Athlone Swimming Club

 








LONGFORD GALA NOV 2016

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                     NT    5:12.69  
  2 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team            NT    6:04.15  
  3 Donohoe, Conor            11 CBAR                      NT    6:31.46  
  4 McCormack, Cian           11 LONG                      NT    6:32.65  
  5 Jennings, Euan            11 SHARK                     NT    7:03.60  
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           6:44.58    5:29.72  
  2 Mc Namara, Con            12 CBAR                 5:38.00    5:38.87  
  3 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team            NT    5:47.40  
  4 Coogan, Alfie             12 ATH                  5:50.05    5:48.82  
  5 Lally, Rory               12 GAL                  6:00.00    5:49.93  
  6 Joyce, Darragh            13 CLM                       NT    5:56.74  
  7 Faherty, Christopher      13 LONG                 6:33.78    6:04.82  
  8 Burke, Luke               13 Bluefin SC                NT    6:07.67  
  9 Naughton, Ben             13 GAL                  6:35.30    6:10.26  
 10 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                      NT    6:13.74  
 11 Dzaei, Alan               12 LONG                 6:30.81    6:20.43  
 12 Heaney, Mike              12 CLM                  6:51.26    6:26.87  
 13 Clark, Alex               13 SHARK                     NT    6:36.20  
 14 Surdulli, Ilir            13 SHARK                     NT    6:45.11  
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fortune, Joshua           15 SLIGO                     NT    5:15.38  
  2 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                5:19.13    5:19.58  
  3 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team            NT    5:21.81  
  4 Kennedy, Eidhne           14 GAL                  5:45.00    5:29.26  
  5 Ryan, Seadhna             14 LONG                 5:40.71    5:34.03  
  6 Doorly, David             14 GAL                  5:37.20    5:35.78  
  7 Kilkenny, Liam            15 GAL                  5:43.32    5:39.94  
  8 Keaney, Sean              15 SLIGO                5:54.49    5:42.95  
  9 Mitchell, Orin M          14 SLIGO                     NT    5:52.88  
 10 Clarke, Billy             15 SHARK                     NT    5:57.55  
 11 O'Malley, Eion            15 GAL                  5:19.00    5:59.27  
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           19 SLIGO                4:30.96    4:42.38  
  2 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  5:19.01    5:07.16  
  3 Eglinton, Owen            16 SLIGO                     NT    5:44.39  
  4 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                6:54.22    6:32.24  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             11 COM                       NT    1:20.84  
  2 Moran, Ellie              11 COM                  1:30.70    1:21.62  
  3 MC Keon, Ava              11 B/Sloe               1:24.42    1:23.89  
  4 Lowe, Erika               11 ATH                  1:25.13    1:25.37  
  5 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  1:30.79    1:26.05  
  6 Martin, Emily             11 ATH                  1:32.12    1:27.31  
  7 Mulrenan, Ellen           11 COM                       NT    1:28.56  
  8 Regan, Alaoise            10 COM                  1:32.83    1:28.83  
  9 Murphy, Aylah             11 SHARK                1:48.92    1:30.70  
 10 Mc Cormack, Rionagh        9 LONG                 1:35.45    1:32.91  
 11 O'Brien, Grace             9 LONG                      NT    1:33.25  
 12 Deeley, Ava               11 LONG                 1:32.42    1:33.52  
 13 Scanlon, Aisling          10 LONG                 1:41.09    1:33.77  
 14 Ni Mhuri, Molly           11 LONG                 1:51.12    1:37.37  
 15 Hanly, Laoise             10 LONG                 1:49.01    1:47.78  
 16 O'Donnell, Grace           9 LONG                      NT    1:53.57  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:13.32    1:13.88  
  2 Gannon, Jessica           12 COM                  1:18.25    1:14.89  
  3 Farrell, Danielle         13 SLIGO                1:22.61    1:17.17  
  4 Lynch, Helen              12 ATH                  1:22.70    1:18.57  
  5 Mc Fadden, Ava            12 COM                  1:24.60    1:19.26  
  6 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                1:27.35    1:19.62  
  7 Kilcommons, Ciara         13 COM                  1:21.47    1:19.64  
  8 Fee, Laoise               13 C FIN                1:31.09    1:20.57  
  9 O'Brien, Roisin           12 COM                  1:26.59    1:21.27  
 10 Delaney, Kate             13 CLM                       NT    1:21.86  
 11 Mc Auley, Sile            12 ATH                  1:24.38    1:22.78  
 12 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                1:38.19    1:23.83  
 13 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:29.82    1:24.40  
 14 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe                    NT    1:25.50  
 15 Kennedy, Ellen            13 GAL                  1:35.73    1:26.01  
 16 Bartram, Nia              12 LONG                 1:36.64    1:26.27  
 17 Pilcher, Millie           12 CLM                       NT    1:27.11  
 18 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:39.46    1:27.12  
 19 MC Keon, Tara             13 B/Sloe               1:23.62    1:27.56  
 20 Collier, Clodagh          13 ATH                       NT    1:27.96  
 21 O'Dea, Lucy               13 Bluefin SC           1:29.59    1:28.09  
 22 Byrne, Ella               12 LONG                 1:38.39    1:28.11  
 23 Hogan, Lucy               12 Breifne              1:28.02    1:29.20  
 24 Bradley, Sarah            12 GAL                  1:32.47    1:29.36  
 25 Gorman, Aisling           13 LONG                 1:34.37    1:29.95  
 26 Hagan, Kate               12 LONG                 1:39.96    1:31.14  
 27 Fitzpatrick, Cara         12 ATH                       NT    1:31.59  
 28 Fitzpatrick, Eva          12 ATH                       NT    1:35.56  
 29 Donohue, Grainne          12 LONG                 1:38.10    1:35.59  
 30 Joyce, Saoirse            13 LONG                 1:35.87    1:36.29  
 31 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:36.59    1:37.60  
 32 Heaslip, Eliza            12 ATH                       NT    1:40.77  
 -- Condron, Sarah            13 ATH                       NT         DQ  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                1:11.67    1:10.53  
  2 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       1:11.31    1:10.73  
  3 Flaherty, Ellen           14 ATH                  1:21.37    1:11.65  
  4 Lowe, Rebecca             14 ATH                  1:12.44    1:12.25  
  5 Johnson, Laura            14 ATH                  1:21.91    1:15.87  
  6 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:19.80    1:15.89  
  7 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:19.23    1:16.21  
  8 Andrews, Jennifer         14 C FIN                1:24.34    1:16.63  
  9 Walsh, Tara               14 SLIGO                1:17.83    1:16.97  
 10 Loftus, Zara              15 CLM                  1:19.52    1:16.98  
 11 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:30.99    1:17.27  
 12 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:21.83    1:18.38  
 13 Lee, Penny                14 SLIGO                1:20.77    1:19.12  
 14 Lyons, Maria              14 SLIGO                1:21.32    1:19.17  
 15 Conway, Fiona             14 CBAR                      NT    1:19.45  
 16 Friel, Lauren             14 ATH                  1:21.98    1:20.37  
 17 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                1:19.09    1:20.57  
 18 Martin, Rachel            14 SLIGO                1:22.74    1:20.68  
 19 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:34.09    1:20.76  
 20 Ginty, Aoife              14 LONG                 1:24.17    1:20.97  
 21 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       1:25.16    1:22.28  
 22 Clarke, Isabelle          14 ATH                  1:26.91    1:22.93  
 23 Daly, Kelsey              14 ATH                  1:31.93    1:24.19  
 24 Owens, Oonagh             14 LASER                1:40.31    1:24.65  
 25 Hanley, Líadan            15 SLIGO                1:32.10    1:25.64  
 26 Raleigh, Rachael          14 LONG                 1:28.37    1:26.51  
 27 Rekai, Lisa               14 SHARK                1:39.84    1:30.37  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  1:03.77    1:03.99  
  2 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:10.53    1:10.71  
  3 Mellotte, Georgia         17 WPORT                1:10.31    1:11.35  
  4 Johnson, Rachel           16 ATH                  1:20.54    1:14.43  
  5 Ward, Emily               17 B DOL                1:25.16    1:15.31  
  6 Joyce, Laura              17 CLM                  1:16.18    1:15.75  
  7 Lynch, Ciara              16 SLIGO                1:17.41    1:16.03  
  8 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:20.54    1:16.50  
  9 Egan, Edel                16 CBAR                      NT    1:18.94  
 10 Egan, Niamh               16 CBAR                      NT    1:25.78  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                1:19.25    1:09.51  
  2 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       1:11.55    1:10.06  
  3 McCormack, Cian           11 LONG                 1:13.31    1:12.48  
  4 Kearney, Oliver           10 C FIN                1:22.14    1:13.46  
  5 Bamber, Ambrose           11 SLIGO                1:17.88    1:16.47  
  6 Flaherty, Roan            11 ATH                  1:22.23    1:16.79  
  7 Hunter, Max               11 SLIGO                1:19.53    1:18.46  
  8 Smith, Eammon             11 LONG                      NT    1:20.69  
  9 Delaney, Jack             10 CLM                  1:25.03    1:20.89  
 10 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:19.63    1:22.31  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 1:02.02    1:01.81  
  2 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:02.40    1:02.88  
  3 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:03.74    1:03.23  
  4 Donohoe, Cian             13 CBAR                 1:06.16    1:04.70  
  5 Maher, Anthony            13 SLIGO                1:10.63    1:04.98  
  6 Coogan, Alfie             12 ATH                  1:09.04    1:05.62  
  7 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:12.44    1:05.78  
  8 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:04.82    1:06.12  
  9 Mc Namara, Con            12 CBAR                 1:08.00    1:06.15  
 10 Friel, Ethan              13 ATH                  1:09.47    1:06.18  
 11 Bodamer, Ralf             12 GAL                  1:10.50    1:06.56  
 12 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       1:12.40    1:06.65  
 13 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  1:07.44    1:06.81  
 14 Lynam, Cillian            13 ATH                  1:09.57    1:07.32  
 15 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:09.26    1:07.58  
 16 Masterson, Darragh        12 CBAR                 1:07.95    1:07.65  
 17 Lally, Rory               12 GAL                  1:10.00    1:08.59  
 18 Ryan, Duileach            13 LONG                 1:09.75    1:09.21  
 19 Faherty, Christopher      13 LONG                 1:18.32    1:09.26  
 20 Donovan, Shane            12 ATH                  1:14.31    1:11.06  
 21 Semikin, Nikita           12 ATH                  1:13.35    1:11.55  
 22 Balaskie, James           13 CBAR                 1:18.28    1:12.42  
 23 Mroz, Kamil               12 LONG                 1:14.79    1:12.49  
 24 Heaney, Mike              12 CLM                  1:16.30    1:12.89  
 25 Smith, Cian               12 ATH                  1:15.81    1:13.08  
 26 Joyce, Niall              13 SHARK                1:12.50    1:14.42  
 27 Harrington, Shane         12 ATH                  1:18.99    1:14.76  
 28 Naughton, Ben             13 GAL                  1:21.30    1:15.59  
 29 Coppinger, Niall          13 LONG                 1:21.43    1:17.46  
 30 Wooley, James             12 CLM                  1:19.23    1:18.31  
 31 Mc Nulty, Oran            12 CLM                  1:18.59    1:20.69  
 32 Clark, Alex               13 SHARK                1:16.31    1:25.96  
 33 Hanly, Dylan              12 LONG                 1:25.58    1:27.26  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             15 CLM                    59.85      57.07  
  2 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       1:02.38      58.26  
  3 Fortune, Joshua           15 SLIGO                1:02.34      59.28  
  4 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                1:00.04      59.68  
  5 Kearney, Oisin            14 C FIN                1:04.18    1:00.24  
  6 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:07.03    1:01.47  
  7 Welby, Evan               15 SHARK                1:00.85    1:01.63  
  8 Keaney, Sean              15 SLIGO                1:02.78    1:02.44  
  9 Kelly, Niall              15 CLM                  1:04.66    1:02.58  
 10 MC Auley, Ian             15 ATH                  1:03.53    1:02.67  
 11 Hornet, Ryan              14 LASER                1:05.36    1:03.56  
 12 Naughton, Liam            14 ATH                  1:09.73    1:04.22  
 13 Kennedy, Eidhne           14 GAL                  1:08.41    1:04.56  
 14 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:04.54    1:04.64  
 15 Carter, Niall             14 CBAR                 1:08.38    1:04.65  
 16 Doorly, David             14 GAL                  1:04.98    1:05.32  
 17 Stevenson, John           15 ATH                  1:06.42    1:05.42  
 18 Staunton, William         15 CLM                  1:14.08    1:05.68  
 19 Carey, Oisin              15 LASER                1:07.27    1:06.13  
 20 Clarke, Billy             15 SHARK                1:09.92    1:06.35  
 21 Campbell, Cian            14 COM                  1:10.32    1:07.08  
 22 Quinn, Daniel             14 ATH                  1:11.98    1:07.55  
 23 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                1:13.33    1:08.67  
 24 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:11.97    1:08.80  
 25 Leonard, Conor            14 LONG                 1:13.57    1:08.85  
 26 Mitchell, Orin M          14 SLIGO                1:10.93    1:08.89  
 27 Ryan, Seadhna             14 LONG                 1:03.82    1:08.98  
 28 Romanov, Vladimir         14 ATH                  1:11.53    1:09.43  
 29 Harley, Rowan             15 B/Sloe               1:12.12    1:10.17  
 30 Smith, Eion               15 C FIN                1:33.81    1:10.48  
 31 Kilkenny, Liam            15 GAL                  1:03.59    1:10.65  
 32 O'Malley, Eion            15 GAL                  1:11.00    1:11.48  
 33 Kearns, Eoghan            14 SLIGO                1:15.16    1:14.71  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 LONG                   49.22      51.07  
  2 Powell, Robert            16 ATH                    52.25      52.21  
  3 Carey, Andrew             17 ATH                    54.63      55.11  
  4 Anderson, Ronan           19 SLIGO                  53.17      56.42  
  5 Scully, Bryan             16 ATH                    57.35      56.46  
  6 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  1:01.04      58.13  
  7 Morris, Jayke             16 CLM                  1:00.64      58.73  
  8 Anderson, Eoin            16 SLIGO                1:03.32    1:01.32  
  9 Stewart, Harry            16 LONG                 1:04.36    1:01.69  
 10 English, James            16 CBAR                 1:05.25    1:04.27  
 11 Eglinton, Owen            16 SLIGO                1:06.40    1:05.59  
 12 Martin, Dylan             16 SLIGO                1:09.21    1:07.61  
 13 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:07.38    1:07.68  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             11 COM                  1:22.56    1:18.28  
  2 Moran, Ellie              11 COM                  1:33.64    1:27.96  
  3 Lowe, Erika               11 ATH                       NT    1:32.51  
  4 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  1:35.06    1:34.37  
  5 Murphy, Aylah             11 SHARK                     NT    1:42.87  
  6 Deeley, Ava               11 LONG                 1:38.72    1:43.20  
  7 Scanlon, Aisling          10 LONG                 1:49.56    1:46.89  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  1:17.15    1:12.71  
  2 Kelly, Aimee              13 SHARK                1:20.68    1:18.44  
  3 Lynch, Helen              12 ATH                  1:21.53    1:19.50  
  4 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  1:23.93    1:19.55  
  5 Kilcommons, Ciara         13 COM                  1:17.59    1:22.42  
  6 Farrell, Danielle         13 SLIGO                1:28.95    1:22.55  
  6 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                1:19.35    1:22.55  
  8 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                1:28.34    1:22.81  
  9 Gibbs, Alison             12 GAL                  1:17.06    1:22.83  
 10 Sharkey, Lauren           13 GAL                       NT    1:24.00  
 11 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                     NT    1:24.13  
 12 Delaney, Kate             13 CLM                  1:22.55    1:25.78  
 13 Condron, Sarah            13 ATH                  1:24.45    1:25.89  
 14 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:29.20    1:26.45  
 15 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:31.43    1:26.89  
 16 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:29.92    1:27.08  
 17 Kennedy, Ellen            13 GAL                       NT    1:28.63  
 18 Mc Auley, Sile            12 ATH                  1:28.50    1:31.69  
 19 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:36.23    1:33.19  
 20 Gorman, Aisling           13 LONG                 1:44.68    1:36.22  
 21 O'Dea, Lucy               13 Bluefin SC           1:38.88    1:36.68  
 22 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe                    NT    1:38.89  
 23 Davitt, Aoife             12 GAL                  1:38.43    1:39.49  
 24 Bradley, Sarah            12 GAL                  1:42.41    1:41.72  
 25 Joyce, Saoirse            13 LONG                 1:37.22    1:42.88  
 26 Byrne, Ella               12 LONG                 1:49.81    1:45.20  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           14 ATH                  1:17.25    1:10.82  
  2 Bates, Aoife              14 SHARK                1:15.36    1:10.89  
  3 Joyce, Grace              14 SHARK                1:14.01    1:11.13  
  4 MC Gowan, Amy             15 B DOL                1:10.27    1:11.91  
  5 Lowe, Rebecca             14 ATH                  1:19.56    1:13.74  
  6 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:22.33    1:14.31  
  7 Loftus, Zara              15 CLM                  1:12.03    1:15.15  
  8 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       1:17.63    1:15.41  
  9 Lyons, Maria              14 SLIGO                1:13.09    1:15.71  
 10 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                1:16.86    1:16.69  
 11 Lee, Penny                14 SLIGO                1:16.86    1:17.58  
 12 Johnson, Laura            14 ATH                  1:18.72    1:17.98  
 13 Murphy, Freya             15 SHARK                1:16.12    1:18.15  
 14 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team            NT    1:19.07  
 15 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:19.92    1:19.49  
 16 Grady, Hannah             15 CBAR                 1:15.80    1:20.47  
 17 Conway, Fiona             14 CBAR                 1:22.80    1:21.52  
 18 Martin, Rachel            14 SLIGO                1:19.62    1:21.61  
 19 Andrews, Jennifer         14 C FIN                1:34.03    1:21.96  
 20 Walsh, Tara               14 SLIGO                1:19.68    1:22.19  
 21 Friel, Lauren             14 ATH                  1:24.80    1:22.58  
 22 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                1:21.99    1:23.69  
 23 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:30.47    1:24.28  
 24 O' Neill, Aishling        14 LASER                1:29.36    1:25.43  
 25 Horan, Brianne            14 CBAR                 1:32.61    1:26.11  
 26 Deely, Megan              15 CBAR                 1:39.29    1:26.75  
 27 Daly, Sadhbh              14 GAL                  1:25.00    1:26.78  
 28 Hanley, Líadan            15 SLIGO                1:30.20    1:27.06  
 29 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:41.50    1:28.16  
 30 Conlon, Sarah             14 CBAR                 1:39.31    1:29.93  
 31 Clarke, Isabelle          14 ATH                  1:28.57    1:32.72  
 32 Raleigh, Rachael          14 LONG                 1:31.51    1:33.10  
 33 Rekai, Lisa               14 SHARK                1:41.65    1:43.64  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  1:03.75    1:04.19  
  2 Harrington, Lisa          18 ATH                  1:07.49    1:07.31  
  3 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:10.44    1:10.21  
  4 Johnson, Rachel           16 ATH                  1:13.70    1:14.84  
  5 Joyce, Laura              17 CLM                  1:16.31    1:15.72  
  6 Lynch, Ciara              16 SLIGO                1:17.19    1:20.62  
  7 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:25.34    1:21.92  
  8 Egan, Edel                16 CBAR                 1:19.49    1:22.53  
  9 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:29.55    1:26.45  
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                     NT    2:15.35  
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:20.72  
  3 Longford SC  'A'                                       NT    2:21.72  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:28.31  
  5 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:37.14  
 
Event 7  Boys 14 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:57.30  
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:01.73  
  3 Sligo S C  'A'                                         NT    2:02.06  
  4 Longford SC  'A'                                       NT    2:05.05  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:08.34  
 
Event 8  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           6:52.46    6:24.64  
  2 Martin, Emily             11 ATH                       NT    6:48.42  
 
Event 8  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         13 SLIGO                6:01.39    5:46.46  
  2 Dolan, Ruth               12 B/Sloe                    NT    5:47.48  
  3 Kelly, Aimee              13 SHARK                5:58.18    5:48.18  
  4 Sharkey, Lauren           13 GAL                       NT    5:59.53  
  5 Gibbs, Alison             12 GAL                  5:38.29    6:00.31  
  6 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  6:00.00    6:06.95  
  7 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                6:37.46    6:09.54  
  8 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  6:19.11    6:09.99  
  9 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                     NT    6:11.24  
 10 Davitt, Aoife             12 GAL                  6:05.50    6:21.44  
 11 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                     NT    6:24.02  
 12 Cugalj, Teodora           13 SHARK                6:57.22    6:45.37  
 
Event 8  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       5:22.70    5:24.22  
  2 Bates, Aoife              14 SHARK                6:00.19    5:35.60  
  3 Joyce, Grace              14 SHARK                5:51.73    5:38.58  
  4 Daly, Sadhbh              14 GAL                  5:40.00    5:42.24  
  5 Walsh, Tara               14 SLIGO                5:58.01    5:58.75  
  6 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC                NT    6:00.58  
  7 Murphy, Freya             15 SHARK                5:42.04    6:00.61  
  8 O' Neill, Aishling        14 LASER                6:06.01    6:02.46  
  9 Mc Weeney, Aine           14 LONG                      NT    6:05.59  
 10 Lyons, Maria              14 SLIGO                5:56.35    6:05.64  
 11 Lee, Penny                14 SLIGO                6:28.55    6:23.92  
 12 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       6:53.65    6:24.82  
 13 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 6:38.08    6:30.69  
 14 Owens, Oonagh             14 LASER                6:57.87    6:40.21  
 
Event 8  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Rachel           16 ATH                  5:32.01    5:30.17  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                1:46.06    1:20.53  
  2 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       1:26.18    1:21.75  
  3 McCormack, Cian           11 LONG                 1:27.18    1:24.48  
  4 Donohoe, Conor            11 CBAR                      NT    1:28.07  
  5 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:33.61    1:29.10  
  6 Flaherty, Roan            11 ATH                  1:28.72    1:29.89  
  7 Bamber, Ambrose           11 SLIGO                     NT    1:30.37  
  8 Hunter, Max               11 SLIGO                1:35.75    1:31.12  
  9 Smith, Eammon             11 LONG                      NT    1:32.17  
 10 Kearney, Oliver           10 C FIN                1:39.57    1:32.21  
 11 Jennings, Euan            11 SHARK                     NT    1:32.82  
 12 Delaney, Jack             10 CLM                       NT    1:33.75  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                      NT    1:09.71  
  2 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:17.50    1:12.23  
  3 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:39.41    1:15.25  
  4 Friel, Ethan              13 ATH                  1:24.67    1:17.84  
  5 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                      NT    1:18.08  
  6 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       1:24.63    1:18.36  
  7 Ryan, Duileach            13 LONG                 1:23.49    1:19.42  
  8 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:20.32    1:19.47  
  9 Burke, Luke               13 Bluefin SC           1:29.59    1:19.70  
 10 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  1:18.60    1:19.78  
 11 Bodamer, Ralf             12 GAL                  1:22.50    1:20.34  
 12 Masterson, Darragh        12 CBAR                      NT    1:20.50  
 13 Faherty, Christopher      13 LONG                 1:29.58    1:21.77  
 14 Semikin, Nikita           12 ATH                  1:26.19    1:23.39  
 15 Coppinger, Niall          13 LONG                 1:41.03    1:24.46  
 16 Heaney, Mike              12 CLM                  1:35.41    1:24.84  
 17 Joyce, Niall              13 SHARK                1:31.25    1:24.89  
 18 Surdulli, Ilir            13 SHARK                1:33.80    1:25.07  
 19 Smith, Cian               12 ATH                  1:42.73    1:27.31  
 20 Mroz, Kamil               12 LONG                 1:34.22    1:28.01  
 21 Mc Nulty, Oran            12 CLM                  1:35.94    1:32.74  
 -- Wooley, James             12 CLM                  1:27.59         DQ  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:13.49    1:08.42  
  2 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       1:13.86    1:09.06  
  3 Fortune, Joshua           15 SLIGO                1:16.95    1:09.52  
  4 Welby, Evan               15 SHARK                     NT    1:10.72  
  5 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:18.45    1:11.39  
  6 Kelly, Niall              15 CLM                  1:22.43    1:11.69  
  7 MC Auley, Ian             15 ATH                  1:20.17    1:12.02  
  8 Hornet, Ryan              14 LASER                1:17.72    1:12.48  
  9 Kearney, Oisin            14 C FIN                1:21.68    1:13.47  
 10 Keaney, Sean              15 SLIGO                1:41.51    1:13.72  
 11 Stevenson, John           15 ATH                  1:20.37    1:14.84  
 12 Doherty, Fionn            15 Ballina SC           1:19.56    1:14.87  
 13 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:16.26    1:15.03  
 14 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:22.93    1:15.64  
 15 Campbell, Cian            14 COM                       NT    1:15.91  
 16 Mitchell, Orin M          14 SLIGO                1:19.88    1:15.98  
 17 Staunton, William         15 CLM                  1:24.44    1:16.33  
 18 Carey, Oisin              15 LASER                1:22.47    1:17.31  
 19 Quinn, Daniel             14 ATH                  1:23.15    1:18.97  
 20 Romanov, Vladimir         14 ATH                  1:45.15    1:19.85  
 21 Smith, Eion               15 C FIN                     NT    1:21.28  
 22 Kearns, Eoghan            14 SLIGO                     NT    1:24.75  
 23 Harley, Rowan             15 B/Sloe                    NT    1:24.78  
 -- Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                1:26.22         DQ  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 LONG                   56.50      59.57  
  2 Powell, Robert            16 ATH                  1:03.18    1:00.97  
  3 Anderson, Ronan           19 SLIGO                1:00.23    1:01.65  
  4 Carey, Andrew             17 ATH                  1:04.00    1:03.09  
  5 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  1:10.16    1:06.43  
  6 Morris, Jayke             16 CLM                  1:12.01    1:07.95  
  7 Scully, Bryan             16 ATH                  1:07.43    1:09.18  
  8 Anderson, Eoin            16 SLIGO                1:24.36    1:10.68  
  9 Martin, Dylan             16 SLIGO                1:18.63    1:13.61  
 10 Stewart, Harry            16 LONG                 1:17.11    1:13.88  
 11 English, James            16 CBAR                 1:16.10    1:16.25  
 12 Eglinton, Owen            16 SLIGO                1:18.46    1:16.87  
 13 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:19.18    1:19.02  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               11 ATH                  1:16.44    1:09.46  
  2 Curran, Kelis             11 COM                  1:13.81    1:10.59  
  3 Moran, Ellie              11 COM                  1:14.25    1:10.70  
  4 MC Keon, Ava              11 B/Sloe               1:14.35    1:13.32  
  5 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           1:15.77    1:14.07  
  6 Regan, Alaoise            10 COM                  1:15.27    1:14.78  
  7 Mulrenan, Ellen           11 COM                  1:18.84    1:14.86  
  8 Martin, Emily             11 ATH                  1:20.32    1:16.61  
  9 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  1:20.91    1:18.04  
 10 Scanlon, Aisling          10 LONG                 1:19.07    1:18.24  
 11 Deeley, Ava               11 LONG                 1:18.09    1:18.33  
 12 O'Brien, Grace             9 LONG                 1:17.62    1:18.85  
 13 Murphy, Aylah             11 SHARK                1:20.06    1:22.90  
 14 Mc Cormack, Rionagh        9 LONG                 1:22.62    1:23.21  
 15 O'Donnell, Grace           9 LONG                 1:43.17    1:41.85  
 16 Hanly, Laoise             10 LONG                 1:40.55    1:41.89  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  1:05.25    1:03.22  
  2 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:09.98    1:04.90  
  3 Farrell, Danielle         13 SLIGO                1:09.69    1:06.33  
  4 Lynch, Helen              12 ATH                  1:09.44    1:07.61  
  5 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:11.08    1:08.71  
  6 Kelly, Aimee              13 SHARK                1:11.56    1:08.82  
  7 Condron, Sarah            13 ATH                  1:07.47    1:09.11  
  8 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                1:12.69    1:09.16  
  9 Mc Auley, Sile            12 ATH                  1:15.65    1:09.87  
 10 O'Brien, Roisin           12 COM                  1:16.62    1:10.22  
 11 Mc Fadden, Ava            12 COM                  1:11.12    1:10.50  
 12 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:13.16    1:11.40  
 13 Delaney, Kate             13 CLM                  1:13.90    1:11.87  
 14 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                1:17.52    1:12.11  
 15 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                1:15.37    1:12.78  
 16 Collier, Clodagh          13 ATH                  1:13.94    1:12.92  
 17 Hogan, Lucy               12 Breifne              1:15.68    1:13.24  
 18 Sharkey, Lauren           13 GAL                  1:12.34    1:13.40  
 19 Gibbs, Alison             12 GAL                  1:10.74    1:13.69  
 20 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:20.65    1:14.72  
 21 MC Keon, Tara             13 B/Sloe               1:10.89    1:14.94  
 22 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  1:17.24    1:14.96  
 23 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               1:18.85    1:15.11  
 24 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:16.65    1:15.45  
 25 Fitzpatrick, Cara         12 ATH                  1:18.48    1:15.55  
 26 Bartram, Nia              12 LONG                 1:15.84    1:15.61  
 27 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:16.75    1:15.89  
 28 Bradley, Sarah            12 GAL                  1:23.70    1:16.27  
 29 Kennedy, Ellen            13 GAL                  1:21.73    1:16.75  
 30 Fitzpatrick, Eva          12 ATH                  1:18.94    1:17.46  
 31 Byrne, Ella               12 LONG                 1:18.86    1:17.95  
 32 Davitt, Aoife             12 GAL                  1:16.29    1:18.53  
 33 Hagan, Kate               12 LONG                 1:21.27    1:19.00  
 34 Gorman, Aisling           13 LONG                 1:19.57    1:19.72  
 35 Heaslip, Eliza            12 ATH                  1:18.44    1:20.42  
 36 Leonard, Aoife            13 LONG                 1:30.29    1:22.71  
 37 Joyce, Saoirse            13 LONG                 1:22.74    1:24.24  
 38 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:22.45    1:24.62  
 39 Donohue, Grainne          12 LONG                 1:25.62    1:25.93  
 40 Leonard, Siobhan          12 LONG                 1:37.55    1:39.37  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       1:00.96    1:01.34  
  2 Lowe, Rebecca             14 ATH                  1:02.10    1:01.41  
  3 Flaherty, Ellen           14 ATH                  1:04.77    1:01.95  
  4 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                1:01.27    1:02.49  
  5 MC Gowan, Amy             15 B DOL                1:02.69    1:03.55  
  6 Joyce, Grace              14 SHARK                1:06.83    1:04.99  
  7 Loftus, Zara              15 CLM                  1:05.95    1:05.51  
  8 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:06.13    1:05.58  
  9 Johnson, Laura            14 ATH                  1:07.50    1:05.59  
 10 Wong, Tara                15 Ballina SC           1:05.01    1:06.31  
 11 Conway, Fiona             14 CBAR                 1:05.56    1:06.94  
 12 Ellis, Kelly              15 ATH                       NT    1:06.97  
 13 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:09.99    1:07.13  
 14 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:07.45    1:07.35  
 15 Andrews, Jennifer         14 C FIN                1:06.36    1:07.44  
 16 Friel, Lauren             14 ATH                  1:08.92    1:07.51  
 17 Daly, Sadhbh              14 GAL                  1:11.40    1:07.62  
 18 Ginty, Aoife              14 LONG                 1:06.55    1:07.88  
 19 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           1:12.64    1:07.94  
 19 Grady, Hannah             15 CBAR                 1:05.69    1:07.94  
 21 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:10.28    1:08.53  
 22 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:11.55    1:08.56  
 23 Deely, Megan              15 CBAR                 1:10.43    1:08.93  
 24 Bates, Aoife              14 SHARK                1:11.73    1:09.22  
 25 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:08.58    1:09.34  
 26 Mc Weeney, Aine           14 LONG                 1:07.82    1:09.45  
 27 Horan, Brianne            14 CBAR                 1:13.21    1:09.50  
 28 Walsh, Tara               14 SLIGO                1:10.24    1:09.55  
 29 Conlon, Sarah             14 CBAR                 1:12.69    1:10.11  
 30 Clarke, Isabelle          14 ATH                  1:09.99    1:10.68  
 31 Lyons, Maria              14 SLIGO                1:08.43    1:10.87  
 32 Nugent, Ellen             15 Ballina SC           1:11.09    1:11.18  
 33 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       1:12.92    1:11.19  
 34 Daly, Kelsey              14 ATH                  1:12.36    1:11.33  
 35 Hanley, Líadan            15 SLIGO                1:12.60    1:11.49  
 36 O' Neill, Aishling        14 LASER                1:13.30    1:12.18  
 37 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                1:13.11    1:12.32  
 38 Lee, Penny                14 SLIGO                1:11.34    1:12.61  
 39 Martin, Rachel            14 SLIGO                1:14.91    1:12.92  
 40 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 1:13.49    1:13.48  
 41 Owens, Oonagh             14 LASER                1:14.55    1:14.48  
 42 Raleigh, Rachael          14 LONG                 1:16.38    1:16.58  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                    56.64      57.24  
  2 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:00.83    1:00.10  
  3 Kilduff, Jenni            16 COM                  1:00.88    1:01.48  
  4 Mellotte, Georgia         17 WPORT                1:02.99    1:02.90  
  5 Harrington, Lisa          18 ATH                  1:03.41    1:03.85  
  6 Johnson, Rachel           16 ATH                  1:03.93    1:04.33  
  7 Egan, Edel                16 CBAR                 1:03.72    1:04.67  
  8 Joyce, Laura              17 CLM                  1:05.33    1:04.93  
  9 Ward, Emily               17 B DOL                1:06.49    1:05.84  
 10 Lynch, Ciara              16 SLIGO                1:06.70    1:06.90  
 11 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:10.43    1:08.63  
 12 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:13.38    1:11.36  
 13 Egan, Niamh               16 CBAR                 1:15.96    1:14.39  
 
Event 11  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                1:29.20    1:23.70  
  2 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       1:21.89    1:23.88  
  3 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                       NT    1:35.84  
  4 Delaney, Jack             10 CLM                       NT    1:37.87  
  5 Hunter, Max               11 SLIGO                     NT    1:41.18  
  6 McCormack, Cian           11 LONG                 1:37.84    1:43.74  
 
Event 11  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 1:08.93    1:08.69  
  2 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:09.08    1:09.54  
  3 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:10.27    1:12.02  
  4 Donohoe, Cian             13 CBAR                 1:22.92    1:17.26  
  5 Naughton, Ben             13 GAL                  1:19.43    1:18.62  
  6 Mc Namara, Con            12 CBAR                 1:20.00    1:18.64  
  7 Mc Glue, Cian             12 SHARK                2:02.22    1:18.80  
  8 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:23.48    1:18.86  
  9 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  1:20.26    1:19.16  
 10 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 1:29.04    1:19.47  
 11 Bodamer, Ralf             12 GAL                  1:20.50    1:20.56  
 12 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:24.00    1:21.06  
 13 Mroz, Kamil               12 LONG                 1:23.59    1:23.74  
 14 Coppinger, Niall          13 LONG                      NT    1:24.56  
 15 Lally, Rory               12 GAL                  1:20.00    1:25.21  
 16 Clark, Alex               13 SHARK                1:30.37    1:27.28  
 17 Semikin, Nikita           12 ATH                       NT    1:28.09  
 18 Dzaei, Alan               12 LONG                 1:27.55    1:28.31  
 19 Burke, Luke               13 Bluefin SC           1:37.00    1:29.01  
 20 Harrington, Shane         12 ATH                  1:31.10    1:30.42  
 21 Friel, Ethan              13 ATH                  1:34.68    1:31.23  
 22 Surdulli, Ilir            13 SHARK                     NT    1:54.67  
 23 Hanly, Dylan              12 LONG                 1:49.89    1:54.90  
 
Event 11  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:08.48    1:05.20  
  2 Fortune, Joshua           15 SLIGO                1:09.56    1:06.27  
  3 Kilkenny, Liam            15 GAL                  1:11.73    1:11.11  
  4 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:29.23    1:12.01  
  5 MC Auley, Ian             15 ATH                  1:19.80    1:12.14  
  6 Ryan, Seadhna             14 LONG                 1:14.58    1:12.20  
  7 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:11.26    1:13.26  
  8 Mc Andrew, Michael        15 SHARK                1:12.22    1:13.38  
  9 Kearney, Oisin            14 C FIN                1:20.10    1:13.80  
 10 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       1:41.68    1:14.26  
 11 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:19.64    1:15.92  
 12 Keaney, Sean              15 SLIGO                1:29.51    1:16.28  
 13 Kelly, Niall              15 CLM                  1:18.23    1:17.61  
 14 Doorly, David             14 GAL                  1:18.48    1:17.67  
 15 Mitchell, Orin M          14 SLIGO                1:19.36    1:17.98  
 16 Hornet, Ryan              14 LASER                     NT    1:19.12  
 17 Carter, Niall             14 CBAR                 1:31.81    1:19.13  
 18 Staunton, William         15 CLM                  1:22.28    1:22.40  
 19 Kennedy, Eidhne           14 GAL                       NT    1:23.77  
 20 Carey, Oisin              15 LASER                1:25.05    1:23.88  
 21 Clarke, Billy             15 SHARK                1:50.56    1:24.29  
 22 Smith, Eion               15 C FIN                     NT    1:26.55  
 23 O'Malley, Eion            15 GAL                  1:31.00    1:27.20  
 24 Leonard, Conor            14 LONG                 1:32.14    1:27.31  
 25 Kearns, Eoghan            14 SLIGO                1:40.83    1:33.64  
 
Event 11  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    57.39      57.47  
  2 Quinn, Gerry              18 LONG                   57.01      57.57  
  3 Anderson, Ronan           19 SLIGO                1:00.73    1:00.07  
  4 Carey, Andrew             17 ATH                  1:02.66    1:01.31  
  5 Martin, Dylan             16 SLIGO                1:21.21    1:18.55  
  6 Eglinton, Owen            16 SLIGO                1:18.99    1:19.29  
 
Event 12  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                        NT    2:35.26  
     1) Curran, Kelis 11                2) Moran, Ellie 11                
     3) Mulrenan, Ellen 11              4) Regan, Alaoise 10              
  2 Longford SC  'A'                                       NT    2:44.40  
 
Event 13  Girls 12-13 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:21.57  
  2 Ballinasloe S C  'A'                                   NT    2:28.92  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:33.72  
  4 Longford SC  'A'                                       NT    2:37.61  
 -- Comans S C  'A'                                        NT         DQ  
 
Event 14  Girls 14 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:09.46  
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:24.92  
  3 Longford SC  'A'                                       NT    2:28.16  
 -- Sligo S C  'A'                                         NT         DQ  
 -- Castlebar S C  'A'                                     NT         DQ