Athlone Swimming Club






CONNACHT A REGIONAL GRADED GALA MAY 2017

Event 1  Girls 11 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cara          10 Dolphin Swimming    11:24.40   11:15.32        
  2 Mc Cormack, Rionagh       10 LONG                12:46.38   12:23.64        
 -- Mulrenan, Ellen           11 COM                       NT         DQ        
 -- Regan, Alaoise            11 COM                       NT         DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           13 COM                  9:32.29    9:15.10        
  2 Kilcommons, Ciara         13 COM                 10:23.94   10:07.94        
  3 Lynch, Helen              13 .ATH                10:45.27   10:08.00        
  4 Mc Fadden, Ava            13 COM                       NT   10:22.28        
  5 Lowe, Erika               12 .ATH                      NT   10:32.85        
  6 Curran, Kelis             12 COM                       NT   10:46.52        
  7 Moran, Ellie              12 COM                 11:52.49   10:47.99        
  8 Higgins, Siofra           12 Dolphin Swimming          NT   11:20.55        
  9 Collier, Clodagh          13 .ATH                      NT   11:48.13        
 10 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                      NT   11:55.89        
 11 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                      NT   12:05.33        
 12 Donohue, Grainne          13 LONG                      NT   12:27.58        
 
Event 1  Women 14 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilduff, Jenni            17 COM                 10:48.71    9:53.64        
  2 Pliszka, Anastazya        15 COM                 11:39.13    9:54.97        
  3 Johnson, Laura            15 .ATH                      NT    9:57.88        
  4 Johnson, Rachel           16 .ATH                 9:57.20    9:58.58        
  5 Mc Weeney, Aine           14 LONG                10:30.89   10:43.08        
  6 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC                NT   10:46.26        
  7 Smialek, Olivia           14 .ATH                11:14.87   10:57.88        
  8 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG                11:44.42   11:23.28        
  9 Ward, Aileen              14 .ATH                      NT   11:46.26        
 
Event 1  Boys 11 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              11 COM                       NT   10:26.67        
 
Event 1  Boys 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donovan, Shane            13 .ATH                      NT   10:46.00        
  2 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                      NT   11:19.22        
 
Event 1  Men 14 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Conor            14 LONG                11:44.64   10:43.49        
 
Event 2  Women 14 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                18:00.00   17:41.15        
 
Event 2  Boys 12-13 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Carthy, Paddy          13 Dolphin Swimming    19:01.40   18:46.97        
  2 Dzaei, Alan               12 LONG                      NT   19:59.95        
  3 Semikin, Nikita           13 .ATH                      NT   20:10.41        
  4 McCormack, Cian           12 LONG                22:32.02   20:38.66        
 
Event 2  Men 14 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                16:35.06   16:46.35        
  2 Breslin, Ethan            14 CLM                       NT   18:37.38        
  3 O Rourke, Diarmuid        14 Tuam Swim Team            NT   19:01.63        
  4 Staunton, William         16 CLM                       NT   19:01.95        
  5 Madigan, Daniel           14 LONG                18:59.85   19:04.88        
  6 Burke, Luke               14 Bluefin SC                NT   19:52.08        
 -- Scully, Bryan             16 .ATH                18:24.31        DNF        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:40.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Alaoise            11 COM                       NT    3:15.93 A      
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 2:45.00    2:48.46 A      
  2 O'Donovan, Ella           13 SLIGO                3:05.62    3:00.74 A      
  3 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC                NT    3:27.48 A      
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:20.00  14&O A
        3:40.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyons, Maria              14 SLIGO                2:44.12    2:54.33 A      
  2 Treanor, Sorcha           14 CLM                  2:53.53    2:58.98 A      
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geng, Kaelan              11 GAL                  3:45.91    3:30.77 A      
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:50.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                      NT    2:57.70 A      
  2 Mroz, Kamil               13 LONG                 3:02.34    2:59.74 A      
  3 McCarthy, Padraic         13 LASER                3:07.16    3:03.51 A      
  4 Collins, Rory             13 Bluefin SC           3:23.23    3:18.64 A      
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:15.00  14&O A
        3:35.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Kell              14 SHARK                3:10.00    3:09.43 A      
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cara          10 Dolphin Swimming     2:53.20    2:53.38 A      
  2 Kennedy, Niamh            11 LASER                3:15.36    3:03.57 A      
  3 Waters, Katie             11 GAL                  3:26.44    3:06.96 A      
  4 O'Boyle, Jane             10 LONG                 3:18.84    3:08.08 A      
  5 O'Brien, Grace            10 LONG                 3:09.66    3:09.29 A      
  6 Fabian, Reka              11 LASER                     NT    3:10.10 A      
  7 Manning, Katie            11 LONG                 3:21.79    3:10.12 A      
  8 Mc Cormack, Rionagh       10 LONG                 3:21.53    3:10.15 A      
  9 Davitt, Ciara             10 GAL                  3:29.00    3:11.56 A      
 10 Murphy, Gillian           11 GAL                  3:19.91    3:12.73 A      
 11 Currie, Olivia            11 SHARK                3:17.53    3:12.89 A      
 12 Powell, Ella              11 .ATH                 4:12.38    3:16.66 A      
 13 O'Donnell, Grace          10 LONG                      NT    3:21.29 A      
 14 Higgins, Cara             10 CLM                  3:22.44    3:21.92 A      
 -- Burns, Anna               11 SHARK                     NT        DNF        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen              13 .ATH                 2:42.49    2:38.77 A      
  2 Kilcommons, Ciara         13 COM                  2:40.44    2:42.94 A      
  3 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               2:54.25    2:54.65 A      
  4 Dirrane, Aoife            12 LASER                3:03.27    2:55.21 A      
  5 Satchwell, Maria          12 COM                       NT    2:58.64 A      
  6 Byrne, Ella               13 LONG                 2:59.66    2:59.87 A      
  7 NicDhonnchadha, Caitrion  13 GAL                  3:03.81    3:00.24 A      
  8 Kenny, Bernadette         12 Bluefin SC           3:09.46    3:04.72 A      
  9 Pliszka, Antonina         12 COM                  3:13.27    3:04.83 A      
 10 Donohue, Grainne          13 LONG                 3:09.80    3:04.98 A      
 11 O'Brien, Millie           12 .ATH                 3:00.00    3:08.28 A      
 12 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           3:13.09    3:08.99 A      
 13 Killeen, Isabelle N       13 Ballina SC           3:02.83    3:14.27 A      
 14 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           3:19.10    3:15.50 A      
 15 Crisan, Paula             13 LASER                3:23.00    3:16.41 A      
 16 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC                NT    3:18.08 A      
 -- Moyles, Éabha             13 SLIGO                3:07.25         DQ        
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emma               15 Tuam Swim Team       2:40.25    2:36.43 A      
  2 Mc Weeney, Aine           14 LONG                 2:46.39    2:46.09 A      
  3 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                2:54.20    2:46.79 A      
  4 Frain, Lauren             15 CLM                  2:50.74    2:48.76 A      
  5 Reilly, Anoise            16 Ballina SC           2:47.56    2:51.92 A      
  6 Delaney, Kate             14 CLM                  2:56.37    2:56.54 A      
  7 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       3:23.00    2:58.50 A      
  8 Mulligan, Michelle        14 CLM                  3:13.81    3:07.53 A      
  9 O'Dea, Lucy               14 Bluefin SC           3:09.04    3:08.93 A      
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              11 COM                  2:41.40    2:39.20 A      
  2 Fagan, Kyle               11 .ATH                 2:50.84    2:50.37 A      
  3 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  3:00.41    2:53.61 A      
  4 Kearney, Oliver           11 C FIN                3:14.14    2:59.57 A      
  5 Walsh, Barry              10 B DOL                3:03.75    3:00.98 A      
  6 Meegan, Zach              11 .ATH                 3:06.84    3:01.28 A      
  7 Geng, Kaelan              11 GAL                  3:14.49    3:01.99 A      
  8 Wooley, Luke              10 CLM                  3:18.16    3:08.18 A      
  9 Twomey, Conor             10 Dolphin Swimming     3:07.40    3:08.27 A      
 10 Delaney, Jack             11 CLM                  3:43.46    3:11.30 A      
 11 Clifford, Eimhin          11 C FIN                3:19.78    3:11.88 A      
 12 Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team            NT    3:19.07 A      
 13 Semikin, Makar            11 .ATH                 3:32.34    3:20.43 A      
 14 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           3:30.19    3:20.85 A      
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 2:43.93    2:38.75 A      
  2 Smith, Cian               12 .ATH                 2:46.46    2:46.01 A      
  3 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 2:45.15    2:46.90 A      
  4 Duggan, Luca              12 Ballina SC           2:55.00    2:50.83 A      
  5 Donovan, Shane            13 .ATH                 2:52.70    2:51.83 A      
  6 Doherty, Eamon            12 Ballina SC           2:56.75    2:52.25 A      
  7 Blanchard, Fergal         13 LASER                2:55.45    2:52.43 A      
  8 Langton, Killian          12 C FIN                3:06.25    2:53.13 A      
  9 Kilkenny, Shaun           12 COM                  2:55.40    2:53.44 A      
 10 McCarthy, Padraic         13 LASER                2:55.17    2:56.53 A      
 11 Wooley, James             12 CLM                  3:03.35    2:57.73 A      
 12 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           2:54.48    2:57.99 A      
 13 Heaney, Mike              13 CLM                  2:54.09    2:58.23 A      
 14 Mc Donnell, William       12 GAL                  3:02.14    3:00.80 A      
 15 Treanor, Eoin             12 CLM                  3:04.02    3:02.25 A      
 16 Humpston, Ruairi          12 LONG                 3:17.78    3:08.72 A      
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Niall              16 CLM                  2:28.97    2:24.68 A      
  2 Morris, Jayke             17 CLM                  2:32.76    2:28.22 A      
  3 Eglinton, Owen            16 SLIGO                2:48.40    2:37.75 A      
  4 Humpston, Darragh         15 LONG                 2:49.02    2:38.27 A      
  5 Friel, Ethan              14 .ATH                 2:43.54    2:39.19 A      
  6 Faherty, Christopher      14 LONG                 3:03.78    2:49.62 A      
  7 Murphy, Kell              14 SHARK                3:06.16    3:00.34 A      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Katie             11 GAL                  3:40.56    3:21.22 A      
  2 Mc Cormack, Rionagh       10 LONG                 3:23.31    3:27.15 A      
  3 Murphy, Gillian           11 GAL                  3:37.80    3:33.72 A      
  4 Manning, Katie            11 LONG                 3:54.31    3:35.12 A      
  5 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       3:52.47    3:39.55 A      
  6 Rather, Kassie             9 GAL                  3:44.75    3:41.49 A      
  7 Davitt, Ciara             10 GAL                       NT    3:42.03 A      
  8 O'Boyle, Jane             10 LONG                 3:44.92    3:42.59 A      
  9 Burns, Anna               11 SHARK                4:01.34    3:44.05 A      
 10 Doorly, Rosie             11 GAL                  3:40.00    3:44.82 A      
 11 O'Leary, Eimear           11 GAL                  4:17.81    3:49.52 A      
 12 Hanly, Laoise             10 LONG                 4:17.44    4:07.93 B      
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Satchwell, Maria          12 COM                  3:17.40    3:20.68 A      
  2 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC           3:28.31    3:21.27 A      
  3 Crisan, Paula             13 LASER                3:25.38    3:26.43 A      
  4 Higgins, Siofra           12 Dolphin Swimming     3:25.80    3:27.32 A      
  5 Dirrane, Aoife            12 LASER                4:05.30    3:29.59 A      
  6 O'Boyle, Karen            12 LONG                 3:36.85    3:29.68 A      
  7 Leonard, Aoife            13 LONG                 3:56.24    3:32.00 A      
  8 Clarke, Eloise            12 .ATH                 3:28.07    3:34.43 A      
 
Event 7  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       3:01.28    2:59.72 A      
  2 Frain, Lauren             15 CLM                  3:02.64    3:01.69 A      
  3 Brennan, Judy             14 .ATH                 3:04.81    3:02.30 A      
  4 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       3:05.67    3:02.87 A      
  5 Flanagan, Orla            16 CLM                  3:05.22    3:03.81 A      
  6 Kelly, Emma               15 Tuam Swim Team       3:03.36    3:04.73 A      
  7 Finnerty, Lára            14 CLM                  3:15.68    3:13.09 A      
  8 Reilly, Anoise            16 Ballina SC           3:15.12    3:15.28 A      
  9 Delaney, Kate             14 CLM                  3:24.53    3:19.57 A      
 10 Owens, Oonagh             14 LASER                3:19.34    3:23.72 A      
 11 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG                 3:39.77    3:24.43 A      
 -- Heaney, Cathy             14 CLM                  3:17.08         DQ        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clifford, Eimhin          11 C FIN                3:27.68    3:26.98 A      
  2 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  3:31.12    3:28.78 A      
  3 Kilcommons, Alan          11 COM                  4:23.24    3:33.47 A      
  4 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           3:36.02    3:37.02 A      
  5 Twomey, Conor             10 Dolphin Swimming     3:38.70    3:43.99 A      
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blanchard, Fergal         13 LASER                3:11.52    3:05.35 A      
  2 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 3:14.49    3:09.19 A      
  3 Reilly, Evan              13 CLM                       NT    3:11.57 A      
  4 Guckian, Eoin             13 TRID                 3:24.29    3:12.71 A      
  5 Langton, Killian          12 C FIN                3:16.88    3:14.44 A      
  6 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 3:30.65    3:25.06 A      
  7 Collins, Rory             13 Bluefin SC           3:20.12    3:25.91 A      
  8 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           3:18.69    3:26.40 A      
  9 Claffey, Donagh           13 .ATH                 3:48.56    3:27.07 A      
 10 Finnerty, Cathal          12 CLM                  3:27.93    3:29.21 A      
 11 Iakimov, Boris            12 Tuam Swim Team       3:40.66    3:35.36 A      
 12 Bamber, Ambrose           12 SLIGO                3:56.00    3:38.94 A      
 
Event 8  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Dylan             17 SLIGO                3:07.89    2:50.65 A      
  2 McNamara, Michael         16 CLM                  3:03.82    2:54.70 A      
  3 Mc Williams, Pádraig      18 SHARK                2:56.79    3:05.58 A      
  4 Ryan, Seadhna             14 LONG                 3:05.12    3:10.06 A      
  5 Eglinton, Owen            16 SLIGO                3:12.68    3:16.56 A      
  6 Coppinger, Niall          14 LONG                 3:18.23    3:20.13 A      
  7 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           3:24.01    3:24.90 A      
  8 Powell, Luke              14 .ATH                 4:09.71    3:25.06 A      
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Niamh            11 LASER                2:47.28    2:47.17 A      
  2 Doorly, Rosie             11 GAL                  2:47.66    2:48.69 A      
  3 Fabian, Reka              11 LASER                2:46.81    2:48.96 A      
  4 Powell, Ella              11 .ATH                 2:49.87    2:49.75 A      
  5 Davitt, Ciara             10 GAL                       NT    2:51.09 A      
  6 O'Brien, Grace            10 LONG                 2:53.95    2:51.85 A      
  7 Rather, Kassie             9 GAL                  3:00.37    2:55.65 A      
  8 Murphy, Gillian           11 GAL                  2:57.44    2:55.90 A      
  9 O'Leary, Eimear           11 GAL                  2:58.44    2:59.50 A      
 10 O'Boyle, Jane             10 LONG                 3:06.30    3:11.99 B      
 -- Burns, Anna               11 SHARK                     NT         DQ        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen              13 .ATH                 2:20.72    2:18.77 A      
  2 Mc Fadden, Ava            13 COM                  2:35.53    2:25.13 A      
  3 Moran, Ellie              12 COM                  2:30.70    2:26.02 A      
  4 Kilcommons, Ciara         13 COM                  2:25.87    2:26.17 A      
  5 Curran, Kelis             12 COM                  2:36.48    2:27.95 A      
  6 O'Donovan, Ella           13 SLIGO                2:37.46    2:35.35 A      
  7 NicDhonnchadha, Caitrion  13 GAL                  2:47.31    2:37.35 A      
  8 Dirrane, Aoife            12 LASER                2:51.01    2:37.37 A      
  9 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               2:35.53    2:37.73 A      
 10 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 2:41.10    2:38.29 A      
 11 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 2:47.48    2:39.53 A      
 12 Collier, Clodagh          13 .ATH                      NT    2:40.16 A      
 13 Higgins, Siofra           12 Dolphin Swimming     2:42.80    2:44.23 A      
 14 Kenny, Bernadette         12 Bluefin SC           2:47.85    2:46.36 A      
 15 O'Brien, Millie           12 .ATH                 2:48.56    2:48.53 A      
 16 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           2:48.00    2:50.79 B      
 17 O'Boyle, Karen            12 LONG                 2:55.58    2:51.23 B      
 18 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           2:52.60    2:51.43 B      
 19 Henry, Wasini             12 .ATH                 2:49.99    2:52.32 B      
 20 Crisan, Paula             13 LASER                3:09.31    3:07.71 B      
 
Event 9  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        3:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pliszka, Anastazya        15 COM                  2:16.15    2:17.16 A      
  2 Brennan, Judy             14 .ATH                 2:27.15    2:25.43 A      
  3 Flanagan, Orla            16 CLM                  2:27.56    2:28.39 A      
  4 Kelly, Emma               15 Tuam Swim Team       2:31.64    2:30.54 A      
  5 Smialek, Olivia           14 .ATH                 2:32.19    2:30.74 A      
  6 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                2:33.41    2:31.16 A      
  7 Treanor, Sorcha           14 CLM                  2:39.64    2:31.51 A      
  8 Ginty, Aoife              15 LONG                 2:31.80    2:33.90 A      
  9 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG                 2:42.24    2:35.10 A      
 10 Delaney, Kate             14 CLM                  2:39.19    2:36.55 A      
 11 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       2:52.10    2:39.22 A      
 12 Finnerty, Lára            14 CLM                  2:33.66    2:39.43 A      
 13 Heaney, Cathy             14 CLM                  2:52.02    2:40.80 B      
 14 Donnelly, Becky           15 Ballina SC           2:35.78    2:41.44 B      
 15 O'Dea, Lucy               14 Bluefin SC           2:46.62    2:47.72 B      
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               11 .ATH                 2:33.44    2:30.57 A      
  2 Meegan, Zach              11 .ATH                 2:46.40    2:50.22 A      
  3 Delaney, Jack             11 CLM                  2:54.00    2:52.35 A      
  4 Walsh, Barry              10 B DOL                2:54.19    2:53.93 A      
  5 Twomey, Conor             10 Dolphin Swimming     2:50.00    2:54.17 A      
  6 Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team       3:53.91    2:59.05 A      
  7 Clifford, Eimhin          11 C FIN                2:53.98    3:01.65 B      
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 2:19.87    2:22.36 A      
  2 Smith, Cian               12 .ATH                 2:33.80    2:28.08 A      
  3 Semikin, Nikita           13 .ATH                 2:30.09    2:29.03 A      
  4 Donovan, Shane            13 .ATH                 2:35.14    2:29.87 A      
  5 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 2:32.52    2:31.95 A      
  6 Kilkenny, Shaun           12 COM                  2:43.95    2:33.32 A      
  7 Mc Carthy, Fionn          12 SHARK                2:38.97    2:36.28 A      
  8 McCarthy, Padraic         13 LASER                2:37.33    2:36.33 A      
  9 Heaney, Mike              13 CLM                  2:35.92    2:37.75 A      
 10 Doherty, Eamon            12 Ballina SC           2:46.09    2:38.62 A      
 11 Smith, Eamon              13 LONG                 2:51.76    2:43.00 A      
 12 Langton, Killian          12 C FIN                2:46.59    2:43.04 A      
 13 Guckian, Eoin             13 TRID                 2:51.62    2:43.41 A      
 14 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 2:57.13    2:45.58 A      
 15 Duggan, Luca              12 Ballina SC           2:48.25    2:48.41 B      
 15 Mc Donnell, William       12 GAL                  2:45.93    2:48.41 B      
 17 Treanor, Eoin             12 CLM                  2:49.87    2:49.48 B      
 18 Bamber, Ambrose           12 SLIGO                3:02.68    2:52.66 B      
 19 Claffey, Donagh           13 .ATH                 3:14.36    2:57.57 B      
 -- Ryan, Duileach            13 LONG                 2:33.07        DNF        
 
Event 10  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.00  14&O A
        2:56.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           14 LONG                 2:15.14    2:15.27 A      
  2 Breslin, Ethan            14 CLM                  2:16.59    2:15.48 A      
  3 Friel, Ethan              14 .ATH                 2:23.10    2:19.91 A      
  4 Humpston, Darragh         15 LONG                 2:25.37    2:20.49 A      
  5 McNamara, Michael         16 CLM                  2:26.07    2:23.80 A      
  6 Harley, Rowan             15 B/Sloe               2:25.30    2:25.16 A      
  7 Kearney, Oisin            14 C FIN                2:18.07    2:25.30 A      
  8 Ryan, Seadhna             14 LONG                 2:20.87    2:25.32 A      
  9 Faherty, Christopher      14 LONG                 2:35.25    2:28.01 A      
 10 Mc Williams, Pádraig      18 SHARK                2:25.75    2:36.89 B      
 11 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           2:38.24    2:44.94 B      
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cara          10 Dolphin Swimming     2:57.00    2:54.12 A      
  2 Kennedy, Niamh            11 LASER                3:06.62    3:10.33 A      
  3 Davitt, Ciara             10 GAL                  3:59.00    3:13.03 A      
  4 Doorly, Rosie             11 GAL                  3:14.89    3:13.46 A      
  5 Murphy, Gillian           11 GAL                  3:18.67    3:14.92 A      
  6 Rather, Kassie             9 GAL                  3:26.86    3:16.27 A      
  7 Fabian, Reka              11 LASER                3:18.95    3:17.07 A      
  8 Waters, Katie             11 GAL                  3:19.75    3:17.65 A      
  9 Manning, Katie            11 LONG                 3:23.89    3:17.75 A      
 10 O'Brien, Grace            10 LONG                      NT    3:18.67 A      
 11 Burns, Anna               11 SHARK                     NT    3:20.86 A      
 12 O'Leary, Eimear           11 GAL                  4:06.16    3:22.80 A      
 13 Smith, Clodagh            11 LONG                 3:30.29    3:23.97 A      
 14 Higgins, Cara             10 CLM                  3:45.97    3:33.67 B      
 
Event 11  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 2:41.83    2:38.10 A      
  2 Mc Fadden, Ava            13 COM                  2:43.68    2:43.21 A      
  3 Lynch, Helen              13 .ATH                 2:45.04    2:46.55 A      
  4 O'Donovan, Ella           13 SLIGO                3:00.58    2:58.34 A      
  5 Satchwell, Maria          12 COM                  3:05.05    3:02.53 A      
  6 Dirrane, Aoife            12 LASER                3:12.12    3:03.15 A      
  7 NicDhonnchadha, Caitrion  13 GAL                  3:06.70    3:04.89 A      
  8 Byrne, Ella               13 LONG                 3:23.65    3:06.37 A      
  9 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 3:10.36    3:10.38 A      
 10 Moyles, Éabha             13 SLIGO                3:23.25    3:11.53 A      
 11 Kenny, Bernadette         12 Bluefin SC           3:08.79    3:13.28 A      
 12 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 3:13.52    3:16.18 A      
 13 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           3:14.72    3:16.32 A      
 14 Crisan, Paula             13 LASER                3:25.98    3:26.96 B      
 -- Collier, Clodagh          13 .ATH                 3:13.12         DQ        
 -- Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           3:12.28         DQ        
 
Event 11  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pliszka, Anastazya        15 COM                  2:37.09    2:36.45 A      
  2 Treanor, Sorcha           14 CLM                  2:45.79    2:47.48 A      
  3 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       2:51.75    2:49.41 A      
  4 Mc Weeney, Aine           14 LONG                 2:49.95    2:50.26 A      
  5 Donnelly, Sarah           16 Ballina SC           2:49.76    2:52.08 A      
  6 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                2:52.75    2:55.40 A      
  7 Finnerty, Lára            14 CLM                  2:52.69    2:57.84 A      
  8 Fee, Laoise               14 C FIN                2:55.32    2:59.25 A      
  9 Heaney, Cathy             14 CLM                  2:57.39    3:01.46 A      
 10 Owens, Oonagh             14 LASER                3:01.10    3:02.24 A      
 11 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team            NT    3:03.74 A      
 
Event 12  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               11 .ATH                 2:58.48    2:55.89 A      
  2 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  3:03.48    3:00.85 A      
  3 Kearney, Oliver           11 C FIN                3:24.81    3:05.13 A      
  4 Delaney, Jack             11 CLM                  3:10.12    3:11.62 A      
  5 Geng, Kaelan              11 GAL                  3:10.48    3:12.93 A      
  6 Meegan, Zach              11 .ATH                      NT    3:21.28 A      
 
Event 12  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 2:40.12    2:42.56 A      
  2 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 2:54.98    2:45.02 A      
  3 Blanchard, Fergal         13 LASER                2:52.54    2:45.46 A      
  4 McCormack, Cian           12 LONG                 2:47.36    2:50.11 A      
  5 Semikin, Nikita           13 .ATH                 2:52.85    2:53.28 A      
  6 McCarthy, Padraic         13 LASER                2:56.71    2:55.69 A      
  7 Smith, Cian               12 .ATH                 3:01.30    2:55.91 A      
  8 Dzaei, Alan               12 LONG                 2:57.90    2:57.09 A      
  9 Mroz, Kamil               13 LONG                 2:59.94    2:57.81 A      
 10 Mc Carthy, Fionn          12 SHARK                3:00.13    3:01.48 A      
 11 Heaney, Mike              13 CLM                  2:56.85    3:01.56 A      
 12 Wooley, James             12 CLM                  3:12.28    3:01.68 A      
 13 Langton, Killian          12 C FIN                3:03.65    3:02.78 A      
 14 Reilly, Evan              13 CLM                  3:10.69    3:03.38 A      
 15 Treanor, Eoin             12 CLM                  3:05.84    3:05.88 A      
 16 Humpston, Ruairi          12 LONG                      NT    3:06.08 A      
 17 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           3:07.22    3:06.25 A      
 18 Hanifa, Kaelan            12 C FIN                3:11.01    3:07.59 A      
 19 Smith, Eamon              13 LONG                 3:02.97    3:08.34 A      
 20 Bamber, Ambrose           12 SLIGO                     NT    3:13.99 A      
 21 Mc Donnell, William       12 GAL                  3:17.58    3:15.35 B      
 
Event 12  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Jayke             17 CLM                  2:26.20    2:23.34 A      
  2 Kelly, Niall              16 CLM                  2:29.02    2:28.25 A      
  3 Breslin, Ethan            14 CLM                  2:32.25    2:30.95 A      
  4 Martin, Dylan             17 SLIGO                2:38.21    2:34.24 A      
  5 Madigan, Daniel           14 LONG                 2:38.58    2:35.30 A      
  6 Humpston, Darragh         15 LONG                 2:45.89    2:41.16 A      
  7 Friel, Ethan              14 .ATH                 2:54.27    2:44.29 A      
  8 Kearney, Oisin            14 C FIN                2:43.14    2:44.31 A      
  9 Eglinton, Owen            16 SLIGO                2:41.69    2:44.79 A      
 10 McNamara, Michael         16 CLM                  3:02.51    2:46.08 A      
 11 Leonard, Conor            14 LONG                 2:54.29    2:47.22 A      
 12 Harley, Rowan             15 B/Sloe               2:49.09    2:52.74 A      
 13 Powell, Luke              14 .ATH                 3:17.43    2:57.09 A      
 14 Coppinger, Niall          14 LONG                 2:59.93    2:58.86 A      
 15 Murphy, Kell              14 SHARK                3:03.06    3:06.01 B      
 16 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           3:28.74    3:07.17 B      
 
Event 13  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulrenan, Lily            10 COM                       NT      43.10 A      
  2 Waters, Siofra            10 Tuam Swim Team         45.68      43.54 A      
  3 O'Donnell, Grace          10 LONG                   44.75      43.56 A      
  4 O'Connor, Anna            11 SLIGO                  53.13      43.76 A      
  5 Higgins, Cara             10 CLM                    48.40      43.78 A      
  6 Bradley, Jane             11 SLIGO                  48.09      44.41 B      
  7 Niznik, Amelia            11 LONG                      NT      44.65 B      
  8 Mc Nulty, Siomha          10 CLM                    50.19      45.50 B      
  9 Powell, Ella              11 .ATH                   45.78      45.80 B      
 10 Mulry, Ciara              11 SHARK                  47.35      45.84 B      
 11 Duffy, Denise             10 LONG                   47.07      45.93 B      
 12 Giedraityte, Marijia      10 GAL                    48.85      47.16 B      
 13 Moran, Lorraine           10 .ATH                   47.91      47.22 B      
 14 Coffey, Disa              11 Tuam Swim Team            NT      48.00 B      
 15 Hunter, Ellen             10 SLIGO                  55.58      48.11 B      
 16 Nolan, Shauna              9 LONG                   46.96      48.77 B      
 17 Barry, Keri               11 LONG                   48.84      49.31 B      
 18 Hunter, Lauren             9 SLIGO                     NT      49.61 B      
 19 Greer, Jessica            11 SLIGO                  50.93      49.77 B      
 20 Brennan, Nicola            9 .ATH                   46.91      49.93 B      
 21 Clarke, Amelia            10 LONG                   48.90      50.92 B      
 22 Madden, Alison            11 GAL                    56.41      50.96 B      
 23 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team         51.44      51.12 B      
 24 Rather, Zainab             9 GAL                  1:00.75      53.68 B      
 25 Kenny, Bridget            10 Bluefin SC             49.88      54.18        
 26 Hannon, Isolde             9 Bluefin SC                NT      54.26        
 27 Drea, Niamh                9 GAL                       NT      56.14        
 28 O'Donovan, Kate            9 SLIGO                     NT      56.35        
 29 Byrne, Anna               10 LONG                   57.59      58.41        
 30 Mc Carthy, Siofra         11 SLIGO                  56.81      58.85        
 31 Kelly, Roina              10 .ATH                   56.34      59.52        
 32 Gunning, Sarah             9 Bluefin SC             59.16    1:01.23        
 33 Thapa, Anusooya            9 GAL                  1:06.50    1:01.56        
 34 Bracken, Ciara            10 CLM                  1:18.48    1:04.29        
 35 Zhan, Aining               9 GAL                  1:06.75    1:05.92        
 36 Lee, Mimi                 10 SLIGO                1:04.29    1:06.50        
 
Event 14  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Rian             11 Bluefin SC             44.56      42.23 A      
  2 Swaris, Dillon            11 LONG                   48.95      42.67 A      
  3 Martin, Liam              10 B/Sloe                    NT      43.53 A      
  4 Kilcommons, Alan          11 COM                    47.31      44.79 B      
  5 Lavin, Michael             9 COM                    49.55      45.31 B      
  6 Keane, Eamon              11 SLIGO                  51.28      45.41 B      
  7 Rynn, Cormac              11 TRID                   48.12      45.84 B      
  8 Meadows, Caolán           11 LONG                   45.28      46.30 B      
  9 Draper, Jack              11 SLIGO                  47.78      46.64 B      
 10 Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team         47.16      46.80 B      
 11 Patten, John              11 GAL                    46.85      46.89 B      
 12 Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team         47.13      47.06 B      
 13 Duda, Scott                7 COM                    54.06      47.19 B      
 14 Rynn, Eoghan               9 TRID                 1:02.09      47.72 B      
 15 MC Keon, Evan              9 B/Sloe                 47.17      48.87 B      
 15 MC Keon, Leon             10 B/Sloe                 50.97      48.87 B      
 17 McAloon, Conor            11 Ballina SC             54.50      49.19 B      
 18 Bradley, Mark              9 SLIGO                  54.72      49.73 B      
 19 O'Neill, Sean             10 .ATH                   48.18      50.25 B      
 20 Gibbs, John               10 GAL                    53.21      50.56 B      
 21 Alex, Kelly               11 SHARK                  54.69      51.49 B      
 22 Semikin, Makar            11 .ATH                   57.35      51.76 B      
 23 Hopkins, Aaron             9 LONG                      NT      52.23 B      
 24 McKeon, Joe               10 C FIN                  55.26      52.92 B      
 25 Viglas, Martin            10 SLIGO                1:06.35      54.64        
 26 Draper, William            9 SLIGO                     NT      55.81        
 27 O'Shaugnessy, Hugh         9 Bluefin SC           1:00.39      58.78        
 28 O'Regan, Kolm             10 .ATH                 1:02.78      59.99        
 29 Donohoe, Cian              9 GAL                       NT    1:00.77        
 30 Watterson, Kieran         10 Bluefin SC           1:02.31    1:01.88        
 -- Greer, Mark               10 SLIGO                     NT         DQ        
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  12-13 A
        1:46.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Moya             13 Ballina SC           1:42.15    1:33.52 A      
  2 Harte, Katie              13 CLM                       NT    1:33.89 A      
  3 Dowd, Jane                13 LONG                 1:38.47    1:37.09 B      
  4 Rynn, Aoibhe              13 TRID                 1:39.75    1:37.33 B      
  5 NicDhonnacha, Maria       12 GAL                       NT    1:37.42 B      
  6 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:40.29    1:39.34 B      
  7 Henry, Wasini             12 .ATH                 1:42.03    1:43.86 B      
  8 Walsh, Sionann            12 SLIGO                1:51.38    1:50.62        
  9 Kelly, Aoibhin            12 .ATH                      NT    1:51.61        
 10 McNulty, Emma             13 Ballina SC           1:55.00    2:08.96        
 
Event 15  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  14&O A
        1:41.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       10 LONG                 1:42.91    1:38.00        
  2 Darcy, Niamh              14 CLM                       NT    2:07.25        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  12-13 A
        1:44.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melia, Odie               12 Tuam Swim Team       1:36.25    1:30.82 A      
  2 Humpston, Ruairi          12 LONG                      NT    1:32.38 A      
  3 Lennon, David             12 SHARK                1:41.89    1:37.87 B      
  4 Mc Donagh, Edward         12 SLIGO                     NT    1:38.74 B      
  5 Mitchell, Martin          12 GAL                  1:49.50    1:40.66 B      
  6 Gurney, Leigh             13 LONG                 1:48.94    1:41.45 B      
  7 Fee, Brogan               12 C FIN                     NT    1:41.75 B      
  8 Iakimov, Boris            12 Tuam Swim Team       1:41.50    1:41.92 B      
  9 Keane, Seán               12 SLIGO                1:57.97    1:44.29        
 10 Mulkeen, Eoin             12 SLIGO                1:59.53    1:45.65        
 11 Stuart Traynor, Harry     12 .ATH                 1:40.00    1:47.01        
 12 O Boyle, Michael          13 Ballina SC                NT    1:49.52        
 13 Cox, David                12 LONG                      NT    1:50.71        
 -- Kidd, Scott               12 LONG                 2:12.90         DQ        
 
Event 16  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenehan, Patrick          16 Bluefin SC           1:31.90    1:33.57 B      
 
Event 17  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       10 LONG                 1:35.75    1:29.80 A      
  2 O'Brien, Grace            10 LONG                 1:29.58    1:31.45 A      
  3 Manning, Katie            11 LONG                 1:35.00    1:32.14 A      
  4 Bradley, Jane             11 SLIGO                1:50.81    1:33.05 A      
  5 Phelan, Ariane            10 LONG                 1:49.08    1:34.35 A      
  6 Bundschu, Aoife           11 GAL                  1:36.75    1:34.61 A      
  7 Moran, Lorraine           10 .ATH                 1:38.30    1:34.71 A      
  8 Waters, Siofra            10 Tuam Swim Team       1:37.58    1:35.03 A      
  9 Smith, Clodagh            11 LONG                 1:48.66    1:35.21 A      
 10 Mannion, Gemma             9 .ATH                 1:36.93    1:37.48 B      
 11 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       1:38.20    1:37.88 B      
 12 Mc Nulty, Siomha          10 CLM                  1:56.31    1:38.05 B      
 13 Ni Mhuri, Molly           11 LONG                 1:39.08    1:38.19 B      
 14 Lally, Sophie             11 GAL                  1:49.38    1:38.20 B      
 15 Galligan, Alyssa          10 LONG                 1:43.82    1:38.63 B      
 16 Fortune, Hannah           11 SLIGO                1:41.00    1:38.77 B      
 17 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team       1:40.00    1:39.32 B      
 18 Kelly, Sienna             10 CLM                  1:50.51    1:40.44 B      
 19 Nolan, Shauna              9 LONG                 1:41.85    1:40.94 B      
 20 Mulrenan, Lily            10 COM                  1:37.87    1:40.95 B      
 21 O'Connor, Anna            11 SLIGO                1:52.97    1:41.53 B      
 22 Hughes, Emma              11 Ballina SC           1:42.07    1:41.54 B      
 23 Guckian, Ella             10 TRID                      NT    1:41.77 B      
 24 Giedraityte, Marijia      10 GAL                  1:40.94    1:41.88 B      
 25 Walshe, Caoimhe            8 B DOL                1:55.46    1:42.40 B      
 26 Coffey, Disa              11 Tuam Swim Team       1:47.59    1:42.47 B      
 27 Melody, Deirbhile         10 GAL                  1:43.13    1:42.88 B      
 28 Hannon, Isolde             9 Bluefin SC           1:47.84    1:44.54 B      
 29 Stuart Traynor, Kate       9 .ATH                 2:00.00    1:44.66 B      
 30 Madden, Alison            11 GAL                  1:45.15    1:45.00 B      
 31 Mulvey, Molly              8 TRID                 1:51.43    1:45.29 B      
 32 Lee, Mimi                 10 SLIGO                1:48.24    1:45.75 B      
 33 Greer, Jessica            11 SLIGO                     NT    1:45.78 B      
 34 Mulry, Ciara              11 SHARK                2:06.72    1:46.58        
 35 Faughnan, Eimear          11 COM                  1:54.98    1:47.26        
 36 Naylor, Erin              10 Ballina SC           1:50.78    1:48.88        
 37 Deely, Layla              10 LONG                 1:49.03    1:49.90        
 38 Byrne, Anna               10 LONG                 1:52.00    1:49.99        
 39 Szafarewicz, Maja          8 COM                  1:50.55    1:50.05        
 40 Grogan, Niamh              9 GAL                  1:56.50    1:53.16        
 41 Hunter, Ellen             10 SLIGO                1:57.91    1:54.32        
 42 O'Connor, Alannah         11 B DOL                2:00.90    1:54.56        
 43 Rather, Zainab             9 GAL                  1:56.73    1:54.87        
 44 Breslin, Amy              10 CLM                  1:55.03    1:55.61        
 45 Mc Carthy, Siofra         11 SLIGO                1:53.98    1:55.97        
 46 McNulty, Katie            11 Ballina SC           1:57.04    1:56.31        
 47 Hughes, Hannah            10 Ballina SC           2:05.88    1:58.83        
 48 Mc Crann, Ella            11 TRID                 2:09.69    1:59.40        
 49 O'Donovan, Kate            9 SLIGO                1:57.67    2:00.40        
 50 Kelly, Cliodhna           11 Ballina SC           2:25.12    2:00.66        
 51 Satchwell, Faye            8 COM                       NT    2:02.94        
 52 Troy, Maeve                9 GAL                       NT    2:03.25        
 53 Drea, Niamh                9 GAL                  2:08.35    2:05.15        
 54 Kilbane, Ailbhe            9 Bluefin SC                NT    2:07.51        
 55 Clarke, Aoife             11 B DOL                2:13.48    2:08.58        
 56 Langan, Aimee              8 B DOL                2:46.66    2:12.10        
 57 Roland, Miriam             9 Bluefin SC                NT    2:12.11        
 58 Mc Carthy, Naoise          9 SHARK                     NT    2:17.65        
 59 Lpughran, Megan            9 B DOL                     NT    2:18.13        
 60 Bracken, Ciara            10 CLM                       NT    2:24.25        
 -- Gunning, Sarah             9 Bluefin SC           1:43.49         DQ        
 -- Kearns, Elana             10 SHARK                     NT         DQ        
 
Event 17  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Ella               13 LONG                      NT    1:22.04 A      
  2 Leonard, Aoife            13 LONG                 1:28.50    1:27.31 A      
  3 Donohue, Grainne          13 LONG                      NT    1:28.73 A      
  4 Henry, Wasini             12 .ATH                 1:29.01    1:30.95 A      
  5 Leonard, Siobhan          12 LONG                 1:31.89    1:31.14 B      
  6 O Rourke, Grainne         12 Tuam Swim Team       1:36.16    1:31.96 B      
  7 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC           1:43.87    1:32.52 B      
  8 Martins, Sara Maia        12 Bluefin SC           1:33.62    1:32.71 B      
  9 Canavan, Moya             13 Ballina SC           1:34.24    1:32.86 B      
 10 Bodamer, Nina             12 GAL                  1:43.25    1:39.32 B      
 10 Breen, Holly A            13 Ballina SC           1:49.56    1:39.32 B      
 12 Brezezinska, Oliwia       12 GAL                  1:46.86    1:44.20        
 13 Gallagher, Tia            13 B DOL                1:48.87    1:46.19        
 14 Mc Loughlin, Avril        12 WPORT                1:43.00    1:47.53        
 15 Clasby, Emma              12 B DOL                2:25.94    2:06.08        
 
Event 17  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Niamh              14 CLM                  1:52.82    1:41.80        
  2 O'Shea, Ciara             15 Pir                       NT    1:49.25        
 -- Raleigh, Rachael          15 LONG                 1:26.14         DQ        
 
Event 18  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patten, John              11 GAL                  1:37.81    1:32.39 A      
  2 Lynam, Aindriu            11 .ATH                 1:39.35    1:33.39 A      
  3 McCullagh, Cillian        10 GAL                  1:40.20    1:34.14 A      
  4 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           1:41.31    1:35.44 A      
  5 Swaris, Dillon            11 LONG                      NT    1:35.85 A      
  6 Henson, Andrew             9 .ATH                 1:36.64    1:36.34 B      
  7 Lavin, Michael             9 COM                  1:37.11    1:37.15 B      
  8 Bundschu, Rory            10 GAL                  1:43.93    1:37.59 B      
  9 Alex, Kelly               11 SHARK                1:58.28    1:37.97 B      
 10 Platt, Aaron              11 SLIGO                1:50.88    1:38.68 B      
 11 Tobin, Robert             10 COM                       NT    1:38.92 B      
 12 Doherty, Tiernan          10 Ballina SC           1:40.54    1:39.64 B      
 13 McAloon, Conor            11 Ballina SC           1:49.84    1:40.01 B      
 14 Hopkins, Aaron             9 LONG                 1:39.89    1:40.60 B      
 15 Fox, Jamie                11 .ATH                 1:44.19    1:41.96 B      
 16 Ryan, Mathew              10 B DOL                     NT    1:42.56 B      
 17 Kilcommons, Alan          11 COM                  1:39.03    1:42.99 B      
 18 Keane, Eamon              11 SLIGO                1:56.95    1:43.48 B      
 19 O'Neill, Sean             10 .ATH                 1:49.22    1:44.78 B      
 20 Rynn, Cormac              11 TRID                 2:04.61    1:45.14 B      
 21 Duda, Scott                7 COM                       NT    1:46.63        
 22 Gibbs, John               10 GAL                  1:54.16    1:46.69        
 23 Rynn, Eoghan               9 TRID                 1:53.87    1:46.87        
 24 Healy, Luke                9 .ATH                 1:54.41    1:47.03        
 25 Masterson, David          11 LONG                      NT    1:48.84        
 26 Shortt, John              10 Bluefin SC           2:00.00    1:51.30        
 27 Mahon, Will               11 GAL                       NT    1:51.74        
 28 Morgan, Eoin              10 COM                  1:50.89    1:53.11        
 29 Duggan, Jason             10 Ballina SC           1:50.91    1:54.82        
 30 Kenny, John               10 Bluefin SC                NT    1:55.07        
 31 Rolston, Edwin            10 Ballina SC                NT    1:55.66        
 32 Keegan, Michael           10 GAL                       NT    1:55.95        
 33 Durkan, John              10 Bluefin SC           1:59.64    1:56.98        
 34 Healy, Tom                 9 GAL                       NT    1:57.49        
 35 McNamara, Adam            10 CLM                  2:00.47    1:57.68        
 36 Draper, William            9 SLIGO                2:08.02    1:58.79        
 37 Duggan, Diarmuid           8 Ballina SC                NT    1:58.83        
 38 Draper, Jack              11 SLIGO                1:58.91    1:59.34        
 39 O'Shaugnessy, Hugh         9 Bluefin SC           2:13.91    2:02.52        
 40 Robinson, Daniel          11 Bluefin SC           2:03.40    2:03.50        
 41 O'Shea, Eoin              10 Pir                       NT    2:04.75        
 42 Curley, Evin              10 Bluefin SC           2:12.25    2:13.04        
 43 MacDonnacha, Michael      10 GAL                  2:20.61    2:20.13        
 
Event 18  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Martin          12 GAL                  1:43.28    1:29.29 B      
  2 Humpston, Ruairi          12 LONG                 1:26.31    1:29.43 B      
  3 Mc Donagh, Edward         12 SLIGO                1:41.57    1:30.96 B      
  4 Mc Nulty, Oran            12 CLM                  1:29.57    1:31.06 B      
  5 Melia, Odie               12 Tuam Swim Team       1:38.80    1:32.60 B      
  6 Boyle, Anthony            13 Bluefin SC           1:34.56    1:32.70 B      
  7 Meyerink, Kian G          13 Ballina SC                NT    1:32.87 B      
  8 Harvanek, Adrian          12 LONG                 1:38.45    1:34.98 B      
  9 O Boyle, Michael          13 Ballina SC           1:37.71    1:35.35 B      
 10 Flemming, Shane           12 B DOL                1:44.02    1:36.56 B      
 11 Kearns, Daniel            12 SHARK                1:36.84    1:36.67 B      
 12 Keane, Seán               12 SLIGO                1:47.10    1:37.77 B      
 13 Fee, Brogan               12 C FIN                1:37.77    1:41.01        
 14 Chizhevski, Vlad          13 GAL                  1:45.50    1:42.45        
 15 Collier, Killian          12 .ATH                 1:47.80    1:43.60        
 16 Breheny, Daniel           13 C FIN                1:39.13    1:44.52        
 17 Mulkeen, Eoin             12 SLIGO                1:50.97    1:48.42        
 
Event 18  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Conor            14 LONG                 1:18.92    1:16.11 A      
  2 Lenehan, Patrick          16 Bluefin SC           1:56.97    1:32.53 B      
 -- Wawrzynek, Jasiu          14 COM                       NT         DQ        
 -- Geraghty, Cormac          14 Ballina SC           1:45.97         DQ        
 
Event 19  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Katie            11 LONG                 1:44.00    1:44.00 A      
  2 Lally, Sophie             11 GAL                  1:52.47    1:45.57 A      
  3 Mc Keon, Kayla            10 B/Sloe               1:48.96    1:47.22 A      
  4 Powell, Ella              11 .ATH                 1:48.03    1:47.47 A      
  5 Bundschu, Aoife           11 GAL                  2:07.63    1:49.15 B      
  6 Fortune, Hannah           11 SLIGO                1:54.62    1:50.03 B      
  7 Phelan, Ariane            10 LONG                      NT    1:50.46 B      
  8 Mc Nulty, Siomha          10 CLM                  1:56.64    1:50.62 B      
  9 Barry, Keri               11 LONG                 1:54.84    1:51.38 B      
 10 Currie, Olivia            11 SHARK                1:49.06    1:51.82 B      
 11 O'Brien, Grace            10 LONG                 1:50.81    1:52.30 B      
 12 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team       1:50.34    1:52.81 B      
 13 Brennan, Nicola            9 .ATH                 1:53.09    1:53.25 B      
 14 Ni Mhuri, Molly           11 LONG                 1:57.93    1:53.64 B      
 15 Galligan, Alyssa          10 LONG                 1:51.52    1:53.92 B      
 16 McHale, Aoife             11 Ballina SC           2:09.44    1:57.43 B      
 17 Quinn, Grace               9 TRID                      NT    1:58.36        
 18 Kelly, Sienna             10 CLM                  2:09.50    1:59.30        
 19 Hughes, Emma              11 Ballina SC           2:05.63    2:00.90        
 20 Duffy, Denise             10 LONG                 1:56.19    2:01.58        
 21 Murphy, Rosanna           11 TRID                      NT    2:01.86        
 22 Clarke, Amelia            10 LONG                 2:02.20    2:02.11        
 23 Higgins, Cara             10 CLM                  2:05.06    2:02.35        
 24 Niznik, Amelia            11 LONG                      NT    2:02.73        
 25 Warde, Deirdre            11 CLM                  2:16.52    2:03.37        
 26 Melody, Deirbhile         10 GAL                  2:03.44    2:04.09        
 27 Kenny, Bridget            10 Bluefin SC           2:01.31    2:05.91        
 28 Greer, Jessica            11 SLIGO                     NT    2:05.93        
 29 Breslin, Amy              10 CLM                  2:04.72    2:06.35        
 30 Zhan, Aining               9 GAL                  2:14.44    2:08.14        
 31 Roland, Miriam             9 Bluefin SC                NT    2:08.64        
 32 Hunter, Lauren             9 SLIGO                2:30.29    2:10.03        
 33 Naylor, Erin              10 Ballina SC           2:14.58    2:12.64        
 34 Gunning, Sarah             9 Bluefin SC           2:11.93    2:12.95        
 35 Mc Carthy, Naoise          9 SHARK                2:12.53    2:13.29        
 36 Byrne, Anna               10 LONG                 2:14.56    2:18.88        
 37 Mullen, Lindsey           10 B DOL                2:28.57    2:18.97        
 38 Thapa, Anusooya            9 GAL                  2:20.30    2:19.48        
 39 Grogan, Niamh              9 GAL                       NT    2:19.60        
 40 Mc Carthy, Siofra         11 SLIGO                2:42.93    2:19.71        
 41 O'Donovan, Kate            9 SLIGO                2:38.82    2:19.73        
 42 Henry, Michele             9 COM                       NT    2:23.03        
 43 Kilbane, Ailbhe            9 Bluefin SC           2:23.65    2:28.82        
 44 Szafarewicz, Maja          8 COM                  3:16.58    2:30.04        
 45 Troy, Maeve                9 GAL                       NT    2:31.37        
 46 Hughes, Hannah            10 Ballina SC           2:36.62    2:31.74        
 47 Kearns, Elana             10 SHARK                2:32.62    2:32.85        
 48 Hawkshaw, Kate             8 COM                       NT    3:20.05        
 -- Hannon, Isolde             9 Bluefin SC           1:49.74         DQ        
 
Event 19  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Aoife            13 LONG                 1:37.55    1:36.21 A      
  2 Warde, Anna               13 CLM                  1:49.91    1:39.69 A      
  3 O'Connor, Rachel          12 TRID                      NT    1:40.18 A      
  4 Mannion, Kate             12 .ATH                 1:48.34    1:42.38 A      
  5 NicDhonnacha, Maria       12 GAL                  1:49.20    1:43.37 B      
  6 Leonard, Siobhan          12 LONG                 1:51.20    1:44.83 B      
  7 Harte, Katie              13 CLM                  1:44.67    1:45.41 B      
  8 O Rourke, Grainne         12 Tuam Swim Team       1:48.00    1:45.75 B      
  9 Bodamer, Nina             12 GAL                  1:46.91    1:47.98 B      
 10 Brezezinska, Oliwia       12 GAL                  1:48.12    1:48.55 B      
 11 Gallagher, Tia            13 B DOL                1:50.00    1:49.72 B      
 12 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:51.38    1:50.48 B      
 13 Kelly, Aoibhin            12 .ATH                 1:51.36    1:51.02 B      
 14 Martins, Sara Maia        12 Bluefin SC           1:50.56    1:52.27 B      
 15 Rynn, Aoibhe              13 TRID                 2:02.83    1:55.23        
 16 Donohue, Grainne          13 LONG                 1:49.98    1:57.43        
 17 McNulty, Emma             13 Ballina SC           1:56.47    2:00.73        
 18 Mc Loughlin, Avril        12 WPORT                1:52.00    2:01.60        
 19 Nallon, Zoe               13 B DOL                     NT    2:15.76        
 20 Clasby, Emma              12 B DOL                2:36.00    2:28.99        
 -- Breen, Holly A            13 Ballina SC           2:17.72         DQ        
 
Event 19  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Niamh              14 CLM                  1:59.43    1:48.33        
  2 Joyce, Saoirse            14 LONG                 1:50.72    1:49.15        
  3 Conlon, Laura             14 C FIN                1:55.05    2:00.47        
 
Event 20  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Eamon              11 SLIGO                2:01.75    1:45.97 A      
  2 Meegan, Zach              11 .ATH                 1:50.18    1:46.97 A      
  3 Henson, Andrew             9 .ATH                 1:49.26    1:49.98 B      
  4 Alex, Kelly               11 SHARK                1:54.00    1:50.37 B      
  5 Lavin, Michael             9 COM                  1:56.65    1:50.77 B      
  6 O'Rourke, Tom              9 .ATH                 1:56.44    1:50.92 B      
  7 McAloon, Conor            11 Ballina SC           1:50.34    1:51.12 B      
  8 Claffey, Rian             11 .ATH                 1:52.47    1:51.23 B      
  9 McCullagh, Cillian        10 GAL                  1:58.40    1:51.53 B      
 10 Martin, Liam              10 B/Sloe               1:53.25    1:53.13 B      
 11 Mahon, Will               11 GAL                  2:14.57    1:55.98 B      
 12 Gibbs, John               10 GAL                  2:00.78    1:56.28 B      
 13 Swaris, Dillon            11 LONG                      NT    1:56.90 B      
 14 Fox, Jamie                11 .ATH                 1:53.62    1:57.17 B      
 15 O'Connor, Ronan           11 SLIGO                2:05.59    1:57.84 B      
 16 Hawkshaw, James            9 COM                       NT    1:58.77        
 17 Bundschu, Rory            10 GAL                  2:15.97    1:58.81        
 18 Delaney, Faryl            10 LONG                 2:04.00    1:59.98        
 19 O'Regan, Kolm             10 .ATH                 1:57.11    2:01.03        
 20 McNamara, Adam            10 CLM                  1:59.03    2:01.18        
 21 Meadows, Caolán           11 LONG                 2:04.38    2:01.19        
 22 Keegan, Michael           10 GAL                  2:10.16    2:02.18        
 23 Viglas, Martin            10 SLIGO                2:00.10    2:02.93        
 24 Tobin, Dylan               9 COM                       NT    2:06.67        
 25 Brennan, Peter             9 .ATH                 1:58.34    2:07.19        
 26 Watterson, Kieran         10 Bluefin SC           2:10.94    2:07.63        
 27 Masterson, David          11 LONG                      NT    2:09.14        
 28 Draper, William            9 SLIGO                2:36.62    2:10.11        
 29 Doherty, Tiernan          10 Ballina SC           2:13.50    2:11.47        
 30 O'Brien, Christian         9 .ATH                 2:09.38    2:11.81        
 31 Donohoe, Cian              9 GAL                       NT    2:12.77        
 32 Hopkins, Aaron             9 LONG                      NT    2:13.09        
 33 MacDonnacha, Michael      10 GAL                  2:26.31    2:17.07        
 34 Robinson, Daniel          11 Bluefin SC           2:11.82    2:21.95        
 35 Duggan, Diarmuid           8 Ballina SC           2:33.75    2:22.74        
 36 Lawrence, Aaron            8 COM                       NT    2:22.77        
 37 Duggan, Jason             10 Ballina SC           2:12.34    2:23.71        
 38 Shortt, John              10 Bluefin SC           2:20.75    2:25.18        
 39 Healy, Tom                 9 GAL                  2:30.00    2:28.82        
 -- Rolston, Edwin            10 Ballina SC           2:23.72         DQ        
 
Event 20  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melia, Odie               12 Tuam Swim Team       1:44.53    1:43.28 B      
  2 Fee, Brogan               12 C FIN                1:46.94    1:43.54 B      
  3 Hanley, Dylan             12 LONG                 1:53.89    1:43.69 B      
  4 Faughnan, Shane           13 C FIN                1:42.53    1:43.87 B      
  5 Pearce, Liam              12 COM                       NT    1:44.83 B      
  6 Boyle, Anthony            13 Bluefin SC           1:45.90    1:46.04 B      
  7 Lynott, Thomas            12 B DOL                2:00.00    1:47.02 B      
  7 Woods, Sean               13 SLIGO                1:52.47    1:47.02 B      
  9 Keane, Seán               12 SLIGO                1:50.44    1:49.00 B      
 10 Mc Nulty, Oran            12 CLM                  1:51.93    1:49.46 B      
 11 Mulkeen, Eoin             12 SLIGO                2:02.12    1:51.53        
 12 Gurney, Leigh             13 LONG                 1:52.50    1:52.13        
 13 Flemming, Shane           12 B DOL                2:03.09    1:53.45        
 14 Harvanek, Adrian          12 LONG                 1:55.63    1:54.25        
 15 Kearns, Daniel            12 SHARK                1:54.03    1:57.26        
 16 Meyerink, Kian G          13 Ballina SC           1:51.13    1:57.82        
 17 Carr, Rory                12 LONG                      NT    1:58.92        
 18 Lawrence, Scott           13 COM                       NT    1:58.94        
 19 Collier, Killian          12 .ATH                 1:55.38    1:59.15        
 20 Chizhevski, Vlad          13 GAL                  1:55.72    2:01.48        
 21 Brunt, Ernie              13 LONG                 2:05.45    2:01.99        
 22 Ledwith, Griffin          13 LONG                      NT    2:02.79        
 23 Kidd, Scott               12 LONG                 2:14.31    2:11.04        
 24 O Boyle, Michael          13 Ballina SC           2:15.94    2:11.55        
 
Event 20  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geraghty, Cormac          14 Ballina SC           1:52.25    1:56.89        
 
Event 21  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       10 LONG                 1:19.47    1:18.03 A      
  2 Hughes, Emma              11 Ballina SC           1:26.67    1:19.61 A      
  3 O'Brien, Grace            10 LONG                 1:18.65    1:20.66 A      
  4 Phelan, Ariane            10 LONG                 1:25.04    1:21.91 A      
  5 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       1:22.24    1:21.95 A      
  6 Waters, Siofra            10 Tuam Swim Team       1:27.34    1:22.69 B      
  7 Mulrenan, Lily            10 COM                  1:28.31    1:22.73 B      
  8 Manning, Katie            11 LONG                 1:24.00    1:23.15 B      
  9 Mc Nulty, Siomha          10 CLM                  1:32.09    1:23.40 B      
 10 Smith, Clodagh            11 LONG                 1:38.19    1:24.28 B      
 11 O'Connor, Anna            11 SLIGO                1:31.06    1:25.17 B      
 12 Bradley, Jane             11 SLIGO                1:45.57    1:25.40 B      
 13 Moran, Lorraine           10 .ATH                 1:25.71    1:25.43 B      
 14 Duda, Fiona                8 COM                  1:25.40    1:25.94 B      
 15 Mannion, Gemma             9 .ATH                 1:29.62    1:26.72 B      
 16 Mc Keon, Kayla            10 B/Sloe               1:34.61    1:26.83 B      
 17 Brennan, Nicola            9 .ATH                 1:29.21    1:27.03 B      
 18 Lally, Sophie             11 GAL                  1:31.41    1:27.24 B      
 19 Duffy, Denise             10 LONG                 1:24.67    1:27.33 B      
 19 Ni Mhuri, Molly           11 LONG                 1:24.32    1:27.33 B      
 21 Bundschu, Aoife           11 GAL                  1:40.34    1:28.63 B      
 22 Barry, Keri               11 LONG                 1:32.09    1:28.92 B      
 23 Mulry, Ciara              11 SHARK                1:37.93    1:29.04 B      
 24 Nolan, Shauna              9 LONG                 1:34.03    1:29.28 B      
 25 Currie, Olivia            11 SHARK                1:32.74    1:29.36 B      
 26 Giedraityte, Marijia      10 GAL                  1:38.78    1:29.71 B      
 27 Kelly, Sienna             10 CLM                  1:41.57    1:30.07 B      
 28 Niznik, Amelia            11 LONG                 1:36.00    1:30.49 B      
 29 Greer, Jessica            11 SLIGO                1:38.13    1:31.07 B      
 30 Stuart Traynor, Kate       9 .ATH                 1:31.00    1:31.25 B      
 31 O'Donnell, Grace          10 LONG                 1:37.83    1:31.90 B      
 32 Guckian, Ella             10 TRID                 1:32.35    1:32.43        
 33 Mulvey, Molly              8 TRID                 1:42.46    1:32.76        
 34 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team       1:28.25    1:33.62        
 35 Higgins, Cara             10 CLM                  1:34.85    1:34.28        
 36 Deely, Layla              10 LONG                 1:42.56    1:35.47        
 37 Gunning, Sarah             9 Bluefin SC           1:40.75    1:35.82        
 38 Walshe, Caoimhe            8 B DOL                1:41.28    1:36.31        
 39 Fortune, Hannah           11 SLIGO                1:36.56    1:36.75        
 40 Mc Crann, Ella            11 TRID                 1:46.07    1:36.95        
 41 Galligan, Alyssa          10 LONG                 1:38.39    1:37.14        
 42 Hannon, Isolde             9 Bluefin SC           1:47.32    1:37.16        
 43 Melody, Deirbhile         10 GAL                  1:37.06    1:38.38        
 44 O'Connor, Alannah         11 B DOL                1:43.94    1:39.34        
 45 Madden, Alison            11 GAL                  1:37.56    1:40.36        
 46 Byrne, Anna               10 LONG                 1:35.82    1:40.73        
 47 Hunter, Lauren             9 SLIGO                1:55.25    1:42.66        
 48 Naylor, Erin              10 Ballina SC           1:42.89    1:42.84        
 49 Clarke, Amelia            10 LONG                 1:35.63    1:42.86        
 50 Quinn, Grace               9 TRID                      NT    1:43.00        
 51 Warde, Deirdre            11 CLM                  1:51.25    1:44.34        
 52 Hunter, Ellen             10 SLIGO                1:46.22    1:44.83        
 53 Murphy, Rosanna           11 TRID                 1:42.56    1:45.46        
 54 Lee, Mimi                 10 SLIGO                1:46.05    1:45.82        
 55 McHale, Aoife             11 Ballina SC                NT    1:46.56        
 56 Kelly, Cliodhna           11 Ballina SC                NT    1:46.84        
 57 McNulty, Katie            11 Ballina SC           1:43.48    1:48.39        
 58 Butler, Ellie             11 TRID                      NT    1:48.94        
 59 O'Donovan, Kate            9 SLIGO                1:53.78    1:49.23        
 60 Rather, Zainab             9 GAL                  1:57.28    1:49.54        
 61 Roland, Miriam             9 Bluefin SC                NT    1:50.55        
 62 Clarke, Aoife             11 B DOL                2:02.99    1:51.05        
 63 Mc Carthy, Siofra         11 SLIGO                1:50.76    1:52.97        
 64 Hoare, Beibhinn           11 COM                  1:58.48    1:54.78        
 65 Mullen, Lindsey           10 B DOL                2:02.22    1:56.67        
 66 Zhan, Aining               9 GAL                  2:06.59    1:58.99        
 67 Kilbane, Ailbhe            9 Bluefin SC                NT    1:59.03        
 68 Szafarewicz, Maja          8 COM                  1:58.95    1:59.97        
 69 Thapa, Anusooya            9 GAL                  2:04.14    2:00.21        
 70 Troy, Maeve                9 GAL                       NT    2:04.98        
 71 Henry, Michele             9 COM                  2:01.60    2:05.67        
 72 Bracken, Ciara            10 CLM                  2:15.38    2:09.13        
 73 Langan, Aimee              8 B DOL                     NT    2:20.50        
 74 Satchwell, Faye            8 COM                  2:09.53    2:25.02        
 -- Grogan, Niamh              9 GAL                  1:55.65         DQ        
 
Event 21  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NicDhonnacha, Maria       12 GAL                  1:22.00    1:16.92 A      
  2 Warde, Anna               13 CLM                  1:23.29    1:18.38 B      
  3 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC           1:18.92    1:18.72 B      
  4 Harte, Katie              13 CLM                  1:19.49    1:19.12 B      
  5 Canavan, Moya             13 Ballina SC           1:35.56    1:19.36 B      
  6 O Rourke, Grainne         12 Tuam Swim Team       1:21.56    1:20.07 B      
  7 Pliszka, Antonina         12 COM                  1:23.59    1:21.11 B      
  8 Martins, Sara Maia        12 Bluefin SC           1:28.25    1:21.26 B      
  9 Dowd, Jane                13 LONG                 1:22.94    1:22.14 B      
 10 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:22.75    1:24.94 B      
 11 Mc Loughlin, Avril        12 WPORT                1:32.50    1:26.53 B      
 12 Rynn, Aoibhe              13 TRID                 1:37.32    1:27.38        
 13 Bodamer, Nina             12 GAL                  1:30.72    1:29.20        
 14 Brezezinska, Oliwia       12 GAL                  1:34.99    1:33.19        
 15 Breen, Holly A            13 Ballina SC           1:45.75    1:33.51        
 16 O'Connor, Rachel          12 TRID                      NT    1:34.56        
 17 Nallon, Zoe               13 B DOL                1:56.78    1:44.87        
 18 Clasby, Emma              12 B DOL                2:09.39    1:57.80        
 -- Moyles, Éabha             13 SLIGO                1:17.94         DQ        
 
Event 21  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raleigh, Rachael          15 LONG                 1:11.88    1:08.91 A      
  2 Cibiniak, Anna            14 LONG                 1:25.14    1:21.35        
  3 O'Shea, Ciara             15 Pir                  1:38.75    1:27.42        
  4 Darcy, Niamh              14 CLM                  1:41.37    1:29.70        
  5 Conlon, Laura             14 C FIN                     NT    1:46.62        
 
Event 22  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Tom              9 .ATH                      NT    1:18.21 A      
  2 O'Connor, Ronan           11 SLIGO                1:24.69    1:20.18 A      
  3 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           1:22.91    1:22.50 B      
  4 Semikin, Makar            11 .ATH                 1:25.69    1:22.67 B      
  5 Lynam, Aindriu            11 .ATH                 1:23.57    1:23.34 B      
  6 Swaris, Dillon            11 LONG                 1:31.37    1:23.60 B      
  7 Kilcommons, Alan          11 COM                  1:24.68    1:23.75 B      
  8 Alex, Kelly               11 SHARK                1:37.62    1:23.87 B      
  9 Claffey, Rian             11 .ATH                 1:22.63    1:23.88 B      
 10 MC Keon, Leon             10 B/Sloe               1:25.27    1:24.61 B      
 10 Delaney, Faryl            10 LONG                 1:24.00    1:24.61 B      
 12 Patten, John              11 GAL                  1:24.03    1:24.77 B      
 13 Henson, Andrew             9 .ATH                 1:22.82    1:25.54 B      
 14 Platt, Aaron              11 SLIGO                1:35.13    1:26.08 B      
 15 Lavin, Michael             9 COM                  1:28.73    1:26.38 B      
 16 O'Regan, Kolm             10 .ATH                 1:28.85    1:26.47 B      
 17 MC Keon, Evan              9 B/Sloe               1:25.72    1:27.40 B      
 18 McCullagh, Cillian        10 GAL                  1:56.91    1:27.51 B      
 19 Rynn, Cormac              11 TRID                 1:37.27    1:28.09 B      
 20 Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team       1:26.00    1:28.12 B      
 21 Faherty, Ciaran           11 LONG                 1:32.61    1:29.13 B      
 22 Bundschu, Rory            10 GAL                  1:30.79    1:29.55 B      
 23 O'Neill, Sean             10 .ATH                 1:31.06    1:30.07 B      
 24 Rolston, Edwin            10 Ballina SC                NT    1:30.50 B      
 25 McAloon, Conor            11 Ballina SC           1:37.75    1:31.01 B      
 26 Keane, Eamon              11 SLIGO                1:35.18    1:31.80 B      
 27 Duda, Scott                7 COM                  1:37.36    1:32.47        
 28 Draper, Jack              11 SLIGO                1:39.37    1:32.95        
 29 Fox, Jamie                11 .ATH                 1:33.09    1:32.97        
 30 O'Brien, Christian         9 .ATH                 1:44.24    1:33.57        
 31 Ryan, Mathew              10 B DOL                     NT    1:35.33        
 32 Masterson, David          11 LONG                      NT    1:36.17        
 33 Bradley, Mark              9 SLIGO                1:47.47    1:36.94        
 34 McKeon, Joe               10 C FIN                     NT    1:37.24        
 35 Hopkins, Aaron             9 LONG                 1:35.99    1:37.62        
 36 Healy, Luke                9 .ATH                 1:49.99    1:38.24        
 37 Doherty, Tiernan          10 Ballina SC           1:39.75    1:38.59        
 38 Mahon, Will               11 GAL                  1:30.14    1:40.75        
 39 Rynn, Eoghan               9 TRID                 1:50.57    1:41.23        
 40 Duggan, Jason             10 Ballina SC           1:49.94    1:41.33        
 41 Tobin, Dylan               9 COM                       NT    1:42.18        
 42 Watterson, Kieran         10 Bluefin SC           1:43.19    1:42.96        
 43 Durkan, John              10 Bluefin SC           1:47.08    1:43.20        
 44 McNamara, Adam            10 CLM                  1:55.70    1:43.47        
 45 Brennan, Peter             9 .ATH                 1:37.94    1:44.46        
 46 Robinson, Daniel          11 Bluefin SC           1:48.77    1:45.07        
 47 Shortt, John              10 Bluefin SC           1:42.91    1:45.38        
 48 O'Connor, Ben              9 TRID                      NT    1:45.90        
 49 Greer, Mark               10 SLIGO                     NT    1:46.63        
 50 Lawrence, Aaron            8 COM                       NT    1:47.81        
 51 Healy, Tom                 9 GAL                       NT    1:47.83        
 52 O'Shaugnessy, Hugh         9 Bluefin SC           1:47.03    1:48.01        
 53 Draper, William            9 SLIGO                2:06.37    1:48.46        
 54 Keegan, Michael           10 GAL                  1:51.12    1:50.45        
 55 Donohoe, Cian              9 GAL                       NT    1:50.76        
 56 Curley, Evin              10 Bluefin SC           2:01.54    1:51.13        
 57 O'Shea, Eoin              10 Pir                       NT    1:55.20        
 58 MacDonnacha, Michael      10 GAL                  2:03.94    1:57.66        
 59 Kenny, John               10 Bluefin SC                NT    1:58.01        
 60 Duggan, Diarmuid           8 Ballina SC                NT    2:02.40        
 61 Hawkshaw, James            9 COM                       NT    2:04.40        
 62 Heavey, Daniel             9 COM                       NT    2:16.13        
 
Event 22  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Evan              13 CLM                  1:16.84    1:13.17 A      
  2 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 1:17.75    1:14.46 A      
  3 Cox, David                12 LONG                 1:19.00    1:18.23 B      
  4 Stuart Traynor, Harry     12 .ATH                 1:25.00    1:18.26 B      
  5 Iakimov, Boris            12 Tuam Swim Team       1:22.00    1:19.17 B      
  6 Melia, Odie               12 Tuam Swim Team       1:20.46    1:19.26 B      
  7 Mitchell, Martin          12 GAL                  1:28.28    1:19.40 B      
  8 Mc Nulty, Oran            12 CLM                  1:17.29    1:19.85 B      
  9 Hanley, Dylan             12 LONG                 1:19.44    1:20.68 B      
 10 Gurney, Leigh             13 LONG                 1:24.50    1:20.86 B      
 11 Kearns, Daniel            12 SHARK                1:21.81    1:21.48 B      
 12 Flemming, Shane           12 B DOL                1:35.55    1:22.17 B      
 13 Lennon, David             12 SHARK                1:24.75    1:23.14 B      
 14 Woods, Sean               13 SLIGO                1:33.38    1:23.46 B      
 15 Mc Donagh, Edward         12 SLIGO                1:33.09    1:25.51        
 16 Mulkeen, Eoin             12 SLIGO                1:31.63    1:25.58        
 17 Boyle, Anthony            13 Bluefin SC           1:25.71    1:26.03        
 18 Harvanek, Adrian          12 LONG                 1:30.02    1:26.26        
 19 Collier, Killian          12 .ATH                 1:27.96    1:26.39        
 20 Breheny, Daniel           13 C FIN                1:27.58    1:27.85        
 21 Chizhevski, Vlad          13 GAL                  1:35.90    1:28.20        
 22 Carr, Rory                12 LONG                      NT    1:29.79        
 23 Keane, Seán               12 SLIGO                1:32.97    1:30.26        
 24 Ledwith, Griffin          13 LONG                 1:34.70    1:31.00        
 25 O Boyle, Michael          13 Ballina SC           1:30.95    1:31.85        
 26 Kidd, Scott               12 LONG                 1:44.69    1:35.42        
 27 Meyerink, Kian G          13 Ballina SC                NT    1:35.89        
 28 Brunt, Ernie              13 LONG                 1:33.34    1:36.72        
 29 Lawrence, Scott           13 COM                       NT    1:38.29        
 
Event 22  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Michael         16 CLM                  1:11.92    1:02.96 A      
  2 Leonard, Conor            14 LONG                 1:08.80    1:05.32 A      
  3 Faherty, Christopher      14 LONG                 1:07.69    1:06.58 A      
  4 Coppinger, Niall          14 LONG                 1:17.46    1:15.04 B      
  5 Murphy, Kell              14 SHARK                1:18.75    1:16.82 B      
  6 Lenehan, Patrick          16 Bluefin SC           1:25.73    1:25.39        
  7 Geraghty, Cormac          14 Ballina SC           1:33.52    1:29.31        
  8 Wawrzynek, Jasiu          14 COM                       NT    1:31.93