COMANS GRADED NOV 2012 Print this Gala/Page

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:33.08 A      
  2 Friel, Lauren              9 ATH                            1:34.68 A      
  3 Ryan, Orla                10 COM                            1:35.48 A      
  4 Farnon, Keela             11 COM                            1:36.31 B      
  5 Warby, Kim                11 ATH                            1:36.77 B      
  6 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:37.08 B      
  7 Mills, Jenna              10 LONG                           1:38.42 B      
  8 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:40.70 B      
  9 Kilcommons, Amy           10 COM                            1:41.72 B      
 10 Gullane, Hannah           11 B/Sloe                         1:42.08 B      
 11 Lynch, Helen               8 ATH                            1:42.17 B      
 12 Brennan, Judy              9 ATH                            1:42.92 B      
 13 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           1:43.38 B      
 14 Gannon, Jessica            8 COM                            1:44.38 B      
 15 Beirne, Cliona            10 C FIN                          1:44.55 B      
 16 Mika, Sofia               11 LONG                           1:46.68        
 17 Daly, Kelsey              10 ATH                            1:47.38        
 18 Gallagher, Jade           11 COM                            1:47.92        
 19 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                           1:49.31        
 20 Caslin, Briana            10 LONG                           1:49.87        
 21 Pliszka, Anastazya        10 COM                            1:50.69        
 22 Rooney, Zara              10 ATH                            1:53.63        
 23 Andrews, Jennifer         10 C FIN                          1:53.90        
 24 Clarke, Isabelle          10 ATH                            1:54.06        
 25 Kilcommons, Ciara          9 COM                            1:54.87        
 26 Coyle, Amy                11 B/Sloe                         1:55.98        
 27 Ryan, Isobelle             9 COM                            1:56.01        
 28 O'Dowd, Leanne             9 C FIN                          1:56.03        
 29 Ward, Aileen               9 ATH                            2:01.60        
 30 Madden, Nessa             10 COM                            2:04.31        
 31 MC Carthy, Aisling        10 ATH                            2:05.43        
 32 Moran, Ellie               7 COM                            2:06.43        
 33 Brennan, Moya              8 COM                            2:08.30        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           13 C FIN                          1:33.07 B      
  2 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:33.23 B      
  3 Lalwani, Jessica          12 COM                            1:36.33 B      
  4 O'Boyle, Rachel           13 LONG                           1:37.72 B      
  5 Murtagh, Eadaoin          12 LONG                           1:44.41        
  6 Fox, Lauren               12 LONG                           1:45.45        
  7 Coffey, Emily             12 LONG                           1:52.41        
  8 Waldron, Lucy             12 COM                            1:58.94        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Clodagh           14 C FIN                          1:32.01 B      
  2 Branigan, Kate            14 LONG                           1:36.77        
  3 Lalwani, Emma             14 COM                            1:41.09        
  4 Healy, Grace              14 C FIN                          1:53.19        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Geeney, Oran           11 COM                            1:34.13 A      
  2 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:35.55 A      
  3 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:37.59 B      
  4 Belton, Cian              11 LONG                           1:38.98 B      
  5 Friel, Ethan               9 ATH                            1:39.20 B      
  6 Scanlon, Ciaran           10 LONG                           1:41.21 B      
  7 Quinn, Daniel             10 ATH                            1:41.35 B      
  8 Dooley, Odhran            11 B/Sloe                         1:42.39 B      
  9 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:43.75 B      
 10 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:43.95 B      
 11 Romanov, Vlaadimir        10 ATH                            1:44.11 B      
 12 MC Greal, Adam             8 B/Sloe                         1:45.13 B      
 13 Carroll, Andrew           10 COM                            1:45.83 B      
 14 Kurkin, Daniel            10 LONG                           1:47.42        
 15 Egan-O'Connor, Elliot      9 LONG                           1:48.38        
 16 Mills, David              11 LONG                           1:51.01        
 17 Flanagan, Tom             10 LONG                           1:52.64        
 18 Brennan, Daniel           10 COM                            1:56.84        
 19 Powell, Luke              10 ATH                            1:59.66        
 20 Staunton, Michael         10 COM                            2:10.11        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Sam             12 COM                            1:29.91 B      
  2 Rainey, Dylan             13 ATH                            1:30.66 B      
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Aiden              15 C FIN                          1:24.68 B      
  2 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:28.55 B      
  3 Manning, Tom              14 LONG                           1:31.98 B      
  4 Mills, Alan               14 LONG                           1:56.59        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             10 ATH                            1:45.61 A      
  2 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:45.98 A      
  3 Farnon, Keela             11 COM                            1:49.27 B      
  4 Sweeney, Kate             11 LONG                           1:51.38 B      
  5 Connellan, Grace          11 LONG                           1:52.88 B      
  6 Brennan, Judy              9 ATH                            1:57.79 B      
  7 Daly, Kelsey              10 ATH                            1:58.77        
  8 Clarke, Isabelle          10 ATH                            1:58.98        
  9 MC Greal, Sara            11 B/Sloe                         2:00.34        
 10 Kilcommons, Amy           10 COM                            2:00.74        
 11 Clancy, Cara              11 C FIN                          2:00.95        
 12 Mc Goldrick, Darina       10 LONG                           2:01.03        
 13 Mills, Jenna              10 LONG                           2:01.20        
 14 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           2:02.64        
 15 Gallagher, Jade           11 COM                            2:02.96        
 16 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                           2:03.66        
 17 Kilcommons, Ciara          9 COM                            2:05.97        
 18 Beirne, Cliona            10 C FIN                          2:06.81        
 19 Madden, Nessa             10 COM                            2:07.06        
 20 Caslin, Briana            10 LONG                           2:07.32        
 21 Ryan, Isobelle             9 COM                            2:08.65        
 22 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           2:09.65        
 23 Beirne, Laoise            11 C FIN                          2:11.57        
 24 Rooney, Zara              10 ATH                            2:13.88        
 25 O'Dowd, Leanne             9 C FIN                          2:19.74        
 26 Noone, Alana              11 C FIN                          2:21.00        
 27 Ward, Aileen               9 ATH                            2:28.27        
 -- Mika, Sofia               11 LONG                                DQ        
 -- Flaherty, Ellen            9 ATH                                 DQ        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caulfield, Shannon        12 COM                            1:41.91 A      
  2 Murtagh, Eadaoin          12 LONG                           1:48.02 B      
  3 Branigan, Eimear          12 LONG                           1:53.63        
  4 Noone, Tara               12 C FIN                          1:54.30        
  5 Copley, Tara              13 C FIN                          1:54.43        
  6 Devane, Eva               12 COM                            1:54.74        
  7 Lalwani, Jessica          12 COM                            1:55.41        
  8 Fox, Lauren               12 LONG                           2:04.11        
  9 Waldron, Lucy             12 COM                            2:10.76        
 
Event 3  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gwynne, Sorcha         15 C FIN                          1:33.28 A      
  2 Mooney, Rebecca           15 COM                            1:43.81 B      
  3 Boland, Clodagh           14 C FIN                          1:45.59 B      
  4 Brogan, Ella              14 C FIN                          1:46.19 B      
  5 Lalwani, Emma             14 COM                            1:51.30        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:50.02 B      
  2 Tierney, Lee              10 ATH                            1:51.46 B      
  3 MC Geeney, Oran           11 COM                            1:52.86 B      
  4 Belton, Cian              11 LONG                           1:55.24 B      
  5 Egan-O'Connor, Elliot      9 LONG                           1:57.63 B      
  6 NI Enri, Fiachra          11 C FIN                          1:57.88 B      
  7 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:58.56        
  8 Malashnyak, Edwin          8 ATH                            1:59.19        
  9 Scanlon, Ciaran           10 LONG                           2:01.70        
 10 Friel, Ethan               9 ATH                            2:03.40        
 11 Flanagan, Tom             10 LONG                           2:03.55        
 12 Quinn, Daniel             10 ATH                            2:04.05        
 13 Faherty, Christopher       9 LONG                           2:06.25        
 14 MC Greal, Adam             8 B/Sloe                         2:07.55        
 15 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           2:08.92        
 16 Donnelly, Luke            10 LONG                           2:08.98        
 17 Powell, Luke              10 ATH                            2:13.30        
 18 Staunton, Michael         10 COM                            2:14.02        
 19 Mills, David              11 LONG                           2:14.88        
 20 Kearney, Oisin            10 C FIN                          2:23.22        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:45.80 B      
  2 O'Dowd, Conor             12 C FIN                          1:58.93        
  3 Carty, Bryan              12 COM                            2:11.63        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Aiden              15 C FIN                          1:32.09 A      
  2 Beirne, Evan              16 C FIN                          1:42.02 B      
  3 Manning, Tom              14 LONG                           1:42.99 B      
  4 Mills, Alan               14 LONG                           1:50.74        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             11 COM                            2:57.79 A      
  2 Johnson, Laura            10 ATH                            2:58.66 A      
  3 Lowe, Rebecca             10 ATH                            2:59.86 A      
  4 Warby, Kim                11 ATH                            3:00.05 B      
  5 Kennedy, Louise           11 ATH                            3:00.17 B      
  6 Friel, Lauren              9 ATH                            3:13.20 B      
  7 Ryan, Orla                10 COM                            3:13.94 B      
  8 Kilcommons, Amy           10 COM                            3:17.98 B      
  9 Brennan, Judy              9 ATH                            3:18.38 B      
 10 Smialek, Olivia            9 ATH                            3:19.92 B      
 11 Mills, Jenna              10 LONG                           3:20.88        
 12 Connellan, Grace          11 LONG                           3:22.08        
 13 Lynch, Helen               8 ATH                            3:23.04        
 14 MC Greal, Sara            11 B/Sloe                         3:27.34        
 15 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           3:31.80        
 16 Flaherty, Ellen            9 ATH                            3:37.00        
 17 Rooney, Zara              10 ATH                            3:37.53        
 18 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           3:41.48        
 19 Mc Goldrick, Darina       10 LONG                           3:43.67        
 20 Clarke, Isabelle          10 ATH                            3:50.25        
 21 MC Carthy, Aisling        10 ATH                            3:52.88        
 22 Gallagher, Jade           11 COM                            3:55.56        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tiernan, Meabh            13 COM                            2:51.34 A      
  2 Lalwani, Jessica          12 COM                            3:13.97 A      
  3 Fox, Lauren               12 LONG                           3:38.20 B      
  4 Devane, Eva               12 COM                            3:43.72        
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        2:50.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Rebecca           15 COM                            2:45.15 B      
  2 Beirne, Aoibhin           14 C FIN                          2:45.95 B      
  3 Crossan, Mary             15 C FIN                          2:46.71 B      
  4 Lalwani, Emma             14 COM                            3:06.37        
  5 MC Govern, Susan          15 C FIN                          3:19.62        
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             10 LONG                           2:50.20 A      
  2 O'Connor, Milo            10 ATH                            3:00.88 B      
  3 Tierney, Lee              10 ATH                            3:06.02 B      
  4 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           3:06.91 B      
  5 MC Geeney, Oran           11 COM                            3:07.20 B      
  6 Ryan, Duileach             9 LONG                           3:11.42 B      
  7 Friel, Ethan               9 ATH                            3:18.40 B      
  8 Carroll, Andrew           10 COM                            3:18.66 B      
  9 Malashnyak, Edwin          8 ATH                            3:19.95 B      
 10 Belton, Cian              11 LONG                           3:21.80        
 11 Quinn, Daniel             10 ATH                            3:24.67        
 12 Romanov, Vlaadimir        10 ATH                            3:25.83        
 13 Flanagan, Tom             10 LONG                           3:29.98        
 14 Donnelly, Luke            10 LONG                           3:31.92        
 15 Mills, David              11 LONG                           3:32.31        
 16 Kurkin, Daniel            10 LONG                           3:38.64        
 17 Faherty, Christopher       9 LONG                           3:44.13        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            13 LONG                           2:54.08 B      
  2 Rainey, Dylan             13 ATH                            2:56.85 B      
  3 Cunningham, Dean          13 B/Sloe                         3:01.48 B      
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.00  14&O A
        3:56.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Jamie              17 ATH                            2:35.90 A      
  2 Byrne, Jimmie             15 LONG                           2:53.52 B      
  3 Mills, Alan               14 LONG                           3:43.18 B      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:57.15        
  2 Comans S C  'A'                                             3:05.94        
  3 Athlone  'B'                                                3:11.09        
  4 Longford SC  'A'                                            3:16.05        
  5 Ballinasloe S C  'A'                                        3:19.47        
  6 Comans S C  'B'                                             3:34.29        
  7 Carrick Fins SC  'A'                                        3:36.64        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'B'                                            2:58.39        
  2 Athlone  'A'                                                3:10.27        
  3 Comans S C  'A'                                             3:22.28        
  4 Ballinasloe S C  'A'                                        3:23.18        
  5 Longford SC  'A'                                            3:27.86        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:53.18        
  2 Comans S C  'A'                                             2:53.54        
  3 Carrick Fins SC  'A'                                        2:54.63        
 
Event 11  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:41.48        
W: www.athloneswimmingclub.com     E: info@athloneswimingclub.com         © 2011 Athlone Swimming Club
Valid HTML 4.01 Strict Designed by Hugh Cleary