:59.29        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Cara              13 C FIN                          1:14.92 A      
  2 Reilly, Edel              12 ATH                            1:18.87 B      
  3 Rooney, Zara              12 ATH                            1:20.31 B      
  4 Gallagher, Jade           13 COM                            1:20.84 B      
  5 Ni Mhuiri, Alaidh         13 LONG                           1:23.92 B      
  6 Raleigh, Rachel           12 LONG                           1:24.75 B      
  7 Mc Goldrick, Darina       13 LONG                           1:25.93 B      
  8 O'Dowd, Leanne            12 C FIN                          1:31.05        
  9 Harding, Rebecca          13 C FIN                          1:32.89        
 10 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:33.49        
 11 Joyce, Saoirse            12 LONG                           1:36.09        
 12 Guckian, Orla             13 C FIN                          1:38.03        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Grace              16 C FIN                          1:32.93        
  2 Guckian, Patricia         18 C FIN                          1:45.22        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           1:22.45 B      
  2 Claffey, Donagh           11 ATH                            1:22.79 B      
  3 Semikin, Nikita           11 ATH                            1:23.15 B      
  4 Socolovsky, Valia         11 ATH                            1:23.37 B      
  5 Duda, Philip               9 COM                            1:25.85 B      
  6 Ziemelis, Robert          11 LONG                           1:26.08 B      
  7 Guckian, Eoin             11 TRID                           1:26.83 B      
  8 Harrington, Shane         10 ATH                            1:27.53 B      
  9 McCormack, Cian           10 LONG                           1:28.29 B      
 10 Kennedy, Charlie          11 ATH                            1:28.83 B      
 11 Smith, Cian               10 ATH                            1:30.55 B      
 12 Doherty, Finn             11 C FIN                          1:31.78 B      
 13 Nerney, Tadhg             11 LONG                           1:31.83 B      
 14 Harley, Conor             10 B/Sloe                         1:33.17        
 15 Donnelly, Jack             9 COM                            1:33.58        
 16 Dzaee, Alan               10 LONG                           1:34.29        
 17 Kearney, Oliver            8 C FIN                          1:35.80        
 18 Collier, Killian           9 ATH                            1:35.85        
 19 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                          1:37.98        
 20 Faherty, Ciaran            9 LONG                           1:40.26        
 21 Moore, Nathan             11 COM                            1:42.27        
 22 Grogan, Conor              8 COM                            1:42.53        
 23 Hogan, Dylan               9 C FIN                          1:44.32        
 24 Crossan, Dan              10 LONG                           1:45.52        
 25 Mudz, Kamil               10 LONG                           1:48.67        
 26 Claffey, Rian              8 ATH                            1:49.81        
 27 Grogan, Callum            10 COM                            1:50.44        
 28 Gallagher, Adam           10 COM                            1:50.85        
 29 Moore, Glen               11 TRID                           1:52.67        
 30 Langton, Killian           9 C FIN                          1:53.68        
 31 Fee, Brogan                9 C FIN                          1:56.87        
 32 Gabbidon, Dylan           11 TRID                           1:58.82        
 33 Lanigan, Conor             7 C FIN                          2:00.39        
 34 Sheerin, Oisin            11 TRID                           2:02.17        
 35 150606, Jim                8 C FIN                          2:06.55        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kurkin, Daniel            13 LONG                           1:12.38 A      
  2 Navarro, Javier           13 ATH                            1:13.73 A      
  3 Kearney, Oisin            12 C FIN                          1:16.74 B      
  4 Smith, Eoin               13 C FIN                          1:21.59 B      
  5 O'Connor, Adam            13 TRID                           1:21.97 B      
  6 White, Cormac             12 C FIN                          1:22.67 B      
  7 Magay, Edward             12 LONG                           1:27.63        
  8 Feeley, Dairmuid          13 COM                            1:28.53        
  9 Leonard, Conor            12 LONG                           1:32.80        
 10 MC Cawley, Jack           12 C FIN                          1:38.22        
 11 Moore, Evan               12 TRID                           1:42.68        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         1:03.05 A      
  2 O'Dowd, Conor             14 C FIN                          1:13.03 B      
  3 MC Auley, Ian             14 ATH                            1:14.14 B      
  4 Collier, Cameron          14 ATH                            1:22.43        
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Isabelle            11 COM                            3:09.46 A      
  2 MC Keon, Tara             11 B/Sloe                         3:23.88 A      
  3 MC Keon, Ava               9 B/Sloe                         3:28.49 A      
  4 McKeown, Lauryn           10 C FIN                          3:30.83 B      
  5 Collier, Clodagh          11 ATH                            3:41.27 B      
  6 Lowe, Aoife               11 C FIN                          3:43.90 B      
  7 Gorman, Aisling           11 LONG                           3:47.15 B      
  8 Harman, Elsie             11 C FIN                          3:47.56 B      
  9 Kenny, Shauna              9 ATH                            3:51.94        
 10 Martin, Emily              9 ATH                            3:51.97        
 11 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            3:52.01        
 12 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            4:00.77        
 13 Scanlon, Aisling           8 LONG                           4:02.37        
 14 Hogan, Kate               10 LONG                           4:02.79        
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          3:05.44 A      
  2 Clancy, Cara              13 C FIN                          3:21.29 B      
  3 Raleigh, Rachel           12 LONG                           3:33.38 B      
 
Event 7  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           16 C FIN                          3:08.46 A      
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Claffey, Donagh           11 ATH                            3:35.57 B      
  1 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           3:35.57 B      
  3 Smith, Cian               10 ATH                            3:54.58        
  4 Dzaee, Alan               10 LONG                           3:54.72        
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Javier           13 ATH                            2:54.78 A      
  2 Weaver, Robin             13 TRID                           3:02.87 A      
  3 Smith, Eoin               13 C FIN                          3:32.81 B      
  4 Leonard, Conor            12 LONG                           3:44.88        
  5 Humpston, Darragh         12 LONG                           3:55.25        
  6 Coppinger, Niall          12 LONG                           4:10.46        
 
Event 8  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         2:56.33 A      
  2 O'Dowd, Conor             14 C FIN                          3:22.20 B