LONGFORD GALA 2012 Print this Gala/Page

Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            6:13.99        
  2 Finn, Roisin              11 GAL                            6:24.25        
  3 Grady, Hannah             11 CBAR                           6:45.46        
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            5:24.20        
  2 Horan, Siofra             13 CBAR                           5:47.14        
  3 Naughton, Imogen          13 SHARK                          5:52.33        
  4 Fahy, Laura               13 CBAR                           5:52.96        
  5 Egan, Stacey              13 ATH                            5:57.73        
  6 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           6:01.33        
  7 Dunne, Jessica            13 LASER                          6:01.46        
  8 O'Sullivan, Molly         13 GAL                            6:06.71        
  9 Carey, Sinead             12 GAL                            6:06.94        
 10 Shaughnessy, Ciara        13 GAL                            6:08.44        
 11 Scully, Andraya           13 GAL                            6:10.22        
 12 Egan, Edel                12 CBAR                           6:10.61        
 13 Mc Hale, Siofra           12 CBAR                           6:11.19        
 14 Walsh, Lauren             12 GAL                            6:25.31        
 15 Walsh, Sinead             12 GAL                            6:35.45        
 16 Mc Glinchey, Jane         12 SLIGO                          6:40.08        
 17 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            6:41.85        
 18 Kennelly, Aisling         12 GAL                            6:45.35        
 19 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           6:47.99        
 20 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          7:00.84        
 21 Tims, Dionne              13 SLIGO                          7:21.77        
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            5:06.92        
  2 Shorten, Aoife            14 SHARK                          5:25.85        
  3 Grady, Aisling            14 CBAR                           5:35.02        
  4 Fadden, Ambre             15 CBAR                           5:44.31        
  5 Melody, Niamh             14 GAL                            5:46.25        
  6 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           5:56.60        
  7 Kenny, Laura              14 LONG                           6:00.90        
  8 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                          6:05.74        
  9 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          6:50.01        
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           5:17.17        
  2 Pfeiffer, Ronja           16 Blue Fin                       5:40.97        
  3 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            6:12.44        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Ciaran             11 COM                            1:24.67        
  2 Kolcow, Max               11 GAL                            1:25.66        
  3 O'Connor, Sean            11 CBAR                           1:31.99        
  4 Doorly, Joseph            11 GAL                            1:32.06        
  5 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:32.10        
  6 Duffy, Fionn              11 GAL                            1:32.72        
  7 Higgins, Adam             11 SLIGO                          1:36.33        
  8 Barrett, Brian            11 B DOL                          1:36.60        
  9 Mc Cann, Michael          11 LONG                           1:36.61        
 10 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:41.42        
 11 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:42.37        
 12 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                          1:46.00        
 13 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:52.14        
 14 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           1:59.89        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 1:06.99        
  2 Powell, Robert            12 ATH                            1:07.40        
  3 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 1:09.59        
  4 Moran, Michael            12 COM                            1:10.09        
  5 O'Farrell, Brian          13 SHARK                          1:14.88        
  6 Frank, Adam               13 B DOL                          1:16.80        
  7 Dervan, Mark              13 CBAR                           1:18.76        
  8 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:18.93        
  9 Murphy, Jamie             12 CBAR                           1:22.20        
 10 O'Connor, David           12 GAL                            1:22.64        
 11 Melly, Conor              13 CBAR                           1:23.57        
 12 Scanlon, Adam             13 SLIGO                          1:25.11        
 13 Canavan, Sean             13 B DOL                          1:25.36        
 14 Cummins, Ben              13 COM                            1:26.24        
 15 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin                       1:27.77        
 16 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:28.72        
 17 Connolly, Sam             12 COM                            1:28.79        
 18 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:29.93        
 19 MC Namara, David          12 ATH                            1:33.18        
 20 O'Murray, Darragh         13 LONG                           1:33.38        
 21 Stewart, Harry            12 LONG                           1:35.28        
 22 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:38.94        
 23 Walsh, Ben                13 WPORT                          1:41.02        
 -- Blacoe, Cillian           12 GAL                                 DQ        
 
Event 2  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                             59.85        
  2 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          1:03.08        
  3 Warby, Cian               15 ATH                            1:05.90        
  4 Snowdon, Conor            14 GAL                            1:07.03        
  5 Melly, Cillian            15 CBAR                           1:07.16        
  6 Lennon, Fiachra           14 ATH                            1:08.31        
  7 Madden, Ciaran            15 LONG                           1:10.49        
  8 Valentine, Matthew        15 LONG                           1:11.82        
  9 Magay, Kirill             15 LONG                           1:12.08        
 10 Collins, Donal            14 Blue Fin                       1:12.83        
 11 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 CLM                            1:14.02        
 12 Scully, Daniel            15 GAL                            1:14.60        
 13 Lannon, Kevin             15 COM                            1:14.91        
 14 Mooney, Christopher       14 Blue Fin                       1:14.99        
 15 Rayner, Sean              15 COM                            1:15.72        
 16 Mc Ginty, Stephen         15 SHARK                          1:16.21        
 17 Roe, Dylan                14 SHARK                          1:18.85        
 18 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:19.54        
 19 Tannion, Joseph           14 SHARK                          1:19.97        
 20 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:20.14        
 21 Vahey, Ben                14 Blue Fin                       1:20.32        
 22 Banks, Luke               15 SLIGO                          1:23.83        
 23 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:28.45        
 24 Manning, Tom              14 LONG                           1:45.93        
 25 Flanagan, Patrick         14 LONG                           1:59.52        
 -- Healy, Aiden              15 C FIN                               DQ        
 -- Woods, David              14 SLIGO                               DQ        
 
Event 2  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          17 ATH                              59.45        
  2 Joyce, Darragh            16 ATH                            1:05.06        
  3 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:06.00        
  4 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:15.53        
  5 Martin, Declan            16 SLIGO                          1:15.86        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gloin, Chloe           11 ATH                            1:27.33        
  2 Griffin, Ruth             11 SHARK                          1:30.04        
  3 Finn, Roisin              11 GAL                            1:30.88        
  4 Lally, Erin               11 CLM                            1:33.19        
  5 Moran, Sophie             11 GAL                            1:33.63        
  6 MC Loughlin, Stephanie    11 CLM                            1:34.12        
  7 Murphy, Ruby              11 GAL                            1:37.58        
  8 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:38.43        
  9 Sweeney, Kate             11 LONG                           1:42.42        
 -- Mc Weeney, Aine           10 LONG                                DQ        
 -- Fadden, Heather           11 CBAR                                DQ        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            1:11.21        
  2 Clabby, Aibhlin           13 ATH                            1:16.03        
  3 Friel, Alanna             12 ATH                            1:16.89        
  4 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:18.69        
  5 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:19.44        
  6 O'Sullivan, Molly         13 GAL                            1:20.05        
  7 Fahy, Laura               13 CBAR                           1:20.60        
  8 Mc Hale, Siofra           12 CBAR                           1:22.25        
  9 Horan, Siofra             13 CBAR                           1:22.42        
 10 Sweeney, Amy              13 SHARK                          1:22.45        
 11 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           1:23.07        
 12 Burke, Eve                12 CLM                            1:24.45        
 13 Egan, Edel                12 CBAR                           1:24.62        
 14 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           1:24.79        
 15 Carroll, Rebecca          13 COM                            1:26.46        
 16 Mellotte, Georgia         13 WPORT                          1:26.83        
 17 Carey, Sinead             12 GAL                            1:27.45        
 18 O'Brien, Aoife            13 LONG                           1:27.82        
 19 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           1:28.72        
 20 Campbell, Roisin          13 COM                            1:29.12        
 21 Dolan, Tara               13 COM                            1:29.19        
 22 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:29.31        
 23 Joyce, Laura              13 CLM                            1:29.70        
 24 Scully, Andraya           13 GAL                            1:32.24        
 25 Breslin, Niamh            12 CBAR                           1:32.52        
 26 Shaughnessy, Ciara        13 GAL                            1:33.33        
 27 Kelly, Lauren             13 SHARK                          1:33.81        
 28 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            1:35.44        
 29 Close, Charlotte          13 WPORT                          1:35.59        
 30 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:36.37        
 31 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:36.66        
 32 O'Brien, Lisa             12 CLM                            1:40.01        
 33 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:40.96        
 34 Kilduff, Jenni            12 COM                            1:42.34        
 35 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          1:44.59        
 36 Kelly, Terri              12 SLIGO                          1:44.66        
 37 Whiteside, Aoife          12 SLIGO                          1:45.68        
 38 Tims, Dionne              13 SLIGO                          1:48.07        
 -- Mc Glinchey, Jane         12 SLIGO                               DQ        
 -- Caulfield, Shannon        12 COM                                DNF        
 
Event 3  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            1:05.76        
  2 Joyce, Ceira              14 SHARK                          1:09.74        
  3 Breslin, Ciara            15 CLM                            1:12.20        
  4 Shorten, Aoife            14 SHARK                          1:13.51        
  5 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                          1:13.60        
  6 Harrington, Lisa          14 ATH                            1:13.84        
  7 Melody, Niamh             14 GAL                            1:15.36        
  8 Cunnane, Aine             14 CLM                            1:15.83        
  9 Grady, Aisling            14 CBAR                           1:18.80        
 10 Kenny, Laura              14 LONG                           1:21.31        
 11 MC Gwynne, Sorcha         15 C FIN                          1:22.25        
 12 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           1:25.15        
 13 Boland, Clodagh           14 C FIN                          1:27.86        
 14 Farrell, Alilbhe          14 LONG                           1:29.91        
 15 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                          1:30.37        
 16 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:30.55        
 -- Keaney, Aoife             14 SLIGO                              DNF        
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Matra     16 ATH                            1:08.36        
  2 Fullard, Olivia           17 COM                            1:10.14        
  3 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           1:12.74        
  4 Shorten, Fiona            16 SHARK                          1:15.25        
  5 Pfeiffer, Ronja           16 Blue Fin                       1:15.66        
  6 Sheridan, Olwyn           16 ATH                            1:15.73        
  7 Mc Nanara, Niamh          16 ATH                            1:16.71        
  8 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            1:24.09        
  9 Ryan, Emma                16 C FIN                          1:24.27        
 10 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            1:31.12        
 
Event 4  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Joseph            11 GAL                            6:08.68        
  2 Higgins, Adam             11 SLIGO                          6:48.58        
  3 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           7:32.67        
  4 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                          7:35.78        
 -- Kenny, Ronan              11 LONG                                DQ        
 -- Kolcow, Max               11 GAL                                 DQ        
 
Event 4  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 5:10.82        
  2 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 5:21.66        
  3 Dervan, Mark              13 CBAR                           5:35.81        
  4 Keogh, Timothy            12 GAL                            6:04.93        
  5 Melly, Conor              13 CBAR                           6:05.24        
  6 Cummins, Ben              13 COM                            6:06.79        
  7 Rennick, Nathan           13 CBAR                           6:06.81        
  8 Scanlon, Adam             13 SLIGO                          6:06.99        
  9 Cugalj, Filip             13 SHARK                          6:10.52        
 10 O'Connor, David           12 GAL                            6:19.08        
 11 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          6:22.40        
 12 Melvin, Conor             12 SLIGO                          6:22.91        
 
Event 4  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                           4:44.49        
  2 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          4:47.06        
  3 Melly, Cillian            15 CBAR                           5:03.41        
  4 Madden, Ciaran            15 LONG                           5:18.25        
  5 Mc Ginty, Stephen         15 SHARK                          5:33.34        
  6 Scully, Daniel            15 GAL                            5:38.32        
  7 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 CLM                            5:43.16        
  8 Snowdon, Conor            14 GAL                            5:43.29        
  9 Rayner, Sean              15 COM                            5:50.44        
 10 Waldron, Fintan           15 CLM                            6:07.44        
 11 Tannion, Joseph           14 SHARK                          6:09.24        
 12 O'Connor, Thomas          15 GAL                            6:12.77        
 13 Vahey, Ben                14 Blue Fin                       6:22.06        
 14 Banks, Luke               15 SLIGO                          6:24.83        
 -- Mooney, Christopher       14 Blue Fin                            DQ        
 
Event 4  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          17 ATH                            4:33.17        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    11 CLM                            1:11.53        
  2 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:13.44        
  3 Finn, Roisin              11 GAL                            1:13.79        
  4 Griffin, Ruth             11 SHARK                          1:13.96        
  5 Moran, Sophie             11 GAL                            1:14.47        
  6 Lally, Erin               11 CLM                            1:15.03        
  7 Grady, Hannah             11 CBAR                           1:15.45        
  8 Leahy, Aoife              10 Blue Fin                       1:16.74        
  9 Fadden, Heather           11 CBAR                           1:17.55        
 10 MC Gloin, Chloe           11 ATH                            1:19.96        
 11 Murphy, Ruby              11 GAL                            1:20.44        
 12 Conwell, Caoimhe          11 BALL                           1:22.11        
 13 Sweeney, Kate             11 LONG                           1:22.32        
 14 Connellan, Grace          11 LONG                           1:29.30        
 15 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:33.89        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahy, Laura               13 CBAR                           1:05.52        
  2 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           1:06.48        
  3 Clabby, Aibhlin           13 ATH                            1:06.83        
  4 Egan, Edel                12 CBAR                           1:06.99        
  5 Mellotte, Georgia         13 WPORT                          1:07.45        
  6 Egan, Stacey              13 ATH                            1:07.68        
  7 Murphy, Rachel            13 BALL                           1:07.80        
  8 Horan, Siofra             13 CBAR                           1:08.63        
  9 Friel, Alanna             12 ATH                            1:08.97        
 10 Carey, Sinead             12 GAL                            1:09.02        
 11 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           1:10.12        
 12 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           1:10.20        
 13 O'Brien, Aoife            13 LONG                           1:10.33        
 14 Shaughnessy, Ciara        13 GAL                            1:10.37        
 15 O'Sullivan, Molly         13 GAL                            1:10.42        
 16 Togher, Una               13 CBAR                           1:10.57        
 17 Egan, Sorcha              13 ATH                            1:10.64        
 18 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:10.77        
 19 Mc Hale, Siofra           12 CBAR                           1:10.89        
 20 Carroll, Rebecca          13 COM                            1:10.97        
 21 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:11.02        
 22 Dolan, Tara               13 COM                            1:11.20        
 23 Scully, Andraya           13 GAL                            1:11.93        
 24 Duignan, Dearbhla         12 ATH                            1:12.31        
 25 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          1:12.63        
 26 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            1:12.66        
 27 Burke, Eve                12 CLM                            1:12.80        
 28 Kilduff, Jenni            12 COM                            1:12.82        
 29 Joyce, Laura              13 CLM                            1:13.02        
 30 Sweeney, Amy              13 SHARK                          1:13.18        
 31 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:13.30        
 32 Dunne, Jessica            13 LASER                          1:13.50        
 33 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:13.59        
 34 Doherty, Megan            12 CLM                            1:14.46        
 35 Campbell, Roisin          13 COM                            1:14.74        
 36 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:15.28        
 37 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:15.34        
 38 Breslin, Niamh            12 CBAR                           1:15.60        
 39 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:16.48        
 40 Johnson, Rachel           12 ATH                            1:16.55        
 41 Close, Charlotte          13 WPORT                          1:16.86        
 42 O'Brien, Lisa             12 CLM                            1:16.88        
 43 Kelly, Lauren             13 SHARK                          1:17.04        
 44 Elliott, Grace            13 SLIGO                          1:17.18        
 45 Kelly, Terri              12 SLIGO                          1:18.90        
 46 Mc Glinchey, Jane         12 SLIGO                          1:19.68        
 47 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          1:20.65        
 48 Whiteside, Aoife          12 SLIGO                          1:21.56        
 49 Tims, Dionne              13 SLIGO                          1:28.28        
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            1:00.48        
  2 Breslin, Ciara            15 CLM                            1:03.16        
  3 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                          1:04.23        
  4 Joyce, Ceira              14 SHARK                          1:04.27        
  5 Grady, Aisling            14 CBAR                           1:06.59        
  6 Melody, Niamh             14 GAL                            1:06.85        
  7 Harrington, Lisa          14 ATH                            1:07.20        
  8 Cunnane, Aine             14 CLM                            1:07.46        
  9 Fadden, Ambre             15 CBAR                           1:07.61        
 10 Shorten, Aoife            14 SHARK                          1:08.16        
 11 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           1:08.69        
 12 Kenny, Laura              14 LONG                           1:09.33        
 13 Skelly, Aideen            14 LONG                           1:12.20        
 14 MC Gwynne, Sorcha         15 C FIN                          1:13.78        
 15 Keaney, Aoife             14 SLIGO                          1:13.90        
 16 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:14.30        
 17 Boland, Clodagh           14 C FIN                          1:16.42        
 
Event 5  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Matra     16 ATH                              59.75        
  2 Fullard, Olivia           17 COM                            1:04.07        
  3 Pfeiffer, Ronja           16 Blue Fin                       1:04.18        
  4 Sheridan, Olwyn           16 ATH                            1:05.58        
  5 Shorten, Fiona            16 SHARK                          1:07.94        
  6 Ryan, Emma                16 C FIN                          1:08.04        
  7 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            1:10.69        
  8 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            1:13.04        
  9 Gettings, Claire          16 LONG                           1:13.63        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Joseph            11 GAL                            1:10.24        
  2 Burke, Harry              11 CLM                            1:10.54        
  3 O'Boyle, Mark             11 LONG                           1:11.91        
  4 Lennon, Eoghan            11 ATH                            1:13.16        
  5 Regan, Ciaran             11 COM                            1:13.46        
  6 Mc Cann, Michael          11 LONG                           1:13.85        
  7 O'Connor, Sean            11 CBAR                           1:14.93        
  8 Barrett, Brian            11 B DOL                          1:15.55        
  9 Kolcow, Max               11 GAL                            1:16.77        
 10 Joyce, Cathal             10 CLM                            1:18.01        
 11 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:18.55        
 12 Moran, Ben                11 COM                            1:20.01        
 13 Duffy, Fionn              11 GAL                            1:20.45        
 14 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:23.24        
 15 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:24.31        
 16 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:24.77        
 17 Belton, Cian              11 LONG                           1:25.40        
 18 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                          1:25.90        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                              59.52        
  2 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 1:00.37        
  3 Moran, Michael            12 COM                            1:00.73        
  4 Frank, Adam               13 B DOL                          1:01.48        
  5 Tierney, Sean             13 ATH                            1:02.34        
  6 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 1:03.65        
  7 O'Farrell, Brian          13 SHARK                          1:03.67        
  8 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin                       1:08.16        
  9 Dervan, Mark              13 CBAR                           1:08.41        
 10 Cummins, Ben              13 COM                            1:09.27        
 11 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:09.50        
 12 Scully, Bryan             12 ATH                            1:09.72        
 13 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:09.84        
 14 Murphy, Jamie             12 CBAR                           1:10.00        
 15 Canavan, Sean             13 B DOL                          1:10.22        
 16 Scanlon, Adam             13 SLIGO                          1:10.25        
 17 Cugalj, Filip             13 SHARK                          1:10.90        
 18 Connolly, Sam             12 COM                            1:11.39        
 19 Melly, Conor              13 CBAR                           1:12.29        
 20 Rainey, Dylan             13 ATH                            1:12.65        
 21 MC Namara, David          12 ATH                            1:12.85        
 22 O'Connor, David           12 GAL                            1:14.81        
 23 O'Murray, Darragh         13 LONG                           1:15.40        
 24 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:16.01        
 25 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:16.62        
 26 Walsh, Ben                13 WPORT                          1:18.17        
 27 Blacoe, Cillian           12 GAL                            1:20.48        
 28 Stewart, Harry            12 LONG                           1:21.10        
 
Event 6  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                             55.40        
  2 Anderson, Ronan           15 SLIGO                            56.75        
  3 Warby, Cian               15 ATH                              58.30        
  4 Lennon, Fiachra           14 ATH                              59.29        
  5 Lannon, Kevin             15 COM                            1:00.74        
  6 Valentine, Matthew        15 LONG                           1:00.88        
  7 Melly, Cillian            15 CBAR                           1:01.06        
  8 Snowdon, Conor            14 GAL                            1:01.34        
  9 Mooney, Christopher       14 Blue Fin                       1:02.84        
 10 Magay, Kirill             15 LONG                           1:02.97        
 11 Madden, Ciaran            15 LONG                           1:03.65        
 12 Collins, Donal            14 Blue Fin                       1:03.87        
 13 Diviney, Oran             14 SHARK                          1:03.94        
 14 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:04.09        
 15 Mc Ginty, Stephen         15 SHARK                          1:04.28        
 16 Scully, Daniel            15 GAL                            1:04.84        
 17 Dunne, Shane              14 B DOL                          1:04.97        
 18 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 CLM                            1:05.16        
 19 Waldron, Fintan           15 CLM                            1:05.81        
 20 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:06.23        
 21 Healy, Aiden              15 C FIN                          1:08.00        
 22 Rayner, Sean              15 COM                            1:08.15        
 23 Vahey, Ben                14 Blue Fin                       1:11.13        
 24 Tannion, Joseph           14 SHARK                          1:12.69        
 25 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:13.00        
 26 Roe, Dylan                14 SHARK                          1:15.76        
 27 Banks, Luke               15 SLIGO                          1:17.31        
 28 Manning, Tom              14 LONG                           1:19.12        
 29 Flanagan, Patrick         14 LONG                           1:25.13        
 -- Woods, David              14 SLIGO                               DQ        
 
Event 6  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          17 ATH                              53.28        
  2 Joyce, Darragh            16 ATH                              59.74        
  3 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:00.40        
  4 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:01.56        
  5 Martin, Declan            16 SLIGO                          1:03.27        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:43.15        
  2 Longford SC  'B'                                            2:50.42        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          2:20.77        
  2 Athlone  'A'                                                2:22.09        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:28.00        
  4 Longford SC  'A'                                            2:32.65        
  5 Sligo S C  'A'                                              2:39.80        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:15.48        
  2 Castlebar S C  'A'                                          2:22.30        
  3 Sligo S C  'A'                                              2:43.39        
 
Event 11  Girls 14-15 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              2:45.55        
 
Event 12  Boys 14-15 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:03.33        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:15.99        
  3 Blue Fin  'A'                                               2:18.43        
  4 Sligo S C  'A'                                              2:20.48        
  5 Ballina Dolphins  'A'                                       2:26.67        
 
Event 14  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              2:14.90        
W: www.athloneswimmingclub.com     E: info@athloneswimingclub.com         © 2011 Athlone Swimming Club
Valid HTML 4.01 Strict Designed by Hugh Cleary