CONNACHT SCHOOLS CHAMPS 2013 Print this Gala/Page

Event 1  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 CSTJT-SC                       1:04.46  
                  30.85     1:04.46 (33.61)                                        
  2 Moran, Michael            13 GS Roscommon                   1:06.47  
                  32.11     1:06.47 (34.36)                                        
  3 Frank, Adam               14 CGOR                           1:11.46  
                  33.70     1:11.46 (37.76)                                        
  4 Kelly, Bill               14 CCATH                          1:12.17  
                  34.39     1:12.17 (37.78)                                        
  5 Aspell, Ruairi            14 Moate-NT                       1:13.16  
                  34.36     1:13.16 (38.80)                                        
  6 Ashton, Callum            14 Scoil Iognaid-NT               1:15.60  
                  36.31     1:15.60 (39.29)                                        
  7 Rennick, Nathan           13 CGECB-SC                       1:18.08  
                  38.12     1:18.08 (39.96)                                        
  8 O'Hanlon, Shane           14 CBML-SC                        1:18.09  
                  37.34     1:18.09 (40.75)                                        
  9 O'Muiri, Daire            14 CSML-SC                        1:23.63  
                  39.82     1:23.63 (43.81)                                        
 10 Rainey, Dylan             14 Moate-NT                       1:27.29  
                  42.12     1:27.29 (45.17)                                        
 11 Gannon, David             13 COLCM                          1:29.69  
                  43.12     1:29.69 (46.57)                                        
 12 Gilhooley, David          13 CATHY                          1:31.61  
                  43.61     1:31.61 (48.00)                                        
 13 Murphy, Feda              14 CSTE-SC                        1:40.22  
                  47.92     1:40.22 (52.30)                                        
 
Event 1  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, David            16 CALOR-SC                       1:01.84  
                  30.27     1:01.84 (31.57)                                        
  2 O'Sullivan, Bryan         15 Scoil Iognaid-NT               1:02.00  
                  30.54     1:02.00 (31.46)                                        
  3 Warby, Cian               16 CCATH                          1:04.30  
                  30.79     1:04.30 (33.51)                                        
  4 Mc Closkey, Daire         16 CSCS-SC                        1:07.08  
                  32.33     1:07.08 (34.75)                                        
  5 Lannon, Kevin             16 CSMRS-NT                       1:07.28  
                  32.64     1:07.28 (34.64)                                        
  6 Madden, Ciaran            15 CBML-SC                        1:09.86  
                  33.41     1:09.86 (36.45)                                        
  7 Valentine, Matthew        16 CSML-SC                        1:09.94  
                  33.29     1:09.94 (36.65)                                        
  8 Kelly, Evan               16 COOSL-SC                       1:10.71  
                  33.42     1:10.71 (37.29)                                        
  9 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 COLCM                          1:12.52  
                  34.60     1:12.52 (37.92)                                        
 10 Waldron, Fintan           16 CSTKH                          1:18.13  
                  38.31     1:18.13 (39.82)                                        
 11 Diviney, Oran             15 CSTMG                          1:20.63  
                  37.60     1:20.63 (43.03)                                        
 12 Gibbons, Shane            15 CCATH                          1:23.97  
                  40.65     1:23.97 (43.32)                                        
 
Event 1  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullen, Keith             17 COOSL-SC                       1:06.85  
                  31.98     1:06.85 (34.87)                                        
 
Event 2  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              13 CGORT                          1:12.20  
                  35.90     1:12.20 (36.30)                                        
  2 Anderson, Kate            14 CUCSL-SC                       1:13.91  
                  35.58     1:13.91 (38.33)                                        
  3 Crosby, Emer              14 Scoil Iognaid-NT               1:15.18  
                  36.25     1:15.18 (38.93)                                        
  4 Naughton, Imogen          14 Scoil Iognaid-NT               1:15.41  
                  36.34     1:15.41 (39.07)                                        
  5 MC Weeney, Sinead         13 Melview NS-NT                  1:15.59  
                  36.62     1:15.59 (38.97)                                        
  6 Burke, Eve                13 CMSMC                          1:16.43  
                  36.89     1:16.43 (39.54)                                        
  7 Shaughnessy, Ciara        14 CSAL-SC                        1:16.48  
                  37.57     1:16.48 (38.91)                                        
  8 Dunne, Jessica            14 CTHG                           1:17.49  
                  37.12     1:17.49 (40.37)                                        
  9 O'Sullivan, Molly         14 GAL                            1:18.02  
                  37.93     1:18.02 (40.09)                                        
 10 Fahy, Laura               14 CSJCA-SC                       1:18.06  
                  37.83     1:18.06 (40.23)                                        
 11 Kelly, Lauren             14 CTHG                           1:18.37  
                  38.23     1:18.37 (40.14)                                        
 12 Mc Hale, Siofra           13 CSJCA-SC                       1:18.89  
                  38.31     1:18.89 (40.58)                                        
 13 Murphy, Elizabeth         14 CMSMC                          1:19.17  
                  38.60     1:19.17 (40.57)                                        
 14 Murphy, Rachel            14 CQUAY-NT                       1:19.74  
                  38.16     1:19.74 (41.58)                                        
 15 O'Brien, Paola            14 CTHG                           1:20.26  
                  38.50     1:20.26 (41.76)                                        
 16 Hennigan, Aoibheann       14 CSMPS-SC                       1:21.33  
                  39.15     1:21.33 (42.18)                                        
 17 Egan, Sorcha              14 CFERB-NT                       1:22.38  
                  40.33     1:22.38 (42.05)                                        
 18 Farrell, Michelle         14 CMROS                          1:22.50  
                  40.04     1:22.50 (42.46)                                        
 19 Duignan, Dearbhla         13 Moate-NT                       1:22.69  
                  39.88     1:22.69 (42.81)                                        
 20 Madden, Dearbhaile        14 CBML-SC                        1:22.86  
                  40.52     1:22.86 (42.34)                                        
 21 Maguire, Grace            13 CSTKH                          1:26.09  
                  41.46     1:26.09 (44.63)                                        
 22 Campbell, Roisin          13 CMROS                          1:26.68  
                  41.65     1:26.68 (45.03)                                        
 23 Doherty, Megan            13 CMSMC                          1:27.46  
                  42.13     1:27.46 (45.33)                                        
 24 MC Gowan, Heather         13 CSTMB                          1:28.71  
                  42.78     1:28.71 (45.93)                                        
 25 Ward, Emily               14 CSTMB                          1:29.67  
                  43.34     1:29.67 (46.33)                                        
 26 Curran, Rachel            13 CSTE-SC                        1:31.27  
                  44.48     1:31.27 (46.79)                                        
 27 Mc Cormack, Laura         13 CSTKH                          1:32.89  
                  45.07     1:32.89 (47.82)                                        
 28 Lalwani, Jessica          13 CKILT-NT                       1:35.82  
                  45.20     1:35.82 (50.62)                                        
 29 Connolly, Rachel          13 CTHG                           1:39.94  
                  47.79     1:39.94 (52.15)                                        
 
Event 2  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kavanagh, Kate            15 CSAL-SC                        1:07.53  
                  33.13     1:07.53 (34.40)                                        
  2 Mylett, Sinead            15 CSJCA-SC                       1:07.63  
                  33.27     1:07.63 (34.36)                                        
  3 Joyce, Ciera              15 CGCC-SC                        1:13.11  
                  35.32     1:13.11 (37.79)                                        
  4 Mc Knight, Katie          16 Scoil Iognaid-NT               1:13.70  
                  35.56     1:13.70 (38.14)                                        
  5 Skelly, Aideen            15 CSMLF                          1:23.05  
                  40.34     1:23.05 (42.71)                                        
  6 Coen, Meaghan             15 CDCCB-SC                       1:23.53  
                  40.21     1:23.53 (43.32)                                        
  7 Mooney, Rebecca           16 CMROS                          1:25.67  
                  40.25     1:25.67 (45.42)                                        
  8 Gibbons, Michelle         16 CCATH                          1:29.00  
                  43.38     1:29.00 (45.62)                                        
  9 Lalwani, Emma             15 CSROS                          1:43.08  
                  48.18     1:43.08 (54.90)                                        
 
Event 2  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           17 CUCSL-SC                       1:08.30  
                  33.28     1:08.30 (35.02)                                        
  2 Ryan, Siobhan             18 CBML-SC                        1:10.12  
                  34.17     1:10.12 (35.95)                                        
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     17 CMSMC                          1:13.11  
                  35.38     1:13.11 (37.73)                                        
  4 Keaveney, Laura           18 CUCSL-SC                       1:16.87  
                  36.83     1:16.87 (40.04)                                        
  5 Gallagher, Emily          17 CSAL-SC                        1:19.28  
                  37.85     1:19.28 (41.43)                                        
  6 Crosby, Tara              17 CSAL-SC                        1:22.23  
                  39.25     1:22.23 (42.98)                                        
  7 Nagle, Katie              18 CSHA-NT                        1:23.85  
                  40.84     1:23.85 (43.01)                                        
 
Event 3  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          14 Scoil Iognaid-NT               1:17.88  
                  35.71     1:17.88 (42.17)                                        
  2 Dervan, Mark              14 CGECB-SC                       1:18.46  
                  36.83     1:18.46 (41.63)                                        
  3 Murphy, Jamie             13 CGECB-SC                       1:22.88  
                  39.50     1:22.88 (43.38)                                        
  4 Scully, Bryan             13 Moate-NT                       1:23.20  
                  41.21     1:23.20 (41.99)                                        
  5 Clarke, Jack              14 CSTE-SC                        1:23.49  
                  40.51     1:23.49 (42.98)                                        
  6 Cummins, Ben              14 CBSRO-SC                       1:24.37  
                  39.74     1:24.37 (44.63)                                        
  7 O'Connor, Aaron           13 CBML-SC                        1:25.03  
                  38.96     1:25.03 (46.07)                                        
  8 O'Hanlon, Shane           14 CBML-SC                        1:26.05  
                  40.12     1:26.05 (45.93)                                        
  9 Staunton, Dermuid         14 COLCM                          1:38.37  
                  46.14     1:38.37 (52.23)                                        
 10 English, James            13 CGECB-SC                       1:41.21  
                  47.42     1:41.21 (53.79)                                        
 11 Morris, Jake              13 CKNOC-NT                       1:46.31  
                  49.64     1:46.31 (56.67)                                        
 12 Waldron, Ronan            13 Ballindine NS-NT               1:49.61  
                  51.43     1:49.61 (58.18)                                        
 13 Murphy, Feda              14 CSTE-SC                        2:01.41  
                  56.01   2:01.41 (1:05.40)                                        
 14 Ritter, Johannes          14 CSTE-SC                        2:14.21  
                1:01.76   2:14.21 (1:12.45)                                        
 
Event 3  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           16 CSTJT-SC                       1:13.31  
                  34.52     1:13.31 (38.79)                                        
  2 Livingstone, Patrick      16 CGECB-SC                       1:13.87  
                  34.39     1:13.87 (39.48)                                        
  3 Moore, Andrew             15 CGBB-NT                        1:13.96  
                  35.00     1:13.96 (38.96)                                        
  4 Madden, Ciaran            15 CBML-SC                        1:19.66  
                  37.97     1:19.66 (41.69)                                        
  5 Mooney, Christopher       15 CALOR-SC                       1:30.32  
                  39.26     1:30.32 (51.06)                                        
 
Event 3  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           17 CSML-SC                        1:08.89  
                  32.94     1:08.89 (35.95)                                        
  2 Joyce, Darragh            17 CCATH                          1:09.17  
                  32.95     1:09.17 (36.22)                                        
  3 Mullen, Keith             17 COOSL-SC                       1:17.11  
                  35.84     1:17.11 (41.27)                                        
  4 Martin, Declan            17 COOSL-SC                       1:20.61  
                  38.02     1:20.61 (42.59)                                        
  5 Ritter, Tobias            17 CSTE-SC                        1:27.70  
                  38.53     1:27.70 (49.17)                                        
  6 Bell, Jarlath             17 COLCM                          1:28.41  
                  42.17     1:28.41 (46.24)                                        
 
Event 4  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          14 CMSMC                          1:14.77  
                  35.11     1:14.77 (39.66)                                        
  2 Horan, Siofra             14 CDCCB-SC                       1:21.56  
                  38.53     1:21.56 (43.03)                                        
  3 Burke, Eve                13 CMSMC                          1:24.41  
                  40.23     1:24.41 (44.18)                                        
  4 Lowe, Sophie              14 Bower Convent-SC               1:26.60  
                  40.82     1:26.60 (45.78)                                        
  5 MC Sharry, Mona           13 SCH                            1:27.42  
                  41.44     1:27.42 (45.98)                                        
  6 Dolan, Tara               14 CMROS                          1:30.06  
                  42.72     1:30.06 (47.34)                                        
  7 Dunne, Jessica            14 CTHG                           1:30.83  
                  42.65     1:30.83 (48.18)                                        
  8 Joyce, Laura              14 CMSMC                          1:31.06  
                  42.47     1:31.06 (48.59)                                        
  9 Healy, Aoife              14 Bower Convent-SC               1:31.85  
                  43.73     1:31.85 (48.12)                                        
 10 Tiernan, Meabh            14 CMROS                          1:34.18  
                  43.70     1:34.18 (50.48)                                        
 11 MC Manamon, Jemma         14 Scoil Iognaid-NT               1:35.67  
                  45.26     1:35.67 (50.41)                                        
 12 Coen, Hazel               13 CRAIF-NT                       1:36.67  
                  46.49     1:36.67 (50.18)                                        
 13 Savage, Lilu              14 CSTE-SC                        1:36.84  
                  45.70     1:36.84 (51.14)                                        
 14 Caulfield, Shannon        13 CASCR-SC                       1:36.85  
                  45.61     1:36.85 (51.24)                                        
 15 Grant, Stephanie          13 CMYT                           1:37.05  
                  44.69     1:37.05 (52.36)                                        
 16 Kavanagh, Grace           13 Scoil Iognaid-NT               1:38.25  
                  46.88     1:38.25 (51.37)                                        
 17 Elliott, Grace            14 CUCSL-SC                       1:42.45  
                  47.18     1:42.45 (55.27)                                        
 18 Heaney, Sarah             13 CMSMC                          1:42.49  
                  48.06     1:42.49 (54.43)                                        
 19 Reilly, Lauren            13 CSHA-NT                        1:43.28  
                  48.62     1:43.28 (54.66)                                        
 20 Costello, Lauren          13 CSAL-SC                        1:43.64  
                  49.16     1:43.64 (54.48)                                        
 21 MC Nally, Aisling         13 CHFOD                          1:45.06  
                  48.08     1:45.06 (56.98)                                        
 22 O'Neill, Laura            13 Scoil Iognaid-NT               1:46.66  
                  51.64     1:46.66 (55.02)                                        
 23 MC Gowan, Heather         13 CSTMB                          1:48.42  
                  48.90     1:48.42 (59.52)                                        
 24 Regan, Aoibhe             13 CSTKH                          1:50.86  
                  51.16     1:50.86 (59.70)                                        
 
Event 4  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 CSHW                           1:15.73  
                  37.06     1:15.73 (38.67)                                        
  2 Murphy, Jade              15 CSGS-SC                        1:18.10  
                  37.27     1:18.10 (40.83)                                        
  3 Fadden, Amber             15 CDCCB-SC                       1:21.24  
                  38.07     1:21.24 (43.17)                                        
  4 Weaver, Gabriella         15 CSGS-SC                        1:22.06  
                  38.73     1:22.06 (43.33)                                        
  5 Grady, Aisling            15 CDCCB-SC                       1:22.74  
                  39.31     1:22.74 (43.43)                                        
  6 Gerrity, Lisa             16 CUCSL-SC                       1:27.40  
                  40.44     1:27.40 (46.96)                                        
  7 Hennigan, Caoimhe         15 CSMPS-SC                       1:27.90  
                  41.42     1:27.90 (46.48)                                        
  8 Farrell, Ailbhe           15 CSMLF                          1:32.36  
                  43.84     1:32.36 (48.52)                                        
  9 Dempsey, Aishling         15 CTHG                           1:33.44  
                  45.24     1:33.44 (48.20)                                        
 10 Mooney, Orla              16 Bower Convent-SC               1:37.08  
                  45.05     1:37.08 (52.03)                                        
 11 Mc Donough, Méabh         15 CANSG                          1:38.11  
                  47.67     1:38.11 (50.44)                                        
 12 Kelly, Aoife              15 Bower Convent-SC               1:42.75  
                  48.10     1:42.75 (54.65)                                        
 13 Quinn, Aoife              16 CGORT                          1:51.99  
                  51.19   1:51.99 (1:00.80)                                        
 
Event 4  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fullard, Olivia           18 CMROS                          1:23.44  
                  39.09     1:23.44 (44.35)                                        
  2 Dervan, Louise            17 CSJCA-SC                       1:24.82  
                  39.58     1:24.82 (45.24)                                        
  3 Gettings, Claire          17 CCMG-SC                        1:33.35  
                  42.99     1:33.35 (50.36)                                        
 
Event 5  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               14 CGOR                           4:39.70  
                  30.72     1:05.27 (34.55)     1:40.62 (35.35)     2:16.98 (36.36)
        2:53.68 (36.70)     3:30.52 (36.84)     4:05.66 (35.14)     4:39.70 (34.04)
  2 Wilson, Mitchell          13 CSTJT-SC                       4:42.83  
                  30.95     1:05.49 (34.54)     1:41.86 (36.37)     2:18.16 (36.30)
        2:54.75 (36.59)     3:31.61 (36.86)     4:07.33 (35.72)     4:42.83 (35.50)
 
Event 5  Boys 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         15 Scoil Iognaid-NT               4:17.26  
                  29.37     1:01.31 (31.94)     1:33.84 (32.53)     2:07.02 (33.18)
        2:39.10 (32.08)     3:11.97 (32.87)     3:44.41 (32.44)     4:17.26 (32.85)
  2 Melly, Cillian            16 CGECB-SC                       4:27.57  
                  29.87     1:02.29 (32.42)     1:35.84 (33.55)     2:10.36 (34.52)
        2:44.91 (34.55)     3:19.76 (34.85)     3:54.35 (34.59)     4:27.57 (33.22)
  3 Warby, Cian               16 CCATH                          4:27.98  
                  29.58     1:02.76 (33.18)     1:36.39 (33.63)     2:10.58 (34.19)
        2:45.35 (34.77)     3:20.13 (34.78)     3:54.98 (34.85)     4:27.98 (33.00)
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 COLCM                          4:48.93  
                  31.72     1:07.58 (35.86)     1:44.46 (36.88)     2:22.00 (37.54)
        2:59.28 (37.28)     3:36.30 (37.02)     4:12.88 (36.58)     4:48.93 (36.05)
  5 Madden, Ciaran            15 CBML-SC                        4:55.65  
                  31.36     1:07.68 (36.32)     1:45.65 (37.97)     2:23.50 (37.85)
        3:01.78 (38.28)     3:40.65 (38.87)     4:18.82 (38.17)     4:55.65 (36.83)
 
Event 5  Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 CCATH                          4:20.23  
                  29.16     1:01.37 (32.21)     1:34.09 (32.72)     2:07.18 (33.09)
        2:39.57 (32.39)     3:13.20 (33.63)     3:47.28 (34.08)     4:20.23 (32.95)
  2 Martin, Declan            17 COOSL-SC                       4:49.73  
                  31.27     1:06.54 (35.27)     1:43.38 (36.84)     2:20.61 (37.23)
        2:58.15 (37.54)     3:35.68 (37.53)     4:13.65 (37.97)     4:49.73 (36.08)
 
Event 6  Girls 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              13 CGORT                          4:48.10  
                  33.18     1:09.97 (36.79)     1:47.31 (37.34)     2:23.54 (36.23)
        2:59.62 (36.08)     3:35.91 (36.29)     4:13.53 (37.62)     4:48.10 (34.57)
  2 Friel, Alanna             13 Bower Convent-SC               4:59.59  
                  34.36     1:12.38 (38.02)     1:50.59 (38.21)     2:28.73 (38.14)
        3:07.29 (38.56)     3:45.53 (38.24)     4:23.23 (37.70)     4:59.59 (36.36)
  3 Kelly, Lauren             14 CTHG                           5:04.26  
                  33.87     1:13.07 (39.20)     1:52.19 (39.12)     2:30.45 (38.26)
        3:09.81 (39.36)     3:48.69 (38.88)     4:26.90 (38.21)     5:04.26 (37.36)
 
Event 6  Girls 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            15 CSJCA-SC                       4:36.19  
                  31.78     1:06.41 (34.63)     1:41.75 (35.34)     2:17.43 (35.68)
        2:53.50 (36.07)     3:29.46 (35.96)     4:03.99 (34.53)     4:36.19 (32.20)
  2 Dempsey, Aishling         15 CTHG                           5:16.47  
                  36.12     1:16.12 (40.00)     1:56.46 (40.34)     2:37.20 (40.74)
        3:17.52 (40.32)     3:57.79 (40.27)     4:38.27 (40.48)     5:16.47 (38.20)
 
Event 6  Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Maedbh             17 Bower Convent-SC               4:38.29  
                  31.61     1:05.84 (34.23)     1:40.66 (34.82)     2:16.16 (35.50)
        2:51.76 (35.60)     3:27.86 (36.10)     4:03.68 (35.82)     4:38.29 (34.61)
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     17 CMSMC                          4:57.46  
                  32.90     1:09.30 (36.40)     1:46.95 (37.65)     2:25.29 (38.34)
        3:03.70 (38.41)     3:42.47 (38.77)     4:20.89 (38.42)     4:57.46 (36.57)
  3 Ryan, Emma                17 CECC-SC                        5:10.90  
                  33.86     1:11.71 (37.85)     1:51.38 (39.67)     2:31.31 (39.93)
        3:11.48 (40.17)     3:51.99 (40.51)     4:32.65 (40.66)     5:10.90 (38.25)
 
Event 7  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          13 CSTJT-SC                       2:35.74  
                  33.44     1:13.57 (40.13)     2:00.62 (47.05)     2:35.74 (35.12)
  2 O'Farrell, Brian          14 Scoil Iognaid-NT               2:36.09  
                  32.29     1:13.09 (40.80)     1:59.32 (46.23)     2:36.09 (36.77)
  3 Dervan, Mark              14 CGECB-SC                       2:40.10  
                  37.90     1:21.02 (43.12)     2:03.37 (42.35)     2:40.10 (36.73)
  4 Ashton, Callum            14 Scoil Iognaid-NT               2:44.23  
                  36.39     1:18.80 (42.41)     2:07.11 (48.31)     2:44.23 (37.12)
  5 Melly, Conor              13 CGECB-SC                       2:48.10  
                  38.63     1:21.25 (42.62)     2:10.74 (49.49)     2:48.10 (37.36)
  6 O'Connor, Aaron           13 CBML-SC                        2:50.49  
                  39.65     1:22.59 (42.94)     2:09.26 (46.67)     2:50.49 (41.23)
  7 Weaver, Luke              14 CSGS-SC                        3:10.35  
                  39.84     1:29.57 (49.73)     2:24.72 (55.15)     3:10.35 (45.63)
 
Event 7  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Michael            15 CMCA-SC                        2:17.83  
                  30.25     1:06.83 (36.58)     1:46.64 (39.81)     2:17.83 (31.19)
  2 Melly, Cillian            16 CGECB-SC                       2:24.62  
                  30.67     1:07.34 (36.67)     1:50.55 (43.21)     2:24.62 (34.07)
  3 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 COLCM                          2:37.76  
                  33.89     1:13.84 (39.95)     2:02.48 (48.64)     2:37.76 (35.28)
  4 Rayner, Sean              16 CBSRO-SC                       2:41.80  
                  33.45     1:14.84 (41.39)     2:03.26 (48.42)     2:41.80 (38.54)
 
Event 8  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              13 CGORT                          2:40.48  
                  35.64     1:16.00 (40.36)     2:04.77 (48.77)     2:40.48 (35.71)
  2 Horan, Siofra             14 CDCCB-SC                       2:44.74  
                  37.32     1:21.23 (43.91)     2:06.07 (44.84)     2:44.74 (38.67)
  3 Egan, Stacey              14 CFERB-NT                       2:45.19  
                  35.63     1:20.21 (44.58)     2:07.20 (46.99)     2:45.19 (37.99)
  4 Naughton, Imogen          14 Scoil Iognaid-NT               2:46.69  
                  36.67     1:18.56 (41.89)     2:08.45 (49.89)     2:46.69 (38.24)
  5 MC Donagh, Paula          14 CDCCB-SC                       2:47.47  
                  37.76     1:20.57 (42.81)     2:12.46 (51.89)     2:47.47 (35.01)
  6 Mc Closkey, Deirbhile     14 CUCSL-SC                       2:50.66  
                  36.98     1:20.19 (43.21)     2:10.71 (50.52)     2:50.66 (39.95)
  7 Shaughnessy, Ciara        14 CSAL-SC                        2:50.95  
                  39.80     1:22.32 (42.52)     2:13.12 (50.80)     2:50.95 (37.83)
  8 Madden, Dearbhaile        14 CBML-SC                        2:51.58  
                  38.72     1:22.15 (43.43)     2:12.69 (50.54)     2:51.58 (38.89)
  9 Dolan, Tara               14 CMROS                          2:52.59  
                  39.27     1:22.42 (43.15)     2:13.28 (50.86)     2:52.59 (39.31)
 10 Clancy, Marie             14 CANSG                          2:57.21  
                  38.46     1:23.78 (45.32)     2:16.59 (52.81)     2:57.21 (40.62)
 11 Scully, Andraya           14 CSAL-SC                        2:58.39  
                  41.74     1:26.79 (45.05)     2:18.77 (51.98)     2:58.39 (39.62)
 12 MC Weeney, Sinead         13 Melview NS-NT                  2:59.34  
                  38.31     1:22.17 (43.86)     2:18.50 (56.33)     2:59.34 (40.84)
 13 Healy, Aoife              14 Bower Convent-SC               3:01.04  
                  40.85     1:29.35 (48.50)     2:20.22 (50.87)     3:01.04 (40.82)
 14 Grant, Stephanie          13 CMYT                           3:07.94  
                  41.75     1:30.36 (48.61)     2:24.01 (53.65)     3:07.94 (43.93)
 15 Tiernan, Meabh            14 CMROS                          3:11.01  
                  46.74     1:36.62 (49.88)     2:30.98 (54.36)     3:11.01 (40.03)
 16 Doherty, Megan            13 CMSMC                          3:11.06  
                  41.49     1:29.29 (47.80)   2:30.29 (1:01.00)     3:11.06 (40.77)
 17 Savage, Lilu              14 CSTE-SC                        3:17.45  
                  45.13     1:34.92 (49.79)     2:31.15 (56.23)     3:17.45 (46.30)
 18 Ward, Emily               14 CSTMB                          3:21.60  
                  44.57     1:36.06 (51.49)   2:38.09 (1:02.03)     3:21.60 (43.51)
 19 Lalwani, Jessica          13 CKILT-NT                       3:32.87  
                  45.61     1:40.38 (54.77)   2:44.05 (1:03.67)     3:32.87 (48.82)
 20 Costello, Lauren          13 CSAL-SC                        3:48.73  
                  57.27     1:53.39 (56.12)   2:53.53 (1:00.14)     3:48.73 (55.20)
 
Event 8  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              16 Scoil Iognaid-NT               2:27.08  
                  32.11     1:09.16 (37.05)     1:52.59 (43.43)     2:27.08 (34.49)
  2 Mc Namara, Dearbhail      15 CSHW                           2:32.45  
                  34.20     1:15.42 (41.22)     1:57.10 (41.68)     2:32.45 (35.35)
  3 Shorten, Aoife            15 CTHG                           2:33.04  
                  33.81     1:13.40 (39.59)     1:58.22 (44.82)     2:33.04 (34.82)
  4 Grady, Aisling            15 CDCCB-SC                       2:38.02  
                  35.82     1:16.00 (40.18)     2:01.73 (45.73)     2:38.02 (36.29)
  5 Dinneen, Molly            15 CTHG                           2:40.24  
                  33.91     1:16.68 (42.77)     2:04.37 (47.69)     2:40.24 (35.87)
  6 Pfeiffer, Ronja           16 CGORT                          2:42.13  
                  34.84     1:15.98 (41.14)     2:07.07 (51.09)     2:42.13 (35.06)
  7 Gerrity, Lisa             16 CUCSL-SC                       2:54.52  
                  39.99     1:25.38 (45.39)     2:13.69 (48.31)     2:54.52 (40.83)
  8 O'Brien, Sarah            16 CMSMC                          3:00.44  
                  40.05     1:24.25 (44.20)     2:20.97 (56.72)     3:00.44 (39.47)
 
Event 8  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           17 CUCSL-SC                       2:35.71  
                  33.63     1:11.41 (37.78)     1:59.75 (48.34)     2:35.71 (35.96)
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     17 CMSMC                          2:41.78  
                  34.93     1:14.54 (39.61)     2:04.57 (50.03)     2:41.78 (37.21)
  3 Shorten, Fiona            17 CTHG                           2:44.48  
                  34.71     1:16.90 (42.19)     2:06.02 (49.12)     2:44.48 (38.46)
  4 Dervan, Louise            17 CSJCA-SC                       2:46.94  
                  37.69     1:21.16 (43.47)     2:08.62 (47.46)     2:46.94 (38.32)
  5 Ryan, Emma                17 CECC-SC                        2:59.26  
                  39.74     1:27.26 (47.52)     2:21.43 (54.17)     2:59.26 (37.83)
  6 Nagle, Katie              18 CSHA-NT                        3:15.63  
                  47.37     1:34.27 (46.90)     2:29.64 (55.37)     3:15.63 (45.99)
 
Event 9  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 CSTJT-SC                       1:06.18  
                  30.50     1:06.18 (35.68)                                        
  2 Powell, Robert            13 ATH                            1:06.22  
                  31.90     1:06.22 (34.32)                                        
  3 Lennon, Fiachra           14 CCATH                          1:10.77  
                  33.15     1:10.77 (37.62)                                        
  4 Wilson, Mitchell          13 CSTJT-SC                       1:11.37  
                  32.98     1:11.37 (38.39)                                        
  5 Roe, Dylan                14 Scoil Iognaid-NT               1:17.09  
                  34.79     1:17.09 (42.30)                                        
  6 Rennick, Nathan           13 CGECB-SC                       1:19.35  
                  35.70     1:19.35 (43.65)                                        
  7 O'Hanlon, Ciaran          14 CBML-SC                        1:21.43  
                  36.65     1:21.43 (44.78)                                        
  8 Canavan, Sean             14 CGOR                           1:23.39  
                  39.11     1:23.39 (44.28)                                        
  9 MC Namara, David          13 CMCA-SC                        1:25.87  
                  40.57     1:25.87 (45.30)                                        
 
Event 9  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 CBML-SC                        1:00.01  
                  28.44     1:00.01 (31.57)                                        
  2 O'Sullivan, Bryan         15 Scoil Iognaid-NT               1:01.78  
                  29.58     1:01.78 (32.20)                                        
  3 Melly, Cillian            16 CGECB-SC                       1:04.61  
                  30.01     1:04.61 (34.60)                                        
  4 Fitzsimons, David         16 CMCA-SC                        1:11.14  
                  32.68     1:11.14 (38.46)                                        
  5 Magay, Kyrill             16 CSML-SC                        1:11.69  
                  34.96     1:11.69 (36.73)                                        
  6 Rayner, Sean              16 CBSRO-SC                       1:16.53  
                  33.73     1:16.53 (42.80)                                        
  7 Tannion, Joseph           15 Scoil Iognaid-NT               1:18.25  
                  35.42     1:18.25 (42.83)                                        
  8 Horkan, Eoin              16 CSTKH                          1:23.73  
                  38.87     1:23.73 (44.86)                                        
 
Event 10  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          14 CMSMC                          1:09.81  
                  33.35     1:09.81 (36.46)                                        
  2 Clabby, Aibhlin           14 Bower Convent-SC               1:11.49  
                  34.21     1:11.49 (37.28)                                        
  3 O'Brien, Paola            14 CTHG                           1:14.41  
                  34.58     1:14.41 (39.83)                                        
  4 Friel, Alanna             13 Bower Convent-SC               1:16.80  
                  36.68     1:16.80 (40.12)                                        
  5 O'Sullivan, Molly         14 GAL                            1:20.52  
                  37.83     1:20.52 (42.69)                                        
  6 Mc Hale, Siofra           13 CSJCA-SC                       1:21.01  
                  37.80     1:21.01 (43.21)                                        
  7 Joyce, Laura              14 CMSMC                          1:24.12  
                  37.98     1:24.12 (46.14)                                        
  8 Maguire, Grace            13 CSTKH                          1:24.47  
                  38.80     1:24.47 (45.67)                                        
  9 Jones, Aisling            14 CUCSL-SC                       1:27.41  
                  38.19     1:27.41 (49.22)                                        
 
Event 10  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              15 CGCC-SC                        1:08.90  
                  32.53     1:08.90 (36.37)                                        
  2 Dinneen, Molly            15 CTHG                           1:11.82  
                  33.53     1:11.82 (38.29)                                        
  3 Shorten, Aoife            15 CTHG                           1:12.29  
                  34.28     1:12.29 (38.01)                                        
  4 Harrington, Lisa          15 CSHA-NT                        1:13.41  
                  34.70     1:13.41 (38.71)                                        
  5 Fadden, Amber             15 CDCCB-SC                       1:14.78  
                  34.37     1:14.78 (40.41)                                        
  6 Cunnane, Aine             15 CMSMC                          1:16.34  
                  35.46     1:16.34 (40.88)                                        
  7 Kenny, Laura              15 CSMLF                          1:19.44  
                  37.12     1:19.44 (42.32)                                        
 
Event 10  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fullard, Olivia           18 CMROS                          1:09.62  
                  31.96     1:09.62 (37.66)                                        
  2 Hurst, Maedbh             17 Bower Convent-SC               1:11.01  
                  32.38     1:11.01 (38.63)                                        
  3 Shorten, Fiona            17 CTHG                           1:15.83  
                  35.18     1:15.83 (40.65)                                        
  4 MC Namara, Niamh          17 Bower Convent-SC               1:16.95  
                  35.10     1:16.95 (41.85)                                        
  5 Sheridan, Olwyn           17 Bower Convent-SC               1:16.99  
                  34.83     1:16.99 (42.16)                                        
 
Event 11  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                              58.39  
                  28.54       58.39 (29.85)                                        
  2 Moran, Michael            13 GS Roscommon                   1:00.07  
                  29.33     1:00.07 (30.74)                                        
  3 Lennon, Fiachra           14 CCATH                          1:00.15  
                  29.41     1:00.15 (30.74)                                        
  4 Frank, Adam               14 CGOR                           1:00.88  
                  29.65     1:00.88 (31.23)                                        
  5 Kelly, Bill               14 CCATH                          1:03.35  
                  30.53     1:03.35 (32.82)                                        
  6 Aspell, Ruairi            14 Moate-NT                       1:05.20  
                  30.58     1:05.20 (34.62)                                        
  7 O'Hanlon, Ciaran          14 CBML-SC                        1:05.45  
                  31.23     1:05.45 (34.22)                                        
  8 Cummins, Ben              14 CBSRO-SC                       1:07.15  
                  31.82     1:07.15 (35.33)                                        
  9 Murphy, Jamie             13 CGECB-SC                       1:08.27  
                  33.65     1:08.27 (34.62)                                        
 10 Clarke, Jack              14 CSTE-SC                        1:08.42  
                  34.00     1:08.42 (34.42)                                        
 11 Canavan, Sean             14 CGOR                           1:09.21  
                  34.14     1:09.21 (35.07)                                        
 12 Melly, Conor              13 CGECB-SC                       1:09.57  
                  33.48     1:09.57 (36.09)                                        
 13 Scully, Bryan             13 Moate-NT                       1:10.68  
                  34.80     1:10.68 (35.88)                                        
 14 Rainey, Dylan             14 Moate-NT                       1:10.77  
                  34.16     1:10.77 (36.61)                                        
 15 MC Namara, David          13 CMCA-SC                        1:11.52  
                  35.02     1:11.52 (36.50)                                        
 16 Gilhooley, David          13 CATHY                          1:12.49  
                  34.40     1:12.49 (38.09)                                        
 17 O'Muiri, Daire            14 CSML-SC                        1:13.66  
                  33.27     1:13.66 (40.39)                                        
 18 Roe, Dylan                14 Scoil Iognaid-NT               1:14.27  
                  35.69     1:14.27 (38.58)                                        
 19 Weaver, Luke              14 CSGS-SC                        1:16.27  
                  35.98     1:16.27 (40.29)                                        
 20 Staunton, Dermuid         14 COLCM                          1:16.30  
                  35.76     1:16.30 (40.54)                                        
 21 MC Donagh, Cian           13 Scoil Iognaid-NT               1:20.07  
                  36.66     1:20.07 (43.41)                                        
 22 Gannon, David             13 COLCM                          1:21.24  
                  38.66     1:21.24 (42.58)                                        
 23 Morris, Jake              13 CKNOC-NT                       1:22.94  
                  38.74     1:22.94 (44.20)                                        
 24 English, James            13 CGECB-SC                       1:24.16  
                  40.93     1:24.16 (43.23)                                        
 25 Waldron, Ronan            13 Ballindine NS-NT               1:24.88  
                  40.84     1:24.88 (44.04)                                        
 
Event 11  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 CBML-SC                          54.41  
                  26.18       54.41 (28.23)                                        
  2 Kelly, Michael            15 CMCA-SC                          57.48  
                  28.01       57.48 (29.47)                                        
  3 Warby, Cian               16 CCATH                            57.55  
                  27.29       57.55 (30.26)                                        
  4 Livingstone, Patrick      16 CGECB-SC                         58.99  
                  28.09       58.99 (30.90)                                        
  5 Brinn, Jonathan           16 CSTJT-SC                         59.43  
                  28.35       59.43 (31.08)                                        
  6 Mc Closkey, Daire         16 CSCS-SC                          59.62  
                  28.55       59.62 (31.07)                                        
  7 Fitzsimons, David         16 CMCA-SC                          59.87  
                  28.77       59.87 (31.10)                                        
  8 Lannon, Kevin             16 CSMRS-NT                       1:00.36  
                  29.06     1:00.36 (31.30)                                        
  9 Valentine, Matthew        16 CSML-SC                        1:01.44  
                  29.52     1:01.44 (31.92)                                        
 10 Kelly, Evan               16 COOSL-SC                       1:01.56  
                  29.38     1:01.56 (32.18)                                        
 11 Magay, Kyrill             16 CSML-SC                        1:04.37  
                  29.95     1:04.37 (34.42)                                        
 12 Waldron, Fintan           16 CSTKH                          1:06.61  
                  32.60     1:06.61 (34.01)                                        
 13 Diviney, Oran             15 CSTMG                          1:06.95  
                  31.50     1:06.95 (35.45)                                        
 14 Tannion, Joseph           15 Scoil Iognaid-NT               1:08.69  
                  32.19     1:08.69 (36.50)                                        
 15 Horkan, Eoin              16 CSTKH                          1:09.17  
                  33.84     1:09.17 (35.33)                                        
 16 Gibbons, Shane            15 CCATH                          1:11.86  
                  34.57     1:11.86 (37.29)                                        
 17 Williams, David           16 Scoil Iognaid-NT               1:12.86  
                1:12.86         1:12.86 ( )                                        
 18 Maguire, James            15 CSTKH                          1:26.92  
                  40.56     1:26.92 (46.36)                                        
 
Event 11  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 CCATH                            58.36  
                  28.34       58.36 (30.02)                                        
  2 Martin, Declan            17 COOSL-SC                       1:04.02  
                  30.75     1:04.02 (33.27)                                        
  3 Darcy, Jamie              18 CFERB-NT                       1:05.36  
                  31.23     1:05.36 (34.13)                                        
  4 Bell, Jarlath             17 COLCM                          1:09.94  
                  33.89     1:09.94 (36.05)                                        
 
Event 12  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Kate            14 CUCSL-SC                       1:05.08  
                  31.11     1:05.08 (33.97)                                        
  2 Clabby, Aibhlin           14 Bower Convent-SC               1:06.12  
                  32.11     1:06.12 (34.01)                                        
  3 Lowe, Sophie              14 Bower Convent-SC               1:06.69  
                  32.26     1:06.69 (34.43)                                        
  4 MC Donagh, Paula          14 CDCCB-SC                       1:06.89  
                  32.40     1:06.89 (34.49)                                        
  5 Crosby, Emer              14 Scoil Iognaid-NT               1:07.22  
                                1:07.22 ( )         1:07.22 ( )                    
  6 Fahy, Laura               14 CSJCA-SC                       1:07.39  
                  31.94     1:07.39 (35.45)                                        
  7 Mc Closkey, Deirbhile     14 CUCSL-SC                       1:07.50  
                  32.65     1:07.50 (34.85)                                        
  8 Egan, Stacey              14 CFERB-NT                       1:09.08  
                  33.08     1:09.08 (36.00)                                        
  9 Keaney, Meadbh            13 CUCSL-SC                       1:09.21  
                  32.56     1:09.21 (36.65)                                        
 10 Egan, Sorcha              14 CFERB-NT                       1:09.26  
                  32.89     1:09.26 (36.37)                                        
 11 Kelly, Lauren             14 CTHG                           1:09.42  
                  33.15     1:09.42 (36.27)                                        
 12 Hennigan, Aoibheann       14 CSMPS-SC                       1:09.58  
                  33.54     1:09.58 (36.04)                                        
 13 Friel, Alanna             13 Bower Convent-SC               1:09.78  
                                1:09.89 ( )         1:09.78 ( )                    
 14 Murphy, Rachel            14 CQUAY-NT                       1:09.79  
                  33.22     1:09.79 (36.57)                                        
 15 Murphy, Elizabeth         14 CMSMC                          1:09.89  
                                1:09.89 ( )         1:09.89 ( )                    
 16 Reilly, Lauren            13 CSHA-NT                        1:10.70  
                  34.23     1:10.70 (36.47)                                        
 17 Scully, Andraya           14 CSAL-SC                        1:11.04  
                                1:11.09 ( )         1:11.04 ( )                    
 18 MC Sharry, Mona           13 SCH                            1:11.11  
                  33.59     1:11.11 (37.52)                                        
 19 Duignan, Dearbhla         13 Moate-NT                       1:11.66  
                  33.60     1:11.66 (38.06)                                        
 20 Farrell, Michelle         14 CMROS                          1:12.00  
                  37.82     1:12.00 (34.18)                                        
 21 Campbell, Roisin          13 CMROS                          1:12.25  
                  34.53     1:12.25 (37.72)                                        
 22 Clancy, Marie             14 CANSG                          1:12.34  
                  38.60     1:12.34 (33.74)                                        
 23 Caulfield, Shannon        13 CASCR-SC                       1:13.02  
                  35.13     1:13.02 (37.89)                                        
 24 Jones, Aisling            14 CUCSL-SC                       1:13.78  
                  35.43     1:13.78 (38.35)                                        
 25 Coen, Hazel               13 CRAIF-NT                       1:16.20  
                  37.82     1:16.20 (38.38)                                        
 26 Curran, Rachel            13 CSTE-SC                        1:18.46  
                  38.60     1:18.46 (39.86)                                        
 27 Heaney, Sarah             13 CMSMC                          1:19.04  
                  38.52     1:19.04 (40.52)                                        
 28 Elliott, Grace            14 CUCSL-SC                       1:19.35  
                  34.53     1:19.35 (44.82)                                        
 29 Connolly, Rachel          13 CTHG                           1:20.95  
                  38.04     1:20.95 (42.91)                                        
 30 Kavanagh, Grace           13 Scoil Iognaid-NT               1:23.75  
                  38.07     1:23.75 (45.68)                                        
 31 Mc Cormack, Laura         13 CSTKH                          1:23.91  
                  34.78     1:23.91 (49.13)                                        
 32 Regan, Aoibhe             13 CSTKH                          1:26.69  
                  41.01     1:26.69 (45.68)                                        
 33 O'Neill, Laura            13 Scoil Iognaid-NT               1:30.08  
                  42.30     1:30.08 (47.78)                                        
 
Event 12  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            15 CSJCA-SC                       1:00.24  
                  28.62     1:00.24 (31.62)                                        
  2 Kavanagh, Kate            15 CSAL-SC                        1:01.35  
                  30.03     1:01.35 (31.32)                                        
  3 Weaver, Gabriella         15 CSGS-SC                        1:02.87  
                  29.78     1:02.87 (33.09)                                        
  4 Pfeiffer, Ronja           16 CGORT                          1:04.80  
                  31.13     1:04.80 (33.67)                                        
  5 Murphy, Jade              15 CSGS-SC                        1:06.63  
                  32.10     1:06.63 (34.53)                                        
  6 O'Neill, Ciara            15 CALOR-SC                       1:06.68  
                  32.35     1:06.68 (34.33)                                        
  7 Harrington, Lisa          15 CSHA-NT                        1:06.75  
                  32.80     1:06.75 (33.95)                                        
  8 Hennigan, Caoimhe         15 CSMPS-SC                       1:07.54  
                                1:07.74 ( )         1:07.54 ( )                    
  9 Cunnane, Aine             15 CMSMC                          1:09.30  
                  33.34     1:09.30 (35.96)                                        
 10 Mooney, Orla              16 Bower Convent-SC               1:09.53  
                  33.20     1:09.53 (36.33)                                        
 11 Kenny, Laura              15 CSMLF                          1:09.61  
                                1:09.73 ( )         1:09.61 ( )                    
 12 O'Brien, Sarah            16 CMSMC                          1:10.38  
                  33.25     1:10.38 (37.13)                                        
 13 Keaney, Aoife             15 CUCSL-SC                       1:11.47  
                  34.38     1:11.47 (37.09)                                        
 14 Dempsey, Aishling         15 CTHG                           1:12.88  
                  35.26     1:12.88 (37.62)                                        
 15 Kelly, Aoife              15 Bower Convent-SC               1:13.57  
                  34.69     1:13.57 (38.88)                                        
 16 Skelly, Aideen            15 CSMLF                          1:13.62  
                  34.35     1:13.62 (39.27)                                        
 17 Mooney, Rebecca           16 CMROS                          1:15.43  
                  35.43     1:15.43 (40.00)                                        
 18 Gibbons, Michelle         16 CCATH                          1:18.48  
                  35.13     1:18.48 (43.35)                                        
 19 Mc Donough, Méabh         15 CANSG                          1:19.03  
                  34.23     1:19.03 (44.80)                                        
 20 Coen, Meaghan             15 CDCCB-SC                       1:19.34  
                  35.51     1:19.34 (43.83)                                        
 21 Lalwani, Emma             15 CSROS                          1:22.04  
                  35.72     1:22.04 (46.32)                                        
 
Event 12  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Siobhan             18 CBML-SC                        1:02.46  
                  30.05     1:02.46 (32.41)                                        
  2 Ryan, Emma                17 CECC-SC                        1:07.77  
                  32.65     1:07.77 (35.12)                                        
  3 MC Namara, Niamh          17 Bower Convent-SC               1:08.63  
                  33.22     1:08.63 (35.41)                                        
  4 Sheridan, Olwyn           17 Bower Convent-SC               1:08.66  
                  32.30     1:08.66 (36.36)                                        
  5 Keaveney, Laura           18 CUCSL-SC                       1:09.32  
                  32.87     1:09.32 (36.45)                                        
  6 Gallagher, Emily          17 CSAL-SC                        1:12.32  
                  34.43     1:12.32 (37.89)                                        
  7 Byrne, Ellen              17 CPCT                           1:14.19  
                  35.51     1:14.19 (38.68)                                        
  8 Gettings, Claire          17 CCMG-SC                        1:15.71  
                  34.86     1:15.71 (40.85)                                        
 
Event 13  Boys 12-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-SC  'A'                        2:20.76  
 
Event 14  Girls 12-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:18.48  
                  35.59     1:10.93 (35.34)     1:47.71 (36.78)     2:18.48 (30.77)
  2 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:20.28  
                  35.34     1:13.37 (38.03)     1:48.25 (34.88)     2:20.28 (32.03)
  3 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:27.53  
                  34.93     1:20.22 (45.29)     1:56.45 (36.23)     2:27.53 (31.08)
  4 Convent OF Mercy Roscommon  'A'                             2:29.82  
                  38.42     1:20.70 (42.28)     1:57.79 (37.09)     2:29.82 (32.03)
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:29.89  
                  35.56     1:18.50 (42.94)     1:53.20 (34.70)     2:29.89 (36.69)
  6 Salerno-SC  'A'                                             2:29.99  
                  35.56     1:22.70 (47.14)     1:57.28 (34.58)     2:29.99 (32.71)
  7 Taylor's Hill Galway  'A'                                   2:30.20  
                  37.61     1:19.07 (41.46)     1:53.63 (34.56)     2:30.20 (36.57)
 
Event 15  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ballymahon Longford-SC  'A'                                 2:06.57  
                  32.32     1:10.65 (38.33)     1:37.39 (26.74)     2:06.57 (29.18)
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:07.26  
  3 ST Louis Kiltimagh Co. Mayo  'A'                            2:36.61  
                  38.49     1:28.60 (50.11)     2:06.08 (37.48)     2:36.61 (30.53)
 
Event 16  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:17.71  
 
Event 17  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone  'A'                              2:00.19  
  2 ST Mels Longford-SC  'A'                                    2:02.74  
 
Event 18  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:17.39  
                  35.80     1:11.41 (35.61)     1:44.58 (33.17)     2:17.39 (32.81)
  2 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:18.28  
                  37.68     1:16.43 (38.75)     1:47.53 (31.10)     2:18.28 (30.75)
  3 Taylor's Hill Galway  'A'                                   2:20.88  
                  39.11     1:18.39 (39.28)     1:50.85 (32.46)     2:20.88 (30.03)
  4 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:21.98  
                  38.16     1:17.85 (39.69)     1:49.68 (31.83)     2:21.98 (32.30)
 
Event 19  Boys 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:04.35  
                  30.53     1:05.74 (35.21)     1:36.62 (30.88)     2:04.35 (27.73)
  2 ST Geralds College Castlebar-SC  'A'                        2:05.42  
                  30.97     1:03.09 (32.12)     1:35.54 (32.45)     2:05.42 (29.88)
 
Event 20  Girls 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ursuline College Sligo-SC  'A'                              2:05.24  
                  30.55     1:01.68 (31.13)     1:34.31 (32.63)     2:05.24 (30.93)
  2 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:07.13  
                  31.08     1:01.64 (30.56)     1:34.31 (32.67)     2:07.13 (32.82)
  3 Mount ST Michael C/M  'A'                                   2:07.88  
                  32.26     1:03.99 (31.73)     1:38.59 (34.60)     2:07.88 (29.29)
  4 Convent OF Mercy Roscommon  'A'                             2:12.64  
                  32.69     1:06.20 (33.51)     1:39.69 (33.49)     2:12.64 (32.95)
  5 Taylor's Hill Galway  'A'                                   2:19.42  
                  33.49     1:08.91 (35.42)     1:50.00 (41.09)     2:19.42 (29.42)
  6 Salerno-SC  'A'                                             2:20.47  
                  32.59     1:15.53 (42.94)     1:48.85 (33.32)     2:20.47 (31.62)
  7 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:24.76  
                  30.89     1:11.21 (40.32)     1:49.71 (38.50)     2:24.76 (35.05)
 
Event 21  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Community College Athlone  'A'                              1:54.70  
                  26.83       58.95 (32.12)     1:26.05 (27.10)     1:54.70 (28.65)
  2 Ballymahon Longford-SC  'A'                                 1:56.86  
                  29.75       59.12 (29.37)     1:56.86 (57.74)         1:56.86 ( )
  3 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:04.76  
                  31.23     1:06.22 (34.99)     1:36.49 (30.27)     2:04.76 (28.27)
  4 ST Louis Kiltimagh Co. Mayo  'A'                            2:15.11  
                  31.41     1:05.79 (34.38)     1:44.64 (38.85)     2:15.11 (30.47)
 
Event 22  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Davitt College Cbar-SC  'A'                                 2:03.36  
  2 Gort Community College  'A'                                 2:25.72  
 
Event 23  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Mels Longford-SC  'A'                                    1:55.20  
 
Event 24  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Josephs School Castlebar-SC  'A'                         2:02.41  
  2 Bower Convent Athlone-SC  'A'                               2:03.25  
  3 Taylor's Hill Galway  'A'                                   2:05.07  
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:06.33  
W: www.athloneswimmingclub.com     E: info@athloneswimingclub.com         © 2011 Athlone Swimming Club
Valid HTML 4.01 Strict Designed by Hugh Cleary