Athlone Swimming Club

 








CLAREMORRIS GALA APRIL 2016

 
Event 1  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzaee, Alan               11 LONG                 3:25.91    2:58.32  
  2 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       3:11.15    2:58.93  
  3 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                3:27.29    3:00.69  
  4 Donohoe, Conor            11 CBAR                 3:58.92    3:07.43  
  5 Smith, Cian               11 ATH                  3:28.25    3:16.68  
  6 Hynes, Mark                9 LASER                3:20.09    3:17.20  
  7 Delaney, Jack             10 CLM                  3:29.31    3:18.71  
  8 Devine, Dylan             11 GAL                 31:00.00    3:23.18  
  9 Treanor, Eoin             11 CLM                  3:46.63    3:29.38  
 10 Duggan, Luca              11 Ballina SC           3:45.97    3:37.37  
 -- Mc Glue, Cian             11 SHARK                     NT        DNF  
 
Event 1  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 2:52.36    2:30.92  
  2 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       2:46.30    2:40.54  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  2:44.85    2:40.91  
  4 Breslin, Ethan            13 CLM                  2:55.03    2:41.37  
  5 Navarrete, Alvaro         13 ATH                       NT    2:42.00  
  6 Mc Namara, Conn           12 Wport                2:49.21    2:42.24  
  7 Doorly, David             13 GAL                  2:43.64    2:42.33  
  8 Madigan, Daniel           13 LONG                 2:44.12    2:42.94  
  9 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       2:46.00    2:44.99  
 10 Donohoe, Cian             13 CBAR                 2:52.53    2:48.85  
 11 Joyce, Darragh            12 CLM                  2:58.94    2:49.61  
 12 Lennon, Brian             13 SHARK                3:15.77    2:50.17  
 13 Kearney, Oisin            13 C FIN                2:49.54    2:50.37  
 14 Coogan, Alfie             12 ATH                  2:54.55    2:50.41  
 15 Carter, Niall             13 CBAR                      NT    2:50.71  
 16 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       2:55.21    2:53.46  
 17 Friel, Ethan              13 ATH                  3:01.43    2:54.27  
 18 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           2:57.39    2:55.26  
 19 Sanchez, Jose             13 GAL                  3:04.26    2:59.55  
 20 Masterson, Darragh        12 CBAR                 3:30.22    3:02.95  
 21 Socolovsky, Valia         12 ATH                  3:05.79    3:03.27  
 22 Kennedy, Eidhne           13 GAL                  3:17.66    3:05.11  
 23 Lally, Rory               12 LASER                     NT    3:06.15  
 24 Hynes, John               12 LASER                3:10.60    3:06.32  
 25 Hunter, Adam              12 SLIGO                3:20.64    3:08.13  
 26 Kearns, Eoghan            13 SLIGO                3:29.94    3:09.20  
 27 Joyce, Niall              12 SHARK                3:28.42    3:09.52  
 28 Carney, Colm              12 CBAR                 3:35.55    3:16.69  
 29 Clark, Alex               13 SHARK                     NT    3:17.63  
 30 Balaskie, James           12 CBAR                 3:21.72    3:19.93  
 
Event 1  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               14 GAL                  2:19.06    2:24.64  
  2 Rather, Zak               14 GAL                  2:34.22    2:26.69  
  3 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                2:30.71    2:28.63  
  4 Scully, Bryan             15 ATH                  2:28.00    2:29.68  
  5 Anderson, Eoin            15 SLIGO                2:31.39    2:31.49  
  6 Fortune, Joshua           14 SLIGO                2:32.53    2:32.53  
  7 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       3:16.13    2:35.40  
  8 Heung, Tommy              14 CBAR                 2:37.21    2:36.12  
  9 Kelly, Niall              15 CLM                  2:39.73    2:38.00  
 10 Melvin, Conor             15 SLIGO                2:39.35    2:39.83  
 11 Hornet, Ryan              14 LASER                3:12.71    2:39.85  
 12 Eglinton, Owen            15 SLIGO                2:51.20    2:41.17  
 13 Keaney, Sean              14 SLIGO                3:09.35    2:43.17  
 14 MC Auley, Ian             15 ATH                       NT    2:45.85  
 15 Carey, Oisin              14 LASER                2:52.07    2:50.34  
 16 Staunton, William         15 CLM                  2:51.58    2:51.45  
 17 Clarke, Billy             14 SHARK                2:56.32    2:51.61  
 18 Breheny, Kieran           14 C FIN                2:58.50    2:53.22  
 19 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                3:04.65    2:53.90  
 20 O'Malley, Eoin            14 GAL                  2:58.90    2:56.95  
 21 Maher, Patrick            14 SLIGO                3:06.40    2:58.42  
 22 Maher, Anthony            14 SLIGO                     NT    3:00.81  
 23 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                3:02.48    3:09.32  
 24 O'Brien, Ciaran           14 CLM                  3:24.85    3:17.37  
 -- Dunne, Pierce             14 CBAR                 3:13.39         DQ  
 
Event 1  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                  2:13.80    2:14.33  
  2 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  2:29.79    2:26.11  
  3 Mooney, Peter             21 SLIGO                2:31.00    2:26.25  
  4 Melly, Conor              16 CBAR                 2:30.27    2:29.55  
  5 Woods, David              17 SLIGO                2:30.37    2:32.12  
  6 Rennick, Nathan           16 CBAR                 2:34.04    2:32.27  
  7 Morris, Jayke             16 CLM                  2:34.78    2:32.38  
  8 Breslin, Cian             17 CLM                  2:34.90    2:34.27  
  9 English, James            16 CBAR                 2:44.17    2:39.77  
 10 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                2:51.38    2:50.62  
 11 Judge, Alan               17 Ballina SC           3:22.28    2:58.59  
 
Event 2  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  2:43.59    2:40.12  
  2 Gibbs, Alison             11 GAL                  2:46.55    2:42.76  
  3 Mc Auley, Sile            11 ATH                  3:09.82    2:59.31  
  4 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                     NT    3:03.72  
  5 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  3:03.14    3:04.43  
  6 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           3:06.33    3:07.37  
  7 Moran, Ellie              10 COM                  3:05.55    3:07.48  
  8 Curran, Kelis             11 COM                  3:12.21    3:09.71  
  9 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  3:29.29    3:12.13  
 10 Deely, Ella               11 CBAR                 3:36.69    3:12.53  
 11 MC Hale, Zoe              11 CBAR                 3:23.43    3:14.15  
 12 Griffin, Carol            11 SHARK                     NT    3:14.16  
 13 Regan, Alaoise            10 COM                  3:22.47    3:15.24  
 14 Murphy, Aylah             11 LASER                     NT    3:15.62  
 15 Kennedy, Niamh            10 LASER                4:09.82    3:19.25  
 16 Corcoran, Alice           11 LASER                     NT    3:22.45  
 17 Connaughton-Jones, Ciara  10 SLIGO                3:43.54    3:23.87  
 18 O'Boyle, Karen            11 LONG                      NT    3:24.52  
 19 Kenny, Shauna             10 ATH                  3:34.96    3:29.08  
 20 Horan, Ivanna             11 CBAR                 3:39.98    3:33.85  
 -- NicDhonnacha, Maria       11 GAL                       NT         DQ  
 -- Scanlon, Aisling          10 LONG                 3:32.97         DQ  
 
Event 2  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           13 ATH                  2:37.46    2:37.17  
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           2:38.35    2:37.56  
  3 Joyce, Grace              13 SHARK                2:40.07    2:39.86  
  4 Ashton, Iona              13 GAL                  2:42.35    2:40.42  
  5 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  2:39.76    2:42.24  
  6 Lyons, Maria              13 SLIGO                2:55.63    2:46.73  
  7 Kilgallen, Megan          13 CLM                  2:50.83    2:46.81  
  8 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                3:04.86    2:48.62  
  9 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       2:48.19    2:49.61  
 10 Andrews, Jennifer         13 C FIN                3:01.60    2:49.66  
 11 Condron, Sarah            12 ATH                  2:54.12    2:50.89  
 12 Kelly, Aimee              13 SHARK                2:54.27    2:51.21  
 13 Friel, Lauren             13 ATH                  2:51.60    2:51.36  
 14 O' Neill, Aishling        13 LASER                2:51.17    2:51.65  
 15 Pliszka, Anastazya        13 COM                  2:49.59    2:51.74  
 16 Conway, Fiona             13 CBAR                 2:55.28    2:51.76  
 17 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                2:49.49    2:53.12  
 18 Brennan, Judy             13 ATH                  2:52.09    2:53.50  
 19 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                3:00.72    2:53.73  
 20 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  2:56.26    2:54.16  
 21 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 3:01.25    2:54.43  
 22 Sharkey, Lauren           12 GAL                  3:01.52    2:55.57  
 23 Fee, Laoise               13 C FIN                2:59.11    2:56.39  
 24 Treanor, Sorcha           12 CLM                  2:56.09    2:56.46  
 25 Delaney, Kate             13 CLM                  2:55.00    2:56.56  
 26 Ward, Aileen              12 ATH                  3:29.62    3:00.27  
 27 Conlon, Sarah             13 CBAR                 3:02.58    3:01.36  
 28 Murphy, Emma              12 GAL                  3:08.15    3:03.05  
 29 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 3:05.95    3:03.52  
 30 Davitt, Aoife             12 GAL                  3:12.88    3:04.11  
 31 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  3:03.72    3:06.61  
 32 Horkan, Aisling           12 CLM                  3:15.65    3:07.02  
 33 Finnerty, Lára            13 CLM                  3:13.30    3:07.34  
 34 Mc Gath, Sarah            13 LASER                3:31.28    3:07.98  
 35 Melvin, Sarah             13 SLIGO                3:02.17    3:08.69  
 36 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                3:17.50    3:09.02  
 37 Kennedy, Ellen            12 GAL                  3:12.85    3:09.68  
 38 Raleigh, Rachael          13 LONG                 3:33.38    3:11.18  
 39 Heaney, Cathy             13 CLM                  3:29.64    3:12.38  
 40 Owens, Oonagh             13 LASER                3:20.65    3:13.71  
 41 Kemayou, Audrey           12 LONG                 3:18.10    3:17.96  
 42 Gallagher, Mairead        13 CBAR                 3:17.94    3:18.08  
 43 Monds, Tara               13 SLIGO                3:25.85    3:19.64  
 44 Silke, Roisin             12 GAL                  3:20.00    3:20.06  
 45 Bradley, Sarah            12 GAL                  3:10.00    3:25.66  
 46 Murphy, Jennifer          13 Ballina SC           3:35.75    3:27.81  
 -- Farrell, Danielle         12 SLIGO                3:01.65         DQ  
 
Event 2  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               15 CBAR                 2:37.31    2:34.64  
  2 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                2:38.30    2:36.47  
  3 Grady, Hannah             14 CBAR                 2:43.10    2:36.84  
  4 MC Gowan, Amy             14 B DOL                2:38.30    2:37.00  
  5 Johnson, Rachel           15 ATH                  2:39.97    2:38.09  
  6 Henry, Lisa               14 CLM                  2:40.04    2:38.18  
  7 Farnon, Keela             15 COM                  2:44.59    2:39.54  
  8 Murphy, Freya             14 LASER                2:42.46    2:40.55  
  9 Johnson, Laura            14 ATH                  2:49.82    2:44.97  
 10 Fadden, Heather           14 CBAR                 2:50.40    2:45.27  
 11 Flanagan, Orla            15 CLM                  2:51.59    2:48.09  
 12 Walsh, Tara               14 SLIGO                2:50.24    2:48.26  
 13 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           3:09.59    2:48.37  
 14 Judge, Roisin             14 Ballina SC           2:47.42    2:49.80  
 15 Loftus, Zara              14 CLM                  2:53.61    2:49.82  
 16 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                2:49.32    2:50.70  
 17 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                2:50.21    2:51.85  
 18 Deely, Megan              14 CBAR                 2:54.96    2:53.57  
 19 Henehan, Rachel           14 CBAR                 2:54.58    2:53.75  
 20 Horan, Brianne            14 CBAR                 3:05.19    2:54.39  
 21 Breslin, Niamh            15 CBAR                 2:51.90    2:54.95  
 22 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       2:54.87    2:55.17  
 23 Lee, Penny                14 SLIGO                3:44.34    2:55.36  
 24 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       2:56.64    2:58.47  
 25 Donnelly, Becky           14 Ballina SC           2:53.76    2:58.76  
 26 Frain, Lauren             14 CLM                  3:21.33    2:59.43  
 27 Martin, Rachel            14 SLIGO                2:55.48    2:59.76  
 28 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       3:02.35    3:04.79  
 29 Francis, Jane             14 SHARK                     NT    3:05.05  
 30 Egan, Niamh               15 CBAR                 3:15.47    3:09.39  
 -- Daly, Kelsey              14 ATH                  3:18.91         DQ  
 
Event 2  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  2:19.06    2:18.63  
  2 Egan, Stacey              16 ATH                  2:33.93    2:32.50  
  3 Naughton, Imogen          16 SHARK                2:33.51    2:33.94  
  4 Shortall, Alice           16 Wport                2:40.01    2:37.17  
  5 Ward, Emily               16 B DOL                2:50.49    2:42.66  
  6 O'Brien, Paola            16 SHARK                2:43.50    2:45.26  
  7 Joyce, Laura              17 CLM                  2:41.78    2:45.82  
  8 Hennigan, Caoimhe         18 Ballina SC           2:40.16    2:45.92  
  9 Hynes, Ellen              16 LASER                2:51.90    2:49.21  
 10 Dunne, Jessica            16 SHARK                2:47.24    2:54.33  
 11 Talbot, Claire            16 Bluefin SC           3:24.87    3:14.42  
 
Event 3  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              10 COM                    32.91      31.97  
  2 Mc Glue, Cian             11 SHARK                  35.94      32.14  
  3 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team         35.18      33.04  
  4 Fagan, Kyle               10 ATH                    33.63      33.22  
  5 Mroz, Kamil               11 LONG                   34.60      33.80  
  6 Kilkenny, Shaun           11 COM                    35.59      35.59  
  7 Smith, Cian               11 ATH                    37.20      35.84  
  8 McNulty, Oran             11 CLM                    35.67      36.12  
  9 Delaney, Jack             10 CLM                       NT      36.29  
 10 Hynes, Mark                9 LASER                     NT      37.58  
 11 Devine, Dylan             11 GAL                    54.21      37.75  
 12 Duggan, Luca              11 Ballina SC                NT      39.34  
 
Event 3  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                      NT      28.07  
  2 Madigan, Daniel           13 LONG                   31.33      30.24  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                    35.83      30.39  
  4 Doorly, David             13 GAL                    33.73      30.56  
  5 Kennedy, Eidhne           13 GAL                    42.03      31.46  
  6 Lynam, Cillian            12 ATH                    31.10      31.74  
  7 Friel, Ethan              13 ATH                    33.05      31.81  
  8 Lennon, Brian             13 SHARK                  33.50      32.03  
  9 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC             33.04      32.63  
 10 O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                   50.72      32.79  
 11 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team         34.55      33.23  
 12 Joyce, Niall              12 SHARK                  35.79      33.50  
 13 Hynes, John               12 LASER                     NT      33.71  
 14 Clark, Alex               13 SHARK                  35.40      34.98  
 15 Lally, Rory               12 LASER                     NT      35.25  
 16 O'Boyle, Aidan            12 LONG                   36.97      36.08  
 
Event 3  Boys 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            15 COM                    26.52      26.22  
  2 Scully, Bryan             15 ATH                    26.28      26.28  
  3 Kolcow, Max               14 GAL                    27.48      26.32  
  4 Fortune, Joshua           14 SLIGO                     NT      28.13  
  5 Heung, Tommy              14 CBAR                   28.03      28.24  
  6 Pilcher, Jack             15 CLM                    29.20      28.26  
  7 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team         29.42      28.32  
  8 Welby, Evan               14 SHARK                  29.10      28.38  
  9 Kelly, Niall              15 CLM                    29.55      29.49  
 10 Monroe, Jonathan          15 Wport                  30.48      29.79  
 11 Hornet, Ryan              14 LASER                     NT      29.89  
 12 Keaney, Sean              14 SLIGO                  30.97      30.59  
 13 Doherty, Fionn            14 Ballina SC                NT      31.49  
 14 Carey, Oisin              14 LASER                  43.23      31.77  
 15 Clarke, Billy             14 SHARK                  32.02      31.80  
 16 O'Brien, Ciaran           14 CLM                       NT      34.64  
 
Event 3  Boys 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    24.14      24.25  
  2 Mooney, Peter             21 SLIGO                  25.05      25.71  
  3 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team            NT      25.85  
  4 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team         25.66      26.02  
  5 Breslin, Cian             17 CLM                    27.97      27.81  
  6 Morris, Jayke             16 CLM                    27.96      27.89  
  7 Melly, Conor              16 CBAR                   32.59      28.21  
  8 O' Connor, Joseph         16 LASER                     NT      29.09  
  9 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                  31.45      31.28  
 10 Kennedy, Owen             16 LASER                     NT      31.84  
 11 Judge, Alan               17 Ballina SC             32.54      32.06  
 
Event 4  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                    32.23      30.92  
  2 Kazimierczak, Adrianna    11 SHARK                  39.29      33.63  
  3 Curran, Kelis             11 COM                    34.96      34.60  
  4 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                  39.84      34.93  
  5 Griffin, Carol            11 SHARK                  39.38      35.85  
  6 Canavan, Alannah          11 Ballina SC             39.76      36.04  
  7 Murphy, Aylah             11 LASER                     NT      37.37  
  8 Corcoran, Alice           11 LASER                     NT      37.97  
  9 Kennedy, Niamh            10 LASER                     NT      38.29  
 10 NicDhonnacha, Maria       11 GAL                       NT      38.81  
 11 McNulty, Sionha            9 CLM                       NT      40.47  
 12 Higgins, Cara              9 CLM                       NT      43.50  
 
Event 4  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC             29.15      29.15  
  2 Flaherty, Ellen           13 ATH                    32.11      30.06  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                       NT      30.28  
  4 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                    34.87      30.40  
  5 Kilgallen, Megan          13 CLM                    47.81      31.52  
  6 Condron, Sarah            12 ATH                    32.12      31.63  
  7 Brennan, Judy             13 ATH                    32.80      31.89  
  8 Lynch, Helen              12 ATH                    33.21      32.06  
  9 Pliszka, Anastazya        13 COM                    32.25      32.39  
 10 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC             33.25      32.50  
 11 Sharkey, Lauren           12 GAL                       NT      32.80  
 12 Kelly, Aimee              13 SHARK                  34.56      32.98  
 13 Kavanagh, Grace A         12 GAL                    35.35      33.14  
 14 Horkan, Aisling           12 CLM                    34.30      33.16  
 15 Treanor, Sorcha           12 CLM                    40.37      33.18  
 16 O'Donnell, Naoise         12 GAL                       NT      33.28  
 17 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                  33.63      33.47  
 18 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                  34.81      33.57  
 19 O' Neill, Aishling        13 LASER                     NT      34.19  
 20 Ward, Aileen              12 ATH                    35.08      34.23  
 21 Mc Gath, Sarah            13 LASER                     NT      34.32  
 22 Cugalj, Teodora           12 SHARK                  38.94      34.45  
 23 Raleigh, Rachael          13 LONG                      NT      34.65  
 24 Hart, Katie               12 CLM                       NT      35.02  
 25 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                  45.22      35.24  
 26 Owens, Oonagh             13 LASER                     NT      35.36  
 27 Davitt, Aoife             12 GAL                       NT      35.85  
 28 Murphy, Emma              12 GAL                       NT      36.04  
 29 Monds, Tara               13 SLIGO                  35.53      36.28  
 30 Little, Caoilfhionn       13 CLM                       NT      36.34  
 31 Pilcher, Millie           12 CLM                    37.76      37.13  
 32 Murphy, Jennifer          13 Ballina SC                NT      37.41  
 33 Kennedy, Ellen            12 GAL                    45.39      37.88  
 34 Bradley, Sarah            12 GAL                    52.17      38.59  
 35 Silke, Roisin             12 GAL                       NT      39.78  
 
Event 4  Girls 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                  28.99      29.53  
  2 Farnon, Keela             15 COM                    29.41      29.96  
  3 Wong, Tara                14 Ballina SC             30.09      30.39  
  4 Lynch, Ciara              15 SLIGO                  31.36      30.57  
  5 Henry, Lisa               14 CLM                    30.96      30.88  
  6 Johnson, Laura            14 ATH                    31.02      31.05  
  7 Scott-Ryan, Naoise        14 SLIGO                  30.84      31.26  
  8 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                  34.43      31.79  
  9 Judge, Roisin             14 Ballina SC             32.69      31.82  
 10 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                  31.58      31.85  
 11 Nugent, Ellen             14 Ballina SC             33.28      31.94  
 12 Murphy, Freya             14 LASER                  33.29      32.13  
 13 Flanagan, Orla            15 CLM                    33.32      32.26  
 14 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team         33.01      32.61  
 15 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                NT      32.70  
 16 Donnelly, Becky           14 Ballina SC             33.20      32.75  
 17 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team         37.66      32.81  
 18 Daly, Kelsey              14 ATH                    33.83      33.23  
 19 Francis, Jane             14 SHARK                  34.64      34.15  
 20 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC                NT      34.17  
 
Event 4  Girls 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                    28.40      28.10  
  2 Mellotte, Georgia         16 Wport                  28.51      28.28  
  3 Carroll, Rebecca          16 COM                    31.28      29.47  
  4 Murphy, Rachel            16 Ballina SC             29.51      29.62  
  4 Egan, Stacey              16 ATH                    29.09      29.62  
  6 Lowe, Sophie              17 ATH                    29.19      29.86  
  7 Hynes, Ellen              16 LASER                     NT      30.49  
  8 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC             30.03      30.62  
  9 Ward, Emily               16 B DOL                  31.95      31.32  
 10 Talbot, Claire            16 Bluefin SC                NT      36.24  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:26.55    1:23.59  
  2 Dzaee, Alan               11 LONG                      NT    1:27.55  
  3 Wooley, James             11 CLM                  1:32.16    1:27.92  
  4 Duda, Philip              10 COM                       NT    1:28.85  
  5 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                     NT    1:29.20  
  6 Treanor, Eoin             11 CLM                       NT    1:45.65  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 1:12.14    1:08.93  
  2 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:17.17    1:13.21  
  3 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:13.47    1:13.34  
  4 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:16.47    1:13.50  
  5 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:13.45    1:13.67  
  6 Mc Namara, Conn           12 Wport                1:23.90    1:19.77  
  7 Doorly, David             13 GAL                  1:18.48    1:19.78  
  8 Coogan, Alfie             12 ATH                  1:26.46    1:23.29  
  9 Hunter, Adam              12 SLIGO                1:33.76    1:31.71  
 10 Heaney, Mike              12 CLM                       NT    1:33.90  
 11 Kearns, Eoghan            13 SLIGO                1:50.33    1:42.26  
 -- O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                      NT         DQ  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               14 GAL                  1:02.58    1:03.22  
  2 Moran, Michael            15 COM                  1:01.95    1:05.30  
  3 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:06.46    1:06.45  
  4 Rather, Zak               14 GAL                  1:09.12    1:08.23  
  5 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:08.48    1:08.67  
  6 Anderson, Eoin            15 SLIGO                1:09.76    1:10.98  
  7 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:15.39    1:12.22  
  8 Melvin, Conor             15 SLIGO                1:15.62    1:15.16  
  9 Eglinton, Owen            15 SLIGO                1:25.48    1:18.99  
 10 Kelly, Niall              15 CLM                  1:18.23    1:19.62  
 11 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                1:19.84    1:20.38  
 12 Staunton, William         15 CLM                  1:26.27    1:22.28  
 13 Maher, Patrick            14 SLIGO                1:22.28    1:23.27  
 14 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                1:26.05    1:23.78  
 -- O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:31.69         DQ  
 -- Monroe, Jonathan          15 Wport                1:20.53         DQ  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    57.44      57.69  
  2 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team       1:00.59    1:00.70  
  3 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team       1:05.52    1:02.74  
  4 Mooney, Peter             21 SLIGO                1:07.63    1:07.97  
  5 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:14.48    1:09.22  
  6 Breslin, Cian             17 CLM                  1:11.82    1:10.41  
  7 Woods, David              17 SLIGO                1:11.30    1:12.65  
  8 O' Connor, Joseph         16 LASER                1:32.32    1:15.64  
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:17.83    1:17.06  
  2 Gannon, Jessica           11 COM                  1:17.59    1:17.15  
  3 Kazimierczak, Adrianna    11 SHARK                1:58.75    1:30.64  
  4 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:39.88    1:31.43  
  5 Regan, Alaoise            10 COM                       NT    1:33.71  
  6 Horkan, Dearbhla          11 CLM                       NT    1:35.06  
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  1:12.62    1:12.15  
  2 Joyce, Grace              13 SHARK                1:14.01    1:14.51  
  3 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:17.77    1:16.14  
  4 Ashton, Iona              13 GAL                  1:18.95    1:21.12  
  5 Lynch, Helen              12 ATH                  1:23.47    1:21.53  
  6 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:19.92    1:22.32  
  7 Treanor, Sorcha           12 CLM                  1:32.18    1:23.21  
  8 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                1:33.63    1:23.53  
  9 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:25.38    1:24.75  
 10 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:22.80    1:25.38  
 11 Friel, Lauren             13 ATH                  1:24.80    1:25.47  
 12 Delaney, Kate             13 CLM                       NT    1:26.41  
 13 Farrell, Danielle         12 SLIGO                1:34.07    1:28.95  
 14 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:29.48    1:29.20  
 15 Little, Caoilfhionn       13 CLM                  1:32.70    1:29.70  
 16 Mulligan, Michelle        13 CLM                  1:41.48    1:30.33  
 17 Heaney, Cathy             13 CLM                  1:41.58    1:34.60  
 18 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:27.13    1:35.11  
 19 Melvin, Sarah             13 SLIGO                1:34.99    1:40.57  
 20 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:36.23    1:45.62  
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:14.08    1:13.70  
  2 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:16.98    1:15.80  
  3 Lee, Penny                14 SLIGO                1:17.36    1:16.86  
  3 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                1:17.18    1:16.86  
  5 Lynch, Ciara              15 SLIGO                1:35.34    1:17.19  
  6 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:14.59    1:18.00  
  7 Ryan, Orla                14 COM                  1:22.93    1:22.80  
  8 Scott-Ryan, Naoise        14 SLIGO                1:25.94    1:26.02  
  9 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:28.37    1:26.72  
 10 Henehan, Rachel           14 CBAR                 1:21.73    1:26.75  
 11 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:25.34    1:26.83  
 12 Martin, Rachel            14 SLIGO                1:19.62    1:27.43  
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:02.57    1:03.43  
  2 Harrington, Lisa          17 ATH                  1:07.49    1:09.77  
  3 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:09.89    1:09.83  
  4 Egan, Stacey              16 ATH                  1:08.00    1:10.07  
  5 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:09.64    1:14.78  
  6 Carroll, Rebecca          16 COM                  1:15.81    1:15.86  
  7 Joyce, Laura              17 CLM                  1:16.31    1:17.76  
  8 Talbot, Claire            16 Bluefin SC           1:30.72    1:37.56  
 
Event 7  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              10 COM                  2:44.60    2:29.63  
  2 Mroz, Kamil               11 LONG                 2:52.81    2:39.92  
  3 Fagan, Kyle               10 ATH                  2:55.51    2:41.94  
  4 Smith, Cian               11 ATH                  2:51.52    2:46.68  
  5 Doherty, Eamon            11 Ballina SC           3:01.10    2:53.27  
  6 Kilkenny, Shaun           11 COM                  3:03.76    2:53.64  
  7 Devine, Dylan             11 GAL                  2:58.56    3:00.86  
 
Event 7  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 2:35.11    2:19.25  
  2 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 2:20.84    2:20.35  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  2:20.66    2:20.73  
  4 Doorly, David             13 GAL                  2:20.74    2:21.56  
  5 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       2:25.80    2:22.98  
  6 Breslin, Ethan            13 CLM                  2:28.83    2:24.33  
  7 Donohoe, Cian             13 CBAR                 2:30.16    2:25.37  
  8 Friel, Ethan              13 ATH                  2:32.79    2:26.81  
  9 Carter, Niall             13 CBAR                 2:35.75    2:26.92  
 10 Kearney, Oisin            13 C FIN                2:43.36    2:27.35  
 11 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           2:34.56    2:28.77  
 12 Joyce, Darragh            12 CLM                  2:34.11    2:29.25  
 13 Lynam, Cillian            12 ATH                  2:32.63    2:29.40  
 14 Lennon, Brian             13 SHARK                2:35.18    2:30.28  
 15 Coogan, Alfie             12 ATH                  2:34.58    2:30.51  
 16 Sanchez, Jose             13 GAL                  2:44.20    2:31.13  
 17 Humpston, Darragh         13 LONG                 2:44.43    2:32.03  
 18 Kennedy, Eidhne           13 GAL                       NT    2:32.66  
 19 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       2:54.26    2:33.13  
 20 Heaney, Mike              12 CLM                  2:41.06    2:39.72  
 21 Masterson, Darragh        12 CBAR                 2:40.18    2:41.52  
 22 Balaskie, James           12 CBAR                 2:41.06    2:44.45  
 23 Donovan, Shane            12 ATH                       NT    2:46.05  
 24 Hynes, John               12 LASER                2:52.82    2:48.02  
 25 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 2:53.02    2:58.13  
 26 Clark, Alex               13 SHARK                3:12.97    2:58.50  
 -- Carney, Colm              12 CBAR                 2:58.41         DQ  
 
Event 7  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             15 ATH                  2:07.01    2:06.31  
  2 Kolcow, Max               14 GAL                  2:02.76    2:06.35  
  3 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                2:12.49    2:12.86  
  4 Pilcher, Jack             15 CLM                  2:15.37    2:13.49  
  5 Rather, Zak               14 GAL                  2:15.50    2:13.99  
  6 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       2:16.56    2:16.65  
  7 Fortune, Joshua           14 SLIGO                2:26.70    2:18.33  
  8 Hornet, Ryan              14 LASER                2:26.55    2:22.08  
  9 Welby, Evan               14 SHARK                2:25.81    2:22.54  
 10 O'Connor, Milo            14 ATH                  2:24.75    2:24.95  
 11 Stevenson, John           14 ATH                  2:27.64    2:27.14  
 12 Dervan, Ronan             15 CBAR                 2:32.06    2:28.03  
 13 Carey, Oisin              14 LASER                2:32.70    2:30.84  
 14 Staunton, William         15 CLM                  2:58.90    2:31.21  
 15 Dunne, Pierce             14 CBAR                 2:33.35    2:31.60  
 16 Clarke, Billy             14 SHARK                2:56.56    2:33.32  
 17 O'Malley, Eoin            14 GAL                  2:35.01    2:33.71  
 18 Smith, Eoin               14 C FIN                2:45.07    2:46.16  
 19 O'Brien, Ciaran           14 CLM                  2:45.50    2:46.73  
 
Event 7  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                  1:53.88    1:56.19  
  2 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team       2:00.82    2:02.49  
  3 Morris, Jayke             16 CLM                  2:12.37    2:09.79  
  4 Melly, Conor              16 CBAR                 2:10.58    2:10.25  
  5 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  2:11.74    2:11.08  
  6 Woods, David              17 SLIGO                2:16.99    2:11.41  
  7 Weaver, Luke              16 TRID                 2:19.11    2:14.92  
  8 Rennick, Nathan           16 CBAR                 2:12.67    2:15.54  
  9 O' Connor, Joseph         16 LASER                2:21.11    2:21.07  
 10 English, James            16 CBAR                 2:22.44    2:22.48  
 11 Kennedy, Owen             16 LASER                2:43.49    2:30.58  
 12 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                3:05.54    2:31.63  
 
Event 8  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  2:19.37    2:22.28  
  2 Gibbs, Alison             11 GAL                  2:34.89    2:27.07  
  3 Mc Auley, Sile            11 ATH                  2:31.12    2:36.52  
  4 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  2:36.02    2:37.57  
  5 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                3:56.47    2:41.69  
  6 Curran, Kelis             11 COM                  2:55.68    2:42.24  
  7 Moran, Ellie              10 COM                  2:51.08    2:47.79  
  8 Griffin, Carol            11 SHARK                     NT    2:48.73  
  9 Scanlon, Aisling          10 LONG                 2:59.20    2:49.58  
 10 Deely, Ella               11 CBAR                 2:58.00    2:49.79  
 11 MC Hale, Zoe              11 CBAR                 2:56.75    2:49.88  
 12 Regan, Alaoise            10 COM                  2:59.47    2:50.06  
 13 Kenny, Shauna             10 ATH                  2:59.33    2:52.97  
 14 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  3:01.73    2:55.61  
 15 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  2:59.92    2:56.03  
 16 Mulrenan, Ellen           10 COM                  2:56.24    2:56.77  
 17 Kazimierczak, Adrianna    11 SHARK                3:06.00    2:59.23  
 18 Horan, Ivanna             11 CBAR                 3:00.63    3:01.79  
 19 Kennedy, Niamh            10 LASER                3:42.00    3:02.69  
 20 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  3:07.09    3:02.70  
 21 Stapleton, Aisling        11 CBAR                 3:02.50    3:03.57  
 22 NicDhonnacha, Maria       11 GAL                       NT    3:11.48  
 
Event 8  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           2:17.13    2:16.61  
  2 Flaherty, Ellen           13 ATH                  2:19.26    2:18.85  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                  2:22.28    2:21.39  
  4 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  2:23.46    2:21.89  
  5 Joyce, Grace              13 SHARK                2:39.79    2:23.76  
  6 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       2:25.41    2:25.42  
  7 Friel, Lauren             13 ATH                  2:25.76    2:25.50  
  8 Conway, Fiona             13 CBAR                 2:27.88    2:26.18  
  9 Lynch, Helen              12 ATH                  2:29.30    2:27.30  
 10 Andrews, Jennifer         13 C FIN                2:40.78    2:28.37  
 11 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 2:28.00    2:29.13  
 12 O' Neill, Aishling        13 LASER                2:37.25    2:29.42  
 13 Brennan, Judy             13 ATH                  2:33.55    2:31.40  
 14 Kilcommons, Ciara         12 COM                  2:31.74    2:31.56  
 15 Kelly, Aimee              13 SHARK                2:47.39    2:33.46  
 16 Farrell, Danielle         12 SLIGO                2:38.36    2:33.68  
 17 Sharkey, Lauren           12 GAL                  2:41.06    2:34.28  
 18 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                2:32.60    2:35.50  
 19 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                2:51.06    2:35.61  
 20 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  2:45.84    2:38.76  
 21 Smialek, Olivia           13 ATH                  2:39.32    2:39.24  
 22 Treanor, Sorcha           12 CLM                  2:46.07    2:39.64  
 23 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  2:35.08    2:40.85  
 24 Conlon, Sarah             13 CBAR                 2:42.21    2:41.17  
 25 Delaney, Kate             13 CLM                  2:39.00    2:41.39  
 26 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 2:43.75    2:42.24  
 27 Davitt, Aoife             12 GAL                  2:49.77    2:42.36  
 28 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  2:44.97    2:42.48  
 29 Murphy, Emma              12 GAL                  2:46.52    2:44.35  
 30 Finnerty, Lára            13 CLM                  2:59.78    2:45.23  
 31 Collier, Clodagh          12 ATH                  2:51.80    2:45.54  
 32 Kennedy, Ellen            12 GAL                  2:53.32    2:49.70  
 33 Moran, Jessica            13 CLM                  2:58.44    2:50.61  
 34 Cugalj, Teodora           12 SHARK                2:52.47    2:52.22  
 35 Gallagher, Mairead        13 CBAR                 2:54.09    2:54.59  
 36 Heaney, Cathy             13 CLM                  2:52.02    2:55.55  
 37 Heapslip, Eliza           12 ATH                  2:45.89    2:58.01  
 38 Little, Caoilfhionn       13 CLM                  3:02.94    2:58.62  
 39 Silke, Roisin             12 GAL                  3:16.75    3:06.06  
 40 Bradley, Sarah            12 GAL                  3:13.00    3:08.64  
 
Event 8  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                2:12.98    2:14.38  
  2 Coen, Hazel               15 CBAR                 2:15.99    2:16.82  
  3 Johnson, Rachel           15 ATH                  2:19.22    2:19.03  
  4 Henry, Lisa               14 CLM                  2:20.52    2:20.06  
  5 Grady, Hannah             14 CBAR                 2:17.10    2:21.00  
  6 Farnon, Keela             15 COM                  2:14.90    2:23.14  
  7 Murphy, Freya             14 LASER                2:30.02    2:24.31  
  8 Johnson, Laura            14 ATH                  2:25.62    2:27.00  
  9 Loftus, Zara              14 CLM                  2:36.13    2:29.38  
 10 Fadden, Heather           14 CBAR                 2:29.99    2:29.63  
 11 Walsh, Tara               14 SLIGO                2:34.45    2:30.52  
 12 Deely, Megan              14 CBAR                 2:30.10    2:30.54  
 13 Breslin, Niamh            15 CBAR                 2:29.13    2:30.77  
 14 Lynch, Ciara              15 SLIGO                2:29.66    2:31.07  
 15 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           2:31.51    2:31.25  
 16 Ginty, Aoife              14 LONG                 2:37.05    2:31.80  
 17 Henehan, Rachel           14 CBAR                 2:35.52    2:32.70  
 18 Flanagan, Orla            15 CLM                  2:36.05    2:33.29  
 19 Ryan, Orla                14 COM                  2:35.43    2:34.67  
 20 Horan, Brianne            14 CBAR                 2:40.00    2:35.82  
 21 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       2:43.97    2:36.98  
 22 Frain, Lauren             14 CLM                  3:04.60    2:37.59  
 23 Daly, Kelsey              14 ATH                  2:42.09    2:38.87  
 24 Francis, Jane             14 SHARK                2:55.93    2:43.23  
 25 Egan, Niamh               15 CBAR                 2:42.31    2:43.65  
 
Event 8  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  2:06.43    2:04.67  
  2 Borriello, Maeform        17 ATH                  2:10.98    2:12.40  
  3 Egan, Stacey              16 ATH                  2:14.91    2:13.97  
  3 Mc Donagh, Paula          16 CBAR                 2:12.27    2:13.97  
  5 Lowe, Sophie              17 ATH                  2:13.87    2:15.41  
  6 Harrington, Lisa          17 ATH                  2:15.24    2:17.80  
  7 Ward, Emily               16 B DOL                2:25.27    2:23.07  
  8 Joyce, Laura              17 CLM                  2:19.75    2:23.54  
  9 Heneghan, Niamh           17 CBAR                 2:21.62    2:24.47  
 10 Hynes, Ellen              16 LASER                2:28.10    2:27.62  
 11 O'Brien, Paola            16 SHARK                2:21.93    2:28.79  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                1:30.84    1:17.65  
  2 Donohoe, Conor            11 CBAR                 1:25.00    1:22.82  
  3 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:35.49    1:26.58  
  4 Mc Glue, Cian             11 SHARK                1:28.25    1:26.69  
  5 Doherty, Eamon            11 Ballina SC           1:29.78    1:26.87  
  6 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:29.13    1:26.91  
  7 Duggan, Luca              11 Ballina SC           1:16.63    1:26.93  
  8 Smith, Cian               11 ATH                  1:27.19    1:27.35  
  9 Fagan, Kyle               10 ATH                  1:28.22    1:28.46  
 10 Wooley, James             11 CLM                  1:32.15    1:29.05  
 11 Kilkenny, Shaun           11 COM                  1:30.34    1:30.32  
 12 Hynes, Mark                9 LASER                1:30.97    1:31.03  
 13 Devine, Dylan             11 GAL                  1:36.19    1:34.45  
 14 Treanor, Eoin             11 CLM                  1:39.19    1:34.73  
 15 McNulty, Oran             11 CLM                  1:33.75    1:34.83  
 16 Delaney, Jack             10 CLM                  1:35.03    1:35.40  
 17 Wooley, Luke               9 CLM                  1:44.27    1:39.60  
 -- Walsh, Barry               9 B DOL                1:35.56         DQ  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       1:13.99    1:14.94  
  2 Doorly, David             13 GAL                  1:16.60    1:15.81  
  3 Joyce, Darragh            12 CLM                  1:17.75    1:16.07  
  4 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:16.97    1:16.54  
  5 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:19.34    1:16.89  
  6 Lynam, Cillian            12 ATH                  1:19.49    1:18.31  
  7 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:20.98    1:18.75  
  8 Lennon, Brian             13 SHARK                1:17.89    1:19.37  
  9 Friel, Ethan              13 ATH                  1:19.19    1:20.55  
 10 Lally, Rory               12 LASER                1:24.75    1:20.73  
 11 Semikin, Nikita           12 ATH                  1:20.05    1:20.93  
 12 O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                 1:23.39    1:21.82  
 13 Heaney, Mike              12 CLM                  1:24.79    1:23.29  
 14 Sanchez, Jose             13 GAL                  1:27.58    1:23.30  
 15 Donovan, Shane            12 ATH                       NT    1:23.62  
 16 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:28.47    1:23.69  
 17 Joyce, Niall              12 SHARK                1:25.64    1:25.92  
 18 Hunter, Adam              12 SLIGO                1:22.97    1:26.56  
 19 Masterson, Darragh        12 CBAR                 1:29.64    1:28.86  
 20 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 1:33.65    1:37.47  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            15 COM                  1:01.32    1:02.41  
  2 Kolcow, Max               14 GAL                  1:00.21    1:02.71  
  3 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:07.65    1:06.85  
  4 Rather, Zak               14 GAL                  1:08.08    1:07.80  
  5 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       1:10.83    1:08.41  
  6 Melvin, Conor             15 SLIGO                1:09.56    1:08.77  
  7 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:13.42    1:09.52  
  8 Kelly, Niall              15 CLM                  1:12.85    1:11.48  
  9 Anderson, Eoin            15 SLIGO                1:11.17    1:11.93  
 10 Eglinton, Owen            15 SLIGO                1:18.84    1:13.56  
 11 Welby, Evan               14 SHARK                1:17.18    1:13.87  
 12 Keaney, Sean              14 SLIGO                1:15.68    1:14.00  
 13 Fortune, Joshua           14 SLIGO                1:22.25    1:16.41  
 14 O'Connor, Milo            14 ATH                  1:18.06    1:17.29  
 15 Clarke, Billy             14 SHARK                1:21.91    1:20.65  
 16 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           1:20.63    1:21.61  
 17 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                1:21.28    1:21.78  
 18 O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:24.21    1:23.82  
 19 Maher, Anthony            14 SLIGO                1:23.81    1:23.84  
 20 Dunne, Pierce             14 CBAR                 1:23.44    1:25.06  
 21 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                1:25.65    1:25.32  
 22 O'Brien, Ciaran           14 CLM                  1:32.78    1:34.35  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    59.88      59.72  
  2 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team         59.46    1:01.87  
  3 Mooney, Peter             21 SLIGO                1:05.69    1:06.73  
  4 Rennick, Nathan           16 CBAR                 1:10.38    1:10.91  
  5 Breslin, Cian             17 CLM                  1:13.27    1:14.55  
  6 English, James            16 CBAR                 1:20.24    1:20.01  
  7 Kennedy, Owen             16 LASER                1:23.20    1:24.86  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:14.21    1:16.08  
  2 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:20.16    1:21.02  
  3 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:25.44    1:21.09  
  4 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           1:22.02    1:22.04  
  5 Kazimierczak, Adrianna    11 SHARK                1:29.91    1:23.87  
  6 Deely, Ella               11 CBAR                 1:29.85    1:25.86  
  7 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  1:31.11    1:29.46  
  8 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  1:30.23    1:29.74  
  9 MC Hale, Zoe              11 CBAR                 1:34.98    1:29.84  
 10 Griffin, Carol            11 SHARK                1:33.31    1:30.91  
 11 Satchwell, Maria          11 COM                  1:34.15    1:31.14  
 12 Kennedy, Niamh            10 LASER                1:34.49    1:33.42  
 13 Connaughton-Jones, Ciara  10 SLIGO                1:35.60    1:33.53  
 14 Kenny, Shauna             10 ATH                  1:30.95    1:34.22  
 15 Corcoran, Alice           11 LASER                1:34.24    1:34.81  
 16 Murphy, Aylah             11 LASER                1:34.66    1:35.19  
 17 NicDhonnacha, Maria       11 GAL                       NT    1:36.02  
 18 Stapleton, Aisling        11 CBAR                 1:37.47    1:38.30  
 19 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:37.17    1:40.02  
 20 Donohue, Grainne          11 LONG                 1:34.29    1:40.62  
 21 Higgins, Cara              9 CLM                  1:47.06    1:44.65  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:10.08    1:10.27  
  2 Ashton, Iona              13 GAL                  1:10.57    1:11.60  
  3 Joyce, Grace              13 SHARK                1:14.20    1:14.56  
  4 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  1:14.62    1:14.77  
  5 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:17.61    1:14.95  
  6 Pliszka, Anastazya        13 COM                  1:18.25    1:16.50  
  7 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       1:18.63    1:17.26  
  8 Condron, Sarah            12 ATH                  1:18.18    1:18.10  
  9 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC           1:18.32    1:19.86  
 10 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  1:19.35    1:20.86  
 11 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:22.10    1:21.32  
 12 Friel, Lauren             13 ATH                  1:19.74    1:21.35  
 13 Conlon, Sarah             13 CBAR                 1:22.31    1:21.72  
 14 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:20.39    1:22.47  
 15 Ward, Aileen              12 ATH                  1:23.60    1:22.48  
 16 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       1:20.08    1:22.57  
 17 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:19.46    1:23.10  
 18 Treanor, Sorcha           12 CLM                  1:23.76    1:23.29  
 19 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                1:21.02    1:23.81  
 20 Mc Fadden, Ava            12 COM                  1:34.63    1:23.95  
 21 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:23.63    1:24.33  
 22 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                1:27.22    1:24.82  
 23 McKeown, Lauryn           12 C FIN                1:32.00    1:25.28  
 24 Raleigh, Rachael          13 LONG                 1:26.34    1:26.14  
 25 Davitt, Aoife             12 GAL                  1:24.96    1:26.40  
 26 Mc Gath, Sarah            13 LASER                1:27.47    1:26.59  
 27 Kemayou, Audrey           12 LONG                 1:33.69    1:27.90  
 28 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  1:25.77    1:28.47  
 29 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                1:34.38    1:28.68  
 30 Henehan, Sophie           12 CBAR                 1:30.65    1:28.73  
 31 Kennedy, Ellen            12 GAL                  1:28.40    1:28.75  
 32 Owens, Oonagh             13 LASER                1:27.90    1:28.79  
 33 Mulligan, Michelle        13 CLM                  1:34.22    1:28.84  
 34 Monds, Tara               13 SLIGO                1:28.25    1:30.36  
 35 Murphy, Jennifer          13 Ballina SC           1:29.82    1:30.39  
 36 Melvin, Sarah             13 SLIGO                1:26.69    1:30.59  
 37 Hart, Katie               12 CLM                  1:49.81    1:31.42  
 38 Moran, Jessica            13 CLM                  1:32.69    1:32.26  
 39 Cugalj, Teodora           12 SHARK                1:29.80    1:32.91  
 40 Heaney, Cathy             13 CLM                  1:30.05    1:33.03  
 41 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:30.13    1:33.07  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                1:11.49    1:12.30  
  2 Coen, Hazel               15 CBAR                 1:13.06    1:12.89  
  3 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:13.23    1:14.55  
  4 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:13.65    1:14.83  
  5 Henry, Lisa               14 CLM                  1:15.35    1:15.08  
  6 Lynch, Ciara              15 SLIGO                1:11.51    1:15.42  
  7 Donnelly, Becky           14 Ballina SC           1:14.86    1:16.20  
  8 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           1:16.03    1:16.30  
  9 Johnson, Laura            14 ATH                  1:15.66    1:16.34  
 10 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           1:20.92    1:18.83  
 11 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                1:23.66    1:19.71  
 12 Martin, Rachel            14 SLIGO                1:17.94    1:19.76  
 13 Ryan, Orla                14 COM                  1:19.95    1:19.81  
 14 Scott-Ryan, Naoise        14 SLIGO                1:18.94    1:20.04  
 15 Lee, Penny                14 SLIGO                1:18.48    1:20.23  
 16 Henehan, Rachel           14 CBAR                 1:17.95    1:20.65  
 17 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                1:19.09    1:20.72  
 18 Ginty, Aoife              14 LONG                 1:22.14    1:21.69  
 19 Breslin, Niamh            15 CBAR                 1:19.28    1:21.76  
 20 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:20.90    1:21.97  
 21 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:17.39    1:22.22  
 22 Deely, Megan              14 CBAR                 1:22.39    1:23.26  
 23 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:25.78    1:25.15  
 24 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       1:29.21    1:26.80  
 25 Francis, Jane             14 SHARK                1:26.15    1:26.93  
 26 Egan, Niamh               15 CBAR                 1:29.16    1:27.44  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:06.64    1:08.25  
  2 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team       1:08.40    1:09.52  
  3 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:11.20    1:10.21  
  4 Murphy, Rachel            16 Ballina SC           1:13.52    1:10.36  
  5 Dunne, Jessica            16 SHARK                1:14.24    1:15.85  
  6 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC           1:17.06    1:18.39  
  7 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:15.22    1:21.30  
 
Event 11  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team            NT    3:19.05  
  2 Mc Glue, Cian             11 SHARK                     NT    3:26.74  
  3 Flaherty, Roan            10 ATH                  3:35.35    3:27.10  
  4 Duda, Philip              10 COM                       NT    3:28.46  
  5 Mroz, Kamil               11 LONG                 3:53.37    3:33.35  
  6 Donohoe, Conor            11 CBAR                 3:30.00    3:36.36  
  7 Ryan, Tom                 11 COM                  3:55.07    3:40.98  
  8 Delaney, Jack             10 CLM                  4:00.90    3:47.43  
 -- Dzaee, Alan               11 LONG                 3:55.60         DQ  
 
Event 11  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Ethan            13 CLM                  3:02.41    2:54.44  
  2 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 3:01.24    2:54.61  
  3 Mc Namara, Conn           12 Wport                3:10.56    2:59.33  
  4 Navarrete, Alvaro         13 ATH                       NT    3:03.29  
  5 Coogan, Alfie             12 ATH                  3:12.31    3:06.70  
  6 Carter, Niall             13 CBAR                 3:22.93    3:07.91  
  7 Donohoe, Cian             13 CBAR                 3:24.69    3:13.82  
  8 Kennedy, Eidhne           13 GAL                 32:00.00    3:15.83  
  9 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       3:44.75    3:16.12  
 10 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       3:57.04    3:22.50  
 11 Sanchez, Jose             13 GAL                       NT    3:24.49  
 12 Balaskie, James           12 CBAR                 3:41.69    3:28.27  
 13 Hynes, John               12 LASER                3:40.14    3:28.88  
 14 Kearns, Eoghan            13 SLIGO                4:00.22    3:30.83  
 15 Carney, Colm              12 CBAR                 3:50.71    3:40.52  
 -- Lally, Rory               12 LASER                     NT         DQ  
 -- Reilly, Aaron             12 Ballina SC           3:31.00         DQ  
 
Event 11  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Eoin            15 SLIGO                2:55.10    2:49.59  
  2 Dervan, Ronan             15 CBAR                 2:56.14    2:49.62  
  3 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                2:50.46    2:51.48  
  4 Rather, Zak               14 GAL                  2:50.24    2:53.36  
  5 Heung, Tommy              14 CBAR                 2:55.25    2:56.20  
  6 Hornet, Ryan              14 LASER                3:00.15    2:57.43  
  7 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           3:01.29    2:58.80  
  8 Carey, Oisin              14 LASER                3:12.04    2:59.35  
  9 Staunton, William         15 CLM                  3:03.38    3:00.81  
 10 Kelly, Niall              15 CLM                  3:11.43    3:01.46  
 11 MC Auley, Ian             15 ATH                  3:09.39    3:02.30  
 12 Melvin, Conor             15 SLIGO                3:26.51    3:04.48  
 13 O'Connor, Milo            14 ATH                  3:10.01    3:05.06  
 14 Breheny, Kieran           14 C FIN                3:14.45    3:07.42  
 15 Stevenson, John           14 ATH                  3:05.77    3:11.69  
 16 Eglinton, Owen            15 SLIGO                     NT    3:12.68  
 17 O'Malley, Eoin            14 GAL                  3:22.93    3:13.35  
 18 Smith, Eoin               14 C FIN                3:30.46    3:22.71  
 19 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                3:29.04    3:23.55  
 
Event 11  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team       2:43.40    2:37.00  
  2 Morris, Jayke             16 CLM                  2:47.86    2:48.30  
  3 Woods, David              17 SLIGO                     NT    2:49.51  
  4 Weaver, Luke              16 TRID                 2:50.00    2:51.76  
  5 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                2:56.79    3:00.90  
  6 O' Connor, Joseph         16 LASER                3:13.84    3:11.39  
  7 Kennedy, Owen             16 LASER                3:35.39    3:23.04  
 
Event 12  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  3:11.58    3:01.60  
  2 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                     NT    3:22.04  
  3 Mc Auley, Sile            11 ATH                  3:37.43    3:30.96  
  4 Satchwell, Maria          11 COM                  4:05.98    3:35.26  
  5 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  3:45.98    3:36.51  
  6 Murphy, Aylah             11 LASER                     NT    3:41.10  
  7 O'Boyle, Karen            11 LONG                 3:41.39    3:43.40  
  8 Moran, Ellie              10 COM                       NT    3:44.68  
  9 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           3:41.60    3:44.98  
  9 Corcoran, Alice           11 LASER                     NT    3:44.98  
 11 Healy, Rachel             11 CBAR                 3:49.94    3:45.47  
 12 Stapleton, Aisling        11 CBAR                 3:56.23    3:45.63  
 13 Webb, Aine                10 COM                  3:56.93    3:46.06  
 14 Horan, Ivanna             11 CBAR                 4:02.02    3:48.43  
 15 Donohue, Grainne          11 LONG                 4:00.94    3:56.74  
 16 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  4:11.61    4:01.66  
 
Event 12  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           13 ATH                  2:58.42    2:59.61  
  2 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                3:16.16    2:59.78  
  3 Kilgallen, Megan          13 CLM                  3:08.39    3:02.96  
  4 Mc Fadden, Ava            12 COM                  3:16.33    3:07.49  
  5 O' Neill, Aishling        13 LASER                3:09.90    3:10.07  
  6 Kelly, Aimee              13 SHARK                3:19.03    3:12.66  
  7 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       3:20.09    3:14.23  
  8 Fee, Laoise               13 C FIN                3:21.90    3:14.82  
  9 Brennan, Judy             13 ATH                  3:08.20    3:15.12  
 10 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                3:12.26    3:16.30  
 11 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       3:17.87    3:17.15  
 12 Melvin, Sarah             13 SLIGO                3:04.01    3:19.09  
 13 Lyons, Maria              13 SLIGO                3:35.00    3:19.89  
 14 Sharkey, Lauren           12 GAL                       NT    3:20.05  
 15 Pliszka, Anastazya        13 COM                  3:16.31    3:20.20  
 16 Murphy, Emma              12 GAL                       NT    3:22.91  
 17 Delaney, Kate             13 CLM                  3:26.00    3:24.53  
 18 Farrell, Danielle         12 SLIGO                3:40.47    3:25.46  
 19 Finnerty, Lára            13 CLM                  3:33.34    3:25.90  
 20 Mc Gath, Sarah            13 LASER                3:31.71    3:26.11  
 21 Gallagher, Mairead        13 CBAR                 3:34.32    3:30.72  
 22 Treanor, Sorcha           12 CLM                  3:38.50    3:31.21  
 23 Cugalj, Teodora           12 SHARK                     NT    3:33.07  
 24 Owens, Oonagh             13 LASER                3:39.97    3:37.41  
 25 Bradley, Sarah            12 GAL                 33:00.00    3:39.56  
 26 Silke, Roisin             12 GAL                       NT    3:39.78  
 27 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                     NT    3:41.43  
 28 Moran, Jessica            13 CLM                  3:36.96    3:42.77  
 29 Mulligan, Michelle        13 CLM                  4:03.88    3:43.74  
 30 Adamus, Nell              13 CLM                  3:57.33    3:46.90  
 31 Staunton, Nora            12 CLM                  3:46.95    3:47.28  
 32 Collier, Clodagh          12 ATH                  3:59.14    3:50.82  
 33 Pilcher, Millie           12 CLM                  3:46.64    3:55.48  
 34 Henehan, Sophie           12 CBAR                 4:06.47    3:56.00  
 
Event 12  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Hannah             14 CBAR                 3:03.79    3:02.87  
  2 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                2:59.42    3:03.18  
  3 Fadden, Heather           14 CBAR                 3:01.86    3:03.61  
  4 Murphy, Freya             14 LASER                3:06.62    3:06.87  
  5 Henry, Lisa               14 CLM                  3:19.45    3:08.91  
  6 Loftus, Zara              14 CLM                  3:12.67    3:11.86  
  7 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       3:06.81    3:12.44  
  8 Flanagan, Orla            15 CLM                  3:14.08    3:12.83  
  9 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       3:14.08    3:14.70  
 10 Frain, Lauren             14 CLM                  3:55.19    3:14.76  
 11 Walsh, Tara               14 SLIGO                3:23.26    3:17.33  
 12 Horan, Brianne            14 CBAR                 3:25.65    3:19.09  
 13 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                3:09.60    3:19.98  
 14 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           3:21.35    3:23.10  
 15 Daly, Kelsey              14 ATH                  3:27.78    3:24.82  
 16 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                3:28.43    3:25.31  
 17 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           3:32.97    3:26.52  
 18 Lee, Penny                14 SLIGO                3:31.00    3:28.61  
 19 Lyons, Anna               14 CLM                  3:44.87    3:34.12  
 
Event 12  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  2:30.20    2:35.12  
  2 Mellotte, Georgia         16 Wport                2:44.19    2:44.96  
  3 Lowe, Sophie              17 ATH                  2:44.74    2:45.99  
  4 Shortall, Alice           16 Wport                2:53.74    2:49.64  
  5 Kelly, Sarah              18 CLM                  2:54.85    2:52.28  
  6 Carroll, Rebecca          16 COM                  2:58.44    2:58.11  
  7 Hynes, Ellen              16 LASER                3:20.01    3:19.75