Athlone Swimming Club






CONNACHT SCHOOLS CHAMPIONSHIPS JAN 2017

Event 1  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 Bower Convent-CO     1:07.65    1:08.05        
  2 Ashton, Iona              14 Scoil Iognaid-CO     1:10.57    1:10.83        
  3 Daly, Sadhbh              14 COIR-CO              1:10.53    1:11.05        
  4 Kelly, Aimee              14 DCGA-CO              1:14.56    1:12.25        
  5 Farrell, Danielle         13 URSU-CO              1:14.12    1:13.36        
  6 Mc Auley, Sile            13 Bower Convent-CO     1:17.37    1:14.27        
  7 Kearney, Caoilin          13 CALOR-CO             1:14.00    1:15.56        
  8 Lynch, Helen              13 ATHCC-CO             1:15.94    1:15.59        
  9 Mac Phee, Eilidh          14 STMS-CO              1:13.78    1:16.48        
 10 O'Brien, Roisin           13 CMROS-CO             1:18.80    1:16.94        
 11 Mc Weeney, Aine           14 SCMLF-CO             1:15.97    1:17.15        
 12 Kilcommons, Ciara         13 BGAR-CO              1:16.80    1:17.80        
 13 Kavanagh, Grace A         14 SAL-CO               1:14.95    1:18.31        
 14 Kazimierczak, Adrianna    13 Belclare NS-CO       1:22.68    1:18.82        
 15 Liptrot, Rebecca          13 SCMMO-CO             1:21.00    1:19.89        
 16 Friel, Lauren             14 Bower Convent-CO     1:19.74    1:19.99        
 17 Conlon, Sarah             14 STJCA-CO             1:20.01    1:20.19        
 18 Boyle, Labhoise           14 Scoil Iognaid-CO     1:19.22    1:20.52        
 19 Deely, Ella               13 STJCA-CO             1:21.03    1:20.80        
 20 Smialek, Olivia           14 ATHCC-CO             1:21.80    1:20.88        
 21 Conway, Fiona             14 STJCA-CO             1:18.79    1:21.02        
 22 Treanor, Sorcha           14 MSMC-CO              1:21.47    1:21.07        
 23 O'Neill, Aishling         14 Scoil Iognaid-CO     1:23.62    1:22.05        
 24 Davitt, Aoife             13 SAL-CO                    NT    1:22.60        
 25 Pilcher, Millie           13 STJOE-CO             1:23.53    1:22.88        
 26 Ward, Aileen              14 SUMA-CO              1:22.48    1:23.33        
 27 MC Dermott, Aoife         14 Bower Convent-CO     1:23.74    1:24.38        
 28 Fitzpatrick, Cara         12 Bower Convent-CO     1:29.74    1:24.46        
 29 Kennedy, Caoimhe          13 S                         NT    1:24.64        
 30 Byrne, Ella               13 Mohill NS Leitri-CO  1:29.94    1:26.57        
 31 MC Carthy, Aisling        14 Bower Convent-CO     1:19.35    1:26.76        
 32 Kennedy, Ellen            14 SAL-CO               1:25.96    1:26.82        
 33 Mulligan, Michelle        14 MSMC-CO              1:28.84    1:27.81        
 34 Fitzpatrick, Eva          12 Bower Convent-CO     1:28.31    1:27.90        
 35 Henehan, Sophie           13 STJCA-CO             1:26.19    1:28.27        
 36 Nic Dhonnacha, Caitriona  13 Scoil Iognaid-CO     1:30.75    1:30.60        
 37 Mc Cormack, Emile         14 STJCA-CO             1:35.66    1:31.32        
 38 Fahey, Nicole             14 S                    1:36.00    1:31.63        
 39 Moran, Jessica            14 STKH-CO              1:32.26    1:31.90        
 40 Henry, Wasini             13 MCBL-CO                   NT    1:32.62        
 41 Rekai, Lisa               14 DCGA-CO              1:31.62    1:32.94        
 42 Heaslip, Eliza            13 Bower Convent-CO     1:43.04    1:34.36        
 43 Harte, Katie              13 BALLA-CO             1:30.62    1:34.73        
 44 Donohue, Grainne          13 MCBL-CO              1:32.32    1:36.27        
 45 Rekai, Laura              13 DCGA-CO              1:40.03    1:37.78        
 46 Harman, Elsie             13 CARR                 1:34.72    1:38.39        
 47 Leonard, Siobhan          13 GRA                  1:39.13    1:42.29        
 48 Dowd, Jane                13 LANS-CO              1:42.70    1:44.12        
 49 Gogan, Niamh              13 MCBL-CO              1:43.71    1:46.64        
 50 Miniagh, Shauna           13 LANS-CO                   NT    2:24.69        
 -- Butler, Emily             14 SAL-CO               1:23.97         DQ        
 -- Sweeney, Aoife            13 Scoil Iognaid-CO     1:43.57         DQ        
 
Event 1  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          16 CALOR-CO             1:09.29    1:05.63        
  2 Gibbs, Isabelle           15 DCGA-CO              1:05.00    1:08.24        
  3 Leahy, Aoife              15 CALOR-CO             1:09.03    1:09.78        
  4 Johnson, Laura            15 SUMA-CO              1:12.41    1:12.63        
  5 Walsh, Tara               15 URSU-CO              1:13.64    1:13.11        
  6 Ennis, Kelly              16 SUMA-CO              1:13.75    1:13.62        
  7 Pliszka, Anastazya        15 CMROS-CO             1:13.36    1:14.17        
  8 Grady, Hannah             16 STJCA-CO             1:13.16    1:14.98        
  9 Wong, Tara                16 STMS-CO              1:13.32    1:15.13        
 10 Kelly, Emma               15 DUNMO                1:17.26    1:16.57        
 11 Kearney, Sorcha           15 CALOR-CO             1:18.00    1:17.88        
 12 Martin, Rachel            15 URSU-CO              1:15.06    1:18.72        
 13 O'Boyle, Elizabeth        15 SCMLF-CO             1:18.05    1:19.44        
 14 Fitzgerld, Aoife          15 ATHCC-CO             1:18.26    1:19.46        
 15 Kehoe, Grace              15 SLIG-CO              1:21.31    1:20.84        
 16 Ginty, Aoife              15 MOYNE                1:18.89    1:22.42        
 17 Owens, Oonagh             15 SAL-CO               1:26.44    1:25.63        
 18 O'Reilly, Cladagh         15 PCT-CO               1:28.54    1:28.61        
 19 Heaney, Cathy             15 MSMC-CO              1:30.05    1:29.04        
 20 Mooney, Charlotte         16 CALOR-CO             1:18.23    1:31.76        
 21 Harrison, Sorcha          15 MCBL-CO              1:29.72    1:32.46        
 
Event 1  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 MSMC-CO              1:10.30    1:04.95        
  2 Keaney, Meadbh            17 URSU-CO              1:03.72    1:06.35        
  3 Borriello, Maeform        18 Bower Convent-CO     1:06.11    1:07.16        
  4 Kilduff, Jenni            17 CMROS-CO             1:10.56    1:09.96        
  5 Coen, Hazel               17 DCCB-CO              1:12.89    1:12.18        
  6 Doran, Ciara              17 GORT-CO              1:08.96    1:12.93        
  7 Ward, Emily               18 STMS-CO              1:13.20    1:14.10        
  8 Egan, Edel                17 STJCA-CO             1:16.45    1:18.61        
  9 Breslin, Niamh            17 STJCA-CO             1:19.28    1:19.59        
 10 Reilly, Anoise            17 STMS-CO              1:18.83    1:22.75        
 
Event 2  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 STGC-CO              1:05.74    1:06.59        
  2 Mc Namara, Conn           13 STGC-CO              1:12.90    1:10.96        
  3 Brennan, Sean             14 STJT-CO              1:13.76    1:12.93        
  4 O'Donnell, Diarmuid       14 STML-CO              1:16.09    1:13.44        
  5 Lynam, Cillian            13 ATHCC-CO             1:16.97    1:13.56        
  6 Friel, Ethan              14 MCA-CO               1:19.19    1:15.56        
  7 Bodamer, Ralf             13 P A-CO               1:19.59    1:15.69        
  8 Ryan, Duileach            14 MCBL-CO              1:16.43    1:16.11        
  9 Lally, Rory               13 Scoil Iognaid-CO     1:19.19    1:17.61        
 10 Semikin, Nikita           13 ATHCC-CO             1:18.30    1:18.13        
 11 Coppinger, Niall          14 STML-CO              1:28.95    1:21.69        
 12 Ziemelis, Robert          14 STML-CO              1:20.04    1:21.91        
 13 Collins, Rory             14 STJG-CO              1:28.50    1:22.05        
 14 Smith, Cian               13 S                    1:24.90    1:22.22        
 15 Harrington, Shane         13 ATHCC-CO             1:21.22    1:22.25        
 16 Heaney, Mike              13 STCSC-CO             1:23.24    1:22.77        
 17 Joyce, Niall              14 CARRA-CO             1:23.02    1:23.05        
 18 Doran, David              13 GORT-CO              1:27.00    1:23.31        
 19 Donovan, Shane            13 SUMA-CO              1:23.00    1:23.80        
 20 Guckian, Eoin             13 DRUM                 1:31.00    1:23.81        
 21 Reilly, Aaron             13 STMWP-CO             1:22.81    1:26.97        
 22 Mc Dermott, Eoin          14 CALOR-CO             1:29.90    1:27.63        
 23 Murphy, Kell              14 CEIND-CO             1:27.94    1:28.01        
 24 O'Boyle, Aidan            14 STML-CO              1:33.65    1:32.17        
 25 Van DE Beek, Jake         14 CALOR-CO             1:30.97    1:32.20        
 -- Joyce, Darragh            13 STCSC-CO             1:16.07         DQ        
 
Event 2  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             16 STJOE-CO             1:04.77    1:04.76        
  2 O'Rourke, Oisin           16 STJT-CO              1:08.41    1:07.65        
  3 Mc Andrew, Michael        16 Scoil Iognaid-CO     1:07.09    1:07.81        
  4 Waters, Fionn             15 DUNMO                1:13.99    1:08.70        
  5 Kelly, Niall              16 STCSC-CO             1:11.48    1:10.37        
  6 Doorly, Joseph            16 Scoil Iognaid-CO     1:10.49    1:10.79        
  7 Doorly, David             15 Scoil Iognaid-CO     1:13.68    1:13.82        
  8 Mitchell, Orin M          15 SUMMS-CO             1:17.79    1:15.72        
  9 Joyce, Cathal             15 STCSC-CO             1:16.22    1:16.42        
 10 Dunne, Pierce             15 BALLA-CO             1:23.44    1:17.37        
 11 Sultanov, Anthony         15 THG-CO               1:42.48    1:26.05        
 12 O'Brien, Ciaran           16 STKH-CO              1:30.34    1:28.17        
 
Event 2  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             17 STJT-CO                58.64      59.95        
  2 Vahey, Ben                18 CALOR-CO             1:08.83    1:09.67        
  3 Rennick, Nathan           17 STGC-CO              1:09.05    1:09.69        
  4 Melly, Conor              17 STGC-CO              1:08.91    1:10.73        
 
Event 3  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           14 Bower Convent-CO     1:18.58    1:19.48        
  2 Weinert, Wiktoria         14 CARR                 1:25.69    1:21.06        
  3 Dolan, Ruth               13 CREAG-CO             1:27.25    1:21.90        
  4 Mc Fadden, Ava            13 CMROS-CO             1:26.01    1:24.44        
  5 Gibbs, Alison             13 SAL-CO               1:23.75    1:25.35        
  6 Bates, Aoife              14 SAL-CO               1:28.99    1:25.60        
  7 Brennan, Judy             14 ATHCC-CO             1:27.89    1:26.56        
  8 Boyle, Labhoise           14 Scoil Iognaid-CO     1:28.38    1:27.16        
  9 Fee, Laoise               14 CARR                 1:27.53    1:27.60        
 10 Andrews, Jennifer         14 Mohill NS Leitri-CO  1:25.24    1:27.66        
 11 Daly, Sadhbh              14 COIR-CO              1:23.81    1:27.90        
 12 Conlon, Sarah             14 STJCA-CO             1:30.17    1:29.11        
 13 Sultanov, Sophie          13 THG-CO               1:44.36    1:30.17        
 14 O'Neill, Aishling         14 Scoil Iognaid-CO     1:30.44    1:30.18        
 15 Lyons, Maria              14 URSU-CO              1:32.12    1:31.85        
 16 Liptrot, Rebecca          13 SCMMO-CO             1:30.97    1:33.47        
 17 Cummins, Mai              14 GORT-CO              1:38.46    1:33.69        
 18 Delaney, Kate             14 BCM-CO               1:35.81    1:34.08        
 19 Gallagher, Mairead        14 STJCA-CO             1:36.75    1:37.11        
 19 Bartram, Nia              13 MCBL-CO              1:32.82    1:37.11        
 21 Horkan, Aisling           13 MSMC-CO                   NT    1:37.26        
 22 Cugalj, Teodora           13 THG-CO               1:48.00    1:38.57        
 23 Gorman, Aisling           14 MCBL-CO              1:52.00    1:41.77        
 24 Bradley, Sarah            13 SAL-CO               1:40.53    1:41.93        
 25 Kennedy, Ellen            14 SAL-CO               1:38.88    1:42.07        
 26 Deely, Ella               13 STJCA-CO             1:37.57    1:43.09        
 27 Staunton, Nora            13 MSMC-CO              1:39.81    1:44.82        
 28 Harman, Elsie             13 CARR                 1:41.87    1:44.97        
 28 Silke, Roisin             13 Scoil Iognaid-CO     1:40.94    1:44.97        
 30 Rekai, Lisa               14 DCGA-CO              1:40.29    1:45.40        
 31 Crisan, Paula             14 CALOR-CO                  NT    1:46.13        
 32 Leonard, Aoife            14 GRA                  1:52.75    1:46.86        
 33 Moran, Jessica            14 STKH-CO              1:41.62    1:48.37        
 34 Warde, Anna               14 MSMC-CO              1:49.91    1:50.12        
 35 Vinod, Anoushka           13 DCGA-CO              1:48.62    1:50.19        
 36 Leonard, Siobhan          13 GRA                  1:51.20    1:52.34        
 37 Adamus, Nell              14 MSMC-CO              1:45.85    1:52.54        
 38 Healy, Ailise             13 SAL-CO               1:57.92    1:53.98        
 39 Collins, Farah            14 PCT-CO                    NT    1:59.36        
 40 Gogan, Niamh              13 MCBL-CO              1:55.81    1:59.71        
 -- Harte, Katie              13 BALLA-CO             1:48.22         DQ        
 -- MC Glinchey, Grace        13 Scoil Mhuire-CO           NT         DQ        
 -- O'Brien, Roisin           13 CMROS-CO             1:31.43         DQ        
 
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              15 SAL-CO               1:19.76    1:20.40        
  2 Fadden, Heather           16 STJCA-CO             1:20.98    1:21.34        
  3 Kilgallen, Megan          15 MSMC-CO              1:27.24    1:25.27        
  4 O'Sullivan, Caoimhe       16 MCSL-CO              1:26.54    1:25.95        
  5 Clarke, Isabelle          15 Bower Convent-CO     1:26.53    1:26.14        
  6 O'Reilly, Derva           16 PCT-CO               1:23.00    1:26.61        
  7 Deely, Megan              16 STJCA-CO             1:30.47    1:28.49        
  8 Murphy, Freya             16 CEIND-CO             1:30.87    1:29.67        
  9 Horan, Brianne            15 S                    1:31.00    1:31.94        
 10 Daly, Kelsey              15 Bower Convent-CO     1:34.40    1:32.63        
 11 Kelly, Emma               15 DUNMO                1:30.82    1:33.15        
 12 Heaney, Cathy             15 MSMC-CO              1:38.23    1:35.90        
 13 O'Boyle, Elizabeth        15 SCMLF-CO             1:40.42    1:39.86        
 14 Duffy, Una                16 S                         NT    1:40.89        
 15 Egan, Niamh               16 STJCA-CO             1:40.00    1:45.43        
 16 Mulloy, Orla              15 SHW-CO                    NT    2:22.94        
 
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         17 SHW-CO               1:16.94    1:18.13        
  2 Shortall, Alice           18 SHW-CO               1:17.61    1:19.16        
  3 Lowe, Sophie              18 Bower Convent-CO     1:15.00    1:19.29        
  4 Coen, Hazel               17 DCCB-CO              1:21.99    1:20.99        
  5 Carroll, Rebecca          17 CMROS-CO             1:25.17    1:27.11        
  6 Reilly, Anoise            17 STMS-CO              1:31.58    1:35.61        
 
Event 4  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         14 ATHCC-CO             1:19.25    1:17.47        
  2 Mc Namara, Conn           13 STGC-CO              1:26.92    1:23.49        
  3 Kennedy, Eidhne           14 Scoil Iognaid-CO     1:24.75    1:24.40        
  4 Coogan, Alfie             13 S                    1:24.00    1:27.20        
  5 Donohoe, Cian             14 STGC-CO              1:27.38    1:27.60        
  6 O Rourke, Diarmuid        14 STJT-CO              1:35.60    1:27.88        
  7 Naughton, Ben             13 STJG-CO              1:29.38    1:29.15        
  8 Masterson, Darragh        13 STGC-CO              1:34.15    1:29.31        
  9 Balaskie, James           13 STGC-CO              1:36.00    1:35.08        
 10 Kehoe, Oisin              14 SLIG-CO                   NT    1:35.43        
 11 Guckian, Eoin             13 DRUM                 1:36.00    1:35.50        
 12 Reilly, Aaron             13 STMWP-CO             1:34.60    1:35.51        
 13 Blanchard, Ferghal        14 Scoil Iognaid-CO     1:37.12    1:36.20        
 14 Carney, Colm              13 S                    1:38.00    1:37.63        
 15 Moore-Keane, Ross         13 ATHCC-CO             1:40.37    1:38.04        
 16 Mc Dermott, Eoin          14 CALOR-CO             1:43.53    1:39.96        
 17 Joyce, Niall              14 CARRA-CO             1:43.41    1:42.01        
 18 Woods, Sean               13 Scoil Mhuire-CO      1:52.47    1:50.24        
 19 Faughnan, Shane           14 ADUFF                1:49.74    1:50.91        
 20 Doherty, Finn             14 ACBC-CO              1:48.24    1:58.25        
 21 Brunt, Emie               13 LANS-CO                   NT    2:08.49        
 -- Coppinger, Niall          14 STML-CO              1:42.26         DQ        
 -- Andrews, Callum           13 Mohill NS Leitri-CO  1:51.32         DQ        
 
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              16 CALOR-CO             1:14.46    1:12.64        
  2 Sutton, Diarmuid          15 ACBC-CO              1:15.00    1:15.72        
  3 Dervan, Ronan             16 STGC-CO              1:18.47    1:18.38        
  4 Scanlon, Ciaran           15 GRA                       NT    1:18.83        
  5 Maher, Anthony            15 SUMMS-CO             1:21.85    1:20.18        
  6 Kilkenny, Liam            16 Scoil Iognaid-CO     1:21.64    1:20.62        
  7 Hornet, Ryan              15 STJG-CO              1:22.49    1:20.72        
  8 Campbell, Cian            15 CROS-CO              1:23.78    1:20.93        
  9 Mitchell, Orin M          15 SUMMS-CO             1:22.44    1:22.28        
 10 Breslin, Ethan            15 STKH-CO              1:19.96    1:22.33        
 11 Staunton, William         16 STCSC-CO             1:24.78    1:22.67        
 12 Carey, Oisin              15 COIR-CO              1:22.08    1:24.61        
 13 O'Malley, Eoin            15 Scoil Iognaid-CO     1:26.72    1:28.13        
 14 MC Namara, Michael        16 STCSC-CO                  NT    1:35.33        
 15 Clarke, Liam              15 CEIND-CO             1:41.83    1:41.29        
 
Event 4  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              18 STGC-CO              1:07.78    1:10.77        
  2 Wilson, Mitchell          17 AC-CO                1:05.79    1:11.10        
  3 Scully, Bryan             17 S                    1:09.00    1:11.19        
  4 Woods, David              18 Scoil Mhuire-CO      1:13.15    1:12.89        
  5 Staunton, Dirmuid         18 STCSC-CO             1:18.09    1:14.72        
  6 Morris, Jayke             17 STKH-CO              1:17.94    1:15.48        
  7 Vahey, Ben                18 CALOR-CO             1:19.00    1:20.94        
  8 English, James            17 STGC-CO              1:21.74    1:24.82        
 
Event 5  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 Bower Convent-CO     4:31.21    4:37.25        
  2 Leahy, Aoife              15 CALOR-CO             4:35.28    4:43.88        
  3 MC Gowan, Amy             15 STMS-CO              4:44.13    4:48.76        
  4 Henry, Lisa               16 MSMC-CO              4:50.25    4:52.86        
  5 Mulhall, Ailbhe           14 SAL-CO               4:53.75    4:55.65        
  6 Coen, Hazel               17 DCCB-CO              4:49.57    5:00.15        
 
Event 6  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      19 STCSC-CO             4:13.56    4:30.14        
  2 Morris, Jayke             17 STKH-CO              4:30.76    4:39.51        
  3 Waters, Fionn             15 DUNMO                4:41.27    4:40.49        
  4 Donohoe, Cian             14 STGC-CO              4:59.06    4:55.68        
  5 Semikin, Nikita           13 ATHCC-CO             5:28.18    5:19.92        
 -- Doherty, Finn             14 ACBC-CO                   NT        DNF        
 
Event 7  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:19.88        
  2 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                     NT    2:22.87        
  3 Scoil Iognaid-CO  'B'                                  NT    2:34.45        
  4 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:35.83        
  5 Carrick ON Shannon NS  'A'                             NT    2:40.14        
  6 Bower Convent Athlone-CO  'C'                          NT    2:41.63        
  7 ST Josephs School Castlebar-CO  'B'                    NT    2:44.19        
 -- Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                       NT         DQ        
 -- Dominican College Galway-CO  'A'                       NT         DQ        
 -- ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT         DQ        
 
Event 8  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    2:16.19        
  2 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    2:19.78        
  3 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                     NT    2:24.18        
  4 ST Mels Longford-CO  'A'                               NT    2:30.21        
  5 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                 NT    2:59.72        
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ursuline College Sligo-CO  'A'                         NT    2:14.11        
  2 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:16.21        
  3 ST Marys Ballina-CO  'A'                               NT    2:18.72        
  4 Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                  NT    2:20.07        
  5 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    2:21.96        
  6 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:25.44        
  7 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:25.76        
  8 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    2:26.05        
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    2:02.86        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:13.31        
  3 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                 NT    2:17.84        
  4 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                     NT    2:22.43        
 
Event 11  Girls 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    2:07.31        
  2 Sumerhill Athlone-CO  'A'                              NT    2:12.12        
  3 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                     NT    2:13.19        
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:18.24        
  5 Sacaret Haert School Westport-CO  'A'                  NT    2:24.51        
  6 Presentation Tuam-CO  'A'                              NT    2:36.06        
 
Event 12  Boys 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:02.15        
  2 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    2:03.93        
  3 ST Jarlaths Tuam-CO  'A'                               NT    2:07.14        
  4 ST Louis Kiltimagh Co. Mayo-CO  'A'                    NT    2:11.52        
 
Event 13  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           13 CMROS-CO             2:40.12    2:35.76        
  2 Dolan, Ruth               13 CREAG-CO             2:40.27    2:38.80        
  3 Weinert, Wiktoria         14 CARR                 2:41.83    2:41.59        
  4 Gibbs, Alison             13 SAL-CO               2:39.59    2:42.02        
  5 Mulhall, Ailbhe           14 SAL-CO               2:36.74    2:42.71        
  6 Kelly, Aimee              14 DCGA-CO              2:43.95    2:46.73        
  7 Andrews, Jennifer         14 Mohill NS Leitri-CO  2:40.89    2:47.15        
  8 Treanor, Sorcha           14 MSMC-CO              2:46.46    2:49.63        
  9 Brennan, Judy             14 ATHCC-CO             2:49.92    2:51.13        
 10 Delaney, Kate             14 BCM-CO               2:53.18    2:52.52        
 11 Mc Auley, Sile            13 Bower Convent-CO     2:55.34    2:54.20        
 12 O'Donnell, Naoise         13 DCGA-CO              2:54.60    2:57.67        
 13 Fee, Laoise               14 CARR                 2:56.09    2:58.00        
 14 Sultanov, Sophie          13 THG-CO                    NT    3:01.32        
 15 Kennedy, Ailbhe           14 SAL-CO               2:58.69    3:01.83        
 16 Bartram, Nia              13 MCBL-CO              3:04.88    3:08.22        
 17 MC Hale, Zoe              13 STJCA-CO             3:14.15    3:10.43        
 18 O'Dea, Lucy               14 CALOR-CO             3:14.63    3:11.46        
 19 Kennedy, Caoimhe          13 S                         NT    3:14.71        
 20 Ruddy, Cianna             13 URSU-CO              3:46.59    3:17.10        
 21 Henehan, Sophie           13 STJCA-CO                  NT    3:18.96        
 22 Donohue, Grainne          13 MCBL-CO              3:38.10    3:32.48        
 -- Hannon, Roisin            14 S                         NT        DNF        
 
Event 13  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          16 CALOR-CO             2:25.86    2:28.15        
  2 MC Daid, Carrie           15 URSU-CO              2:36.47    2:35.50        
  3 Johnson, Rachel           16 SUMA-CO              2:36.43    2:37.65        
  4 Grady, Hannah             16 STJCA-CO             2:36.01    2:39.18        
  5 Mulhall, Keela            15 SAL-CO               2:32.21    2:39.29        
  6 Joyce, Grace              15 SAL-CO               2:35.03    2:40.66        
  7 Henry, Lisa               16 MSMC-CO              2:36.10    2:42.43        
  8 Walsh, Tara               15 URSU-CO              2:44.77    2:45.97        
  9 Kilgallen, Megan          15 MSMC-CO              2:46.81    2:46.22        
 10 Murphy, Freya             16 CEIND-CO             2:43.27    2:46.50        
 11 Burke, Saoirse            15 PCT-CO               2:46.30    2:46.74        
 12 O'Sullivan, Caoimhe       16 MCSL-CO              2:45.84    2:48.49        
 13 MC Manus, Rebekah         15 SAL-CO               2:49.49    2:53.50        
 14 Heneghan, Rachel          15 STJCA-CO             2:52.30    2:54.69        
 15 Poskrobko, Carolina       15 MERL-CO              2:59.36    3:01.32        
 16 Finnerty, Laura           15 MSMC-CO              2:53.69    3:05.07        
 
Event 13  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          18 Scoil Iognaid-CO     2:29.47    2:29.90        
  2 Doran, Ciara              17 GORT-CO              2:28.11    2:37.23        
  3 Breslin, Niamh            17 STJCA-CO             2:50.85    2:52.30        
 
Event 14  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         14 ATHCC-CO             2:39.49    2:31.43        
  2 Pfeiffer, Robin           14 CALOR-CO             2:33.71    2:36.57        
  3 Lally, Rory               13 Scoil Iognaid-CO     2:46.99    2:44.05        
  4 Lennon, Brian             14 STJG-CO              2:45.20    2:45.89        
  5 Coogan, Alfie             13 S                    2:41.00    2:46.09        
  6 Naughton, Ben             13 STJG-CO              2:49.65    2:47.70        
  7 O Rourke, Diarmuid        14 STJT-CO              2:42.03    2:49.34        
  8 Ryan, Duileach            14 MCBL-CO              2:49.65    2:50.85        
  9 Surdulli, Ilir            14 STJG-CO              3:05.73    2:59.50        
 10 Blanchard, Ferghal        14 Scoil Iognaid-CO     3:03.51    3:09.94        
 11 Murphy, Kell              14 CEIND-CO             3:21.56    3:11.66        
 12 Kearns, Daniel            13 STJOE-CO             3:29.09    3:35.83        
 
Event 14  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             15 DUNMO                2:27.55    2:29.97        
  2 Ryan, Seadhna             15 MCBL-CO              2:39.50    2:37.05        
  3 Maher, Anthony            15 SUMMS-CO             1:30.73    2:40.26        
  4 Staunton, William         16 STCSC-CO             2:51.45    2:44.57        
  5 O'Malley, Eoin            15 Scoil Iognaid-CO     2:47.13    2:52.96        
  6 Leonard, Conor            15 GRA                  2:59.58    2:54.29        
  7 Harley, Rowan             15 GARBL-SC             2:59.35    2:58.86        
  8 Clarke, Liam              15 CEIND-CO             3:12.59    3:14.54        
 
Event 14  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          17 AC-CO                2:06.92    2:14.97        
  2 Ashton, Callum            18 Scoil Iognaid-CO     2:13.31    2:15.92        
  3 Staunton, Dirmuid         18 STCSC-CO             2:20.61    2:25.38        
  4 Morris, Jayke             17 STKH-CO              2:26.20    2:29.70        
 
Event 15  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              14 SAL-CO               1:10.89    1:10.65        
  2 Flaherty, Ellen           14 Bower Convent-CO     1:10.82    1:12.13        
  3 Gannon, Jessica           13 CMROS-CO             1:12.71    1:12.36        
  4 Mulhall, Ailbhe           14 SAL-CO               1:12.15    1:13.13        
  5 Lyons, Maria              14 URSU-CO              1:13.09    1:14.90        
  6 Lynch, Helen              13 ATHCC-CO             1:19.50    1:20.42        
  7 Mc Weeney, Aine           14 SCMLF-CO             1:24.75    1:21.32        
  8 O'Donnell, Naoise         13 DCGA-CO              1:19.55    1:21.75        
  9 Mulligan, Michelle        14 MSMC-CO              1:30.33    1:23.57        
 10 O'Donovan, Ella           13 URSU-CO              1:19.35    1:24.37        
 11 Little, Caoilfhionn       14 STKH-CO              1:29.70    1:26.49        
 12 Smialek, Olivia           14 ATHCC-CO             1:26.45    1:31.10        
 13 Lowe, Aoife               14 CARR                 1:32.79    1:34.52        
 14 Gorman, Aisling           14 MCBL-CO              1:36.22    1:37.75        
 15 Rynn, Aoibhe              14 DRUM                 1:39.75    1:41.02        
 16 O'Donnell, Aoife          14 Scoil Iognaid-CO          NT    1:42.28        
 17 Dowd, Jane                13 LANS-CO              1:47.89    1:44.56        
 
Event 15  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             16 CMROS-CO             1:08.40    1:10.23        
  2 MC Gowan, Amy             15 STMS-CO              1:10.27    1:12.03        
  3 Loftus, Zara              15 STNAT-CO             1:12.03    1:12.51        
  4 Fadden, Heather           16 STJCA-CO             1:19.20    1:18.09        
  5 Raleigh, Rachael          15 SCMLF-CO             1:33.10    1:22.65        
  6 Begley, Emma              16 ATHY-CO              1:21.92    1:26.39        
  7 Duffy, Una                16 S                    1:30.00    1:27.23        
  8 Hanley, Liadan            16 URSU-CO              1:27.06    1:31.64        
 
Event 15  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          19 SUMA-CO              1:07.12    1:09.01        
  2 Naughton, Imogen          18 Scoil Iognaid-CO     1:09.37    1:09.68        
  3 O'Brien, Paola            18 DCGA-CO              1:09.96    1:14.17        
 
Event 16  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 STGC-CO              1:08.69    1:07.09        
  2 Madigan, Daniel           14 MOYNE                1:09.54    1:10.69        
  3 Brennan, Sean             14 STJT-CO              1:10.27    1:10.87        
  4 Faherty, Christopher      14 MOYNE                1:21.35    1:14.01        
  5 Malashyak, Edwin          14 GRA                  1:15.00    1:19.78        
  6 Joyce, Darragh            13 STCSC-CO             1:21.06    1:22.43        
  7 Harrington, Shane         13 ATHCC-CO             1:30.42    1:25.25        
  8 Mc Carthy, Padraic        13 CEIND-CO             1:36.38    1:25.47        
  9 Doran, David              13 GORT-CO              1:41.20    1:39.54        
 10 Hanley, Dylan             13 MCBL-CO              2:06.51    1:43.50        
 
Event 16  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              16 STGC-CO              1:05.01    1:03.41        
  2 Duffy, Fionn              16 CALOR-CO             1:00.68    1:03.45        
  3 Fortune, Joshua           16 JMEN-CO              1:06.27    1:05.33        
  4 Ryan, Seadhna             15 MCBL-CO              1:12.20    1:09.84        
  5 Humpston, Darragh         15 SCMST-CO             1:11.26    1:13.73        
  6 Kearney, Oisin            15 CARR                 1:13.80    1:14.53        
  7 Harley, Rowan             15 GARBL-SC             1:40.17    1:23.98        
 
Event 16  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 SUMA-CO                56.22      57.05        
  2 Lennon, Firacha           17 S                         NT      59.58        
  3 Ashton, Callum            18 Scoil Iognaid-CO     1:00.51    1:01.40        
  4 Mc Hugh Murphy, Dara      19 STCSC-CO             1:02.16    1:04.20        
  5 Tannion, Joseph           19 Scoil Iognaid-CO          NT    1:09.34        
  6 Breslin, Cian             18 STKH-CO              1:07.42    1:09.99        
  7 Moran, Ethan              17 STRAF-CO             1:10.32    1:10.71        
 
Event 17  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 Bower Convent-CO     1:00.57    1:02.20        
  2 Farrell, Danielle         13 URSU-CO              1:06.33    1:05.94        
  3 Ashton, Iona              14 Scoil Iognaid-CO     1:05.63    1:06.26        
  4 Conway, Fiona             14 STJCA-CO             1:05.56    1:06.40        
  5 Friel, Lauren             14 Bower Convent-CO     1:07.51    1:08.77        
  6 Kilcommons, Ciara         13 BGAR-CO              1:08.78    1:08.80        
  7 Kearney, Caoilin          13 CALOR-CO             1:10.74    1:08.85        
  8 Mac Phee, Eilidh          14 STMS-CO              1:07.94    1:10.65        
  9 Mc Fadden, Ava            13 CMROS-CO             1:10.50    1:10.98        
 10 Kennedy, Ailbhe           14 SAL-CO               1:15.36    1:11.95        
 11 MC Dermott, Aoife         14 Bower Convent-CO     1:12.06    1:12.14        
 12 Ward, Aileen              14 SUMA-CO              1:13.13    1:12.24        
 13 Pilcher, Millie           13 STJOE-CO             1:14.72    1:12.77        
 14 Kavanagh, Grace A         14 SAL-CO               1:12.21    1:12.81        
 15 Fitzpatrick, Cara         12 Bower Convent-CO     1:15.55    1:14.12        
 16 O'Donovan, Ella           13 URSU-CO              1:12.78    1:14.32        
 17 Heaslip, Eliza            13 Bower Convent-CO     1:18.30    1:15.26        
 18 Cugalj, Teodora           13 THG-CO               1:15.00    1:15.36        
 19 MC Hale, Zoe              13 STJCA-CO             1:18.88    1:15.38        
 20 Kazimierczak, Adrianna    13 Belclare NS-CO       1:15.01    1:15.42        
 21 Horkan, Aisling           13 MSMC-CO              1:15.45    1:15.74        
 22 Little, Caoilfhionn       14 STKH-CO              1:16.09    1:15.91        
 23 Davitt, Aoife             13 SAL-CO               1:16.29    1:16.04        
 24 Fitzpatrick, Eva          12 Bower Convent-CO     1:17.46    1:16.10        
 25 MC Keon, Tara             13 AMSL-CO              1:10.89    1:16.59        
 26 Gallagher, Mairead        14 STJCA-CO             1:19.83    1:16.86        
 27 O'Dea, Lucy               14 CALOR-CO             1:16.12    1:17.23        
 28 Byrne, Ella               13 Mohill NS Leitri-CO  1:17.95    1:17.83        
 29 Cummins, Mai              14 GORT-CO              1:17.39    1:17.85        
 30 Nic Dhonnacha, Caitriona  13 Scoil Iognaid-CO     1:25.00    1:18.03        
 31 Bradley, Sarah            13 SAL-CO               1:16.27    1:18.44        
 32 Lowe, Aoife               14 CARR                 1:19.33    1:19.26        
 33 Farrell, Rosie            14 CMROS-CO             1:30.70    1:19.43        
 34 Fahey, Nicole             14 S                    1:30.00    1:19.44        
 35 Henry, Wasini             13 MCBL-CO              1:24.00    1:19.98        
 36 Ruddy, Cianna             13 URSU-CO              1:23.01    1:21.90        
 37 Leonard, Aoife            14 GRA                  1:22.71    1:22.09        
 38 Vinod, Anoushka           13 DCGA-CO              1:23.84    1:22.43        
 39 Mc Cormack, Emile         14 STJCA-CO             1:27.23    1:22.47        
 40 Sweeney, Aoife            13 Scoil Iognaid-CO     1:25.28    1:24.89        
 41 Healy, Ailise             13 SAL-CO               1:20.94    1:25.34        
 42 Warde, Anna               14 MSMC-CO              1:28.28    1:25.78        
 43 Staunton, Nora            13 MSMC-CO              1:28.04    1:26.86        
 44 O'Donnell, Aoife          14 Scoil Iognaid-CO          NT    1:28.51        
 45 Silke, Roisin             13 Scoil Iognaid-CO     1:26.00    1:29.01        
 46 Adamus, Nell              14 MSMC-CO              1:46.41    1:29.75        
 47 Collins, Farah            14 PCT-CO               1:31.03    1:35.30        
 48 Rynn, Aoibhe              14 DRUM                 1:37.32    1:36.72        
 49 Crisan, Paula             14 CALOR-CO             1:33.79    1:37.20        
 50 MC Glinchey, Grace        13 Scoil Mhuire-CO           NT    1:40.98        
 51 Crossan, Sionn            13 S                         NT    1:43.71        
 
Event 17  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Daid, Carrie           15 URSU-CO              1:00.83    1:01.80        
  2 Leahy, Aoife              15 CALOR-CO               59.85    1:02.76        
  3 Mulhall, Keela            15 SAL-CO                 59.84    1:02.87        
  4 MC Gowan, Amy             15 STMS-CO              1:02.69    1:03.80        
  5 Johnson, Rachel           16 SUMA-CO              1:03.93    1:04.56        
  6 Henry, Lisa               16 MSMC-CO              1:04.47    1:04.68        
  7 Loftus, Zara              15 STNAT-CO             1:05.51    1:05.45        
  8 Pliszka, Anastazya        15 CMROS-CO             1:05.58    1:05.63        
  9 Ennis, Kelly              16 SUMA-CO              1:06.84    1:06.14        
 10 Johnson, Laura            15 SUMA-CO              1:05.59    1:06.35        
 11 Wong, Tara                16 STMS-CO              1:05.42    1:06.66        
 12 Gibbs, Isabelle           15 DCGA-CO              1:02.84    1:07.16        
 13 Kearney, Sorcha           15 CALOR-CO             1:07.13    1:07.70        
 14 Deely, Megan              16 STJCA-CO             1:08.93    1:07.99        
 15 Burke, Saoirse            15 PCT-CO               1:07.35    1:08.87        
 16 Ginty, Aoife              15 MOYNE                1:06.91    1:10.28        
 17 O'Reilly, Derva           16 PCT-CO               1:08.00    1:10.49        
 18 Fitzgerld, Aoife          15 ATHCC-CO             1:09.79    1:10.60        
 19 Horan, Brianne            15 S                    1:09.00    1:10.93        
 20 Heneghan, Rachel          15 STJCA-CO             1:07.57    1:11.19        
 21 Clarke, Isabelle          15 Bower Convent-CO     1:09.99    1:11.38        
 22 Daly, Kelsey              15 Bower Convent-CO     1:11.33    1:11.63        
 23 Poskrobko, Carolina       15 MERL-CO              1:11.45    1:12.01        
 24 Owens, Oonagh             15 SAL-CO               1:14.48    1:12.39        
 25 Finnerty, Laura           15 MSMC-CO              1:14.18    1:12.67        
 26 Raleigh, Rachael          15 SCMLF-CO             1:16.38    1:13.03        
 27 MC Manus, Rebekah         15 SAL-CO               1:12.32    1:13.53        
 27 Kehoe, Grace              15 SLIG-CO                   NT    1:13.53        
 29 Egan, Niamh               16 STJCA-CO             1:14.39    1:14.03        
 30 Begley, Emma              16 ATHY-CO              1:11.36    1:14.46        
 31 Hanley, Liadan            16 URSU-CO              1:11.49    1:15.42        
 32 O'Reilly, Cladagh         15 PCT-CO               1:15.69    1:16.14        
 33 Mooney, Charlotte         16 CALOR-CO             1:10.02    1:21.84        
 34 King, Ciara               15 COIR-CO              1:25.47    1:28.40        
 35 Johnson, Hazel            15 LANS-CO                   NT    1:28.70        
 36 Mulloy, Orla              15 SHW-CO                    NT    1:50.26        
 
Event 17  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 MSMC-CO                56.38      58.59        
  2 Kilduff, Jenni            17 CMROS-CO             1:00.88    1:00.64        
  3 Borriello, Maeform        18 Bower Convent-CO     1:00.10    1:01.23        
  4 Mellotte, Georgia         17 SHW-CO               1:02.00    1:02.78        
  5 Carroll, Rebecca          17 CMROS-CO             1:02.54    1:04.01        
  6 Harrington, Lisa          19 SUMA-CO              1:03.41    1:04.55        
  7 Ward, Emily               18 STMS-CO              1:05.84    1:06.60        
  8 Egan, Edel                17 STJCA-CO             1:03.72    1:06.82        
  9 O'Brien, Paola            18 DCGA-CO              1:05.64    1:09.00        
 10 O'Brien, Aoife            17 SHW-CO               1:18.89    1:22.78        
 
Event 18  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           14 MOYNE                1:02.88    1:03.16        
  2 Kennedy, Eidhne           14 Scoil Iognaid-CO     1:04.56    1:03.43        
  3 Donohoe, Cian             14 STGC-CO              1:04.70    1:03.46        
  4 Pfeiffer, Robin           14 CALOR-CO             1:03.23    1:04.00        
  5 Carter, Niall             14 STGC-CO              1:04.65    1:04.86        
  6 Friel, Ethan              14 MCA-CO               1:06.18    1:05.64        
  7 Bodamer, Ralf             13 P A-CO               1:06.56    1:06.86        
  8 O'Donnell, Diarmuid       14 STML-CO              1:22.90    1:07.06        
  9 Malashyak, Edwin          14 GRA                  1:05.00    1:07.16        
 10 Lennon, Brian             14 STJG-CO              1:05.85    1:07.20        
 11 Masterson, Darragh        13 STGC-CO              1:07.65    1:07.31        
 12 Carney, Colm              13 S                    1:25.00    1:08.36        
 13 Lynam, Cillian            13 ATHCC-CO             1:07.00    1:09.61        
 14 Ziemelis, Robert          14 STML-CO              1:08.95    1:09.98        
 15 Faherty, Christopher      14 MOYNE                1:09.26    1:10.88        
 16 Surdulli, Ilir            14 STJG-CO              1:16.34    1:10.93        
 17 Semikin, Nikita           13 ATHCC-CO             1:11.55    1:11.12        
 18 Collins, Rory             14 STJG-CO              1:18.23    1:11.15        
 19 Donovan, Shane            13 SUMA-CO              1:11.08    1:12.25        
 20 Balaskie, James           13 STGC-CO              1:12.42    1:14.06        
 21 Heaney, Mike              13 STCSC-CO             1:12.89    1:14.26        
 22 Smith, Cian               13 S                    1:13.08    1:14.28        
 23 Mc Carthy, Padraic        13 CEIND-CO             1:24.44    1:15.48        
 24 Van DE Beek, Jake         14 CALOR-CO             1:15.91    1:15.83        
 25 Kehoe, Oisin              14 SLIG-CO                   NT    1:16.03        
 26 O'Boyle, Aidan            14 STML-CO              1:18.33    1:19.73        
 27 Moore-Keane, Ross         13 ATHCC-CO             1:24.35    1:19.81        
 28 Andrews, Callum           13 Mohill NS Leitri-CO  1:25.10    1:21.88        
 29 Doherty, Finn             14 ACBC-CO              1:31.78    1:24.85        
 30 Hanley, Dylan             13 MCBL-CO              1:28.59    1:27.03        
 31 Woods, Sean               13 Scoil Mhuire-CO      1:33.38    1:27.67        
 32 Faughnan, Shane           14 ADUFF                1:34.66    1:32.57        
 33 Brunt, Emie               13 LANS-CO                   NT    1:33.11        
 34 Finn, James               13 STCSC-CO                  NT    1:41.85        
 
Event 18  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             16 STJOE-CO               57.07      57.74        
  2 O'Rourke, Oisin           16 STJT-CO                58.26      58.89        
  3 Fortune, Joshua           16 JMEN-CO                59.28      59.23        
  4 Doorly, Joseph            16 Scoil Iognaid-CO       58.91      59.50        
  5 Sutton, Diarmuid          15 ACBC-CO              1:01.00      59.91        
  6 Kearney, Oisin            15 CARR                 1:00.24    1:00.22        
  7 Heung, Tommy              16 STGC-CO              1:01.88    1:00.34        
  8 Mc Andrew, Michael        16 Scoil Iognaid-CO       59.68    1:00.40        
  9 Hornet, Ryan              15 STJG-CO              1:03.56    1:02.60        
 10 Scanlon, Ciaran           15 GRA                  1:04.00    1:02.85        
 11 Kelly, Niall              16 STCSC-CO             1:02.58    1:02.92        
 12 Doorly, David             15 Scoil Iognaid-CO     1:04.98    1:04.52        
 13 Breslin, Ethan            15 STKH-CO              1:06.89    1:04.75        
 14 Humpston, Darragh         15 SCMST-CO             1:04.54    1:05.67        
 15 Joyce, Cathal             15 STCSC-CO             1:06.07    1:06.03        
 16 Campbell, Cian            15 CROS-CO              1:07.08    1:06.56        
 17 Dervan, Ronan             16 STGC-CO              1:11.28    1:07.08        
 18 Carey, Oisin              15 COIR-CO              1:06.13    1:07.20        
 19 Dunne, Pierce             15 BALLA-CO             1:11.66    1:08.82        
 20 Leonard, Conor            15 GRA                  1:07.00    1:09.50        
 21 O'Brien, Ciaran           16 STKH-CO              1:14.62    1:10.36        
 22 MC Namara, Michael        16 STCSC-CO             1:30.83    1:14.71        
 -- Sultanov, Anthony         15 THG-CO               1:27.57         DQ        
 
Event 18  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 SUMA-CO                51.76      52.10        
  2 Lennon, Firacha           17 S                         NT      54.29        
  3 Scully, Bryan             17 S                      54.00      55.59        
  4 Burke, Ciaran             17 STJT-CO                54.57      55.83        
  5 Mc Hugh Murphy, Dara      19 STCSC-CO               55.27      56.94        
  6 Woods, David              18 Scoil Mhuire-CO        58.90      58.69        
  7 Dervan, Mark              18 STGC-CO                59.95    1:00.36        
  8 Moran, Ethan              17 STRAF-CO               59.19    1:00.37        
  9 Breslin, Cian             18 STKH-CO                58.57    1:00.48        
 10 Melly, Conor              17 STGC-CO                59.80    1:00.53        
 11 Rennick, Nathan           17 STGC-CO              1:00.40    1:00.63        
 12 Tannion, Joseph           19 Scoil Iognaid-CO          NT    1:02.87        
 13 English, James            17 STGC-CO              1:04.27    1:05.95        
 
Event 19  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    2:01.64        
  2 Salerno-CO  'A'                                        NT    2:06.36        
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:08.52        
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'B'                    NT    2:09.05        
  5 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                     NT    2:09.78        
  6 Dominican College Galway-CO  'A'                       NT    2:15.35        
  7 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:21.04        
  8 Salerno-CO  'B'                                        NT    2:21.97        
  9 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:27.14        
 10 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                       NT    2:28.81        
 
Event 20  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    1:59.10        
  2 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    1:59.21        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:05.79        
  4 ST Mels Longford-CO  'A'                               NT    2:09.69        
  5 ST Jarlaths Tuam-CO  'A'                               NT    2:11.32        
  6 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                 NT    2:40.60        
 
Event 21  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salerno-CO  'A'                                        NT    1:59.87        
  2 Ursuline College Sligo-CO  'A'                         NT    2:02.76        
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:02.94        
  4 Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                  NT    2:04.31        
  5 ST Marys Ballina-CO  'A'                               NT    2:05.75        
  6 Bower Convent Athlone-CO  'A'                          NT    2:06.46        
  7 Community College Athlone-CO  'A'                      NT    2:07.05        
  8 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                           NT    2:10.64        
 
Event 22  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    1:54.41        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    1:54.86        
  3 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                 NT    2:00.60        
 
Event 23  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Convent OF Mercy Roscommon-CO  'A'                     NT    1:57.94        
  2 Sumerhill Athlone-CO  'A'                              NT    1:58.15        
  3 Sacaret Haert School Westport-CO  'A'                  NT    2:06.48        
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                    NT    2:06.81        
 
Event 24  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    1:49.84        
  2 St. Geralds College-CO  'A'                            NT    1:52.69        
  3 ST Jarlaths Tuam-CO  'A'                               NT    2:01.53