Athlone Swimming Club






CLAREMORRIS A GALA MAY 2017

Event 1  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Philip Duda               11 COM                  2:49.04    2:42.68        
  2 Roan Flaherty             11 .ATH                      NT    2:56.98        
  3 Kyle Fagan                11 .ATH                 2:59.52    2:58.48        
  4 Killian Langton           11 C FIN                3:39.88    3:03.65        
  5 Mark Hynes                11 LASER                3:01.64    3:03.90        
  6 Aleksandr Mc Aleer        11 GAL                  3:03.48    3:04.03        
  7 Jack Delaney              11 CLM                  3:15.40    3:10.12        
  8 Kaelan Geng               11 GAL                  3:48.69    3:10.48        
  9 Harry Smyth               11 CLM                  3:41.47    3:11.19        
 10 David Lennon              11 SHARK                3:20.78    3:16.26        
 11 Luke Woolley              10 CLM                  4:00.19    3:27.03        
 12 Max Hunter                11 SLIGO                3:25.78    3:27.29        
 
Event 1  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conn Mc Namara            13 CBAR                 2:34.12    2:30.01        
  2 Tom O'Sullivan            13 GAL                  2:35.18    2:32.49        
  3 Edwin Malashnyak          13 .ATH                 2:45.29    2:40.12        
  4 Ronan Kilcoyne            12 SLIGO                2:46.71    2:40.54        
  5 Rory Lally                13 GAL                  2:46.99    2:41.81        
  6 Ralf Bodamer              13 GAL                  2:54.54    2:42.02        
  7 Darragh Masterson         13 CBAR                 2:57.63    2:43.33        
  8 Luke Burke                13 Bluefin SC           2:49.93    2:44.23        
  9 Ben Naughton              13 GAL                  2:47.70    2:44.35        
 10 Niall Joyce               13 SHARK                3:09.52    2:48.58        
 11 Colm Carney               13 CBAR                 3:01.09    2:50.68        
 12 Ferghal Blanchard         13 LASER                3:03.51    2:52.54        
 13 Rory Collins              13 Bluefin SC           3:05.96    2:53.40        
 14 Conor Donohoe             12 CBAR                 3:03.04    2:55.94        
 15 Mike Heaney               13 CLM                  3:08.78    2:56.85        
 16 Adam Hunter               13 SLIGO                3:08.13    2:57.37        
 17 Leonardo Donadoni         13 SLIGO                3:03.69    2:57.48        
 18 Nathan Todd               13 LASER                3:31.87    2:59.24        
 19 Eoin Mc Dermott           13 Bluefin SC           2:55.84    2:59.51        
 20 Padraic McCarthy          13 LASER                3:05.09    3:00.02        
 21 Fionn Mc Carthy           12 SHARK                3:20.77    3:00.13        
 22 Cian Smith                12 .ATH                 3:06.05    3:01.30        
 23 James Woolley             12 CLM                  3:12.28    3:03.60        
 24 Eoin Treanor              12 CLM                  3:11.51    3:05.84        
 25 Eamon Smith               12 LONG                 3:02.97    3:06.76        
 26 Euan Jennings             12 SHARK                3:25.79    3:09.29        
 27 Ben Smyth                 12 CLM                  3:21.81    3:17.25        
 -- William Mc Donnell        12 GAL                  3:17.58         DQ        
 
Event 1  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Rennick               14 CBAR                 2:27.94    2:21.62        
  2 Joshua Fortune            15 SLIGO                2:26.08    2:23.30        
  3 Daragh Fitzgerld          14 .ATH                 2:31.43    2:27.47        
  4 Tommy Heung               15 CBAR                 2:27.52    2:28.81        
  5 Ethan Breslin             14 CLM                  2:41.37    2:32.25        
  6 David Doorly              14 GAL                  2:37.54    2:32.27        
  7 Robin Pfeiffer            14 Bluefin SC           2:33.71    2:32.84        
  8 Billy Clarke              15 SHARK                2:44.91    2:37.76        
  9 Oisin Carey               15 LASER                2:44.43    2:37.79        
 10 Diarmuid O Rourke         14 Tuam Swim Team       2:42.03    2:38.68        
 11 Niall Carter              14 CBAR                 2:43.55    2:39.11        
 12 Orin Mitchell             14 SLIGO                2:42.03    2:41.20        
 13 John Stevenson            15 .ATH                 2:34.77    2:42.27        
 14 Vladimir Romanov          14 .ATH                 3:08.73    2:48.00        
 15 Daniel Quinn              15 .ATH                 3:33.98    2:48.06        
 16 Eoin O'Malley             15 GAL                  2:47.13    2:48.17        
 17 Rowan Harley              15 B/Sloe               2:58.86    2:49.09        
 18 Alex Clark                14 SHARK                2:57.25    2:50.94        
 19 Liam Clarke               15 LASER                3:12.59    2:58.42        
 20 Kell Murphy               14 SHARK                3:15.62    3:03.06        
 -- Eidhne Kennedy            14 GAL                  2:53.15         DQ        
 -- Brian Lennon              14 SHARK                2:44.50         DQ        
 
Event 1  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Ashton             18 SHARK                2:15.01    2:17.47        
  2 Jack Pilcher              16 CLM                  2:32.89    2:22.74        
  3 Jayke Morris              17 CLM                  2:26.20    2:26.46        
  4 Michael Mc Andrew         16 SHARK                2:28.63    2:27.82        
  5 Niall Kelly               16 CLM                  2:35.40    2:29.02        
  6 Ian MC Auley              16 .ATH                 2:35.03    2:31.05        
  7 William Staunton          16 CLM                  2:44.00    2:35.73        
  8 Cian Cloonan              17 Bluefin SC                NT    2:44.05        
  9 Fabian Mangan             16 Bluefin SC                NT    2:45.42        
 -- Dylan Martin              17 SLIGO                2:38.21         DQ        
 
Event 2  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellen Mulrenan            11 COM                       NT    3:01.65        
  2 Niamh Kennedy             11 LASER                3:16.87    3:06.62        
  3 Ciara Connaughton- Jones  11 SLIGO                3:23.87    3:09.35        
  4 Liadan Ruddy              10 SLIGO                     NT    3:09.48        
  5 Aisling Scanlon           11 LONG                 3:19.23    3:10.01        
  6 Rosie Doorly              11 GAL                  3:31.17    3:14.89        
  7 Rionagh Mc Cormack        10 LONG                 3:25.83    3:16.79        
  8 Gillian Murphy            11 GAL                  3:28.79    3:18.67        
  9 Reka Fabian               11 LASER                     NT    3:18.95        
 10 Katie Waters              11 GAL                  4:02.73    3:19.75        
 11 Clodagh Smith             11 LONG                      NT    3:30.29        
 
Event 2  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alison Gibbs              12 GAL                  2:39.59    2:37.90        
  2 Danielle Farrell          13 SLIGO                2:44.34    2:40.11        
  3 Lauren Sharkey            13 GAL                  2:46.36    2:42.37        
  4 Ava Mc Fadden             13 COM                  3:02.34    2:43.68        
  5 Caoilin Kearney           13 Bluefin SC           2:42.02    2:44.24        
  6 Rebekah Liptrot           12 SHARK                2:52.82    2:44.64        
  7 Helen Lynch               13 .ATH                 2:47.61    2:45.04        
  8 Ciara Kilcommons          13 COM                  2:51.35    2:46.80        
  9 Sile Mc Auley             12 .ATH                 2:54.20    2:48.24        
 10 Millie Pilcher            13 CLM                  2:56.29    2:49.21        
 11 Erika Lowe                12 .ATH                 2:59.95    2:50.03        
 12 Oliwia Roclawska          12 GAL                  2:51.41    2:51.94        
 13 Aoife Davitt              13 GAL                  2:59.00    2:52.60        
 14 Ellie Moran               12 COM                  3:01.41    2:54.34        
 15 Ella O'Donovan            13 SLIGO                3:00.58    2:56.10        
 16 Aisling Horkan            13 CLM                  3:01.31    2:57.08        
 17 Adrianna Kazimierczak     12 SHARK                3:11.44    3:00.48        
 18 Alannah Canavan           12 Ballina SC           2:57.31    3:00.65        
 19 Dearbhla Horkan           12 CLM                  3:12.13    3:01.82        
 20 Ella Deely                12 CBAR                 3:05.52    3:02.85        
 21 Maria Satchwell           12 COM                  3:05.42    3:05.05        
 22 Teodora Cugalj            13 SHARK                3:07.73    3:06.20        
 23 Caitriona NicDhonnchadha  13 GAL                  3:16.01    3:06.70        
 24 Sophie Henehan            13 CBAR                   31.86    3:08.77        
 25 Cara Fitzpatrick          12 .ATH                 3:29.29    3:10.36        
 26 Kristina Mc Donagh        12 Bluefin SC                NT    3:12.28        
 27 Clodagh Collier           13 .ATH                 3:26.02    3:13.12        
 28 Kate Owens                12 GAL                       NT    3:13.20        
 29 Eva Fitzpatrick           12 .ATH                 3:26.36    3:13.52        
 30 Aylah Murphy              12 SHARK                3:12.46    3:15.35        
 31 Cianna Ruddy              13 SLIGO                3:17.10    3:17.82        
 32 Paula Crisan              13 LASER                     NT    3:25.98        
 
Event 2  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Lowe              14 .ATH                 2:29.31    2:29.80        
  2 Aoife Bates               14 SHARK                2:36.53    2:34.19        
  3 Grace Joyce               14 SHARK                2:35.03    2:34.49        
  4 Lisa Henry                15 CLM                  2:36.10    2:35.19        
  5 Amy MC Gowan              15 B DOL                2:37.00    2:35.62        
  6 Anastazya Pliszka         15 COM                  2:38.68    2:37.09        
  7 Aimee Kelly               14 SHARK                2:43.95    2:38.08        
  8 Ailbhe Mulhall            14 GAL                  2:36.74    2:39.43        
  9 Iona Ashton               14 SHARK                2:39.93    2:39.91        
 10 Laura Johnson             15 .ATH                 2:40.57    2:41.02        
 11 Jennifer Andrews          14 C FIN                2:40.89    2:41.33        
 12 Saoirse Burke             14 Tuam Swim Team       2:46.30    2:41.44        
 13 Heather Fadden            15 CBAR                 2:45.27    2:41.92        
 14 Sadhbh Daly               14 SHARK                2:41.87    2:43.63        
 15 Freya Murphy              15 SHARK                2:40.55    2:43.68        
 16 Labhaoise Boyle           14 SHARK                2:47.71    2:44.79        
 17 Emma Kelly                14 Tuam Swim Team       2:52.18    2:45.72        
 18 Sorcha Treanor            14 CLM                  2:46.46    2:45.79        
 19 Emma Boyle                15 Bluefin SC           2:44.16    2:46.27        
 20 Caoimhe O'Sullivan        15 SLIGO                2:45.84    2:47.51        
 21 Aishling O' Neill         14 LASER                2:46.25    2:47.58        
 22 Fiona Conway              14 CBAR                 2:48.33    2:48.34        
 23 Rebekah Mc Manus          14 LASER                2:49.49    2:48.49        
 24 Megan Deely               15 CBAR                 2:49.94    2:48.97        
 25 Maria Lyons               14 SLIGO                2:46.34    2:49.61        
 26 Rachel Henehan            15 CBAR                 2:52.01    2:49.70        
 27 Kate Delaney              14 CLM                  2:52.52    2:50.38        
 28 Olivia Smialek            14 .ATH                 2:59.39    2:52.04        
 29 Lára Finnerty             14 CLM                  2:53.69    2:52.69        
 30 Ailbhe Kennedy            14 LASER                2:58.69    2:52.75        
 31 Aileen Ward               14 .ATH                 3:00.27    2:54.39        
 32 Laoise Fee                14 C FIN                2:56.09    2:55.32        
 33 Brianne Horan             15 CBAR                 2:54.39    2:55.35        
 34 Sarah Conlon              14 CBAR                 3:01.36    2:55.36        
 35 Cathy Heaney              14 CLM                  3:12.38    2:57.39        
 36 Oonagh Owens              14 LASER                3:04.01    3:01.10        
 37 Grace Kehoe               15 SLIGO                2:58.28    3:03.40        
 38 Michelle Mulligan         14 CLM                  3:50.34    3:09.15        
 39 Lisa Rekai                14 SHARK                3:09.85    3:13.57        
 -- Tara Walsh                15 SLIGO                2:44.77         DQ        
 
Event 2  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caoimhe Dowling           16 LASER                2:25.86    2:27.45        
  2 Imogen Naughton           17 SHARK                2:29.47    2:29.94        
  3 Rachel Johnson            16 .ATH                 2:36.43    2:40.23        
  4 Emma Begley               16 Tuam Swim Team       2:51.75    2:53.30        
 
Event 3  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Philip Duda               11 COM                    29.83      30.21        
  2 Kyle Fagan                11 .ATH                   31.52      31.65        
  3 Mark Hynes                11 LASER                  33.59      33.83        
  4 Harry Smyth               11 CLM                    35.69      34.23        
  5 Kaelan Geng               11 GAL                       NT      34.64        
  6 Jack Delaney              11 CLM                    36.29      34.94        
  7 Killian Langton           11 C FIN                  37.06      35.05        
  8 Liam Henry                11 CLM                    42.69      41.50        
 
Event 3  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rory Grady                13 CBAR                   31.08      27.89        
  2 Ralf Bodamer              13 GAL                    30.23      28.78        
  3 Cian Mc Glue              12 SHARK                  29.59      28.93        
  4 Tom O'Sullivan            13 GAL                    30.39      29.16        
  5 Rory Lally                13 GAL                       NT      29.96        
  6 Niall Joyce               13 SHARK                  33.35      30.39        
  7 Ilir Surdulli             13 SHARK                  35.09      30.71        
  8 Nathan Todd               13 LASER                     NT      31.72        
  9 Aonghus Cooke             12 Tuam Swim Team         33.04      31.90        
 10 Ferghal Blanchard         13 LASER                     NT      32.54        
 11 Cian Smith                12 .ATH                   34.11      32.70        
 12 Kamil Mroz                13 LONG                   33.80      33.12        
 13 Aaron Reilly              13 Ballina SC                NT      33.91        
 14 William Mc Donnell        12 GAL                  1:00.33      33.97        
 15 Oran Mc Nulty             12 CLM                    35.67      34.13        
 16 Ben Smyth                 12 CLM                    45.89      35.64        
 
Event 3  Boys 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oisín O Rourke            15 Tuam Swim Team         27.22      26.56        
  2 Evan Welby                15 SHARK                  27.87      27.85        
  3 Fionn Waters              14 Tuam Swim Team         31.37      27.93        
  4 Daragh Fitzgerld          14 .ATH                   28.18      28.03        
  5 Eidhne Kennedy            14 GAL                    31.46      28.23        
  6 David Doorly              14 GAL                    29.71      28.44        
  7 Cathal Joyce              14 CLM                    33.20      29.18        
  8 Billy Clarke              15 SHARK                  30.97      29.22        
  9 Oisin Carey               15 LASER                  31.77      29.57        
 10 Daniel Quinn              15 .ATH                   33.45      29.95        
 11 Eoin Smith                15 C FIN                     NT      30.34        
 12 Diarmuid O Rourke         14 Tuam Swim Team         31.36      31.55        
 
Event 3  Boys 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robert Powell             17 .ATH                   23.62      24.05        
  2 Andrew Carey              17 .ATH                   24.00      24.48        
  3 Fiachra Lennon            18 .ATH                   24.66      24.71        
  4 Callum Ashton             18 SHARK                     NT      25.83        
  5 Bryan Scully              16 .ATH                   25.17      25.94        
  6 Diarmuid Staunton         17 CLM                    28.75      26.24        
  7 Michael Mc Andrew         16 SHARK                  28.11      27.17        
  8 Jack Pilcher              16 CLM                    27.36      27.18        
  9 Ben Vahey                 18 SHARK                  26.37      27.64        
 10 Niall Kelly               16 CLM                    29.33      27.92        
 11 Ian MC Auley              16 .ATH                   28.98      27.99        
 12 Conor Melly               17 CBAR                   27.99      28.30        
 13 Michael McNamara          16 CLM                    33.37      29.40        
 14 Pádraig Mc Williams       18 SHARK                  30.44      30.41        
 
Event 4  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellen Mulrenan            11 COM                    32.57      33.12        
  2 Niamh Kennedy             11 LASER                  38.29      34.82        
  3 Kassie Rather             10 GAL                    38.00      35.89        
  4 Katie Waters              11 GAL                    42.16      37.46        
 
Event 4  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Gannon            13 COM                    29.97      29.85        
  2 Viktroia Weinert          13 TRID                   30.42      30.10        
  3 Oliwia Roclawska          12 GAL                    30.82      30.28        
  4 Helen Lynch               13 .ATH                   31.22      31.40        
  5 Ava Mc Fadden             13 COM                    33.01      31.61        
  6 Ellie Moran               12 COM                    32.88      31.77        
  7 Erika Lowe                12 .ATH                   31.81      32.40        
  8 Carol Griffin             12 SHARK                  33.79      33.07        
  9 Clodagh Collier           13 .ATH                   33.39      33.13        
 10 Katie Harte               13 CLM                    35.02      33.45        
 11 Aoife Davitt              13 GAL                    34.45      33.55        
 12 Kristina Mc Donagh        12 Bluefin SC             35.52      33.60        
 13 Cara Fitzpatrick          12 .ATH                   35.65      33.88        
 14 Caitriona NicDhonnchadha  13 GAL                       NT      34.23        
 15 Eva Fitzpatrick           12 .ATH                   34.81      35.28        
 16 Kate Owens                12 GAL                       NT      35.91        
 17 Paula Crisan              13 LASER                     NT      36.28        
 
Event 4  Girls 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrie Mc Daid            15 SLIGO                  28.69      28.48        
  2 Rebecca Lowe              14 .ATH                   28.23      28.67        
  3 Zara Loftus               15 CLM                    29.80      29.05        
  4 Grace Joyce               14 SHARK                  29.46      29.22        
  5 Amy MC Gowan              15 B DOL                  28.69      29.58        
  6 Anastazya Pliszka         15 COM                    31.30      30.08        
  7 Lisa Henry                15 CLM                    29.92      30.09        
  8 Megan Kilgallen           14 CLM                    31.52      30.15        
  9 Jennifer Andrews          14 C FIN                  35.18      30.29        
 10 Tara Wong                 15 Ballina SC             30.08      30.41        
 11 Derva O Reilly            15 Tuam Swim Team         32.61      30.87        
 12 Ailbhe Mulhall            14 GAL                    30.40      30.88        
 13 Fiona Conway              14 CBAR                   30.61      30.95        
 14 Freya Murphy              15 SHARK                  32.13      31.39        
 15 Emma Kelly                14 Tuam Swim Team         31.99      31.75        
 16 Eilidh Mac Phee           14 Ballina SC             31.23      31.76        
 17 Labhaoise Boyle           14 SHARK                  31.60      31.80        
 18 Sorcha Treanor            14 CLM                    32.15      31.85        
 19 Ailbhe Kennedy            14 LASER                  32.62      32.24        
 20 Becky Donnelly            15 Ballina SC             32.75      33.12        
 21 Caoilfhionn Little        14 CLM                    34.36      34.91        
 
Event 4  Girls 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caoimhe Dowling           16 LASER                  28.42      29.01        
  2 Laura Joyce               18 CLM                    34.48      29.40        
  3 Rachel Murphy             17 Ballina SC             29.51      29.66        
  4 Aoibheann Hennigan        17 Ballina SC             29.61      29.97        
  5 Sarah Donnelly            16 Ballina SC             32.80      32.17        
  6 Anoise Reilly             16 Ballina SC             32.70      32.89        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harry Smyth               11 CLM                       NT    1:25.45        
  2 Jack Delaney              11 CLM                  1:37.87    1:36.87        
  3 Max Hunter                11 SLIGO                1:41.18    1:44.27        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom O'Sullivan            13 GAL                  1:13.50    1:08.19        
  2 Edwin Malashnyak          13 .ATH                 1:14.98    1:13.84        
  3 Ben Naughton              13 GAL                  1:18.62    1:15.37        
  4 Ronan Kilcoyne            12 SLIGO                1:23.70    1:17.67        
  5 Cian McCormack            12 LONG                 1:43.74    1:18.24        
  6 Cian Mc Glue              12 SHARK                1:18.80    1:19.35        
  7 Aonghus Cooke             12 Tuam Swim Team       1:20.59    1:19.65        
  8 Shane Harrington          13 .ATH                 1:22.82    1:22.35        
  8 Kamil Mroz                13 LONG                 1:23.51    1:22.35        
 10 Eoin Treanor              12 CLM                  1:24.80    1:23.79        
 11 Padraic McCarthy          13 LASER                1:25.09    1:24.45        
 12 Leonardo Donadoni         13 SLIGO                1:41.04    1:25.44        
 13 Ilir Surdulli             13 SHARK                1:54.67    1:25.47        
 14 James Woolley             12 CLM                  1:26.62    1:27.13        
 15 Eoin Mc Dermott           13 Bluefin SC           1:34.66    1:29.82        
 16 Eamon Smith               12 LONG                 1:29.02    1:30.32        
 17 Cian Smith                12 .ATH                 1:34.17    1:32.84        
 18 Adam Hunter               13 SLIGO                1:31.71    1:35.14        
 19 Ben Smyth                 12 CLM                  1:39.61    1:36.71        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Rennick               14 CBAR                 1:08.69    1:04.08        
  2 Joshua Fortune            15 SLIGO                1:05.33    1:05.24        
  3 Fionn Waters              14 Tuam Swim Team       1:07.17    1:07.62        
  4 Sean Brennan              14 Tuam Swim Team       1:10.27    1:11.29        
  5 Vladimir Romanov          14 .ATH                 1:14.64    1:14.60        
  6 Eidhne Kennedy            14 GAL                  1:23.77    1:14.66        
  7 Orin Mitchell             14 SLIGO                1:17.98    1:15.62        
  8 Rowan Harley              15 B/Sloe               1:17.62    1:18.05        
  9 Eoin Smith                15 C FIN                1:19.08    1:19.52        
 10 Cathal Joyce              14 CLM                  1:25.79    1:19.74        
 11 Liam Clarke               15 LASER                1:45.66    1:32.09        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Ashton             18 SHARK                1:03.54    1:00.05        
  2 Eoin Anderson             16 SLIGO                1:09.76    1:05.60        
  3 Ian MC Auley              16 .ATH                 1:12.14    1:07.86        
  4 Dylan Martin              17 SLIGO                1:18.55    1:10.89        
  5 Michael McNamara          16 CLM                  1:28.60    1:23.74        
 -- Cian Cloonan              17 Bluefin SC           1:15.53         DQ        
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellen Mulrenan            11 COM                  1:25.42    1:24.13        
  2 Ciara Connaughton- Jones  11 SLIGO                1:45.31    1:32.80        
  3 Sinead Freeman             9 COM                       NT    1:39.37        
  4 Kassie Rather             10 GAL                       NT    1:41.00        
  5 Clodagh Smith             11 LONG                      NT    1:41.64        
  6 Reka Fabian               11 LASER                     NT    1:43.53        
  7 Cara Higgins              10 CLM                  1:47.96    1:43.89        
  8 Liadan Ruddy              10 SLIGO                1:46.06    1:44.77        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Gannon            13 COM                  1:10.37    1:12.29        
  2 Alison Gibbs              12 GAL                  1:17.06    1:14.53        
  3 Ciara Kilcommons          13 COM                  1:14.55    1:16.76        
  4 Ella O'Donovan            13 SLIGO                1:19.35    1:20.76        
  5 Carol Griffin             12 SHARK                1:38.49    1:24.56        
  6 Ellie Moran               12 COM                  1:22.21    1:24.76        
  7 Caoilin Kearney           13 Bluefin SC           1:31.21    1:24.89        
  8 Oliwia Roclawska          12 GAL                  1:23.13    1:26.96        
  9 Alannah Canavan           12 Ballina SC           1:30.04    1:31.07        
 10 Sile Mc Auley             12 .ATH                 1:31.69    1:31.73        
 11 Aylah Murphy              12 SHARK                1:42.87    1:35.16        
 12 Kate Owens                12 GAL                       NT    1:39.97        
 -- Cianna Ruddy              13 SLIGO                1:49.91         DQ        
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zara Loftus               15 CLM                  1:12.03    1:10.92        
  2 Ailbhe Mulhall            14 GAL                  1:12.15    1:12.00        
  3 Carrie Mc Daid            15 SLIGO                1:16.69    1:12.25        
  4 Maria Lyons               14 SLIGO                1:13.09    1:15.50        
  5 Lisa Henry                15 CLM                  1:18.47    1:16.92        
  6 Laura Johnson             15 .ATH                 1:14.45    1:17.06        
  7 Emma Boyle                15 Bluefin SC           1:18.39    1:19.11        
  8 Tara Walsh                15 SLIGO                1:19.68    1:19.47        
  9 Rebekah Mc Manus          14 LASER                1:19.27    1:19.78        
 10 Sorcha Treanor            14 CLM                  1:23.21    1:20.23        
 11 Saoirse Burke             14 Tuam Swim Team       1:19.07    1:20.63        
 12 Michelle Mulligan         14 CLM                  1:23.57    1:20.94        
 13 Caoimhe O'Sullivan        15 SLIGO                1:19.65    1:22.66        
 14 Rachel Henehan            15 CBAR                 1:19.83    1:24.42        
 15 Sorcha Kearney            14 Bluefin SC           1:28.16    1:24.81        
 16 Aishling O' Neill         14 LASER                1:25.43    1:26.41        
 17 Aileen Ward               14 .ATH                      NT    1:27.34        
 18 Laoise Fee                14 C FIN                1:29.38    1:27.41        
 19 Oonagh Owens              14 LASER                1:37.63    1:35.44        
 -- Grace Kehoe               15 SLIGO                     NT         DQ        
 -- Caoilfhionn Little        14 CLM                  1:26.49        DNF        
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Joyce               18 CLM                  1:13.80    1:15.27        
  2 Rachel Johnson            16 .ATH                 1:13.70    1:16.11        
  3 Emma Begley               16 Tuam Swim Team       1:21.92    1:26.99        
 
Event 7  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                      1:47.00    1:47.90        
  2 Claremorris SC  'A'                               2:05.49    2:00.43        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:05.45    2:04.22        
  4 Sligo S C  'A'                                    2:12.04    2:05.59        
 
Event 8  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:18.88    2:09.75        
  2 Sligo S C  'A'                                    2:15.14    2:14.25        
  3 Athlone  'A'                                      2:09.00    2:14.86        
  4 Comans S C  'A'                                        NT    2:15.53        
  5 Claremorris SC  'A'                               2:08.78    2:17.36        
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Philip Duda               11 COM                  2:22.56    2:19.81        
  2 Kyle Fagan                11 .ATH                 2:34.89    2:33.44        
  3 Roan Flaherty             11 .ATH                 2:38.66    2:36.21        
  4 Adam Murphy               11 CBAR                 2:59.35    2:39.14        
  5 Aleksandr Mc Aleer        11 GAL                  2:49.00    2:42.41        
  6 Kaelan Geng               11 GAL                  3:01.25    2:47.21        
  7 Mark Hynes                11 LASER                3:05.15    2:50.96        
  8 Luke Woolley              10 CLM                  3:37.16    3:00.64        
 
Event 9  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom O'Sullivan            13 GAL                  2:14.00    2:12.77        
  2 Ralf Bodamer              13 GAL                  2:21.89    2:15.83        
  3 Conn Mc Namara            13 CBAR                 2:23.81    2:16.40        
  4 Rory Lally                13 GAL                  2:26.00    2:17.81        
  5 Edwin Malashnyak          13 .ATH                 2:28.34    2:19.87        
  6 Luke Burke                13 Bluefin SC           2:30.41    2:24.90        
  7 Cian Mc Glue              12 SHARK                2:28.60    2:25.38        
  8 Colm Carney               13 CBAR                 2:37.72    2:28.05        
  9 Cian McCormack            12 LONG                 2:38.47    2:28.27        
 10 Alan Dzaei                12 LONG                 2:37.13    2:30.17        
 11 Niall Joyce               13 SHARK                2:43.04    2:32.63        
 12 Cian Smith                12 .ATH                 2:38.23    2:33.80        
 13 Shane Donovan             13 .ATH                 2:41.41    2:35.14        
 14 Kamil Mroz                13 LONG                 2:38.06    2:35.77        
 14 Shane Harrington          13 .ATH                 2:38.92    2:35.77        
 16 Mike Heaney               13 CLM                  2:39.72    2:35.92        
 17 Rory Collins              13 Bluefin SC           4:34.64    2:36.03        
 18 Fionn Mc Carthy           12 SHARK                2:48.70    2:38.97        
 19 Nathan Todd               13 LASER                3:14.35    2:40.64        
 20 Eoin Mc Dermott           13 Bluefin SC           3:09.50    2:42.16        
 21 James Woolley             12 CLM                  2:52.09    2:44.98        
 22 William Mc Donnell        12 GAL                  2:52.48    2:45.93        
 23 Luca Duggan               12 Ballina SC           2:49.55    2:48.25        
 24 Eoin Treanor              12 CLM                  2:49.87    2:52.84        
 
Event 9  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oisín O Rourke            15 Tuam Swim Team       2:07.84    2:04.52        
  2 Sam Rennick               14 CBAR                 2:11.81    2:07.93        
  3 Daragh Fitzgerld          14 .ATH                 2:13.22    2:10.69        
  4 David Doorly              14 GAL                  2:15.41    2:11.20        
  5 Robin Pfeiffer            14 Bluefin SC           2:15.38    2:12.92        
  6 Ethan Breslin             14 CLM                  2:18.68    2:16.59        
  7 Evan Welby                15 SHARK                2:22.54    2:17.71        
  8 Brian Lennon              14 SHARK                2:23.68    2:20.05        
  9 Diarmuid O Rourke         14 Tuam Swim Team       2:23.04    2:20.54        
 10 John Stevenson            15 .ATH                 2:21.15    2:20.66        
 11 Cathal Joyce              14 CLM                  2:28.27    2:21.05        
 12 Niall Carter              14 CBAR                 2:24.66    2:22.62        
 13 Oisin Carey               15 LASER                2:25.15    2:23.05        
 14 Tommy Heung               15 CBAR                 2:14.25    2:25.85        
 15 Eoin O'Malley             15 GAL                  2:28.54    2:26.11        
 16 Daniel Quinn              15 .ATH                 2:51.70    2:30.84        
 17 Jake Van DE Beek          14 Bluefin SC           2:49.96    2:38.24        
 18 Eoin Smith                15 C FIN                2:45.07    2:40.23        
 19 Michael Moran             15 Ballina SC           2:46.10    2:44.83        
 
Event 9  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diarmuid Staunton         17 CLM                  2:02.45    2:01.84        
  2 Bryan Scully              16 .ATH                 2:02.41    2:02.02        
  3 Conor Melly               17 CBAR                 2:06.59    2:08.78        
  4 Jayke Morris              17 CLM                  2:08.73    2:09.64        
  5 Jack Pilcher              16 CLM                  2:06.45    2:10.62        
  6 Niall Kelly               16 CLM                  2:18.95    2:12.30        
  7 Michael Mc Andrew         16 SHARK                2:09.31    2:13.61        
  8 William Staunton          16 CLM                  2:22.52    2:19.30        
  9 James English             17 CBAR                 2:22.44    2:21.34        
 10 Michael McNamara          16 CLM                  2:35.49    2:26.07        
 11 Fabian Mangan             16 Bluefin SC           2:32.23    2:28.03        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellen Mulrenan            11 COM                  2:46.70    2:34.40        
  2 Aisling Scanlon           11 LONG                 2:46.45    2:43.08        
  3 Reka Fabian               11 LASER                     NT    2:46.81        
  4 Niamh Kennedy             11 LASER                3:02.49    2:47.28        
  5 Rosie Doorly              11 GAL                  3:23.82    2:47.66        
  6 Rionagh Mc Cormack        10 LONG                 2:58.85    2:51.13        
  7 Emma Hughes               11 Ballina SC           2:59.18    2:57.17        
  8 Kassie Rather             10 GAL                  3:04.00    3:00.37        
 
Event 10  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Gannon            13 COM                  2:14.18    2:14.51        
  2 Danielle Farrell          13 SLIGO                2:23.95    2:19.57        
  3 Helen Lynch               13 .ATH                 2:21.93    2:20.72        
  4 Alison Gibbs              12 GAL                  2:24.79    2:23.03        
  5 Caoilin Kearney           13 Bluefin SC           2:22.15    2:23.49        
  6 Rebekah Liptrot           12 SHARK                2:33.19    2:23.58        
  7 Viktroia Weinert          13 TRID                 2:22.59    2:23.64        
  8 Lauren Sharkey            13 GAL                  2:26.95    2:25.43        
  9 Oliwia Roclawska          12 GAL                  2:29.93    2:25.95        
 10 Ciara Kilcommons          13 COM                  2:25.87    2:26.84        
 11 Ellie Moran               12 COM                  2:45.65    2:30.70        
 12 Aoife Davitt              13 GAL                  2:36.68    2:31.43        
 13 Millie Pilcher            13 CLM                  2:50.86    2:33.01        
 14 Erika Lowe                12 .ATH                 2:30.64    2:34.37        
 15 Emily Martin              12 .ATH                 2:41.45    2:36.59        
 16 Ella Deely                12 CBAR                 2:43.28    2:37.16        
 17 Clodagh Collier           13 .ATH                 2:40.21    2:39.42        
 18 Aisling Stapleton         12 CBAR                 2:48.82    2:39.55        
 18 Zoe MC Hale               12 CBAR                 2:49.88    2:39.55        
 20 Cara Fitzpatrick          12 .ATH                 2:46.04    2:41.10        
 21 Adrianna Kazimierczak     12 SHARK                2:42.51    2:42.79        
 22 Eva Fitzpatrick           12 .ATH                 2:50.05    2:47.48        
 23 Bernadette Kenny          12 Bluefin SC           2:53.20    2:47.85        
 24 Sophie Henehan            13 CBAR                 2:49.00    2:51.58        
 25 Kristina Mc Donagh        12 Bluefin SC           2:58.17    2:52.60        
 26 Eloise Clarke             12 .ATH                 3:03.71    2:53.19        
 27 Moya Canavan              13 Ballina SC           3:00.03    2:53.60        
 28 Isabelle Killeen          13 Ballina SC           3:37.15    2:54.41        
 29 Ailise Price              13 SHARK                2:54.00    2:56.06        
 30 Sandra Bedynek            13 Bluefin SC                NT    2:56.30        
 31 Grainne Donohue           13 LONG                 3:02.78    3:00.02        
 32 Ivanna Horan              12 CBAR                 2:58.41    3:02.14        
 33 Rachel Healy              12 CBAR                 3:06.91    3:02.16        
 34 Paula Crisan              13 LASER                     NT    3:09.31        
 35 Emma McNulty              12 Ballina SC           3:11.50    3:12.43        
 
Event 10  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Lowe              14 .ATH                 2:09.98    2:12.93        
  2 Amy MC Gowan              15 B DOL                2:12.53    2:15.86        
  3 Anastazya Pliszka         15 COM                  2:19.65    2:16.15        
  4 Lisa Henry                15 CLM                  2:18.23    2:16.69        
  5 Iona Ashton               14 SHARK                2:19.22    2:19.67        
  6 Laura Johnson             15 .ATH                 2:21.54    2:20.03        
  7 Aimee Kelly               14 SHARK                2:27.00    2:21.40        
  8 Jennifer Andrews          14 C FIN                2:23.44    2:21.53        
  9 Ailbhe Mulhall            14 GAL                  2:18.79    2:22.25        
 10 Aoife Bates               14 SHARK                2:23.43    2:22.88        
 11 Sorcha Kearney            14 Bluefin SC           2:23.45    2:22.90        
 12 Saoirse Burke             14 Tuam Swim Team       2:25.41    2:23.03        
 13 Grace Joyce               14 SHARK                2:21.22    2:24.94        
 14 Fiona Conway              14 CBAR                 2:23.46    2:25.99        
 15 Freya Murphy              15 SHARK                2:24.31    2:26.38        
 16 Judy Brennan              14 .ATH                 2:30.16    2:27.15        
 17 Derva O Reilly            15 Tuam Swim Team       2:43.27    2:29.01        
 18 Rachel Henehan            15 CBAR                 2:27.67    2:29.40        
 19 Aishling O' Neill         14 LASER                2:29.42    2:30.97        
 20 Brianne Horan             15 CBAR                 2:31.91    2:31.57        
 21 Olivia Smialek            14 .ATH                 2:33.37    2:32.19        
 22 Aileen Ward               14 .ATH                 2:40.23    2:32.89        
 23 Sarah Conlon              14 CBAR                 2:35.43    2:32.97        
 24 Ailbhe Kennedy            14 LASER                2:33.56    2:33.41        
 25 Lára Finnerty             14 CLM                  2:45.23    2:33.66        
 26 Grace Kehoe               15 SLIGO                2:37.93    2:36.17        
 27 Rebekah Mc Manus          14 LASER                2:32.60    2:37.91        
 28 Sarah Gilhooley           15 Tuam Swim Team       2:36.98    2:38.15        
 29 Oonagh Owens              14 LASER                2:44.41    2:40.59        
 30 Caoilfhionn Little        14 CLM                  2:49.37    2:45.69        
 
Event 10  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niamh Kilgallen           18 CLM                  2:02.40    2:01.01        
  2 Caoimhe Dowling           16 LASER                2:10.56    2:13.72        
  3 Imogen Naughton           17 SHARK                2:15.24    2:15.57        
  4 Rachel Johnson            16 .ATH                 2:17.79    2:19.55        
  5 Laura Joyce               18 CLM                  2:19.75    2:21.57        
  6 Orla Flanagan             16 CLM                  2:27.56    2:30.94        
  7 Niamh Egan                16 CBAR                 2:39.60    2:39.08        
  8 Sarah Donnelly            16 Ballina SC           2:34.82    2:39.82        
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Philip Duda               11 COM                  1:19.88    1:14.82        
  2 Kyle Fagan                11 .ATH                 1:21.55    1:21.03        
  3 Barry Walsh               10 B DOL                1:26.02    1:24.67        
  4 Kaelan Geng               11 GAL                  1:31.50    1:25.04        
  5 Zach Meegan               11 .ATH                 1:26.94    1:25.19        
  6 Aleksandr Mc Aleer        11 GAL                  1:25.12    1:25.53        
  7 Killian Langton           11 C FIN                1:25.14    1:27.05        
  8 Max Hunter                11 SLIGO                1:35.25    1:30.43        
  9 David Lennon              11 SHARK                1:37.82    1:31.25        
 10 Mattie Newell Kim         11 Tuam Swim Team       1:30.61    1:31.28        
 11 Eimhin Clifford           11 C FIN                1:31.11    1:32.15        
 12 Jack Delaney              11 CLM                  1:29.60    1:34.05        
 -- Luke Woolley              10 CLM                  1:29.38         DQ        
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ralf Bodamer              13 GAL                  1:13.81    1:10.48        
  2 Ronan Kilcoyne            12 SLIGO                1:17.65    1:12.82        
  3 Rory Lally                13 GAL                  1:19.19    1:13.10        
  4 Luke Burke                13 Bluefin SC           1:27.03    1:14.46        
  5 Ben Naughton              13 GAL                  1:17.22    1:16.01        
  6 Ilir Surdulli             13 SHARK                1:26.28    1:17.35        
  7 Aonghus Cooke             12 Tuam Swim Team       1:16.13    1:17.56        
  8 Shane Harrington          13 .ATH                 1:19.00    1:18.78        
  9 Darragh Masterson         13 CBAR                 1:25.78    1:18.81        
 10 Shane Donovan             13 .ATH                 1:20.50    1:20.00        
 11 Luca Duggan               12 Ballina SC           1:22.00    1:20.68        
 12 Leonardo Donadoni         13 SLIGO                1:23.90    1:21.05        
 13 Eamon Doherty             12 Ballina SC           1:22.67    1:21.62        
 14 Rory Collins              13 Bluefin SC           1:22.05    1:21.68        
 15 Aaron Reilly              13 Ballina SC           1:22.81    1:22.09        
 16 Ferghal Blanchard         13 LASER                1:22.95    1:22.12        
 17 Mike Heaney               13 CLM                  1:22.77    1:23.43        
 18 Adam Hunter               13 SLIGO                1:22.97    1:23.45        
 19 Kamil Mroz                13 LONG                 1:27.28    1:25.67        
 20 William Mc Donnell        12 GAL                  1:27.89    1:25.86        
 21 Fionn Mc Carthy           12 SHARK                1:31.59    1:26.19        
 22 James Woolley             12 CLM                  1:23.18    1:27.98        
 23 Cathal Finnerty           12 CLM                  1:41.40    1:29.01        
 24 Oran Mc Nulty             12 CLM                  1:33.75    1:29.57        
 25 Euan Jennings             12 SHARK                1:34.31    1:32.27        
 -- Padraic McCarthy          13 LASER                1:24.00        DNF        
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oisín O Rourke            15 Tuam Swim Team       1:04.97    1:04.67        
  2 Fionn Waters              14 Tuam Swim Team       1:07.27    1:06.70        
  3 David Doorly              14 GAL                  1:13.68    1:10.09        
  4 Joshua Fortune            15 SLIGO                1:10.78    1:10.54        
  5 Evan Welby                15 SHARK                1:12.87    1:12.78        
  6 Cathal Joyce              14 CLM                  1:14.66    1:13.05        
  7 Sean Brennan              14 Tuam Swim Team       1:12.93    1:13.10        
  8 Robin Pfeiffer            14 Bluefin SC           1:12.42    1:13.69        
  9 Niall Carter              14 CBAR                 1:14.75    1:15.05        
 10 Vladimir Romanov          14 .ATH                 1:18.93    1:17.92        
 11 Eoin O'Malley             15 GAL                  1:21.63    1:19.69        
 12 Daniel Quinn              15 .ATH                 1:17.23    1:20.07        
 13 Alex Clark                14 SHARK                1:26.15    1:20.57        
 14 Michael Moran             15 Ballina SC           1:26.19    1:23.41        
 15 Liam Clarke               15 LASER                1:30.75    1:23.91        
 16 Jake Van DE Beek          14 Bluefin SC           1:26.38    1:23.97        
 17 Kell Murphy               14 SHARK                1:27.94    1:27.72        
 
Event 11  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diarmuid Staunton         17 CLM                  1:06.16    1:04.89        
  2 Eoin Anderson             16 SLIGO                1:07.89    1:07.80        
  3 Jayke Morris              17 CLM                  1:11.23    1:09.63        
  4 Dylan Martin              17 SLIGO                1:12.95    1:13.94        
  5 Fabian Mangan             16 Bluefin SC           1:25.84    1:20.29        
  6 Cian Cloonan              17 Bluefin SC                NT    1:20.83        
  7 Michael McNamara          16 CLM                  1:26.31    1:22.84        
 
Event 12  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellen Mulrenan            11 COM                  1:22.73    1:23.90        
  2 Niamh Kennedy             11 LASER                1:30.23    1:26.29        
  3 Ciara Connaughton- Jones  11 SLIGO                1:29.16    1:28.08        
  4 Caoimhe Curley            10 CBAR                 1:34.77    1:28.75        
  5 Reka Fabian               11 LASER                1:29.29    1:29.73        
  6 Sorcha Brennan            11 Tuam Swim Team       1:35.91    1:29.86        
  7 Rosie Doorly              11 GAL                  1:39.22    1:29.95        
  8 Liadan Ruddy              10 SLIGO                1:28.94    1:31.74        
  9 Nicola Brennan             9 .ATH                 1:31.56    1:32.95        
 10 Gillian Murphy            11 GAL                  1:32.31    1:33.10        
 11 Cara Higgins              10 CLM                  1:35.83    1:34.14        
 12 Kassie Rather             10 GAL                  1:31.00    1:34.71        
 13 Katie Waters              11 GAL                  1:31.28    1:35.00        
 14 Sinead Freeman             9 COM                  1:35.13    1:35.52        
 15 Emma Hughes               11 Ballina SC           1:46.36    1:42.07        
 
Event 12  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Gannon            13 COM                  1:11.58    1:12.25        
  2 Sile Mc Auley             12 .ATH                 1:11.78    1:14.04        
  3 Lauren Sharkey            13 GAL                  1:16.20    1:14.72        
  4 Rebekah Liptrot           12 SHARK                1:21.00    1:15.76        
  5 Helen Lynch               13 .ATH                 1:14.98    1:17.09        
  6 Oliwia Roclawska          12 GAL                  1:16.19    1:17.33        
  7 Ciara Kilcommons          13 COM                  1:16.03    1:18.32        
  8 Ella Deely                12 CBAR                 1:21.03    1:20.05        
  9 Aisling Horkan            13 CLM                  1:22.35    1:20.64        
 10 Dearbhla Horkan           12 CLM                  1:24.07    1:21.06        
 11 Ellie Moran               12 COM                  1:20.28    1:21.28        
 12 Adrianna Kazimierczak     12 SHARK                1:18.00    1:22.02        
 13 Erika Lowe                12 .ATH                 1:17.51    1:22.22        
 14 Zoe MC Hale               12 CBAR                 1:23.80    1:22.44        
 15 Sarah Cosgrove            12 CBAR                 1:27.78    1:22.95        
 16 Ella O'Donovan            13 SLIGO                1:24.53    1:23.55        
 17 Isabelle Killeen          13 Ballina SC           1:33.97    1:23.77        
 18 Bernadette Kenny          12 Bluefin SC           1:31.02    1:26.13        
 19 Katie Harte               13 CLM                  1:29.56    1:26.53        
 20 Cara Fitzpatrick          12 .ATH                 1:24.46    1:26.71        
 21 Eva Fitzpatrick           12 .ATH                 1:24.82    1:26.72        
 22 Antonina Pliszka          12 COM                  1:28.83    1:26.77        
 23 Caitriona NicDhonnchadha  13 GAL                  1:27.15    1:26.85        
 24 Teodora Cugalj            13 SHARK                1:29.15    1:27.21        
 25 Sophie Henehan            13 CBAR                 1:26.19    1:27.75        
 26 Cianna Ruddy              13 SLIGO                1:34.91    1:28.56        
 27 Emma McNulty              12 Ballina SC           1:33.45    1:28.61        
 28 Kristina Mc Donagh        12 Bluefin SC           1:23.55    1:29.71        
 29 Grainne Donohue           13 LONG                 1:28.28    1:32.07        
 30 Moya Canavan              13 Ballina SC           1:37.54    1:34.24        
 31 Ailise Price              13 SHARK                1:30.00    1:35.77        
 
Event 12  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Lowe              14 .ATH                 1:06.61    1:07.44        
  2 Iona Ashton               14 SHARK                1:10.57    1:09.80        
  3 Carrie Mc Daid            15 SLIGO                1:09.94    1:11.08        
  4 Anastazya Pliszka         15 COM                  1:12.12    1:11.36        
  5 Sadhbh Daly               14 SHARK                1:10.53    1:11.73        
  6 Tara Walsh                15 SLIGO                1:13.11    1:11.87        
  7 Aoife Bates               14 SHARK                1:14.42    1:12.50        
  8 Laura Johnson             15 .ATH                 1:12.19    1:12.72        
  9 Tara Wong                 15 Ballina SC           1:12.55    1:12.99        
 10 Ailbhe Mulhall            14 GAL                  1:13.94    1:13.52        
 11 Emma Kelly                14 Tuam Swim Team       1:14.70    1:13.97        
 12 Emma Boyle                15 Bluefin SC           1:15.34    1:14.15        
 13 Megan Kilgallen           14 CLM                  1:14.19    1:14.49        
 14 Labhaoise Boyle           14 SHARK                1:19.22    1:14.86        
 15 Lauren Frain              15 CLM                  1:19.28    1:16.26        
 16 Eilidh Mac Phee           14 Ballina SC           1:13.78    1:16.34        
 17 Jennifer Andrews          14 C FIN                1:15.39    1:16.93        
 18 Sorcha Kearney            14 Bluefin SC           1:16.11    1:16.95        
 19 Becky Donnelly            15 Ballina SC           1:14.86    1:17.18        
 20 Zara Loftus               15 CLM                  1:23.44    1:17.89        
 21 Caoimhe O'Sullivan        15 SLIGO                1:20.73    1:17.92        
 22 Freya Murphy              15 SHARK                1:16.81    1:19.48        
 23 Megan Deely               15 CBAR                 1:20.39    1:19.98        
 24 Sorcha Treanor            14 CLM                  1:21.07    1:20.04        
 25 Maria Lyons               14 SLIGO                1:18.78    1:20.56        
 26 Lára Finnerty             14 CLM                  1:23.72    1:22.76        
 27 Cladagh O Reilly          14 Tuam Swim Team       1:25.70    1:23.76        
 28 Cathy Heaney              14 CLM                  1:26.88    1:25.42        
 29 Michelle Mulligan         14 CLM                  1:27.81    1:30.25        
 -- Jennifer Murphy           14 Ballina SC           1:27.95         DQ        
 
Event 12  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caoimhe Dowling           16 LASER                1:05.63    1:06.91        
  2 Rachel Murphy             17 Ballina SC           1:10.36    1:12.40        
  3 Rachel Johnson            16 .ATH                 1:13.10    1:15.61        
  4 Anoise Reilly             16 Ballina SC           1:18.83    1:20.18        
 
Event 13  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roan Flaherty             11 .ATH                 3:15.37    3:10.28        
  2 Killian Langton           11 C FIN                3:34.02    3:16.88        
  3 Adam Murphy               11 CBAR                 3:43.35    3:23.24        
  4 Eimhin Clifford           11 C FIN                3:36.72    3:27.68        
  5 Aleksandr Mc Aleer        11 GAL                  3:31.21    3:31.12        
  6 Jack Delaney              11 CLM                  3:47.43    3:36.50        
 -- David Lennon              11 SHARK                3:52.41         DQ        
 
Event 13  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conn Mc Namara            13 CBAR                 2:55.64    2:52.04        
  2 Ben Naughton              13 GAL                  3:06.52    3:00.62        
  3 Cian McCormack            12 LONG                 3:22.96    3:07.32        
  4 Darragh Masterson         13 CBAR                 4:06.29    3:11.09        
  5 Aonghus Cooke             12 Tuam Swim Team       3:18.56    3:11.50        
  6 Ferghal Blanchard         13 LASER                3:31.66    3:11.52        
  7 Ronan Kilcoyne            12 SLIGO                     NT    3:11.88        
  8 Luke Burke                13 Bluefin SC           3:17.14    3:14.35        
  9 Conor Donohoe             12 CBAR                 3:29.10    3:16.12        
 10 Colm Carney               13 CBAR                 3:40.52    3:18.24        
 11 Eoin Mc Dermott           13 Bluefin SC           3:29.05    3:19.43        
 12 Rory Collins              13 Bluefin SC           3:36.82    3:20.12        
 13 Euan Jennings             12 SHARK                     NT    3:20.67        
 14 Aaron Reilly              13 Ballina SC           3:18.69    3:20.83        
 15 Alan Dzaei                12 LONG                 3:22.82    3:21.75        
 16 Shane Donovan             13 .ATH                 3:46.70    3:22.24        
 17 Padraic McCarthy          13 LASER                3:33.97    3:24.54        
 18 Cathal Finnerty           12 CLM                  4:08.79    3:27.93        
 19 Nathan Todd               13 LASER                3:37.22    3:29.57        
 20 Cian Smith                12 .ATH                 3:46.82    3:30.79        
 21 James Woolley             12 CLM                  3:45.19    3:39.05        
 22 Eoin Treanor              12 CLM                  3:48.71    3:41.11        
 23 William Mc Donnell        12 GAL                  3:57.16    3:49.17        
 -- Mike Heaney               13 CLM                  3:47.97         DQ        
 
Event 13  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daragh Fitzgerld          14 .ATH                 2:56.93    2:45.69        
  2 Ethan Breslin             14 CLM                  2:49.97    2:46.96        
  3 Fionn Waters              14 Tuam Swim Team       2:55.52    2:48.03        
  4 Billy Clarke              15 SHARK                2:59.64    2:50.25        
  5 Orin Mitchell             14 SLIGO                3:00.36    2:52.63        
  6 Joshua Fortune            15 SLIGO                2:54.61    2:53.63        
  7 Tommy Heung               15 CBAR                 2:48.82    2:54.03        
  8 Oisin Carey               15 LASER                2:55.44    2:54.30        
  9 John Stevenson            15 .ATH                 2:59.69    2:57.51        
 10 Eoin O'Malley             15 GAL                  3:03.03    3:00.37        
 11 Robin Pfeiffer            14 Bluefin SC           3:04.43    3:03.08        
 12 Alex Clark                14 SHARK                3:18.05    3:05.11        
 13 Sean Brennan              14 Tuam Swim Team       3:07.67    3:06.36        
 14 Brian Lennon              14 SHARK                3:50.19    3:06.60        
 15 Eoin Smith                15 C FIN                3:13.33    3:15.72        
 16 Liam Clarke               15 LASER                3:32.00    3:20.78        
 17 Jake Van DE Beek          14 Bluefin SC           3:38.41    3:24.01        
 
Event 13  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eoin Anderson             16 SLIGO                2:49.59    2:44.91        
  2 Michael Mc Andrew         16 SHARK                2:50.46    2:45.66        
  3 William Staunton          16 CLM                  2:53.47    2:48.23        
  4 Cian Cloonan              17 Bluefin SC           2:57.44    2:50.24        
  5 Dylan Martin              17 SLIGO                3:07.89    2:52.12        
  6 Niall Kelly               16 CLM                  3:01.46    2:56.54        
  7 James English             17 CBAR                 2:57.55    2:59.69        
  8 Pádraig Mc Williams       18 SHARK                2:56.79    3:05.84        
  9 Fabian Mangan             16 Bluefin SC           3:11.21    3:09.09        
 
Event 14  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rionagh Mc Cormack        10 LONG                 3:43.22    3:29.43        
  2 Gillian Murphy            11 GAL                  3:51.14    3:37.80        
  3 Lucy Martin                9 .ATH                 4:03.88    3:38.02        
  4 Katie Waters              11 GAL                  4:11.72    3:40.56        
  5 Caoimhe Curley            10 CBAR                 3:42.53    3:44.40        
  6 Aisling Scanlon           11 LONG                      NT    3:50.05        
 
Event 14  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ava Mc Fadden             13 COM                  3:04.97    2:55.12        
  2 Viktroia Weinert          13 TRID                 2:59.78    2:58.15        
  3 Lauren Sharkey            13 GAL                  3:10.68    3:10.80        
  4 Danielle Farrell          13 SLIGO                3:15.89    3:10.94        
  5 Jessica Gannon            13 COM                  3:41.37    3:10.96        
  6 Millie Pilcher            13 CLM                  3:46.64    3:11.18        
  7 Aoife Davitt              13 GAL                       NT    3:16.54        
  8 Maria Satchwell           12 COM                  3:19.74    3:17.40        
  9 Aisling Horkan            13 CLM                  3:24.11    3:18.02        
 10 Carol Griffin             12 SHARK                3:29.22    3:19.00        
 11 Caoilin Kearney           13 Bluefin SC           3:21.01    3:19.37        
 12 Teodora Cugalj            13 SHARK                3:29.34    3:19.43        
 13 Emily Martin              12 .ATH                 3:18.96    3:20.74        
 14 Aisling Stapleton         12 CBAR                 3:34.12    3:22.17        
 15 Sarah Cosgrove            12 CBAR                 3:47.40    3:26.04        
 16 Paula Crisan              13 LASER                3:41.84    3:27.34        
 17 Eloise Clarke             12 .ATH                 3:37.68    3:28.07        
 18 Sandra Bedynek            13 Bluefin SC           3:29.02    3:28.31        
 19 Aylah Murphy              12 SHARK                3:37.58    3:29.96        
 20 Dearbhla Horkan           12 CLM                  3:44.44    3:35.26        
 21 Clodagh Collier           13 .ATH                 3:50.82    3:38.78        
 22 Rachel Healy              12 CBAR                 3:45.47    3:39.89        
 23 Bernadette Kenny          12 Bluefin SC                NT    3:41.07        
 24 Ivanna Horan              12 CBAR                 3:48.43    3:41.93        
 25 Nora Staunton             13 CLM                  3:44.35    3:44.10        
 26 Ailise Price              13 SHARK                3:58.00    4:00.06        
 
Event 14  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lisa Henry                15 CLM                  3:02.73    2:57.01        
  2 Megan Kilgallen           14 CLM                  2:58.91    2:58.70        
  3 Saoirse Burke             14 Tuam Swim Team       3:08.60    3:00.52        
  4 Derva O Reilly            15 Tuam Swim Team       3:02.82    3:01.28        
  5 Lauren Frain              15 CLM                  3:14.76    3:02.64        
  6 Emma Kelly                14 Tuam Swim Team       3:12.97    3:03.36        
  7 Aimee Kelly               14 SHARK                3:08.01    3:03.64        
  8 Judy Brennan              14 .ATH                 3:08.20    3:04.81        
  9 Sadhbh Daly               14 SHARK                3:04.53    3:05.67        
 10 Aishling O' Neill         14 LASER                3:02.30    3:06.69        
 11 Laoise Fee                14 C FIN                3:09.18    3:08.32        
 12 Sarah Gilhooley           15 Tuam Swim Team       3:09.61    3:09.96        
 13 Emma Boyle                15 Bluefin SC                NT    3:11.50        
 14 Sorcha Kearney            14 Bluefin SC           3:27.70    3:13.08        
 15 Brianne Horan             15 CBAR                 3:17.71    3:16.23        
 16 Sarah Conlon              14 CBAR                 3:17.66    3:16.37        
 17 Lára Finnerty             14 CLM                  3:15.68    3:16.79        
 18 Cathy Heaney              14 CLM                  3:22.52    3:17.08        
 19 Rebekah Mc Manus          14 LASER                3:12.26    3:17.24        
 20 Oonagh Owens              14 LASER                3:29.48    3:19.34        
 21 Aileen Ward               14 .ATH                 3:24.76    3:19.73        
 22 Cladagh O Reilly          14 Tuam Swim Team       3:35.97    3:25.28        
 23 Ailbhe Kennedy            14 LASER                3:41.43    3:27.53        
 24 Elaine Sheridan           15 Ballina SC           3:26.52    3:29.28        
 25 Grace Kehoe               15 SLIGO                3:22.38    3:32.93        
 26 Lisa Rekai                14 SHARK                3:34.22    3:36.92        
 
Event 14  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niamh Kilgallen           18 CLM                  2:29.81    2:29.65        
  2 Emma Begley               16 Tuam Swim Team       3:05.67    3:07.91        
  3 Orla Flanagan             16 CLM                  3:05.22    3:11.83        
  4 Anoise Reilly             16 Ballina SC           3:21.35    3:15.12        
 
Event 15  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                               1:51.50    1:46.22        
  2 Athlone  'A'                                      1:42.00    1:47.73        
  3 Sligo S C  'A'                                         NT    1:52.13        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                  1:49.20    1:53.15        
  5 Bluefin Swimming Club  'A'                             NT    2:03.17        
 
Event 16  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                               1:57.45    1:55.86        
  2 Sligo S C  'A'                                         NT    2:00.37        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                  1:58.32    2:01.25        
  4 Comans S C  'A'                                        NT    2:01.72        
  5 Athlone  'A'                                      1:56.00    2:01.83        
  6 Bluefin Swimming Club  'A'                             NT    2:07.14