IRISH MINOR SCHOOLS Print this Gala/Page

Event 1  Girls 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica            9 Tarmon School-NT                 38.25 QT     
  2 Nic Ghiolla Phadraig, Li   9 GS Athlone-NT                    41.75 QT     
  3 Farrell, Danielle          9 Scoil Ursula-NT                  42.47 QT     
  4 Nic Ghiolla Phadraig, Ei   9 GS Athlone-NT                    42.59 QT     
  5 Lowe, Erika                8 Baylin  Athlone-NT               42.74 QT     
  6 Higgins, Rebecca J         9 CTANG                            43.16 QT     
  7 Reidy, Claire              9 COOSA-NT                         44.61 QT     
  8 Moran, Ellie               8 CGSHR-NT                         47.91        
  9 Cosgrave, Sarah            8 GS Chnoc na Ré                   48.74        
 10 Dempsey, Rachel            9 Scoil Iognaid-NT                 49.61        
 11 Fitzpatrick, Cara          8 CTCLA-NT                         50.02        
 12 Fitzpatrick, Eva           8 CTCLA-NT                         50.38        
 13 O'Donovan, Ella            9 CUCSL-SC                         50.53        
 14 Staunton, Nora             9 CMEEL-NT                         51.03        
 15 Collier, Clodagh           9 CORFU-NT                         51.13        
 16 MC Namara, Aislina         8 CARDN-NT                         51.99        
 17 Sweeney, Aoife             9 Scoil Iognaid-NT                 52.02        
 18 Clarke, Eloise             8 CSAMP                            52.64        
 19 Kavanagh, Lillian          9 Scoil Iognaid-NT                 54.63        
 20 Ruane, Sara                9 CMKIL-NT                         54.92        
 21 O'Flynn, Aibhilinn         9 CMYNA-NT                         55.32        
 22 Gilmartin, Lauren          9 CSTMO                            55.56        
 23 O'Connor, Grace            8 St Patrick's-NT                  56.26        
 24 Dolan, Ruth                9 CREAG-NT                         56.53        
 25 O'Boyle, Karan             8 CLWH-NT                          56.62        
 26 Scanlon, Eimear            9 CAUGH                            57.24        
 27 O'Rourke, Grainne          8 CPCT                             57.51        
 28 Scanlon, Aisling           7 CAUGH                            59.21        
 29 Elwood, Rachel             9 Scoil Iognaid-NT                 59.60        
 30 Clarke, Orla               9 Breaffy-NT                     1:00.06        
 31 MC Donnagh, Caitriona      9 Scoil Iognaid-NT               1:00.80        
 32 Mevlin, Zoe                8 CSTPS                          1:02.17        
 33 Horan, Ivanna              8 CSNUG                          1:03.10        
 34 Hynes, Hannah              9 CSMOR-NT                       1:24.00        
 -- MC Keon, Tara              9 CREAG-NT                            DQ        
 
Event 2  Boys 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom            9 Scoil Fhursa-NT                  37.08 QT     
  2 Malashnyak, Edwin          9 COOSA-NT                         38.58 QT     
  3 MC Greal, Adam             9 CREAG-NT                         38.59 QT     
  4 Donadoni, Leonardo         9 GS Chnoc na Ré                   40.80 QT     
  5 Gilmartin, Gero            8 CFMAS                            41.04 QT     
  6 Lynam, Cillian             9 CSTMA                            41.16 QT     
  7 Joyce, Darragh             9 GSCLM                            41.17 QT     
  8 Colleran, Ronan            9 CSTPT                            41.80 QT     
  9 Coogan, Alfie              9 CTCLA-NT                         42.05 QT     
 10 Burke, Ned                 9 GSCLM                            42.07 QT     
 11 Mooney, James              9 CREAG-NT                         43.70 QT     
 12 Smith, Cian                9 CSTKC                            44.81 QT     
 13 Claffey, Donagh            9 Clonbunny NS Ath-NT              45.22        
 14 MC Nulty, Oran             8 GSCLM                            46.07        
 15 Harrington, Shane          9 CTCLA-NT                         46.13        
 16 Balaski, James             9 CRAIF-NT                         47.33        
 17 Doran, David               9 CSTOM-NT                         49.91        
 18 Mills, Sam                 8 CTASA-NT                         51.42        
 19 Mitchell, Marco            9 Scoil Iognaid-NT                 52.43        
 20 Fagan, Kyle                7 CTCLA-NT                         52.47        
 21 O'Connor, Daniel           9 St Patrick's-NT                  55.10        
 22 Iakimor, Boris             9 CSTPT                            55.89        
 23 Donoghue, Conor            8 CMPK-NT                          58.08        
 24 Faherty, Ciaran            8 Melview NS-NT                  1:00.79        
 25 MC Donald, Shane           9 Barna NS Gal-NT                1:09.00        
 26 Cloherty, Liam             8 Scoil Iognaid-NT               1:14.94        
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             10 Baylin  Athlone-NT               40.99 QT     
  2 Kennelly, Emma            10 CSROI                            41.22 QT     
  3 Mc Hugh-Murphy, Ciara     10 CTAUG                            41.51 QT     
  4 Conway, Fiona             10 CBAVY-NT                         43.45 QT     
  6 Mills, Jenna              10 CTASA-NT                         44.53 QT     
  7 Mc Weeney, Aine           10 Melview NS-NT                    44.76 QT     
  8 Friel, Lauren             10 COOSA-NT                         45.24 QT     
  9 Smialek, Olivia           10 St Peter's-NT                    45.89 QT     
 10 Mulhall, Ailbhe           10 GS Mhic Amhlaigh-NT              46.13 QT     
 11 Kelly, Aimee              10 CSROI                            46.49 QT     
 12 Conlon, Sarah             10 CSNUG                            49.27 QT     
 13 Ward, Aileen              10 CLONW                            51.27 QT     
 14 Kennedy, Ailbhe           10 CSNH-NT                          51.31 QT     
 15 Williams, Megan           10 Scoil Iognaid-NT                 52.91 QT     
 16 Woods, Aoibhinn           10 Scoil Iognaid-NT                 53.20 QT     
 17 Fahy, Nicole              10 Breaffy-NT                       54.43        
 18 Moran, Jessica            10 CSTER-NT                         56.02        
 19 Magay, Angelica           10 CSTJO                            56.18        
 20 MC Partlan, Alice         10 CUCSL-SC                         56.50        
 21 Hickey, Rachel            10 Scoil Fhursa-NT                  56.76        
 22 Downs, Louise             10 Scoil Iognaid-NT                 57.64        
 23 Patten, Rebecca           10 GS Mhic Amhlaigh-NT              58.18        
 24 Davidson, Anna            10 Scoil Fhursa-NT                  59.13        
 25 Kelly, Isabelle           10 Scoil Fhursa-NT                1:04.98        
 -- Daly, Edel                10 CKILO                               DQ        
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            10 CLANS-NT                         42.77 QT     
  2 Brennan, Sean             10 CSTPT                            43.47 QT     
  3 O'Rourke, Diarmuid        10 CPCT                             45.21 QT     
  4 Friel, Ethan              10 CARDN-NT                         45.33 QT     
  5 Faherty, Christopher      10 Melview NS-NT                    46.36 QT     
  6 Grady, Rory               10 CRAIF-NT                         47.94 QT     
  7 O'Connor, Elliot          10 CSMNF                            48.65 QT     
  8 Heneghan, Dara            10 CSTPT                            49.71 QT     
  9 Powell, Luke              10 CURRA                            51.41 QT     
 10 Gtlmartin, Oisin          10 CSTMO                            52.85 QT     
 11 Joyce, Niall              10 CSNTF-NT                         53.15 QT     
 12 Redden, Hugh              10 GAL                              53.71 QT     
 13 Cosgrave, Cathal          10 St Patrick's-NT                  55.66        
 14 Moran, Enda               10 Breaffy-NT                       56.36        
 15 Hanrahan, Cathal          10 Breaffy-NT                       57.94        
 16 Garrett, Aaron            10 CSTPT                          1:01.59        
 17 Harrison, James           10 Scoil Iognaid-NT               1:04.68        
 18 O'Byrne, Donnagh          10 Scoil Iognaid-NT               1:10.15        
 -- Carter, Niall             10 Derrywash NS Cba                    DQ        
 -- Kennedy, Eidhne           10 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 
Event 5  Girls 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison              9 CSROI                            53.45 QT     
  2 Nic Ghiolla Phadraig, Ei   9 GS Athlone-NT                    56.98 QT     
  3 O'Boyle, Karan             8 CLWH-NT                          58.81 QT     
  4 Nic Ghiolla Phadraig, Li   9 GS Athlone-NT                    59.04 QT     
  5 Collier, Clodagh           9 CORFU-NT                         59.64 QT     
  6 Cosgrave, Sarah            8 GS Chnoc na Ré                 1:01.17 QT     
  7 Healy, Rachel              8 CSNUG                          1:02.83 QT     
  8 Staunton, Nora             9 CMEEL-NT                       1:02.84 QT     
  9 Dempsey, Rachel            9 Scoil Iognaid-NT               1:05.00 QT     
 10 Kavanagh, Lillian          9 Scoil Iognaid-NT               1:09.31        
 11 Clarke, Eloise             8 CSAMP                          1:10.77        
 12 Lowe, Erika                8 Baylin  Athlone-NT             1:11.25        
 13 Horan, Ivanna              8 CSNUG                          1:22.17        
 -- Scanlon, Aisling           7 CAUGH                               DQ        
 
Event 6  Boys 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin          9 COOSA-NT                         54.09 QT     
  2 Burke, Ned                 9 GSCLM                            55.85 QT     
  3 Mooney, James              9 CREAG-NT                         56.05 QT     
  4 Coogan, Alfie              9 CTCLA-NT                         56.91 QT     
  5 Davin, Luke                9 CSTPT                            57.70 QT     
  6 Mc Namara, Conn            9 St Colmcille's W               1:00.02 QT     
  7 Woolley, James             8 GSCLM                          1:03.64 QT     
  8 Walsh, Rory                9 CSJAM                          1:05.68        
  9 Iakimor, Boris             9 CSTPT                          1:07.19        
 10 Donoghue, Conor            8 CMPK-NT                        1:07.56        
 11 Balaski, James             9 CRAIF-NT                       1:08.58        
 12 O'Malley, Ben              9 Scoil Iognaid-NT               1:12.16        
 13 Mitchell, Marco            9 Scoil Iognaid-NT               1:15.54        
 14 Smyth, Ben                 8 CLM                            1:39.36        
 -- Cloherty, Liam             8 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 -- Enaholo, C J               9 CSTPT                               DQ        
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            10 CSROI                            42.28 QT     
  2 Lyons, Maria              10 GS Chnoc na Ré                   43.41 QT     
  3 Gilmartin, Hannah         10 CFMAS                            43.78 QT     
  4 Boyle, Labhoise           10 SHARK                            45.13 QT     
  5 Smialek, Olivia           10 St Peter's-NT                    47.72 QT     
  6 Mc Weeney, Aine           10 Melview NS-NT                    47.83 QT     
  7 Ashton, Iona              10 Scoil Fhursa-NT                  49.68 QT     
  8 MC Dermott, Aoife         10 GS Athlone-NT                    52.29 QT     
  9 Mulhall, Ailbhe           10 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.12        
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Sean             10 CSTPT                            40.99 QT     
  2 Jordan, Cillian           10 St Patrick's-NT                  44.63 QT     
  3 Faherty, Christopher      10 Melview NS-NT                    48.13 QT     
  4 Fitzgerald, Niall         10 CUCSL-SC                         50.54 QT     
  5 DE Burca, Aaron           10 Scoil Iognaid-NT                 53.75 QT     
  6 Brennan, Daniel           10 CFMHR-NT                         58.30        
  7 Begley, Lukas             10 CGSTU-NT                         58.36        
  8 Power, Charlie            10 Scoil Iognaid-NT               1:09.27        
  9 Carthy, Josh              10 CSMNF                          1:25.01        
 -- Rennick, Sam              10 CRAIF-NT                            DQ        
 -- O'Byrne, Donnagh          10 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Rois Galway  'A'                                      3:12.95        
                1:19.60     1:48.37 (28.77)     2:33.71 (45.34)     3:12.95 (39.24)
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:38.02        
                  59.57   3:38.02 (2:38.45)                                        
  3 Gaelscoil Athlone-NT  'A'                                   3:42.12        
                1:08.35     2:08.34 (59.99)     2:58.97 (50.63)     3:42.12 (43.15)
  4 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        3:52.02        
  5 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                        4:25.63        
                1:12.66   2:30.32 (1:17.66)   4:25.63 (1:55.31)                    
  6 Breaffy-NT  'B'                                             4:41.98        
                1:05.35   2:14.21 (1:08.86)   4:41.98 (2:27.77)                    
 -- Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                                  DQ        
                1:11.68   2:24.00 (1:12.32)                                        
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Creagh N S Ballinasloe-NT  'A'                              3:12.63        
                  48.80     1:47.09 (58.29)     2:29.48 (42.39)     3:12.63 (43.15)
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       4:15.42        
                  53.55   2:27.99 (1:34.44)     3:22.81 (54.82)     4:15.42 (52.61)
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Ciara     10 CTAUG                            35.24 QT     
  2 Conway, Fiona             10 CBAVY-NT                         36.36 QT     
  3 Gilmartin, Hannah         10 CFMAS                            37.40 QT     
  4 Brennan, Judy             10 CORFU-NT                         38.05 QT     
  5 Friel, Lauren             10 COOSA-NT                         38.40 QT     
  5 Lyons, Maria              10 GS Chnoc na Ré                   38.40 QT     
  7 Mills, Jenna              10 CTASA-NT                         38.61 QT     
  8 MC Dermott, Aoife         10 GS Athlone-NT                    40.63 QT     
  9 Flaherty, Ellen            9 Baylin  Athlone-NT               42.03        
 10 Daly, Edel                10 CKILO                            44.50        
 11 Treanor, Sorcha           10 GSCLM                            44.53        
 12 Ward, Aileen              10 CLONW                            44.82        
 13 Rielly, Edel              10 CSHA-NT                          45.34        
 14 Gallagher, Mairead        10 CSNUG                            46.04        
 15 Williams, Megan           10 Scoil Iognaid-NT                 46.56        
 16 Bates, Aoife              10 Barna NS Gal-NT                  47.97        
 17 Larkin, Alisha            10 CDUN                             48.44        
 18 MC Partlan, Alice         10 CUCSL-SC                         49.34        
 19 Patten, Rebecca           10 GS Mhic Amhlaigh-NT              50.23        
 20 Downs, Louise             10 Scoil Iognaid-NT                 52.85        
 21 Donoghue, Alicia          10 CARBU-NT                         53.08        
 22 Fahy, Nicole              10 Breaffy-NT                       54.94        
 23 O'Neill, Ashling          10 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.97        
 24 Conlon, Sarah             10 CSNUG                            57.12        
 25 O'Malley, Aisling         10 Derrywash NS Cba                 57.47        
 26 Ryan, Ellen               10 GS Mhic Amhlaigh-NT              58.72        
 27 MC Ginley, Sorcha         10 Scoil Fhursa-NT                  59.45        
 28 Kelly, Isabelle           10 Scoil Fhursa-NT                1:03.75        
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            10 CLANS-NT                         36.79 QT     
  2 MC Sharry, Mouric         10 CSBC                             37.80 QT     
  3 O'Hara, Oohran            10 CFMAS                            37.81 QT     
  4 Friel, Ethan              10 CARDN-NT                         38.07 QT     
  5 Donoghue, Cian            10 CBAR                             38.13 QT     
  6 Jordan, Cillian           10 St Patrick's-NT                  38.66 QT     
  7 Fitzgerld, Daragh         10 CTUBO                            38.95 QT     
  8 Rennick, Sam              10 CRAIF-NT                         40.23 QT     
  9 Elliott, Rowan            10 St Patrick C'Bar-NT              40.27 QT     
 10 Fitzgerald, Niall         10 CUCSL-SC                         43.02        
 11 Carter, Niall             10 Derrywash NS Cba                 43.25        
 12 Gilmartin, Oisin          10 CSTMO                            43.37        
 13 Brennan, Daniel           10 CFMHR-NT                         43.88        
 14 Heneghan, Dara            10 CSTPT                            43.89        
 15 Redden, Hugh              10 GAL                              46.41        
 16 Kennedy, Charlie          10 CTCLA-NT                         46.95        
 17 Joyce, Niall              10 CSNTF-NT                         49.41        
 18 Power, Charlie            10 Scoil Iognaid-NT                 49.84        
 19 Sherlock, Andrew          10 Scoil Iognaid-NT                 50.67        
 20 O'Boyle, Aidan            10 CLWH-NT                          51.68        
 21 Carthy, Josh              10 CSMNF                            53.25        
 22 Jordan, Darragh           10 Breaffy-NT                       53.55        
 23 Moran, Enda               10 Breaffy-NT                       53.61        
 24 Magay, Edward             10 CSTML                            54.38        
 25 Harrison, James           10 Scoil Iognaid-NT                 54.89        
 26 Garrett, Aaron            10 CSTPT                            59.04        
 27 Mannion, Jack             10 CSTPT                          1:01.87        
 28 Carthy, Ben               10 CSMNF                          1:01.98        
 29 Foley, Deasun             10 CFMAS                          1:07.81        
 
Event 13  Girls 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen               9 CKILC-NT                         46.04 QT     
  2 Gibbs, Alison              9 CSROI                            49.22 QT     
  3 Kilcommons, Ciara          9 CBGAR                            49.68 QT     
  4 Canavan, Alannah           8 CROSS-NT                         50.31 QT     
  5 Farrell, Danielle          9 Scoil Ursula-NT                  52.46 QT     
  6 Reidy, Claire              9 COOSA-NT                         52.48 QT     
  7 Higgins, Rebecca J         9 CTANG                            53.82 QT     
  8 Fitzpatrick, Cara          8 CTCLA-NT                         56.41 QT     
  9 Scanlon, Eimear            9 CAUGH                            57.02        
 10 Moran, Ellie               8 CGSHR-NT                         57.67        
 11 MC Keon, Tara              9 CREAG-NT                         58.75        
 12 Hume, Mary                 9 CSMOR-NT                       1:00.86        
 13 Dolan, Ruth                9 CREAG-NT                       1:04.10        
 14 Fitzpatrick, Eva           8 CTCLA-NT                       1:04.51        
 15 Mevlin, Zoe                8 CSTPS                          1:04.71        
 16 O'Rourke, Grainne          8 CPCT                           1:04.89        
 17 Gilmartin, Lauren          9 CSTMO                          1:05.41        
 18 Clarke, Orla               9 Breaffy-NT                     1:07.53        
 19 O'Connor, Grace            8 St Patrick's-NT                1:08.68        
 19 MC Namara, Aislina         8 CARDN-NT                       1:08.68        
 
Event 14  Boys 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh             9 GSCLM                            47.12 QT     
  2 MC Greal, Adam             9 CREAG-NT                         47.53 QT     
  3 Colleran, Ronan            9 CSTPT                            48.51 QT     
  4 Mc Namara, Conn            9 St Colmcille's W                 49.69 QT     
  5 Harrington, Shane          9 CTCLA-NT                         52.95 QT     
  6 Heneghan, Conor            9 CSTPT                            53.18 QT     
  7 Grady, Rory               10 CRAIF-NT                         53.61        
  8 Doran, David               9 CSTOM-NT                         54.73 QT     
  9 Smith, Cian                9 CSTKC                            56.71 QT     
 10 Davin, Luke                9 CSTPT                            58.53        
 11 O'Connor, Daniel           9 St Patrick's-NT                1:06.84        
 12 Enaholo, C J               9 CSTPT                          1:34.21        
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             10 Baylin  Athlone-NT               45.83 QT     
  2 Boyle, Labhoise           10 SHARK                            52.14 QT     
  3 Brennan, Judy             10 CORFU-NT                         53.69 QT     
  4 Treanor, Sorcha           10 GSCLM                            55.84 QT     
  5 Kelly, Aimee              10 CSROI                            56.72 QT     
  6 MC Ginley, Sorcha         10 Scoil Fhursa-NT                  58.09 QT     
  7 Hickey, Rachel            10 Scoil Fhursa-NT                  58.59 QT     
  8 O'Neill, Ashling          10 GS Mhic Amhlaigh-NT              59.20 QT     
  9 Flaherty, Ellen            9 Baylin  Athlone-NT               59.53        
 10 Moran, Jessica            10 CSTER-NT                       1:01.18        
 11 Larkin, Alisha            10 CDUN                           1:01.56        
 12 Bates, Aoife              10 Barna NS Gal-NT                1:02.04        
 13 Kennedy, Ellen            10 CSROI                          1:02.26        
 14 Rielly, Edel              10 CSHA-NT                        1:03.78        
 15 Gallagher, Mairead        10 CSNUG                          1:03.87        
 16 Magay, Angelica           10 CSTJO                          1:07.29        
 17 Davidson, Anna            10 Scoil Fhursa-NT                1:07.78        
 18 Ryan, Alison              10 Breaffy-NT                     1:10.28        
 19 O'Malley, Aisling         10 Derrywash NS Cba               1:21.02        
 20 MC Cormack, Eimile        10 CSNUG                          1:21.30        
 21 Ryan, Ellen               10 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:23.09        
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Oohran            10 CFMAS                            50.90 QT     
  2 O'Rourke, Diarmuid        10 CPCT                             52.65 QT     
  3 Fitzgerld, Daragh         10 CTUBO                            52.83 QT     
  4 O'Connor, Elliot          10 CSMNF                            53.45 QT     
  5 Elliott, Rowan            10 St Patrick C'Bar-NT              53.51 QT     
  6 Donoghue, Cian            10 CMPK-NT                          53.63 QT     
  7 Grady, Rory               10 CRAIF-NT                         54.20 QT     
  8 MC Sharry, Mouric         10 CSBC                             55.34 QT     
  9 Begley, Lukas             10 CGSTU-NT                         57.56        
 10 DE Burca, Aaron           10 Scoil Iognaid-NT                 57.62        
 11 Powell, Luke              10 CURRA                            57.97        
 12 Cosgrave, Cathal          10 St Patrick's-NT                1:06.07        
 13 Kennedy, Charlie          10 CTCLA-NT                       1:06.21        
 14 Magay, Edward             10 CSTML                          1:08.38        
 15 Kennedy, Eidhne           10 Scoil Iognaid-NT               1:09.84        
 16 Carthy, Ben               10 CSMNF                          1:15.73        
 17 Sherlock, Andrew          10 Scoil Iognaid-NT               1:15.97        
 18 Mannion, Jack             10 CSTPT                          1:17.88        
 -- O'Boyle, Aidan            10 CLWH-NT                             DQ        
 -- Hanrahan, Cathal          10 Breaffy-NT                          DQ        
 
Event 17  Girls 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen               9 CKILC-NT                         44.66 QT     
  2 Gannon, Jessica            9 Tarmon School-NT                 46.73 QT     
  3 Kilcommons, Ciara          9 CBGAR                            54.87 QT     
  4 O'Flynn, Aibhilinn         9 CMYNA-NT                         55.94 QT     
  5 O'Donovan, Ella            9 CUCSL-SC                       1:00.73        
  6 Canavan, Alannah           8 CROSS-NT                       1:06.95        
 
Event 18  Boys 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom            9 Scoil Fhursa-NT                  45.75 QT     
  2 Donadoni, Leonardo         9 GS Chnoc na Ré                   47.63 QT     
  3 Heneghan, Conor            9 CSTPT                            53.42 QT     
  4 Claffey, Donagh            9 Clonbunny NS Ath-NT              53.56 QT     
  5 Woolley, James             8 GSCLM                            56.71 QT     
  6 MC Nulty, Oran             8 GSCLM                          1:05.02        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Rois Galway  'A'                                      2:55.85        
                  44.78     1:38.08 (53.30)     2:21.00 (42.92)     2:55.85 (34.85)
  2 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        3:09.80        
                                1:47.19 ( )   3:09.80 (1:22.61)                    
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:09.90        
                1:35.89                             3:10.03 ( )         3:09.90 ( )
  4 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                        3:45.27        
                  53.17   1:54.33 (1:01.16)   2:59.71 (1:05.38)     3:45.27 (45.56)
  5 Breaffy-NT  'A'                                             4:04.60        
                1:06.08   2:09.55 (1:03.47)     3:07.50 (57.95)     4:04.60 (57.10)
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Patricks Tuam  'A'                                       2:50.48        
                  42.32                             2:14.01 ( )     2:50.48 (36.47)
  2 Creagh N S Ballinasloe-NT  'A'                              2:59.82        
                  47.85     1:30.29 (42.44)     2:21.63 (51.34)     2:59.82 (38.19)
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:26.82        
                  44.94     1:38.73 (53.79)     2:32.00 (53.27)     3:26.82 (54.82)
 -- Tubberclair NS Athlone-NT  'A'                                   DQ        
                  42.39        DQ (2:30.88)                                        
 
Event 21  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren             12 Scoil Iognaid-NT               1:23.36 QT     
                  38.59     1:23.36 (44.77)                                        
  2 Moran, Sophie             12 Scoil Iognaid-NT               1:23.63 QT     
  3 Grady, Hannah             12 CRAIF-NT                       1:25.25 QT     
                  39.54     1:25.25 (45.71)                                        
  4 Fadden, Heather           12 Breaffy-NT                     1:26.19 QT     
                  40.02     1:26.19 (46.17)                                        
  5 Frank, Lilla              12 Culleens NS-NT                 1:27.99 QT     
                  41.31     1:27.99 (46.68)                                        
  6 Lally, Erin               12 GSCLM                          1:28.02 QT     
                  41.97     1:28.02 (46.05)                                        
  7 Farnon, Keela             12 CSMRS-NT                       1:29.57 QT     
                  43.87     1:29.57 (45.70)                                        
  8 Murphy, Ruby              12 Scoil Iognaid-NT               1:30.92 QT     
                  41.52     1:30.92 (49.40)                                        
  9 O'Farrell, Aoife          12 CSNH-NT                        1:31.25 QT     
                  42.59     1:31.25 (48.66)                                        
 10 Donohue, Aoife            12 CMPK-NT                        1:31.71 QT     
                  42.93     1:31.71 (48.78)                                        
 11 MC Nicholas, Alex         12 Scoil Fhursa-NT                1:32.04 QT     
                  43.15     1:32.04 (48.89)                                        
 12 Finn, Eva                 12 CMCLM-NT                       1:33.27 QT     
                  42.86     1:33.27 (50.41)                                        
 13 Sweeney, Caoimhe          12 Maree NS-NT                    1:35.18 QT     
                  44.34     1:35.18 (50.84)                                        
 14 Begley, Emma              12 CGSTU-NT                       1:35.56 QT     
                  45.59     1:35.56 (49.97)                                        
 15 Mc Knight, Lauren         12 Scoil Iognaid-NT               1:37.94 QT     
                  45.43     1:37.94 (52.51)                                        
 16 Henry, Lisa               12 CMCLM-NT                       1:39.53        
                  44.70     1:39.53 (54.83)                                        
 17 Flanagan, Orla            12 GSCLM                          1:39.98        
                  47.60     1:39.98 (52.38)                                        
 18 MC Loughlin, Allanah      12 CMURY-NT                       1:40.13        
                  47.83     1:40.13 (52.30)                                        
 19 Finnerty, Briona          12 GSCLM                          1:41.96        
                  49.71     1:41.96 (52.25)                                        
 20 Gilhooley, Sarah          12 CAR A                          1:42.39        
                  49.23     1:42.39 (53.16)                                        
 -- Dowling, Caoimhe          12 CSMOR-NT                            DQ        
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Joseph            12 CSNF-NT                        1:19.90 QT     
  2 O'Bolye, Mark             12 Melview NS-NT                  1:21.91 QT     
               57:31.02         1:21.91 ( )                                        
  3 Kolcow, Maks              12 St Patrick's-NT                1:22.93 QT     
               57:32.34         1:22.93 ( )                                        
  4 O'Connor, Sean            12 CSNUG                          1:23.45 QT     
  5 Regan, Ciaran             12 CBFY-NT                        1:24.45 QT     
               57:33.00         1:24.45 ( )                                        
  6 Higgins, Adam             12 CRANS                          1:24.99 QT     
  7 Smyth, Liam               12 Scoil Fhursa-NT                1:31.38        
               57:37.50         1:31.38 ( )                                        
  8 Holmes, Dultuagh          12 Sooey NS-NT                    1:32.59        
               57:37.14         1:32.59 ( )                                        
  9 Reddan, Daniel            12 Scoil Iognaid-NT               1:34.78        
 10 Morrison, John            12 St Patrick's-NT                1:40.20        
 11 Munroe, Johathan          12 St Colmcille's W               1:42.84        
 12 Staunton, William         12 CMEEL-NT                       1:52.75        
 -- Mills, David              12 CTASA-NT                            DQ        
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Laura            11 CARDK-NT                         34.09 QT     
  2 Scott-Ryan, Naoise        11 CMCSL-SC                         34.32 QT     
  3 Mulhall, Keela            11 GS Mhic Amhlaigh-NT              34.37 QT     
  4 MC Gowan, Amy             11 Culleens NS-NT                   34.52 QT     
  5 Ryan, Orla                11 CLANS-NT                         36.76 QT     
  6 Joyce, Carrie             11 CGSDA                            37.82 QT     
  7 MC Greal, Sara            11 CREAG-NT                         39.46        
  8 Farnon, Hannah            11 CSMRS-NT                         40.31        
  9 Donoghue, Ava             11 CARBU-NT                         42.03        
  9 Madden, Nessa             11 CGSHR-NT                         42.03        
 11 Gilmore, Patricia         11 GSCLM                            43.63        
 12 Horan, Brianne            11 CSNUG                            43.72        
 13 O'Toole, Zara             11 CSROI                            44.32        
 14 Clarke, Isabelle          11 CSAMP                            44.41        
 15 Byrnes, Meabh             11 Breaffy-NT                       44.64        
 16 Murtagh, Cliodhna         11 COOSA-NT                         44.76        
 17 Daly, Roise               11 GS Mhic Amhlaigh-NT              45.40        
 18 Frazer, Clodagh           11 Breaffy-NT                       46.32        
 19 Clarke, Andrea            11 Breaffy-NT                       47.68        
 20 Fallon, Marie             11 CPCT                             48.57        
 21 Gurry, Cora               11 Scoil Iognaid-NT                 48.83        
 22 Murray, Sarah             11 CGSL-NT                          49.75        
 23 Murphy, Kate              11 Breaffy-NT                       50.27        
 24 Ogungbola, Kemi           11 CPCT                             52.53        
 25 Flynn, Aisling            11 CPCT                             54.24        
 26 Bourke, Katelyn           11 Breaffy-NT                       56.31        
 27 Walsh, Eva                11 CSNUG                            56.67        
 28 Cunniffe, Ellis           11 CPCT                             57.59        
 29 Lyons, Clodagh            11 CPCT                           1:01.09        
 30 Quinn, Deirdre            11 St Angela's NS-NT              1:06.58        
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             11 GSCLM                            34.49 QT     
  2 O'Connor, Milo            11 COET-NT                          36.34 QT     
  3 Doorly, David             11 CSNF-NT                          37.30 QT     
  4 Maher, Anthony            11 CRANS                            38.41        
  5 O'Regan, Ruriaí           11 Scoil Fhursa-NT                  39.08        
  6 Jennnings, Cillian        11 Barna NS Gal-NT                  39.50        
  7 Carroll, Andrew           11 CFMHR-NT                         39.73        
  8 Hennessy, Gearoid         11 CARNM                            39.85        
  9 Waters, Fionn             11 CDRUM-NT                         39.96        
 10 Donnelly, Luke            11 Melview NS-NT                    40.25        
 11 Lynch, Conall             11 Breaffy-NT                       40.54        
 12 Kurkin, Daniel            11 CSTML                            40.87        
 13 Skelly, Brian             11 GS Mhic Amhlaigh-NT              40.94        
 14 Dunne, Pierce             11 Breaffy-NT                       41.80        
 15 Flanagan, Tom             11 Stonepark L'Ford-NT              42.29        
 16 Hosty, Cian               11 Claregalway NS-NT                43.02        
 17 Dempsey, Gavin            11 Scoil Iognaid-NT                 44.39        
 18 MC Partlan, Patrick       11 CUCSL-SC                         45.61        
 19 O'Connell, Ronan          11 GS Mhic Amhlaigh-NT              45.93        
 20 Breslin, Ethan            11 CBARN-NT                         46.09        
 21 Palmer, Brian             11 GS Mhic Amhlaigh-NT              46.37        
 22 O'Malley, Eoin            11 Scoil Iognaid-NT                 48.66        
 23 Ryan, Eoghan              11 Breaffy-NT                       48.70        
 24 Carey, Oisin              11 GS Mhic Amhlaigh-NT              48.96        
 25 Curry, Edward             11 GSCLM                            50.30        
 26 Sweeney, Daragh           11 GS Chnoc na Ré                   52.30        
 27 MC Gloin, Sean            11 CFMAS                            52.60        
 28 Bowes, Cian               11 CAPPT                            52.62        
 29 MC Cumiskey, Shane        11 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.10        
 30 MC Cumiskey, Daniel       11 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.19        
 31 Molloy, Jack              11 SCH                              57.24        
 32 Heneghan, Sam             11 CSTPT                          1:01.58        
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          12 CSMOR-NT                         35.92 QT     
  2 Moran, Sophie             12 Scoil Iognaid-NT                 37.30 QT     
  3 MC Loughlin, Stephanie    12 CMCLM-NT                         37.41 QT     
  4 Finn, Roisin              12 CSMOR-NT                         37.77 QT     
  5 O'Brien, Lisa             12 CMCLM-NT                         39.52 QT     
  6 Ennis, Kelly              12 CBAMC-SC                         39.93 QT     
  7 Grady, Hannah             12 CRAIF-NT                         40.30 QT     
  8 Johnson, Rachel           12 CARDK-NT                         40.36 QT     
  9 MC Gloin, Chloe           12 CKNOR-NT                         40.42 QT     
 10 Murphy, Ruby              12 Scoil Iognaid-NT                 41.46 QT     
 11 Healy, Grace              12 CORRD-NT                         42.80 QT     
 12 Sweeney, Kate             12 Melview NS-NT                    43.02 QT     
 13 O'Farrell, Aoife          12 CSNH-NT                          43.47 QT     
 14 Henry, Lisa               12 CMCLM-NT                         45.43        
 15 Murphy, Rose              12 GSCLM                            46.17        
 16 Loughran, Jessica         12 CLKY                             46.60        
 17 Gallagher, Orla           12 Scoil Iognaid-NT                 49.17        
 18 Geraghty, Kate            12 CGSTU-NT                         49.94        
 19 Curry, Brigitta           12 GSCLM                            50.44        
 20 Gallagher, Jade           12 CSMRS-NT                         50.53        
 21 Day, Aifric               12 Scoil Iognaid-NT                 51.40        
 22 MC Cormack, Avril         12 CSTJO                            51.43        
 23 Conlon, Ava               12 GS Mhic Amhlaigh-NT              52.53        
 24 Ruane, Lisa               12 CMKIL-NT                         52.54        
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Bolye, Mark             12 Melview NS-NT                    36.69 QT     
  2 O'Connor, Sean            12 CSNUG                            37.72 QT     
  3 Mc Cann, Michael          12 CSMNF                            37.76 QT     
  4 O'Rourke, Oisín           12 CPCT                             40.15 QT     
  5 Sweeney, Cathal           12 GS Mhic Amhlaigh-NT              40.40 QT     
  6 Smyth, Liam               12 Scoil Fhursa-NT                  41.75 QT     
  7 Belton, Cian              12 CSMNF                            43.74        
  8 Kelly, Niall              12 Ballindine NS-NT                 44.12        
  9 Gilmartin, Michael        12 CSTMO                            44.52        
 10 Begley, Jake              12 Scoil Iognaid-NT                 47.49        
 11 MC Crea, Teirnan          12 CFMAS                            49.92        
 12 MC Dermott, Padraig       12 GS Athlone-NT                    50.97        
 13 Connolly, Peter           12 CFMAS                            57.30        
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Madeline        11 GAL                              49.37 QT     
  2 Mevlin, Sarah S           11 St Patrick C'Bar-NT              50.83 QT     
  3 Burke, Saoirse            11 CGSTU-NT                         51.28        
  4 Daly, Kelsey              11 Ballybay-NT                      51.71        
  5 Finnerty, Lara            11 GSCLM                            52.23        
  6 Kelly, Emma               11 CDRUM-NT                         52.46        
  7 Hickey, Sara              11 Scoil Fhursa-NT                  53.05        
  8 Clarke, Isabelle          11 CSAMP                            53.87        
  9 MC Donald, Crea           11 GS Mhic Amhlaigh-NT              54.01        
 10 Martin, Roisin            11 CUCSL-SC                         54.41        
 11 Flynn, Leah               11 Breaffy-NT                       54.61        
 12 MC Greal, Sara            11 CREAG-NT                         55.60        
 13 Horan, Brianne            11 CSNUG                            55.63        
 14 Madden, Nessa             11 CGSHR-NT                         55.91        
 15 Murphy, Kate              11 Breaffy-NT                       56.78        
 16 Kilgallen, Megan          11 CMCLM-NT                         57.37        
 17 O'Toole, Zara             11 CSROI                            59.64        
 18 Clarke, Andrea            11 Breaffy-NT                     1:00.24        
 19 Murray, Sarah             11 CGSL-NT                        1:01.26        
 20 Fallon, Marie             11 CPCT                           1:02.61        
 21 Daly, Roise               11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:04.45        
 22 Murtagh, Cliodhna         11 COOSA-NT                       1:07.05        
 23 Walsh, Eva                11 CSNUG                          1:07.49        
 24 Cunniffe, Ellis           11 CPCT                           1:11.07        
 25 Conlon, Orla              11 SCH                            1:11.09        
 26 King, Aisling             11 SCH                            1:24.06        
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanrahan, Darragh         11 Scoil Iognaid-NT                 47.31 QT     
  2 Rather, Zak               11 GS Mhic Amhlaigh-NT              48.68 QT     
  3 Jennnings, Cillian        11 Barna NS Gal-NT                  49.84 QT     
  4 Flanagan, Tom             11 Stonepark L'Ford-NT              52.66        
  5 Lynch, Conall             11 Breaffy-NT                       54.05        
  6 Colleran, Mark            11 CSTPT                            54.33        
  7 Dempsey, Gavin            11 Scoil Iognaid-NT                 54.76        
  8 Maher, Anthony            11 CRANS                            54.99        
  9 Mc Ginn, Conall           11 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.22        
 10 O'Malley, Eoin            11 Scoil Iognaid-NT                 57.56        
 11 Dunne, Pierce             11 Breaffy-NT                       58.96        
 12 Donnelly, Luke            11 Melview NS-NT                    59.33        
 13 MC Partlan, Patrick       11 CUCSL-SC                         59.37        
 14 Carey, Oisin              11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:01.62        
 15 O'Connell, Ronan          11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:02.33        
 16 Clarke, Liam              11 MOYCU                          1:03.14        
 17 MC Cumiskey, Daniel       11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:03.64        
 18 Mulrooney, Cian           11 Scoil Iognaid-NT               1:06.80        
 19 Sweeney, Daragh           11 GS Chnoc na Ré                 1:06.95        
 20 Hayes, Michael            11 Scoil Iognaid-NT               1:11.09        
 21 Bowes, Cian               11 CAPPT                          1:17.21        
 22 Heneghan, Sam             11 CSTPT                          1:24.20        
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Aoibheann         12 CREAG-NT                         34.99 QT     
  2 MC Gloin, Chloe           12 CKNOR-NT                         38.93 QT     
  3 Farnon, Keela             12 CSMRS-NT                         40.27 QT     
  4 Lally, Erin               12 GSCLM                            40.51 QT     
  5 Frank, Lilla              12 Culleens NS-NT                   40.68 QT     
  6 O'Donoghue, Anna          12 Scoil Iognaid-NT                 42.33 QT     
  7 Finn, Eva                 12 CMCLM-NT                         42.98 QT     
  8 Donohue, Aoife            12 CMPK-NT                          44.56 QT     
  9 MC Nicholas, Alex         12 Scoil Fhursa-NT                  46.86        
 10 Duffy, Una                12 GS Athlone-NT                    47.08        
 11 Carey, Niamh              12 GS Mhic Amhlaigh-NT              49.85        
 12 Day, Aifric               12 Scoil Iognaid-NT                 50.09        
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Harry              12 GSCLM                            35.39 QT     
  2 Duffy, Fionn              12 Maree NS-NT                      35.57 QT     
  3 Kolcow, Maks              12 St Patrick's-NT                  36.15 QT     
  4 Sweeney, Cathal           12 GS Mhic Amhlaigh-NT              36.58 QT     
  5 Regan, Ciaran             12 CBFY-NT                          37.65 QT     
  6 Ennis, Daniel             12 CBAMC-SC                         38.86 QT     
  7 Barrett, Brian            12 St Oliver Plunke-NT              39.00 QT     
  8 Higgins, Adam             12 CRANS                            39.22 QT     
  9 Kelly, Robert             12 COOSA-NT                         42.19 QT     
 10 Lennon, Eoghan            12 CARDK-NT                         42.44 QT     
 11 Reddan, Daniel            12 Scoil Iognaid-NT                 43.06 QT     
 12 Dervan, Ronan             12 St Patrick C'Bar-NT              44.30 QT     
 13 Munroe, Johathan          12 St Colmcille's W                 45.61        
 14 O'Driscoll, Conor         12 GS Athlone-NT                    45.93        
 15 Cahill, Dominic           12 Scoil Iognaid-NT                 49.81        
 -- Duignan, Eoin             12 CGSTU-NT                            DQ        
 
Event 31  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:35.78        
                  37.22     1:18.51 (41.29)     2:00.87 (42.36)     2:35.78 (34.91)
  2 Convent OF Mercy Claremorris-NT  'A'                        2:41.66        
                  38.88     1:25.07 (46.19)     2:07.56 (42.49)     2:41.66 (34.10)
  3 Gael Scoile Clm  'A'                                        2:59.41        
                  41.04     1:31.48 (50.44)     2:22.52 (51.04)     2:59.41 (36.89)
  4 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:01.74        
                  41.23     1:27.60 (46.37)     2:16.76 (49.16)     3:01.74 (44.98)
  5 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  3:12.10        
                  46.51   1:47.40 (1:00.89)     2:36.25 (48.85)     3:12.10 (35.85)
  6 Breaffy-NT  'A'                                             3:15.29        
                  52.30     1:47.28 (54.98)     2:27.84 (40.56)     3:15.29 (47.45)
  7 Scoil Mhuire Oranmore Gal-NT  'A'                           3:15.73        
                1:01.94   2:42.22 (1:40.28)     3:15.69 (33.47)      3:15.73 (0.04)
  8 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        3:23.08        
                  46.64   1:49.98 (1:03.34)     2:36.02 (46.04)     3:23.08 (47.06)
  9 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                        3:25.05        
                  58.50     1:50.06 (51.56)     2:15.30 (25.24)   3:25.05 (1:09.75)
 
Event 32  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St Patrick's, Galway-NT  'B'                                2:50.88        
                  43.06     1:34.54 (51.48)     2:12.11 (37.57)     2:50.88 (38.77)
  2 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             2:53.87        
                  45.31     1:41.47 (56.16)     2:18.83 (37.36)     2:53.87 (35.04)
  3 Newtownforbes CO Longford  'A'                              3:06.65        
                  44.25     1:37.58 (53.33)     2:18.58 (41.00)     3:06.65 (48.07)
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:06.72        
                  49.01     1:09.84 (20.83)     1:35.79 (25.95)   3:06.72 (1:30.93)
  5 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        3:11.24        
                  42.57     1:37.07 (54.50)     2:20.50 (43.43)     3:11.24 (50.74)
  6 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                        3:28.07        
                1:51.60     2:42.90 (51.30)     3:28.27 (45.37)         3:28.07 ( )
  7 Breaffy-NT  'A'                                             3:29.56        
                  55.81     1:51.02 (55.21)   2:53.54 (1:02.52)     3:29.56 (36.02)
  8 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                3:33.53        
                  53.49     1:49.75 (56.26)     2:32.96 (43.21)   3:33.53 (1:00.57)
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blacoe, Allanah           11 GAL                            1:29.94 QT     
                  41.00     1:29.94 (48.94)                                        
  2 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:31.40 QT     
                  43.22     1:31.40 (48.18)                                        
  3 Hoban, Saoirse            11 CGLCA                          1:31.81 QT     
                  42.49     1:31.81 (49.32)                                        
  4 MC Gowan, Amy             11 Culleens NS-NT                 1:34.11 QT     
                  42.62     1:34.11 (51.49)                                        
  5 MC Manus, Rebekah         11 CSNF-NT                        1:34.99 QT     
                  43.42     1:34.99 (51.57)                                        
  6 Gibbs, Isabelle           11 CSROI                          1:35.00 QT     
                  46.19     1:35.00 (48.81)                                        
  7 Kilcommons, Amy           11 CBGAR                          1:37.44 QT     
                  46.08     1:37.44 (51.36)                                        
  8 Holland, Jennifer         11 Scoil Iognaid-NT               1:38.20 QT     
                  46.01     1:38.20 (52.19)                                        
  9 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:45.13 QT     
                  48.38     1:45.13 (56.75)                                        
 10 Henehan, Rachel           11 CSNUG                          1:48.52        
                  50.64     1:48.52 (57.88)                                        
 11 Mevlin, Sarah S           11 St Patrick C'Bar-NT            1:49.59        
                  50.79     1:49.59 (58.80)                                        
 12 Kilgallen, Megan          11 CMCLM-NT                       1:52.84        
                  55.08     1:52.84 (57.76)                                        
 13 MC Cormack, Caitriona     11 CSNUG                          1:56.03        
                  52.01   1:56.03 (1:04.02)                                        
 14 Lawless, Caoimhe          11 Baylin  Athlone-NT             2:03.93        
                  55.52   2:03.93 (1:08.41)                                        
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 CLANS-NT                       1:25.26 QT     
                  38.54     1:25.26 (46.72)                                        
  2 Davin, Jack               11 CSTPT                          1:32.67 QT     
                  42.35     1:32.67 (50.32)                                        
  3 Davidson, Robert          11 Scoil Fhursa-NT                1:33.12 QT     
                  40.79     1:33.12 (52.33)                                        
  4 Hanrahan, Darragh         11 Scoil Iognaid-NT               1:34.37 QT     
                  45.28     1:34.37 (49.09)                                        
  5 O'Connor, Milo            11 COET-NT                        1:36.60 QT     
                  47.26     1:36.60 (49.34)                                        
  6 Maher, Patrick            11 CRANS                          1:36.91 QT     
                  42.81     1:36.91 (54.10)                                        
  7 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:37.32 QT     
                  44.76     1:37.32 (52.56)                                        
  8 Melody, Rory              11 CGSDA                          1:37.62 QT     
                  44.94     1:37.62 (52.68)                                        
  9 O'Regan, Ruriaí           11 Scoil Fhursa-NT                1:43.67        
                  48.90     1:43.67 (54.77)                                        
 10 O'Donovan, Niall          11 Scoil Ursula-NT                1:50.31        
                  49.67   1:50.31 (1:00.64)                                        
 11 Hosty, Cian               11 Claregalway NS-NT              1:55.48        
                  56.01     1:55.48 (59.47)                                        
 12 Colleran, Mark            11 CSTPT                          1:58.95        
                  56.11   1:58.95 (1:02.84)                                        
 13 Clarke, Liam              11 MOYCU                          2:12.07        
                1:00.82   2:12.07 (1:11.25)                                        
 
Event 35  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Aoibheann         12 CREAG-NT                         31.23 QT     
  2 MC Loughlin, Stephanie    12 CMCLM-NT                         32.46 QT     
  3 Finn, Roisin              12 CSMOR-NT                         33.12 QT     
  4 Kennedy, Louise           12 CTCLA-NT                         33.62 QT     
  5 O'Brien, Lisa             12 CMCLM-NT                         34.00 QT     
  6 Johnson, Rachel           12 CARDK-NT                         34.73 QT     
  7 Ennis, Kelly              12 CBAMC-SC                         35.32 QT     
  8 Deely, Meghan             12 CSNUG                            36.37        
  9 Sweeney, Kate             12 Melview NS-NT                    36.73        
 10 Coyne, Anna               12 Scoil Iognaid-NT                 36.76        
 11 Moran, Kate               12 CSPHW-NT                         37.16        
 12 Geraghty, Kate            12 CGSTU-NT                         38.00        
 13 Murphy, Rose              12 GSCLM                            38.54        
 14 Finnegan, Lara            12 CPCT                             38.78        
 15 MC Partlan, Anna          12 CUCSL-SC                         39.86        
 16 Connellan, Grace          12 Melview NS-NT                    40.13        
 17 Loughran, Jessica         12 CLKY                             40.20        
 18 Crudden, Meabh            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              40.29        
 19 Duffy, Una                12 GS Athlone-NT                    40.97        
 20 Hume, Ann                 12 CSMOR-NT                         41.96        
 21 Gallagher, Orla           12 Scoil Iognaid-NT                 42.32        
 22 Hartigan, Emma            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              42.48        
 23 Carey, Niamh              12 GS Mhic Amhlaigh-NT              43.21        
 24 Patten, Jessica           12 GS Mhic Amhlaigh-NT              45.38        
 25 MC Cormack, Avril         12 CSTJO                            46.14        
 26 Mulrooney, Cait           12 CPCT                             48.41        
 27 Heffernan, Chloe          12 Scoil Fhursa-NT                  49.10        
 28 Ruane, Lisa               12 CMKIL-NT                         52.43        
 -- Healy, Grace              12 CORRD-NT                            DQ        
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Harry              12 GSCLM                            31.46 QT     
  2 Doorly, Joseph            12 CSNF-NT                          31.47 QT     
  3 Brennan, Jack             12 CORFU-NT                         31.97 QT     
  4 Mc Cann, Michael          12 CSMNF                            33.07 QT     
  5 Lennon, Eoghan            12 CARDK-NT                         34.08 QT     
  6 O'Rourke, Oisín           12 CPCT                             34.85 QT     
  7 Kelly, Robert             12 COOSA-NT                         34.86 QT     
  8 Ennis, Daniel             12 CBAMC-SC                         35.39        
  9 Kenny, Ronan              12 CSEMR-NT                         35.77        
 10 Holmes, Dultuagh          12 Sooey NS-NT                      35.89        
 11 Keaney, Sean              12 St Patrick C'Bar-NT              36.10        
 12 O'Driscoll, Conor         12 GS Athlone-NT                    36.96        
 13 Gilmartin, Michael        12 CSTMO                            37.12        
 14 O'Brien, Conor            12 Breaffy-NT                       37.20        
 15 Griffen, J P              12 CDUN                             38.19        
 16 Clancy, Dillon            12 CFMAS                            39.00        
 17 MC Dermott, Padraig       12 GS Athlone-NT                    39.83        
 17 Kelly, Niall              12 Ballindine NS-NT                 39.83        
 19 Cahill, Dominic           12 Scoil Iognaid-NT                 40.74        
 20 Mc Andrew, Michael        12 Scoil Iognaid-NT                 41.19        
 21 Begley, Jake              12 Scoil Iognaid-NT                 41.71        
 22 Mills, David              12 CTASA-NT                         42.51        
 23 Gormley, Oisin            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              43.39        
 24 MC Crea, Teirnan          12 CFMAS                            43.68        
 25 Sammon, Finn              12 Breaffy-NT                       43.74        
 26 Flannery, John            12 Scoil Iognaid-NT                 46.88        
 27 Duignan, Eoin             12 CGSTU-NT                         47.21        
 28 Regan, Evan               12 Scoil Fhursa-NT                  48.42        
 -- Connolly, Peter           12 CFMAS                               DQ        
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 SCH                              38.66 QT     
  2 Mulhall, Keela            11 GS Mhic Amhlaigh-NT              39.07 QT     
  3 Blacoe, Allanah           11 GAL                              40.60 QT     
  4 Gibbs, Isabelle           11 CSROI                            41.59 QT     
  5 Ryan, Orla                11 CLANS-NT                         43.09 QT     
  6 Holland, Jennifer         11 Scoil Iognaid-NT                 45.81 QT     
  7 Burke, Saoirse            11 CGSTU-NT                         46.88        
  8 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                             46.91        
  9 Henehan, Rachel           11 CSNUG                            47.71        
 10 Farnon, Hannah            11 CSMRS-NT                         47.75        
 11 Kelly, Emma               11 CDRUM-NT                         48.17        
 12 Daly, Kelsey              11 Ballybay-NT                      48.30        
 13 Kavanagh, Lucy            11 Scoil Fhursa-NT                  48.64        
 14 Hickey, Sara              11 Scoil Fhursa-NT                  51.22        
 15 Lawless, Caoimhe          11 Baylin  Athlone-NT               52.87        
 16 Frazer, Clodagh           11 Breaffy-NT                       55.27        
 17 Gilmore, Patricia         11 GSCLM                            57.27        
 18 Ogungbola, Kemi           11 CPCT                             58.34        
 19 Byrnes, Meabh             11 Breaffy-NT                     1:00.61        
 20 Gurry, Cora               11 SHARK                          1:02.67        
 21 Conlon, Orla              11 SCH                            1:05.80        
 22 Bourke, Katelyn           11 Breaffy-NT                     1:13.56        
 -- Martin, Roisin            11 CUCSL-SC                            DQ        
 
Event 38  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             11 GSCLM                            40.20 QT     
  2 Scully, Tom               11 St Patrick's-NT                  43.46 QT     
  3 Scanlon, Ciaran           11 LONG                             44.29 QT     
  4 Melody, Rory              11 CGSDA                            44.62 QT     
  5 Skelly, Brian             11 GS Mhic Amhlaigh-NT              46.04        
  6 Kurkin, Daniel            11 CSTML                            48.58        
  7 Hennessy, Gearoid         11 CARNM                            50.65        
  8 Gillen, Michael           11 SCH                              54.34        
  9 Palmer, Brian             11 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.24        
 10 Ryan, Eoghan              11 Breaffy-NT                       56.27        
 11 MC Gloin, Sean            11 CFMAS                            56.87        
 12 Molloy, Jack              11 SCH                            1:02.52        
 13 MC Cumiskey, Shane        11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:03.86        
 
Event 39  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren             12 Scoil Iognaid-NT                 41.72 QT     
  2 Fadden, Heather           12 Breaffy-NT                       42.23 QT     
  3 O'Donoghue, Anna          12 Scoil Iognaid-NT                 46.31 QT     
  4 Heffernan, Shauna         12 CMCLM-NT                         46.44 QT     
  5 Kennedy, Louise           12 CTCLA-NT                         46.67 QT     
  6 Coyne, Anna               12 Scoil Iognaid-NT                 48.35        
  7 Crudden, Meabh            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              48.61        
  8 Flanagan, Orla            12 GSCLM                            49.30        
  9 Finnegan, Lara            12 CPCT                             49.32        
 10 Moran, Kate               12 CSPHW-NT                         49.35        
 11 Begley, Emma              12 CGSTU-NT                         49.47        
 12 MC Partlan, Anna          12 CUCSL-SC                         49.99        
 13 Deely, Meghan             12 CSNUG                            50.28        
 14 Mc Knight, Lauren         12 Scoil Iognaid-NT                 50.34        
 15 MC Loughlin, Allanah      12 CMURY-NT                         50.35        
 16 Gilhooley, Sarah          12 CAR A                            50.67        
 17 Finnerty, Briona          12 GSCLM                            51.25        
 18 O'Farrell, Ellen          12 SCH                              52.17        
 19 Connellan, Grace          12 Melview NS-NT                    53.61        
 20 Hartigan, Emma            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.53        
 21 Gallagher, Jade           12 CSMRS-NT                         58.61        
 22 Curry, Brigitta           12 GSCLM                            58.93        
 23 Conlon, Ava               12 GS Mhic Amhlaigh-NT              59.91        
 24 Patten, Jessica           12 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:00.88        
 25 Heffernan, Chloe          12 Scoil Fhursa-NT                1:02.91        
 26 Hume, Ann                 12 CSMOR-NT                       1:06.41        
 27 Mulrooney, Cait           12 CPCT                           1:09.70        
 
Event 40  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             12 CORFU-NT                         41.40 QT     
  2 Duffy, Fionn              12 Maree NS-NT                      43.79 QT     
  3 Kenny, Ronan              12 CSEMR-NT                         44.82 QT     
  4 Dervan, Ronan             12 St Patrick C'Bar-NT              45.23 QT     
  5 Clancy, Dillon            12 CFMAS                            49.48        
  6 Belton, Cian              12 CSMNF                            49.67        
  7 Gormley, Oisin            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              51.20        
  8 Mc Andrew, Michael        12 Scoil Iognaid-NT                 52.20        
  9 Staunton, William         12 CMEEL-NT                         52.86        
 10 Walsh, Peadar             12 SCH                              54.05        
 11 O'Brien, Conor            12 Breaffy-NT                       54.85        
 12 Griffen, J P              12 CDUN                             55.02        
 13 Flannery, John            12 Scoil Iognaid-NT               1:01.15        
 -- Morrison, John            12 St Patrick's-NT                     DQ        
 -- Moore, Owen               12 St Patrick's-NT                     DQ        
 -- Regan, Evan               12 Scoil Fhursa-NT                     DQ        
 
Event 41  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoban, Saoirse            11 CGLCA                            39.79 QT     
  2 Leahy, Aoife              11 SCH                              40.78 QT     
  3 Johnson, Laura            11 CARDK-NT                         42.30 QT     
  4 Joyce, Carrie             11 CSMOR-NT                         42.34 QT     
  5 Scott-Ryan, Naoise        11 CMCSL-SC                         42.36 QT     
  6 Kilcommons, Amy           11 CBGAR                            43.87 QT     
  7 MC Manus, Rebekah         11 CSNF-NT                          44.53 QT     
  8 MC Donald, Crea           11 GS Mhic Amhlaigh-NT              49.74 QT     
  9 Finnerty, Lara            11 GSCLM                            49.82 QT     
 10 Kavanagh, Lucy            11 Scoil Fhursa-NT                  51.84 QT     
 11 MC Cormack, Caitriona     11 CSNUG                            53.21 QT     
 
Event 42  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 CLANS-NT                         36.45 QT     
  2 Rather, Zak               11 GS Mhic Amhlaigh-NT              39.43 QT     
  3 Davin, Jack               11 CSTPT                            41.11 QT     
  4 Davidson, Robert          11 Scoil Fhursa-NT                  42.45 QT     
  5 Maher, Patrick            11 CRANS                            45.23 QT     
  6 Doorly, David             11 CSNF-NT                          47.10 QT     
  7 O'Donovan, Niall          11 Scoil Ursula-NT                  51.56        
  8 Carroll, Andrew           11 CFMHR-NT                         55.73        
  9 Curry, Edward             11 GSCLM                            56.47        
 -- Mc Ginn, Conall           11 GS Mhic Amhlaigh-NT                 DQ        
 -- Mulrooney, Cian           11 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 -- Scully, Tom               11 St Patrick's-NT                     DQ        
 
Event 43  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:17.33        
  2 Convent OF Mercy Claremorris-NT  'A'                        2:22.18        
  3 Gael Scoile Clm  'A'                                        2:38.97        
  4 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  2:52.23        
  5 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        2:56.26        
  6 Breaffy-NT  'A'                                             2:57.48        
  7 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:04.43        
  8 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                        3:04.95        
  9 Presentation Tuam  'A'                                      3:27.97        
 
Event 44  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                2:30.47        
                  38.83     1:17.73 (38.90)     1:58.25 (40.52)     2:30.47 (32.22)
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:33.76        
                  36.00     1:16.89 (40.89)     1:54.71 (37.82)     2:33.76 (39.05)
  3 Fore Masters NS  'A'                                        2:45.98        
                  39.53     1:25.79 (46.26)     2:06.19 (40.40)     2:45.98 (39.79)
  4 Breaffy-NT  'A'                                             2:46.78        
                  42.67   2:06.25 (1:23.58)     2:49.43 (43.18)         2:46.78 ( )
  5 Scoil Naomh Sheosaimh Galway-NT  'A'                        3:03.77        
                  48.25     1:08.75 (20.50)   3:06.01 (1:57.26)         3:03.77 ( )
  6 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:08.84        
                1:21.19   2:23.59 (1:02.40)     3:11.53 (47.94)         3:08.84 ( )
  7 ST Patricks Tuam  'A'                                       3:09.59        
                  39.32     1:28.15 (48.83)     2:27.26 (59.11)     3:09.59 (42.33)
 -- Ransboro NS Sligo  'A'                                           DQ        
                  45.06   2:37.03 (1:51.97)     3:12.52 (35.49)                    
W: www.athloneswimmingclub.com     E: info@athloneswimingclub.com         © 2011 Athlone Swimming Club
Valid HTML 4.01 Strict Designed by Hugh Cleary