Athlone Swimming Club

 








CARRICK FINS GRADED GALA JAN 2016

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis       10 COM                  1:36.85    1:28.86 A      
  2 Fitzpatrick, Eva    11 ATH                  1:39.46    1:31.72 A      
  3 Fitzpatrick, Cara   11 ATH                  1:36.82    1:32.95 A      
  4 Scanlon, Aisling     9 LONG                 1:39.21    1:32.99 A      
  5 Donohue, Grainne    11 LONG                 1:40.98    1:34.29 A      
  6 Satchwell, Maria    11 COM                  1:35.76    1:37.88 B      
  7 O'Boyle, Jane        9 LONG                 1:46.21    1:40.59 B      
  8 Deeley, Ava         10 LONG                      NT    1:42.59 B      
  9 O'Boyle, Karen      11 LONG                 1:43.64    1:42.75 B      
 10 O'Brien, Grace       9 LONG                      NT    1:43.70 B      
 11 Hanrahan, Aibhe     11 B/Sloe               1:56.72    1:44.32 B      
 12 Ni Mhuri, Molly     10 LONG                 1:51.70    1:44.68 B      
 13 Clarke, Eloise      11 ATH                  1:46.31    1:44.84 B      
 14 Henry, Wasini       11 ATH                  1:57.73    1:45.36 B      
 15 Brennan, Nicola      8 ATH                  1:49.07    1:48.36        
 16 Manning, Katie       9 LONG                 1:56.47    1:49.07        
 17 Holmes, Grace       11 COM                  1:52.18    1:49.98        
 18 Quinn, Leah         10 LONG                      NT    1:50.77        
 19 Hayden, Aife        11 C FIN                2:00.90    1:56.46        
 20 McDermott/Lowe, Sa   9 C FIN                     NT    1:56.47        
 21 Nolan, Shauna        8 LONG                      NT    1:57.45        
 22 Lowe, Ruby           9 C FIN                     NT    1:59.94        
 23 Holmes, Emily        9 COM                       NT    2:01.55        
 24 Gallagher, Erin     10 B/Sloe                    NT    2:02.51        
 25 Hanrahan, Sheenagh  10 B/Sloe               2:17.97    2:04.15        
 26 Mulry, Ava          10 COM                  2:28.99    2:10.08        
 27 Faughnan, Eimear    10 COM                       NT    2:12.83        
 28 Mrozek, Sara        11 COM                  2:24.13    2:26.78        
 29 Ryan, Emily          7 COM                       NT    2:42.69        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria   12 C FIN                     NT    1:23.61 A      
  2 Fee, Laoise         12 C FIN                     NT    1:29.27 A      
  3 MC Loughlin, Sarah  12 C FIN                     NT    1:31.46 B      
  4 Naughton, Katie     13 B/Sloe               1:36.38    1:33.32 B      
  5 Kemayou, Audrey     12 LONG                 1:33.75    1:33.69 B      
  6 Harman, Elsie       12 C FIN                1:39.43    1:34.72 B      
  7 Joyce, Saoirse      13 LONG                 1:37.99    1:37.34 B      
  8 Byrne, Ella         12 LONG                 1:44.94    1:38.34 B      
  9 Gorman, Aisling     12 LONG                 1:40.69    1:38.48 B      
 10 McDonagh, Aideen    13 C FIN                     NT    1:40.66 B      
 11 Lowe, Aoife         12 C FIN                     NT    1:42.79        
 12 Dowd, Jane          12 LONG                      NT    1:44.56        
 13 Cunniffe, Lilly     12 B/Sloe                    NT    2:01.14        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver      9 C FIN                1:42.14    1:31.58 A      
  2 Smith, Cian         11 ATH                  1:36.48    1:32.16 A      
  3 Meadows, Caolan     10 LONG                 1:36.30    1:35.41 A      
  4 Hanifa, Kaelan      11 C FIN                1:46.30    1:38.68 B      
  5 MC Keon, Leon        9 B/Sloe               1:43.99    1:42.54 B      
  6 Lowe, Joe           11 C FIN                1:48.34    1:42.62 B      
  7 Cox, David          11 LONG                      NT    1:44.21 B      
  8 Mooney, Charlie     10 B/Sloe                    NT    1:46.41        
  9 Breheny, Daniel     11 C FIN                     NT    1:49.24        
 10 Langton, Killian    10 C FIN                     NT    1:49.50        
 11 Fox, Jamie           9 ATH                  1:52.56    1:51.00        
 12 Satchwell, Bertie    8 COM                       NT    1:51.75        
 13 Nolan, Eanna        10 C FIN                1:48.35    1:52.79        
 14 MC Keon, Evan        7 B/Sloe               1:59.68    1:54.21        
 15 Claffey, Rian        9 ATH                  2:04.19    1:56.24        
 16 O'Grady, Conor       9 B/Sloe               2:07.39    2:02.81        
 17 Mooney, Daniel       8 B/Sloe                    NT    2:08.93        
 18 Carroll, David      10 B/Sloe                    NT    2:12.81        
 19 Hegarty, Daniel     10 COM                  2:40.41    2:16.35        
 20 Brennan, Peter       8 ATH                  2:13.72    2:17.17        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, James       12 B/Sloe                    NT    1:30.64 B      
  2 Coppinger, Niall    13 LONG                 1:39.65    1:35.73 B      
  3 Hogan, Conor        12 B/Sloe               1:50.37    1:38.98 B      
  4 O'Grady, Michael    12 B/Sloe                    NT    2:04.96        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran     14 C FIN                1:29.69    1:27.41 B      
  2 Harley, Rowan       14 B/Sloe               1:26.08    1:28.32 B      
  3 Smith, Eoin         14 C FIN                     NT    1:33.64 B      
  4 Coppinger, Eoin     14 LONG                 1:38.84    1:35.34        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webb, Aine          10 COM                       NT    3:56.93 A      
  2 Kennedy, Caoimhe    11 B/Sloe                    NT    3:58.37 A      
  3 Donohue, Grainne    11 LONG                      NT    4:00.94 B      
  4 Clarke, Eloise      11 ATH                  4:20.06    4:01.26 B      
  5 Fitzpatrick, Cara   11 ATH                  4:20.93    4:02.65 B      
  6 McCormack, Rionagh   8 LONG                      NT    4:05.38 B      
  7 Satchwell, Maria    11 COM                       NT    4:05.98 B      
  8 Webb, Saoirse       10 COM                       NT    4:06.96 B      
  9 Holmes, Grace       11 COM                  4:26.98    4:09.99 B      
 10 Manning, Katie       9 LONG                      NT    4:10.97 B      
 11 Fitzpatrick, Eva    11 ATH                  4:27.59    4:12.59 B      
 12 O'Boyle, Jane        9 LONG                      NT    4:19.85 B      
 13 Kiely, Bronagh      11 LONG                      NT    4:24.63        
 14 Kemayou, Marion     11 LONG                      NT    4:25.49        
 15 Brennan, Nicola      8 ATH                       NT    4:34.29        
 16 Mulry, Ava          10 COM                       NT    4:56.08        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Aoife         12 C FIN                     NT    3:41.91 A      
  2 Gorman, Aisling     12 LONG                 4:24.85    3:56.89 B      
  3 Conefrey, Cathy     12 LONG                 4:29.60    3:58.55 B      
  4 O'Rourke, Gwen      12 C FIN                     NT    4:28.93        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Noone, Alana        14 C FIN                4:33.28    4:11.71        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mroz, Kamil         11 LONG                      NT    3:53.37 A      
  2 Ryan, Tom           10 COM                  4:18.68    3:55.07 A      
  3 Moore-Keane, Ross   11 ATH                       NT    4:00.94 B      
  4 MC Keon, Leon        9 B/Sloe                    NT    4:05.29 B      
  5 Langton, Killian    10 C FIN                     NT    4:07.89 B      
  6 Humpston, Ruairi    10 LONG                      NT    4:08.10 B      
  7 Faherty, Ciaran     10 LONG                      NT    4:08.68 B      
  8 Fee, Brogan         10 C FIN                5:11.52    4:16.39 B      
  9 Kilcommons, Alan     9 COM                       NT    4:23.24        
 10 Mooney, Charlie     10 B/Sloe                    NT    4:24.99        
 11 Claffey, Rian        9 ATH                       NT    4:29.63        
 12 Clifford, Eimhn     10 C FIN                     NT    4:31.52        
 13 Brennan, Peter       8 ATH                       NT    4:50.66        
 14 Fox, Jamie           9 ATH                       NT    4:52.07        
 15 Ivanov, Alex        10 LONG                      NT    4:59.94        
 16 O'Grady, Conor       9 B/Sloe                    NT    5:13.78        
 17 Mooney, Daniel       8 B/Sloe                    NT    5:14.21        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chilton, Nino       13 C FIN                     NT    3:25.87 A      
  2 Coppinger, Niall    13 LONG                 4:17.93    3:56.12 B      
  3 Hogan, Conor        12 B/Sloe                    NT    4:05.67        
  4 Noone, Michael      12 C FIN                     NT    4:30.30        
  5 Gurney, Leigh       12 LONG                      NT    4:42.72        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran     14 C FIN                3:17.87    3:14.45 A      
  2 Smith, Eoin         14 C FIN                     NT    3:30.46 A      
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis       10 COM                  1:29.02    1:17.82 A      
  2 Regan, Alaoise       9 COM                  1:27.16    1:18.84 A      
  3 O'Boyle, Karen      11 LONG                 1:23.16    1:22.82 B      
  4 Scanlon, Aisling     9 LONG                 1:25.52    1:23.27 B      
  5 Fitzpatrick, Eva    11 ATH                  1:24.62    1:23.76 B      
  6 Kennedy, Caoimhe    11 B/Sloe               1:23.11    1:24.02 B      
  7 Fitzpatrick, Cara   11 ATH                  1:24.72    1:24.62 B      
  8 Satchwell, Maria    11 COM                  1:31.96    1:24.64 B      
  9 Hanrahan, Aibhe     11 B/Sloe                    NT    1:25.71 B      
 10 Henry, Nancy        11 COM                  1:34.11    1:26.61 B      
 11 Ni Mhuri, Molly     10 LONG                 1:41.36    1:28.41 B      
 12 Webb, Saoirse       10 COM                  1:38.37    1:29.38 B      
 13 O'Brien, Grace       9 LONG                      NT    1:31.40 B      
 14 Clarke, Eloise      11 ATH                  1:29.84    1:32.36        
 15 Deeley, Ava         10 LONG                 1:34.44    1:33.05        
 16 McCormack, Rionagh   8 LONG                 1:36.79    1:33.53        
 17 Henry, Wasini       11 ATH                  1:34.00    1:34.79        
 18 Quinn, Leah         10 LONG                 1:48.79    1:35.36        
 19 Webb, Aine          10 COM                  1:37.39    1:36.47        
 20 Day, Roisin          9 ATH                  1:42.70    1:36.60        
 21 Mairead, Lowe        9 C FIN                     NT    1:38.72        
 22 McDermott/Lowe, Sa   9 C FIN                1:41.88    1:39.10        
 23 Brennan, Nicola      8 ATH                  1:41.24    1:42.66        
 24 Nolan, Shauna        8 LONG                      NT    1:42.88        
 25 Kemayou, Marion     11 LONG                      NT    1:44.24        
 26 Holmes, Emily        9 COM                       NT    1:50.93        
 27 Hayden, Alanna       9 C FIN                     NT    1:53.71        
 28 Gallagher, Erin     10 B/Sloe                    NT    1:53.99        
 29 Walsh, Hannah        9 C FIN                     NT    1:55.64        
 30 Hanrahan, Sheenagh  10 B/Sloe                    NT    1:56.41        
 31 Mulry, Ava          10 COM                       NT    2:06.55        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Sarah  12 C FIN                1:24.31    1:18.24 B      
  2 Kemayou, Audrey     12 LONG                 1:20.37    1:19.25 B      
  3 Raleigh, Rachael    13 LONG                 1:20.06    1:19.87 B      
  4 Naughton, Katie     13 B/Sloe                    NT    1:21.24 B      
  5 Lowe, Aoife         12 C FIN                1:26.84    1:22.87 B      
  6 Byrne, Ella         12 LONG                 1:25.15    1:25.24 B      
  7 Gorman, Aisling     12 LONG                 1:22.18    1:25.75 B      
  8 Joyce, Saoirse      13 LONG                 1:32.42    1:31.55        
  9 Conefrey, Cathy     12 LONG                 1:33.73    1:32.40        
 10 Dowd, Jane          12 LONG                 1:44.20    1:34.94        
 11 Farrell, Rosie      12 COM                       NT    1:35.67        
 12 McWeeney, Holly     12 C FIN                     NT    1:38.41        
 13 Cunniffe, Lilly     12 B/Sloe                    NT    1:56.33        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver      9 C FIN                1:28.20    1:22.14 B      
  2 Smith, Cian         11 ATH                  1:26.13    1:22.49 B      
  3 Hanifa, Kaelan      11 C FIN                1:33.86    1:26.91 B      
  4 Lowe, Joe           11 C FIN                1:40.10    1:27.63 B      
  5 Cox, David          11 LONG                      NT    1:28.23 B      
  6 Meadows, Caolan     10 LONG                 1:28.00    1:28.48 B      
  7 Mooney, Charlie     10 B/Sloe                    NT    1:31.27 B      
  8 Breheny, Daniel     11 C FIN                1:35.14    1:31.69 B      
  9 Moore-Keane, Ross   11 ATH                  1:33.13    1:32.04        
 10 Faherty, Ciaran     10 LONG                 1:32.61    1:35.41        
 11 Claffey, Rian        9 ATH                  1:41.47    1:37.69        
 12 Humpston, Ruairi    10 LONG                 1:32.22    1:38.10        
 13 Ryan, Tom           10 COM                  1:41.40    1:38.40        
 14 MC Keon, Leon        9 B/Sloe                    NT    1:38.83        
 15 Tobin, Robert        9 C FIN                     NT    1:39.62        
 16 Langton, Killian    10 C FIN                1:43.96    1:40.13        
 17 Ivanov, Alex        10 LONG                      NT    1:44.09        
 18 MC Keon, Evan        7 B/Sloe                    NT    1:45.61        
 19 Fox, Jamie           9 ATH                  1:44.64    1:49.10        
 20 Nolan, Eanna        10 C FIN                     NT    1:50.52        
 21 Clifford, Eimhn     10 C FIN                     NT    1:51.49        
 22 Satchwell, Bertie    8 COM                       NT    1:53.48        
 23 Kilcommons, Alan     9 COM                       NT    1:53.82        
 24 O'Grady, Conor       9 B/Sloe                    NT    1:54.31        
 25 Brennan, Peter       8 ATH                  1:50.53    1:55.80        
 26 Carroll, David      10 B/Sloe                    NT    1:56.80        
 27 Mooney, Daniel       8 B/Sloe                    NT    2:03.96        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, James       12 B/Sloe               1:16.19    1:15.67 B      
  2 Chilton, Nino       13 C FIN                     NT    1:16.45 B      
  3 White, Cormac       13 C FIN                1:22.67    1:21.20 B      
  4 Hogan, Conor        12 B/Sloe                    NT    1:33.92        
  5 Gurney, Leigh       12 LONG                 1:36.65    1:35.41        
  6 Faughnan, Shane     13 C FIN                2:03.05    1:41.95        
  6 O'Grady, Michael    12 B/Sloe                    NT    1:41.95        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran     14 C FIN                1:16.05    1:11.97 B      
  2 Harley, Rowan       14 B/Sloe               1:12.12    1:12.92 B      
  3 Smith, Eoin         14 C FIN                1:16.38    1:16.59 B