Athlone Swimming Club






LONGFORD GALA OCT 2017

Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD              6:35.61    7:03.28  
                  49.53   1:53.92 (1:04.39)     2:45.40 (51.48)     3:39.17 (53.77)
        4:35.16 (55.99)     5:32.56 (57.40)     6:20.92 (48.36)     7:03.28 (42.36)
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             12 COM                  5:57.38    5:43.59  
                  35.45     1:15.71 (40.26)     2:00.26 (44.55)     2:44.84 (44.58)
        3:34.56 (49.72)     4:25.00 (50.44)     5:05.37 (40.37)     5:43.59 (38.22)
  2 Lowe, Erika               13 .ATH                 6:06.15    5:57.45  
                  36.00     1:19.89 (43.89)     2:03.69 (43.80)     2:50.08 (46.39)
        3:42.03 (51.95)     4:35.63 (53.60)     5:16.69 (41.06)     5:57.45 (40.76)
  3 Pilcher, Millie           13 CLM                       NT    5:59.27  
                  37.35     1:23.78 (46.43)     2:06.72 (42.94)     2:51.60 (44.88)
        3:42.85 (51.25)     4:35.65 (52.80)     5:18.36 (42.71)     5:59.27 (40.91)
 -- Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           7:05.00         DQ  
                  45.75     1:39.91 (54.16)     2:28.76 (48.85)     3:18.31 (49.55)
        4:16.52 (58.21)     5:14.89 (58.37)     5:59.61 (44.72)          DQ (43.28)
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 5:13.87    5:15.12  
                  33.36     1:12.33 (38.97)     1:50.82 (38.49)     2:29.92 (39.10)
        3:17.11 (47.19)     4:06.06 (48.95)     4:40.78 (34.72)     5:15.12 (34.34)
  2 Joyce, Grace              15 SHARK                5:31.89    5:39.45  
                  34.76     1:16.97 (42.21)     2:01.45 (44.48)     2:44.98 (43.53)
        3:32.60 (47.62)     4:22.27 (49.67)     5:02.27 (40.00)     5:39.45 (37.18)
  3 Farrell, Danielle         14 SLIGO                5:34.40    5:39.81  
                  35.60     1:20.41 (44.81)     2:02.05 (41.64)     2:43.02 (40.97)
        3:34.06 (51.04)     4:24.94 (50.88)     5:03.52 (38.58)     5:39.81 (36.29)
  4 Kelly, Aimee              14 SHARK                5:43.44    5:40.37  
                  37.10     1:21.45 (44.35)     2:03.64 (42.19)     2:43.94 (40.30)
        3:33.21 (49.27)     4:21.87 (48.66)     5:03.62 (41.75)     5:40.37 (36.75)
  5 Condron, Sarah            14 .ATH                 5:40.47    5:47.39  
                  37.38     1:21.63 (44.25)     2:04.50 (42.87)     2:47.02 (42.52)
        3:35.75 (48.73)     4:26.35 (50.60)     5:08.11 (41.76)     5:47.39 (39.28)
  6 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           5:48.96    5:51.27  
                  36.24     1:19.79 (43.55)     2:02.41 (42.62)     2:45.36 (42.95)
        3:35.19 (49.83)     4:26.64 (51.45)     5:08.99 (42.35)     5:51.27 (42.28)
  7 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           6:00.58    5:55.26  
                  37.98     1:25.38 (47.40)     2:09.12 (43.74)     2:51.54 (42.42)
        3:44.18 (52.64)     4:36.92 (52.74)     5:17.49 (40.57)     5:55.26 (37.77)
  8 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           6:34.06    5:56.58  
                  39.23     1:28.30 (49.07)     2:07.65 (39.35)     2:49.00 (41.35)
        3:41.48 (52.48)     4:36.44 (54.96)     5:17.02 (40.58)     5:56.58 (39.56)
  9 Treanor, Sorcha           14 CLM                  5:56.34    5:58.05  
                  37.57     1:23.29 (45.72)     2:09.00 (45.71)     2:53.04 (44.04)
        3:44.92 (51.88)     4:37.31 (52.39)     5:17.91 (40.60)     5:58.05 (40.14)
 10 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                6:06.95    6:02.10  
                  36.51     1:21.97 (45.46)     2:07.31 (45.34)     2:51.17 (43.86)
        3:44.19 (53.02)     4:37.04 (52.85)     5:21.38 (44.34)     6:02.10 (40.72)
 11 O'Neill, Aishling         15 LASER                6:02.46    6:09.19  
                  39.73     1:29.00 (49.27)     2:14.42 (45.42)     2:59.67 (45.25)
        3:50.43 (50.76)     4:41.50 (51.07)     5:25.15 (43.65)     6:09.19 (44.04)
 12 MC Manus, Rebekah         15 LASER                5:58.21    6:18.55  
                  37.31     1:24.89 (47.58)     2:11.98 (47.09)     2:57.37 (45.39)
        3:52.87 (55.50)     4:47.78 (54.91)     5:34.11 (46.33)     6:18.55 (44.44)
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Rachel            16 SLIGO                6:16.27    5:53.78  
                  34.66     1:16.68 (42.02)   2:42.61 (1:25.93)     3:35.01 (52.40)
        4:28.37 (53.36)     5:12.64 (44.27)     5:53.78 (41.14)         5:53.78 ( )
  2 Hennigan, Caoimhe         19 Ballina SC           5:51.41    5:55.06  
                  37.75     1:22.35 (44.60)     2:10.12 (47.77)     2:55.25 (45.13)
        3:43.17 (47.92)     4:33.06 (49.89)     5:14.56 (41.50)     5:55.06 (40.50)
  3 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team       6:03.05    5:55.52  
                  39.95     1:27.46 (47.51)     2:14.49 (47.03)     3:01.58 (47.09)
        3:47.60 (46.02)     4:34.94 (47.34)     5:16.42 (41.48)     5:55.52 (39.10)
  4 Henehan, Rachel           16 CBAR                 5:56.08    6:02.77  
                  39.49     1:26.37 (46.88)     2:12.28 (45.91)     2:56.99 (44.71)
        3:48.26 (51.27)     4:40.58 (52.32)     5:23.34 (42.76)     6:02.77 (39.43)
 
Event 2  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hynes, Mark               11 LASER                6:19.69         DQ  
                  40.75     1:31.48 (50.73)     2:22.47 (50.99)     3:11.14 (48.67)
        4:04.51 (53.37)     4:59.63 (55.12)     5:48.01 (48.38)          DQ (42.59)
 
Event 2  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             13 .ATH                 5:41.02    5:30.61  
                  36.34     1:19.38 (43.04)     2:02.28 (42.90)     2:44.85 (42.57)
        3:30.00 (45.15)     4:15.96 (45.96)     4:54.85 (38.89)     5:30.61 (35.76)
  2 Duda, Philip              12 COM                       NT    5:38.48  
                  38.15     1:22.78 (44.63)     2:04.98 (42.20)     2:47.47 (42.49)
        3:37.23 (49.76)     4:26.00 (48.77)     5:04.19 (38.19)     5:38.48 (34.29)
  3 McCormack, Cian           13 LONG-VD              6:05.33    5:50.60  
                  34.88     1:18.98 (44.10)     2:06.67 (47.69)     2:52.45 (45.78)
        3:40.10 (47.65)     4:30.74 (50.64)     5:11.45 (40.71)     5:50.60 (39.15)
  4 Semikin, Nikita           13 .ATH                 5:50.69    5:54.86  
                  38.37     1:24.68 (46.31)     2:06.02 (41.34)     2:47.44 (41.42)
        3:42.52 (55.08)     4:36.96 (54.44)     5:16.67 (39.71)     5:54.86 (38.19)
 
Event 2  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           5:29.72    5:18.45  
                  33.17     1:14.32 (41.15)     1:55.32 (41.00)     2:35.75 (40.43)
        3:22.39 (46.64)     4:10.33 (47.94)     4:45.10 (34.77)     5:18.45 (33.35)
  2 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              5:23.43    5:28.30  
                  33.99     1:13.59 (39.60)     1:56.61 (43.02)     2:39.74 (43.13)
        3:27.69 (47.95)     4:16.43 (48.74)     4:52.49 (36.06)     5:28.30 (35.81)
  3 Lennon, Brian             15 SHARK                5:47.37    5:36.36  
                  36.04     1:18.59 (42.55)     2:00.89 (42.30)     2:42.55 (41.66)
        3:32.50 (49.95)     4:20.64 (48.14)     4:59.61 (38.97)     5:36.36 (36.75)
  4 Burke, Luke               14 Bluefin SC           6:07.67    5:52.64  
                  35.57     1:21.83 (46.26)     2:06.11 (44.28)     2:50.03 (43.92)
        3:40.36 (50.33)     4:33.52 (53.16)     5:15.76 (42.24)     5:52.64 (36.88)
  5 Collins, Rory             14 Bluefin SC           6:19.00    5:58.29  
                  37.84     1:28.73 (50.89)     2:13.40 (44.67)     2:56.80 (43.40)
        3:47.54 (50.74)     4:38.24 (50.70)     5:20.10 (41.86)     5:58.29 (38.19)
  6 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                     NT    6:06.60  
                  41.78     1:27.10 (45.32)     2:14.39 (47.29)     2:59.94 (45.55)
        3:51.25 (51.31)     4:44.65 (53.40)     5:27.29 (42.64)     6:06.60 (39.31)
  7 Leonard, Conor            15 LONG-VD                 6.20    6:12.14  
                  36.11     1:20.79 (44.68)     2:11.06 (50.27)     2:59.16 (48.10)
        3:53.92 (54.76)     4:51.52 (57.60)     5:30.88 (39.36)     6:12.14 (41.26)
  8 Humpston, Darragh         15 LONG-VD                   NT    6:14.56  
                  35.04     1:19.30 (44.26)     2:04.87 (45.57)     2:50.41 (45.54)
        3:49.99 (59.58)   4:51.63 (1:01.64)     5:35.78 (44.15)     6:14.56 (38.78)
  9 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           6:27.00    6:28.81  
                  42.00     1:35.45 (53.45)     2:23.87 (48.42)     3:12.30 (48.43)
        4:06.90 (54.60)     5:03.44 (56.54)     5:47.09 (43.65)     6:28.81 (41.72)
 -- Mc Namara, Conn           14 CBAR                 5:38.87         DQ  
                  34.60     1:15.20 (40.60)     1:55.76 (40.56)     2:36.41 (40.65)
        3:22.41 (46.00)     4:10.28 (47.87)     4:49.30 (39.02)          DQ (36.33)
 
Event 2  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Eoin            17 SLIGO                4:58.66    5:00.74  
                  30.86     1:06.05 (35.19)     1:43.84 (37.79)     2:21.57 (37.73)
        3:04.80 (43.23)     3:49.57 (44.77)     4:25.99 (36.42)     5:00.74 (34.75)
  2 Fortune, Joshua           16 SLIGO                5:15.38    5:15.44  
                  30.90     1:06.55 (35.65)     1:47.90 (41.35)     2:28.49 (40.59)
        3:15.05 (46.56)     4:01.94 (46.89)     4:39.51 (37.57)     5:15.44 (35.93)
  3 Dervan, Ronan             16 CBAR                 6:05.07    5:37.49  
                  36.59     1:20.37 (43.78)     2:04.88 (44.51)     2:49.80 (44.92)
        3:31.61 (41.81)     4:17.03 (45.42)     5:02.25 (45.22)     5:37.49 (35.24)
  4 Carey, Oisin              16 LASER                6:00.14    5:45.72  
                  37.02     1:20.91 (43.89)     2:06.53 (45.62)     2:51.01 (44.48)
        3:38.46 (47.45)     4:26.15 (47.69)     5:06.88 (40.73)     5:45.72 (38.84)
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              2:43.08    2:42.06  
                  36.79     1:19.30 (42.51)     2:02.36 (43.06)     2:42.06 (39.70)
  2 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              2:51.85    2:46.52  
                  36.76     1:19.68 (42.92)     2:04.45 (44.77)     2:46.52 (42.07)
  3 Powell, Ella              11 .ATH                 2:49.75    2:50.43  
                  39.77     1:24.29 (44.52)     2:08.97 (44.68)     2:50.43 (41.46)
  4 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 2:55.41    2:53.74  
                  40.07     1:23.52 (43.45)     2:09.15 (45.63)     2:53.74 (44.59)
  5 Brennan, Sorcha           11 Tuam Swim Team       2:55.75    3:03.40  
                  40.82     1:26.28 (45.46)     2:15.96 (49.68)     3:03.40 (47.44)
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              12 COM                  2:26.02    2:24.57  
                  33.59     1:10.17 (36.58)     1:47.63 (37.46)     2:24.57 (36.94)
  2 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                2:23.58    2:26.98  
                  33.41     1:10.95 (37.54)     1:48.96 (38.01)     2:26.98 (38.02)
  3 Griffin, Carol            12 SHARK                2:36.69    2:33.45  
                  35.80     1:15.45 (39.65)     1:55.07 (39.62)     2:33.45 (38.38)
  4 Deely, Ella               13 CBAR                 2:37.16    2:34.15  
                  34.00     1:13.25 (39.25)     1:54.44 (41.19)     2:34.15 (39.71)
  5 Mulrenan, Ellen           12 COM                  2:34.40    2:34.99  
                  34.70     1:13.70 (39.00)     1:53.81 (40.11)     2:34.99 (41.18)
  6 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           2:40.25    2:36.37  
                  35.43     1:15.89 (40.46)     1:56.99 (41.10)     2:36.37 (39.38)
  7 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 2:39.55    2:38.01  
                  35.33     1:16.33 (41.00)     1:58.36 (42.03)     2:38.01 (39.65)
  8 Martin, Emily             12 .ATH                 2:36.59    2:38.57  
                  35.64     1:15.06 (39.42)     1:56.99 (41.93)     2:38.57 (41.58)
  9 Stapleton, Aisling        13 CBAR                 2:39.55    2:43.00  
                  38.10     1:20.20 (42.10)     2:03.74 (43.54)     2:43.00 (39.26)
 10 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 2:39.53    2:43.04  
                  38.29     1:20.28 (41.99)     2:02.73 (42.45)     2:43.04 (40.31)
 11 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 2:38.29    2:44.04  
                  38.04     1:19.25 (41.21)     2:01.48 (42.23)     2:44.04 (42.56)
 12 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              2:51.23    2:46.07  
                  37.19     1:19.19 (42.00)     2:03.09 (43.90)     2:46.07 (42.98)
 13 Kenny, Bernadette         13 SHARK                2:46.36    2:47.54  
                  37.40     1:21.43 (44.03)     2:06.02 (44.59)     2:47.54 (41.52)
 14 Henehan, Sophie           13 CBAR                 2:49.00    2:47.64  
                  38.37     1:21.07 (42.70)     2:05.48 (44.41)     2:47.64 (42.16)
 15 Deely, Ava                12 LONG-VD             50:12.00    2:49.03  
                  36.59     1:19.54 (42.95)     2:04.53 (44.99)     2:49.03 (44.50)
 16 O'Brien, Millie           13 .ATH                 2:48.53    2:49.49  
                  39.92     1:24.17 (44.25)     2:09.57 (45.40)     2:49.49 (39.92)
 17 Fabian, Reka              12 LASER                2:46.81    2:49.75  
                  37.50     1:21.43 (43.93)     2:06.85 (45.42)     2:49.75 (42.90)
 18 Clarke, Eloise            13 .ATH                 2:53.19    2:53.74  
                1:24.32   2:56.29 (1:31.97)         2:53.74 ( )                    
 19 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              3:00.02    2:54.30  
                  40.08     1:25.96 (45.88)     2:12.62 (46.66)     2:54.30 (41.68)
 20 Henry, Wasini             13 .ATH                 2:49.99    2:55.64  
                  38.42     1:21.12 (42.70)     2:07.64 (46.52)     2:55.64 (48.00)
 
Event 3  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Laura            15 .ATH                 2:20.03    2:17.84  
                  32.41     1:06.88 (34.47)     1:42.30 (35.42)     2:17.84 (35.54)
  2 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              2:21.53    2:19.44  
                  31.57     1:06.64 (35.07)     1:43.63 (36.99)     2:19.44 (35.81)
  3 Weinert, Wiktoria         14 TRID                 2:22.59    2:23.51  
                  32.54     1:09.34 (36.80)     1:46.75 (37.41)     2:23.51 (36.76)
  4 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           2:22.90    2:23.84  
                  33.30     1:09.99 (36.69)     1:47.56 (37.57)     2:23.84 (36.28)
  5 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           2:22.15    2:25.14  
                  33.66     1:10.06 (36.40)     1:48.53 (38.47)     2:25.14 (36.61)
  6 Mc Weeney, Aine           15 LONG-VD              2:24.20    2:26.57  
                  33.39     1:10.83 (37.44)     1:49.46 (38.63)     2:26.57 (37.11)
  7 Walsh, Tara               15 SLIGO                2:25.46    2:26.63  
                  33.58     1:10.70 (37.12)     1:48.83 (38.13)     2:26.63 (37.80)
  8 Kilcommons, Ciara         14 COM                  2:25.87    2:27.01  
                  33.36     1:11.02 (37.66)     1:49.19 (38.17)     2:27.01 (37.82)
  9 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                2:29.50    2:28.08  
                  34.92     1:13.03 (38.11)     1:51.42 (38.39)     2:28.08 (36.66)
 10 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                2:31.16    2:28.55  
                  33.50     1:11.46 (37.96)     1:50.81 (39.35)     2:28.55 (37.74)
 11 Condron, Sarah            14 .ATH                 2:34.31    2:29.56  
                  34.58     1:13.49 (38.91)     1:52.29 (38.80)     2:29.56 (37.27)
 12 Friel, Lauren             15 .ATH                 2:23.93    2:30.54  
                  34.11     1:11.48 (37.37)     1:51.33 (39.85)     2:30.54 (39.21)
 13 Ward, Aileen              14 .ATH                 2:32.89    2:30.62  
                  35.07     1:14.09 (39.02)     1:53.27 (39.18)     2:30.62 (37.35)
 14 Smialek, Olivia           14 .ATH                 2:30.00    2:31.24  
                  34.63     1:13.25 (38.62)     1:52.80 (39.55)     2:31.24 (38.44)
 15 Horan, Brianne            15 CBAR                 2:31.57    2:32.92  
                  34.72     1:13.54 (38.82)     1:53.49 (39.95)     2:32.92 (39.43)
 16 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           2:31.25    2:33.45  
                  34.67     1:13.47 (38.80)     1:53.18 (39.71)     2:33.45 (40.27)
 17 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              2:35.10    2:34.33  
                  35.84     1:15.56 (39.72)     1:56.04 (40.48)     2:34.33 (38.29)
 18 Collier, Clodagh          14 .ATH                 2:39.42    2:35.85  
                  35.53     1:15.38 (39.85)     1:56.98 (41.60)     2:35.85 (38.87)
 19 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              2:47.60    2:38.32  
                  37.03     1:18.00 (40.97)     1:59.04 (41.04)     2:38.32 (39.28)
 20 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC           2:28.65    2:38.61  
                  35.52     1:15.85 (40.33)     1:57.40 (41.55)     2:38.61 (41.21)
 21 Cugalj, Teodora           14 SHARK                2:52.22    2:38.88  
                  36.25     1:16.47 (40.22)     1:58.24 (41.77)     2:38.88 (40.64)
 22 Kehoe, Grace              15 SLIGO                2:36.17    2:39.45  
                  35.54     1:16.00 (40.46)     1:57.68 (41.68)     2:39.45 (41.77)
 23 Daly, Kelsey              15 .ATH                 2:34.96    2:40.03  
                  35.68     1:15.40 (39.72)     1:57.62 (42.22)     2:40.03 (42.41)
 24 Gorman, Aisling           14 LONG-VD              3:01.39    2:54.69  
                  40.31     1:25.75 (45.44)     2:11.24 (45.49)     2:54.69 (43.45)
 
Event 3  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        18 .ATH                 2:10.98    2:11.95  
                  30.34     1:04.22 (33.88)     1:38.35 (34.13)     2:11.95 (33.60)
  2 Grady, Hannah             16 CBAR                 2:17.10    2:20.48  
                  32.05     1:07.70 (35.65)     1:44.35 (36.65)     2:20.48 (36.13)
  3 Ennis, Kelly              16 .ATH                 2:20.70    2:22.67  
                  32.28     1:08.11 (35.83)     1:45.63 (37.52)     2:22.67 (37.04)
  4 Deely, Megan              16 CBAR                 2:21.72    2:24.43  
                  33.40     1:09.40 (36.00)     1:46.99 (37.59)     2:24.43 (37.44)
  5 Johnson, Rachel           17 .ATH                 2:17.79    2:25.24  
                  33.09     1:08.56 (35.47)     1:46.14 (37.58)     2:25.24 (39.10)
  6 Flanagan, Orla            17 CLM                  2:27.56    2:28.07  
                  32.86     1:10.27 (37.41)     1:49.40 (39.13)     2:28.07 (38.67)
  7 Lynch, Ciara              17 SLIGO                2:29.66    2:29.58  
                  33.63     1:11.53 (37.90)     1:51.23 (39.70)     2:29.58 (38.35)
  8 Murphy, Freya             16 SHARK                2:24.31    2:29.92  
                  34.50     1:12.69 (38.19)     1:52.14 (39.45)     2:29.92 (37.78)
  9 Hennigan, Caoimhe         19 Ballina SC           2:19.78    2:34.39  
                  36.05     1:15.34 (39.29)     1:55.12 (39.78)     2:34.39 (39.27)
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:32.21    1:18.73  
                  36.19     1:18.73 (42.54)                                        
  2 O'Connor, Ronan           11 SLIGO                1:38.69    1:30.04  
                  41.64     1:30.04 (48.40)                                        
  3 Hogan, Cian               11 SHARK                1:35.73    1:32.27  
                  43.20     1:32.27 (49.07)                                        
  4 Swaris, Dillon            11 LONG-VD                   NT    1:32.66  
                  42.33     1:32.66 (50.33)                                        
  5 Lanigan, Conor            10 TRID                 1:45.67    1:39.87  
                  43.79     1:39.87 (56.08)                                        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:20.53    1:12.64  
                  33.32     1:12.64 (39.32)                                        
  2 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:20.50    1:13.91  
                  34.60     1:13.91 (39.31)                                        
  3 Todd, Nathan              13 LASER                1:39.76    1:16.89  
                  35.33     1:16.89 (41.56)                                        
  4 Carney, Colm              13 CBAR                 1:25.12    1:17.33  
                  36.01     1:17.33 (41.32)                                        
  5 Smith, Cian               13 .ATH                 1:27.31    1:19.44  
                  35.98     1:19.44 (43.46)                                        
  6 Dzaei, Alan               13 LONG-VD                   NT    1:19.58  
                  37.47     1:19.58 (42.11)                                        
  7 Fagan, Kyle               12 .ATH                      NT    1:20.27  
                  37.21     1:20.27 (43.06)                                        
  8 Flaherty, Roan            12 .ATH                 1:24.31    1:22.03  
                  39.35     1:22.03 (42.68)                                        
  9 Donohoe, Conor            12 CBAR                 1:28.07    1:22.47  
                  37.51     1:22.47 (44.96)                                        
 10 Hunter, Max               12 SLIGO                1:27.75    1:26.81  
                  38.52     1:26.81 (48.29)                                        
 11 Smith, Eamon              13 LONG-VD                   NT    1:27.20  
                  40.85     1:27.20 (46.35)                                        
 12 Lennon, David             12 SHARK                     NT    1:29.24  
                  41.34     1:29.24 (47.90)                                        
 13 Keane, Seán               13 SLIGO                1:33.41    1:33.05  
                  42.32     1:33.05 (50.73)                                        
 -- Jennings, Euan            12 SHARK                1:32.82         DQ  
                  41.83          DQ (44.98)                                        
 
Event 4  Boys 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:09.71    1:04.68  
                  29.53     1:04.68 (35.15)                                        
  2 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team       1:11.39    1:07.41  
                  31.20     1:07.41 (36.21)                                        
  3 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 1:19.58    1:09.20  
                  32.77     1:09.20 (36.43)                                        
  4 Grady, Rory               14 CBAR                 1:21.62    1:09.25  
                  32.50     1:09.25 (36.75)                                        
  5 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:18.76    1:10.54  
                  33.48     1:10.54 (37.06)                                        
  6 Carter, Niall             15 CBAR                 1:15.67    1:10.59  
                  31.49     1:10.59 (39.10)                                        
  7 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:12.23    1:11.09  
                  33.09     1:11.09 (38.00)                                        
  8 Mitchell, Orin            15 SLIGO                1:15.98    1:11.82  
                  33.85     1:11.82 (37.97)                                        
  9 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       1:25.34    1:12.07  
                  32.44     1:12.07 (39.63)                                        
 10 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:23.44    1:13.96  
                  34.26     1:13.96 (39.70)                                        
 11 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       1:18.36    1:13.98  
                  35.58     1:13.98 (38.40)                                        
 12 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:18.08    1:14.90  
                  33.57     1:14.90 (41.33)                                        
 13 Clark, Alex               15 SHARK                1:30.07    1:15.82  
                  35.19     1:15.82 (40.63)                                        
 14 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:38.59    1:16.15  
                  35.94     1:16.15 (40.21)                                        
 15 Donovan, Shane            14 .ATH                      NT    1:16.91  
                  35.69     1:16.91 (41.22)                                        
 16 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:21.77    1:18.79  
                  35.43     1:18.79 (43.36)                                        
 17 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              1:24.46    1:20.87  
                  38.08     1:20.87 (42.79)                                        
 18 Hunter, Adam              14 SLIGO                1:21.06    1:21.90  
                  36.61     1:21.90 (45.29)                                        
 19 Clarke, Liam              15 LASER                1:37.13    1:22.03  
                  38.69     1:22.03 (43.34)                                        
 20 Murphy, Kell              15 SHARK                1:33.40    1:22.33  
                  36.62     1:22.33 (45.71)                                        
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Andrew             18 .ATH                 1:03.09    1:03.75  
                  28.95     1:03.75 (34.80)                                        
  2 Anderson, Eoin            17 SLIGO                1:10.68    1:05.85  
                  30.64     1:05.85 (35.21)                                        
  3 Scully, Bryan             17 .ATH                 1:07.43    1:07.43  
                  33.77     1:07.43 (33.66)                                        
  4 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                1:10.40    1:07.64  
                  31.87     1:07.64 (35.77)                                        
  5 Woods, David              19 SLIGO                1:07.13    1:08.33  
                  32.19     1:08.33 (36.14)                                        
  6 Murphy, Jamie             17 CBAR                 1:06.76    1:08.48  
                  33.36     1:08.48 (35.12)                                        
  7 Kelly, Niall              16 CLM                  1:11.69    1:08.49  
                  32.04     1:08.49 (36.45)                                        
  8 Huang, Tommy              16 CBAR                 1:13.91    1:08.75  
                  31.88     1:08.75 (36.87)                                        
  9 Welby, Evan               16 SHARK                1:10.72    1:08.97  
                  31.70     1:08.97 (37.27)                                        
 10 Breslin, Cian             18 CLM                  1:12.65    1:09.65  
                  31.85     1:09.65 (37.80)                                        
 11 Hornet, Ryan              16 SHARK                1:12.48    1:10.17  
                  33.02     1:10.17 (37.15)                                        
 12 Clarke, Billy             16 SHARK                1:20.84    1:10.45  
                  33.54     1:10.45 (36.91)                                        
 13 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:15.90    1:11.09  
                  34.39     1:11.09 (36.70)                                        
 14 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:13.61    1:11.22  
                  33.22     1:11.22 (38.00)                                        
 15 Staunton, William         16 CLM                  1:16.33    1:11.89  
                  34.80     1:11.89 (37.09)                                        
 16 Maher, Anthony            16 SLIGO                1:30.73    1:12.46  
                  33.59     1:12.46 (38.87)                                        
 17 Breheny, Kieran           16 C FIN                1:15.64    1:15.24  
                  34.85     1:15.24 (40.39)                                        
 18 Mc Namara, Michael        16 CLM                       NT    1:16.99  
                  36.83     1:16.99 (40.16)                                        
 19 O'Malley, Eoin            16 SHARK                1:29.20    1:18.49  
                  37.50     1:18.49 (40.99)                                        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                     NT    1:29.95  
                  42.68     1:29.95 (47.27)                                        
  2 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              1:30.83    1:30.27  
                  41.36     1:30.27 (48.91)                                        
  3 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              1:33.77    1:31.07  
                  42.14     1:31.07 (48.93)                                        
  4 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:36.02    1:32.01  
                  43.95     1:32.01 (48.06)                                        
  5 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 1:32.62    1:32.27  
                  43.37     1:32.27 (48.90)                                        
  6 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:43.53    1:32.37  
                  41.35     1:32.37 (51.02)                                        
  7 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:33.25    1:32.80  
                  45.42     1:32.80 (47.38)                                        
  8 O Connor, Anna            11 SLIGO                1:38.72    1:32.82  
                  43.02     1:32.82 (49.80)                                        
  9 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD              1:48.87    1:41.76  
                  43.11     1:41.76 (58.65)                                        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               13 B/Sloe               1:13.32    1:14.96  
                  33.87     1:14.96 (41.09)                                        
  2 Curran, Kelis             12 COM                  1:20.84    1:16.29  
                  35.24     1:16.29 (41.05)                                        
  3 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:40.15    1:16.76  
                  37.63     1:16.76 (39.13)                                        
  4 Lowe, Erika               13 .ATH                 1:21.82    1:16.99  
                  35.66     1:16.99 (41.33)                                        
  5 Moran, Ellie              12 COM                  1:21.62    1:20.19  
                  36.80     1:20.19 (43.39)                                        
  6 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                     NT    1:22.87  
                  35.71     1:22.87 (47.16)                                        
  7 Mulrenan, Ellen           12 COM                  1:28.56    1:22.97  
                  37.55     1:22.97 (45.42)                                        
  8 Deely, Ella               13 CBAR                 1:30.12    1:24.35  
                  39.50     1:24.35 (44.85)                                        
  9 Murphy, Aylah             13 SHARK                1:30.70    1:24.43  
                  39.41     1:24.43 (45.02)                                        
 10 Martin, Emily             12 .ATH                 1:27.31    1:25.18  
                  41.04     1:25.18 (44.14)                                        
 11 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 1:36.24    1:25.53  
                  38.68     1:25.53 (46.85)                                        
 12 Kennedy, Niamh            12 LASER                1:39.98    1:25.90  
                  39.77     1:25.90 (46.13)                                        
 13 Stapleton, Aisling        13 CBAR                 1:33.78    1:26.04  
                  40.61     1:26.04 (45.43)                                        
 14 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           1:32.76    1:27.04  
                  39.88     1:27.04 (47.16)                                        
 15 Kenny, Bernadette         13 SHARK                     NT    1:27.32  
                  39.74     1:27.32 (47.58)                                        
 16 Henehan, Sophie           13 CBAR                 1:32.89    1:27.67  
                  40.44     1:27.67 (47.23)                                        
 17 Deely, Ava                12 LONG-VD              1:32.42    1:28.54  
                  41.06     1:28.54 (47.48)                                        
 18 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 1:28.59    1:29.78  
                  43.91     1:29.78 (45.87)                                        
 19 Monaghan, Ella            13 SLIGO                     NT    1:30.20  
                  41.15     1:30.20 (49.05)                                        
 20 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 1:31.16    1:32.28  
                  42.41     1:32.28 (49.87)                                        
 21 Fabian, Reka              12 LASER                     NT    1:32.41  
                  43.55     1:32.41 (48.86)                                        
 22 Leonard, Siobhan          13 LONG-VD                 1.49    1:33.64  
                  42.61     1:33.64 (51.03)                                        
 23 Ni Muiri, Molly           12 LONG-VD              1:36.94    1:33.80  
                  43.72     1:33.80 (50.08)                                        
 24 Clarke, Eloise            13 .ATH                      NT    1:34.56  
                  45.94     1:34.56 (48.62)                                        
 25 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              1:35.59    1:37.65  
 -- Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe               1:25.00         DQ  
                  36.08          DQ (46.03)                                        
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 1:11.65    1:09.52  
                  32.69     1:09.52 (36.83)                                        
  2 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 1:12.25    1:09.83  
                  32.35     1:09.83 (37.48)                                        
  3 Joyce, Grace              15 SHARK                1:11.47    1:11.61  
                  33.86     1:11.61 (37.75)                                        
  4 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:15.87    1:13.62  
                  33.80     1:13.62 (39.82)                                        
  5 Mc Fadden, Ava            14 COM                  1:19.26    1:13.69  
                  35.65     1:13.69 (38.04)                                        
  6 Kelly, Aimee              14 SHARK                1:21.65    1:14.55  
                  34.21     1:14.55 (40.34)                                        
  7 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:17.17    1:14.63  
                  34.14     1:14.63 (40.49)                                        
  8 Ashton, Iona              14 SHARK                1:14.94    1:14.76  
                  32.88     1:14.76 (41.88)                                        
  9 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:16.97    1:15.93  
                  35.00     1:15.93 (40.93)                                        
 10 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:19.17    1:17.17  
                  35.00     1:17.17 (42.17)                                        
 11 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                1:28.85    1:17.20  
                  35.66     1:17.20 (41.54)                                        
 12 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                1:41.17    1:17.39  
                  35.42     1:17.39 (41.97)                                        
 13 Fee, Laoise               14 C FIN                1:20.57    1:18.28  
                  36.02     1:18.28 (42.26)                                        
 14 Mc Weeney, Aine           15 LONG-VD              1:29.81    1:18.37  
                  36.06     1:18.37 (42.31)                                        
 15 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              1:26.51    1:19.00  
                  34.75     1:19.00 (44.25)                                        
 16 Kilcommons, Ciara         14 COM                  1:19.64    1:20.09  
                  36.24     1:20.09 (43.85)                                        
 17 MC Manus, Rebekah         15 LASER                1:19.09    1:20.70  
                  36.35     1:20.70 (44.35)                                        
 18 Owens, Oonagh             15 LASER                1:24.65    1:20.80  
                  37.58     1:20.80 (43.22)                                        
 19 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                1:37.30    1:21.02  
                  36.17     1:21.02 (44.85)                                        
 20 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:25.43    1:21.73  
                  38.56     1:21.73 (43.17)                                        
 21 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:27.12    1:22.90  
                  38.22     1:22.90 (44.68)                                        
 22 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              1:26.27    1:23.64  
                  40.71     1:23.64 (42.93)                                        
 23 Friel, Lauren             15 .ATH                 1:20.37    1:24.01  
                  37.93     1:24.01 (46.08)                                        
 24 Daly, Kelsey              15 .ATH                 1:24.19    1:24.50  
                  40.03     1:24.50 (44.47)                                        
 25 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:25.15    1:25.15  
                  38.13     1:25.15 (47.02)                                        
 26 Moyles, Éabha             14 SLIGO                2:15.38    1:28.18  
                  43.38     1:28.18 (44.80)                                        
 27 Leonard, Aoife            14 LONG-VD              1:45.28    1:28.25  
                  41.44     1:28.25 (46.81)                                        
 28 Rekai, Lisa               15 SHARK                1:30.37    1:28.58  
                  40.77     1:28.58 (47.81)                                        
 29 Collier, Clodagh          14 .ATH                 1:27.96    1:28.76  
                  43.56     1:28.76 (45.20)                                        
 30 Crisan, Paula             14 LASER                     NT    1:33.02  
                  46.40     1:33.02 (46.62)                                        
 
Event 5  Girls 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          18 SHARK                1:11.29    1:11.31  
                  32.17     1:11.31 (39.14)                                        
  2 Coen, Hazel               17 CBAR                 1:15.68    1:12.44  
                  34.63     1:12.44 (37.81)                                        
  3 Loftus, Zara              16 CLM                  1:16.98    1:14.06  
                  34.36     1:14.06 (39.70)                                        
  4 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:14.15    1:15.16  
                  35.37     1:15.16 (39.79)                                        
  5 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:14.43    1:16.72  
                  35.12     1:16.72 (41.60)                                        
  6 Wong, Tara                16 Ballina SC           1:16.48    1:17.12  
                  34.65     1:17.12 (42.47)                                        
  7 Martin, Rachel            16 SLIGO                1:20.68    1:17.31  
                  33.74     1:17.31 (43.57)                                        
  8 Murphy, Freya             16 SHARK                1:17.63    1:18.93  
                  36.68     1:18.93 (42.25)                                        
  9 Lynch, Ciara              17 SLIGO                1:16.03    1:19.91  
                  35.53     1:19.91 (44.38)                                        
 10 Ginty, Aoife              16 LONG-VD              1:20.97    1:20.27  
                  36.90     1:20.27 (43.37)                                        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              12 COM                  2:19.81    2:17.95  
                  32.25     1:07.50 (35.25)     1:42.98 (35.48)     2:17.95 (34.97)
  2 Coogan, Alfie             13 .ATH                 2:22.39    2:18.63  
                  32.44     1:08.61 (36.17)     1:45.15 (36.54)     2:18.63 (33.48)
  3 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                2:28.05    2:19.44  
                  32.32     1:08.53 (36.21)     1:44.64 (36.11)     2:19.44 (34.80)
  4 Semikin, Nikita           13 .ATH                 2:29.03    2:22.12  
                  32.84     1:08.80 (35.96)     1:45.88 (37.08)     2:22.12 (36.24)
  5 Mc Glue, Cian             13 SHARK                2:25.38    2:22.31  
                  31.42     1:08.37 (36.95)     1:46.14 (37.77)     2:22.31 (36.17)
  6 Carney, Colm              13 CBAR                 2:18.92    2:25.47  
                  31.87     1:08.55 (36.68)     1:47.23 (38.68)     2:25.47 (38.24)
  7 Todd, Nathan              13 LASER                2:40.64    2:27.55  
                  34.06     1:11.93 (37.87)     1:51.85 (39.92)     2:27.55 (35.70)
  8 Smith, Cian               13 .ATH                 2:28.08    2:28.52  
                  33.39     1:10.95 (37.56)     1:50.29 (39.34)     2:28.52 (38.23)
  9 Fagan, Kyle               12 .ATH                 2:25.45    2:28.85  
                  34.71     1:12.76 (38.05)     1:51.83 (39.07)     2:28.85 (37.02)
 10 Harrington, Shane         13 .ATH                 2:35.29    2:32.44  
                  35.75     1:14.29 (38.54)     1:53.86 (39.57)     2:32.44 (38.58)
 11 Flaherty, Roan            12 .ATH                 2:36.21    2:33.75  
                  35.71     1:15.29 (39.58)     1:55.62 (40.33)     2:33.75 (38.13)
 12 Murphy, Adam              12 CBAR                 2:39.14    2:36.83  
                  33.77     1:14.04 (40.27)     1:56.35 (42.31)     2:36.83 (40.48)
 13 Donohoe, Conor            12 CBAR                 2:55.75    2:39.43  
                  35.91     1:17.14 (41.23)     1:59.79 (42.65)     2:39.43 (39.64)
 14 Langton, Killian          12 SLIGO                2:43.04    2:40.01  
                  36.60     1:19.14 (42.54)     2:01.60 (42.46)     2:40.01 (38.41)
 15 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              2:58.87    2:46.60  
                  36.42     1:18.71 (42.29)     2:02.81 (44.10)     2:46.60 (43.79)
 16 Lennon, David             12 SHARK                     NT    2:50.22  
                  37.24     1:20.58 (43.34)     2:05.77 (45.19)     2:50.22 (44.45)
 17 Treanor, Eoin             12 CLM                  2:49.48    2:50.53  
                  37.67     1:21.50 (43.83)     2:07.55 (46.05)     2:50.53 (42.98)
 18 Clifford, Eimhin          12 C FIN                2:53.98    2:50.79  
                  37.92     1:20.52 (42.60)     2:04.72 (44.20)     2:50.79 (46.07)
 19 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              2:57.56    2:51.70  
                  37.20   2:51.70 (2:14.50)         2:51.70 ( )                    
 20 Jennings, Euan            12 SHARK                     NT    2:56.76  
                  39.28     1:24.71 (45.43)     2:12.09 (47.38)     2:56.76 (44.67)
 21 Meadows, Caolan           12 LONG-VD              2:55.19    2:58.78  
                  39.77     1:25.67 (45.90)     2:13.95 (48.28)     2:58.78 (44.83)
 
Event 6  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                 2:07.93    2:06.53  
                  29.19     1:01.12 (31.93)     1:34.21 (33.09)     2:06.53 (32.32)
  2 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           2:12.92    2:08.78  
                  30.64     1:03.99 (33.35)     1:37.38 (33.39)     2:08.78 (31.40)
  3 Grady, Rory               14 CBAR                 2:19.61    2:11.19  
                  30.26     1:03.72 (33.46)     1:37.88 (34.16)     2:11.19 (33.31)
  4 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:16.40    2:15.13  
                  31.24     1:06.62 (35.38)     1:42.16 (35.54)     2:15.13 (32.97)
  5 Carter, Niall             15 CBAR                 2:22.62    2:17.07  
                  29.70     1:03.91 (34.21)     1:40.84 (36.93)     2:17.07 (36.23)
  6 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              2:13.18    2:17.31  
                  30.77     1:06.13 (35.36)     1:42.77 (36.64)     2:17.31 (34.54)
  7 O'Connor, Milo            15 .ATH                 2:20.37    2:17.37  
                  30.82     1:05.08 (34.26)     1:40.85 (35.77)     2:17.37 (36.52)
  8 Donohoe, Cian             14 CBAR                 2:19.13    2:18.87  
                  32.15     1:06.71 (34.56)     1:43.16 (36.45)     2:18.87 (35.71)
  9 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       2:16.98    2:19.42  
                  33.21     1:08.98 (35.77)     1:44.45 (35.47)     2:19.42 (34.97)
 10 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                 2:19.87    2:19.92  
                  31.75     1:08.13 (36.38)     1:44.78 (36.65)     2:19.92 (35.14)
 11 Lennon, Brian             15 SHARK                2:20.05    2:21.65  
                  32.43     1:08.67 (36.24)     1:45.54 (36.87)     2:21.65 (36.11)
 12 Burke, Luke               14 Bluefin SC           2:24.90    2:22.32  
                  31.23     1:08.48 (37.25)     1:46.50 (38.02)     2:22.32 (35.82)
 13 Leonard, Conor            15 LONG-VD              2:36.64    2:27.82  
                  33.18     1:11.09 (37.91)     1:50.76 (39.67)     2:27.82 (37.06)
 14 Clark, Alex               15 SHARK                2:44.46    2:29.40  
                  33.88     1:12.02 (38.14)     1:51.32 (39.30)     2:29.40 (38.08)
 15 Balaskie, James           14 CBAR                 2:41.06    2:32.57  
                  35.70     1:15.31 (39.61)     1:55.63 (40.32)     2:32.57 (36.94)
 16 Collins, Rory             14 Bluefin SC           2:36.03    2:35.20  
                  34.49     1:14.39 (39.90)     1:53.99 (39.60)     2:35.20 (41.21)
 17 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           2:38.24    2:39.46  
                  34.60     1:15.87 (41.27)     1:59.29 (43.42)     2:39.46 (40.17)
 18 Murphy, Kell              15 SHARK                2:39.62    2:42.32  
                  37.66     1:18.68 (41.02)     1:59.94 (41.26)     2:42.32 (42.38)
 19 Hunter, Adam              14 SLIGO                2:47.01    2:45.43  
                  36.05     1:19.51 (43.46)     2:03.62 (44.11)     2:45.43 (41.81)
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                 1:52.09    1:54.70  
                  26.01       54.87 (28.86)     1:24.75 (29.88)     1:54.70 (29.95)
  2 O Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team       2:04.52    2:03.84  
                  28.45       59.35 (30.90)     1:31.59 (32.24)     2:03.84 (32.25)
  3 Scully, Bryan             17 .ATH                 2:02.02    2:04.05  
                  28.13       59.45 (31.32)     1:32.00 (32.55)     2:04.05 (32.05)
  4 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                2:09.31    2:12.37  
                  30.02     1:03.66 (33.64)     1:38.22 (34.56)     2:12.37 (34.15)
  5 Murphy, Jamie             17 CBAR                 2:08.64    2:12.97  
                  30.62     1:04.25 (33.63)     1:39.16 (34.91)     2:12.97 (33.81)
  6 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:14.25    2:16.19  
                  32.96     1:07.97 (35.01)     1:41.50 (33.53)     2:16.19 (34.69)
  7 Hornet, Ryan              16 SHARK                2:22.08    2:16.23  
                  31.12     1:05.60 (34.48)     1:41.35 (35.75)     2:16.23 (34.88)
  8 Dervan, Ronan             16 CBAR                 2:28.03    2:21.26  
                  31.71     1:08.07 (36.36)     1:45.93 (37.86)     2:21.26 (35.33)
  9 Maher, Anthony            16 SLIGO                2:21.40    2:21.58  
                  31.84     1:07.68 (35.84)     1:43.28 (35.60)     2:21.58 (38.30)
 10 Clarke, Billy             16 SHARK                2:29.62    2:24.48  
                  33.25     1:10.59 (37.34)     1:48.45 (37.86)     2:24.48 (36.03)
 11 Mc Namara, Michael        16 CLM                  2:23.80    2:27.08  
                  34.10     1:11.84 (37.74)     1:50.56 (38.72)     2:27.08 (36.52)
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD                44.53      44.33  
  2 Powell, Ella              11 .ATH                   50.12      46.25  
  3 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD                   NT      47.24  
  4 Manning, Katie            11 LONG-VD                56.40      48.13  
  5 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                  50.40      48.79  
  6 Phelan, Ariane            11 LONG-VD                   NT      49.11  
  7 O Connor, Anna            11 SLIGO                  58.81      50.95  
  8 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                50.50      51.36  
 
Event 7  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               13 B/Sloe                 37.92      38.20  
  2 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                  42.37      41.10  
  3 Pilcher, Millie           13 CLM                    45.48      41.71  
  4 Martin, Emily             12 .ATH                   42.43      42.57  
  5 Griffin, Carol            12 SHARK                  46.46      43.08  
  6 Satchwell, Maria          13 COM                    52.17      43.25  
  7 Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe                 45.00      43.83  
  8 Murphy, Aylah             13 SHARK                  49.81      45.37  
  9 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD                49.92      46.64  
 10 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                   49.65      46.78  
 11 Monaghan, Ella            13 SLIGO                  46.47      46.85  
 12 Canavan, Alannah          12 Ballina SC             47.67      47.19  
 13 Kennedy, Niamh            12 LASER                  52.91      48.03  
 14 Leonard, Siobhan          13 LONG-VD                55.66      48.75  
 15 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                   50.43      48.85  
 -- Clarke, Eloise            13 .ATH                   44.39         DQ  
 
Event 7  Girls 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Fadden, Ava            14 COM                    39.13      35.55  
  2 Flaherty, Ellen           15 .ATH                   37.22      35.74  
  3 Joyce, Grace              15 SHARK                  36.44      36.51  
  4 Weinert, Wiktoria         14 TRID                   39.00      37.35  
  5 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                     NT      38.59  
  6 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD                45.43      39.07  
  7 Frain, Lauren             15 CLM                    41.10      39.29  
  8 Condron, Sarah            14 .ATH                   41.74      39.38  
  9 Fee, Laoise               14 C FIN                  42.58      39.64  
 10 Walsh, Tara               15 SLIGO                  42.26      40.32  
 11 O'Neill, Aishling         15 LASER                  51.20      40.51  
 12 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  53.97      41.39  
 13 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC                NT      41.56  
 14 Ward, Aileen              14 .ATH                   44.55      41.69  
 15 Lyons, Maria              15 SLIGO                  46.53      42.23  
 16 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                   NT      43.02  
 17 Crisan, Paula             14 LASER                     NT      43.15  
 18 Owens, Oonagh             15 LASER                  44.74      43.17  
 19 Cugalj, Teodora           14 SHARK                  46.31      43.32  
 20 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:22.68      44.08  
 21 Leonard, Aoife            14 LONG-VD                52.66      44.28  
 22 Collier, Clodagh          14 .ATH                   47.86      45.29  
 23 Moyles, Éabha             14 SLIGO                  48.66      45.51  
 24 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:00.04      46.23  
 
Event 7  Girls 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           16 CBAR                   36.62      36.80  
  2 Coen, Hazel               17 CBAR                   39.12      37.91  
  3 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team         40.82      38.52  
  4 Flanagan, Orla            17 CLM                    42.28      39.21  
  5 Loftus, Zara              16 CLM                    40.55      40.12  
  6 Ginty, Aoife              16 LONG-VD                41.20      41.90  
  7 Martin, Rachel            16 SLIGO                  51.66      43.18  
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD                40.47      35.78  
  2 Hynes, Mark               11 LASER                  38.35      39.71  
  3 O'Connor, Ronan           11 SLIGO                  50.25      42.60  
  4 Lanigan, Conor            10 TRID                   42.77      42.71  
  5 Delaney, Faryl            11 LONG-VD                44.44      44.14  
  6 Hogan, Cian               11 SHARK                  43.91      45.08  
 
Event 8  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                  35.30      31.89  
  2 Masterson, Darragh        13 CBAR                   44.17      32.36  
  3 Mc Glue, Cian             13 SHARK                  35.51      32.56  
  4 McCormack, Cian           13 LONG-VD                37.28      33.22  
  5 Harrington, Shane         13 .ATH                   34.44      33.92  
  6 Smith, Eamon              13 LONG-VD                40.97      36.51  
  7 Mroz, Kamil               13 LONG-VD                37.90      36.75  
  8 Treanor, Eoin             12 CLM                    39.07      36.81  
  9 Smith, Cian               13 .ATH                   43.99      38.13  
 10 Langton, Killian          12 SLIGO                  41.03      38.57  
 11 Dzaei, Alan               13 LONG-VD                47.98      38.98  
 12 Clifford, Eimhin          12 C FIN                  45.78      42.26  
 13 Hunter, Max               12 SLIGO                  40.52      42.33  
 14 Todd, Nathan              13 LASER                     NT      35.82  
 14 Keane, Seán               13 SLIGO                  57.19      42.60  
 
Event 8  Boys 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                   46.98      28.85  
  2 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team         31.33      30.47  
  3 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                   31.74      30.67  
  4 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team         33.17      31.58  
  5 Madigan, Daniel           15 LONG-VD                31.98      31.72  
  6 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD                35.56      31.88  
  7 Mitchell, Orin            15 SLIGO                  45.10      31.98  
  8 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                   35.14      33.25  
  9 Powell, Luke              15 .ATH                   36.78      34.35  
 10 Leonard, Conor            15 LONG-VD                45.03      34.47  
 11 Collins, Rory             14 Bluefin SC             51.25      34.61  
 12 Hunter, Adam              14 SLIGO                  38.32      35.19  
 13 Blanchard, Fergal         14 LASER                     NT      35.66  
 15 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                  40.19      36.91  
 16 Clarke, Liam              15 LASER                1:00.73      39.54  
 17 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC             55.31      41.11  
 
Event 8  Boys 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                   25.56      25.94  
  2 Carey, Andrew             18 .ATH                   27.00      26.94  
  3 Huang, Tommy              16 CBAR                   29.81      28.39  
  4 Fortune, Joshua           16 SLIGO                  29.36      29.58  
  5 Welby, Evan               16 SHARK                  31.91      29.62  
  6 Woods, David              19 SLIGO                  31.53      29.71  
  7 Breslin, Cian             18 CLM                    31.54      29.75  
  8 Martin, Dylan             18 SLIGO                  32.27      31.40  
  9 Murphy, Jamie             17 CBAR                   35.26      31.49  
 10 Breheny, Kieran           16 C FIN                  32.35      31.99  
 11 Maher, Anthony            16 SLIGO                  34.25      32.48  
 12 Smith, Eoin               16 LONG-VD                34.51      34.69  
 -- Carey, Oisin              16 LASER                  35.35         DQ  
 
Event 9  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD                43.16      41.02  
  2 Curley, Caoimhe           11 CBAR                   42.46      41.76  
  3 O'Brien, Grace            11 LONG-VD                42.06      42.02  
  4 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                  43.01      42.75  
  5 Powell, Ella              11 .ATH                   45.78      43.57  
  6 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                45.25      44.16  
  7 Phelan, Ariane            11 LONG-VD                46.03      44.57  
  8 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD                43.56      45.56  
  9 Mulrenan, Lily            10 COM                    43.10      46.06  
 10 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD                43.43      46.22  
 11 Manning, Katie            11 LONG-VD                44.23      51.66  
 
Event 9  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               13 B/Sloe                 38.80      33.49  
  2 Lowe, Erika               13 .ATH                   36.48      34.47  
  3 Moran, Ellie              12 COM                    37.43      35.08  
  4 Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe                 40.00      35.97  
  5 Griffin, Carol            12 SHARK                  37.94      37.09  
  6 Henry, Wasini             13 .ATH                   41.78      38.52  
  7 Byrne, Ella               13 LONG-VD                   NT      39.62  
  8 Deely, Ava                12 LONG-VD             36:32.00      39.64  
  9 Martin, Emily             12 .ATH                   42.19      41.45  
 10 Kennedy, Niamh            12 LASER                  42.94      44.71  
 11 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                   44.29      44.72  
 12 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                   44.69      46.47  
 
Event 9  Girls 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           15 .ATH                   31.08      31.18  
  2 Joyce, Grace              15 SHARK                  32.60      32.34  
  3 Weinert, Wiktoria         14 TRID                   34.37      33.28  
  4 Lyons, Maria              15 SLIGO                  35.06      33.77  
  5 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                  34.02      33.98  
  6 Treanor, Sorcha           14 CLM                    36.02      34.14  
  7 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  37.01      34.53  
  8 Walsh, Tara               15 SLIGO                  36.46      34.85  
  9 Fee, Laoise               14 C FIN                     NT      35.59  
 10 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                  38.28      35.92  
 11 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD                35.65      36.12  
 12 MC Manus, Rebekah         15 LASER                  42.50      36.18  
 13 Mulligan, Michelle        14 CLM                  1:03.51      36.56  
 14 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC                NT      36.72  
 15 Cugalj, Teodora           14 SHARK                  42.91      38.59  
 16 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                  53.75      39.02  
 17 Harte, Katie              14 CLM                    43.52      39.04  
 18 Owens, Oonagh             15 LASER                  40.91      39.31  
 19 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                   NT      39.51  
 20 Rekai, Lisa               15 SHARK                  42.53      40.24  
 21 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                     NT      40.33  
 22 O'Neill, Aishling         15 LASER                  46.44      40.46  
 23 Kehoe, Grace              15 SLIGO                  39.45      40.93  
 24 Joyce, Saoirse            15 LONG-VD              1:06.82      41.46  
 25 Crisan, Paula             14 LASER                     NT      51.22  
 
Event 9  Girls 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              16 CLM                    32.27      31.52  
  2 Wong, Tara                16 Ballina SC             32.79      32.62  
  3 Ennis, Kelly              16 .ATH                   32.56      32.66  
  4 Martin, Rachel            16 SLIGO                  34.44      33.44  
  5 Lynch, Ciara              17 SLIGO                  34.00      34.72  
 
Event 10  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilcommons, Alan          11 COM                    55.03      49.05  
  2 Lavin, Michael            10 COM                    55.50      49.40  
  3 O'Connor, Ronan           11 SLIGO                  50.97      50.73  
  4 Delaney, Faryl            11 LONG-VD                   NT      50.85  
 
Event 10  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian             13 SHARK                  39.90      37.27  
  2 Masterson, Darragh        13 CBAR                   48.45      37.64  
  3 McCormack, Cian           13 LONG-VD                42.77      37.80  
  4 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                  55.19      39.22  
  5 Jennings, Euan            12 SHARK                  43.58      41.44  
  6 Langton, Killian          12 SLIGO                1:06.78      42.29  
  7 Carney, Colm              13 CBAR                   45.74      42.66  
  8 Flaherty, Roan            12 .ATH                   43.67      43.16  
  9 Kearney, Rian             12 Bluefin SC           5:08.55      43.44  
 10 Murphy, Adam              12 CBAR                   46.80      43.95  
 11 Dzaei, Alan               13 LONG-VD                49.74      44.11  
 12 Melia, Odie               13 Tuam Swim Team         49.13      44.79  
 13 Smith, Cian               13 .ATH                   55.12      45.02  
 14 Fee, Brogan               12 C FIN                  48.01      45.32  
 15 Lennon, David             12 SHARK                  36.06      46.50  
 16 Boyle, Anthony            13 Bluefin SC             50.58      46.99  
 17 Hanly, Dylan              13 LONG-VD                41.60      48.23  
 18 Keane, Seán               13 SLIGO                  51.97      48.99  
 19 Hunter, Max               12 SLIGO                  52.97      53.44  
 -- Clifford, Eimhin          12 C FIN                     NT         DQ  
 
Event 10  Boys 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                   35.65      34.93  
  2 Grady, Rory               14 CBAR                   42.68      35.59  
  3 Breslin, Ethan            15 CLM                    36.32      35.84  
  4 Mc Namara, Conn           14 CBAR                   39.63      35.88  
  5 Carter, Niall             15 CBAR                   42.03      36.28  
  6 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team         42.41      36.50  
  7 Mitchell, Orin            15 SLIGO                  41.85      36.75  
  8 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team         41.16      38.79  
  9 Clark, Alex               15 SHARK                  44.78      39.23  
 10 Balaskie, James           14 CBAR                   45.89      39.30  
 11 Donovan, Shane            14 .ATH                   47.16      39.32  
 12 Powell, Luke              15 .ATH                   48.09      40.01  
 13 Lennon, Brian             15 SHARK                  44.31      41.66  
 14 Clarke, Liam              15 LASER                1:03.14      42.45  
 15 Coppinger, Niall          14 LONG-VD                   NT      43.17  
 16 Hunter, Adam              14 SLIGO                  52.81      45.47  
 
Event 10  Boys 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             17 .ATH                   31.17      31.59  
  2 O Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team         38.44      33.16  
  3 Dervan, Ronan             16 CBAR                   46.81      33.23  
  4 Clarke, Billy             16 SHARK                  37.18      33.66  
  5 Murphy, Jamie             17 CBAR                   32.87      34.01  
  6 Woods, David              19 SLIGO                  33.53      34.16  
  7 Breheny, Kieran           16 C FIN                  39.06      34.88  
  8 Maher, Anthony            16 SLIGO                  47.97      35.07  
  9 Kelly, Niall              16 CLM                    39.02      35.38  
 10 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                  35.99      35.42  
 11 Welby, Evan               16 SHARK                  35.73      35.44  
 12 MC Auley, Ian             17 .ATH                   36.00      35.70  
 13 Martin, Dylan             18 SLIGO                  54.53      36.14  
 14 Anderson, Eoin            17 SLIGO                  37.40      36.41  
 15 Mc Namara, Michael        16 CLM                    44.04      36.82  
 16 Carey, Oisin              16 LASER                  37.68      37.94  
 17 O'Malley, Eoin            16 SHARK                  40.98      39.52  
 18 Smith, Eoin               16 LONG-VD                   NT      40.11  
 
Event 11  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                1:44.77    1:41.11  
                  47.27     1:41.11 (53.84)                                        
  2 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD              1:38.00    1:41.49  
                  47.79     1:41.49 (53.70)                                        
 
Event 11  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             12 COM                  1:15.19    1:12.18  
                  34.45     1:12.18 (37.73)                                        
  2 Mulrenan, Ellen           12 COM                  1:24.13    1:21.17  
                  37.12     1:21.17 (44.05)                                        
  3 Pilcher, Millie           13 CLM                  1:27.26    1:21.34  
                  36.47     1:21.34 (44.87)                                        
  4 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:19.64    1:21.99  
                  35.97     1:21.99 (46.02)                                        
  5 Hughes, Emma              12 Ballina SC                NT    1:31.76  
                  41.89     1:31.76 (49.87)                                        
  6 Deely, Ava                12 LONG-VD              1:43.20    1:34.70  
                  41.28     1:34.70 (53.42)                                        
  7 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC                NT    1:37.40  
                  46.20     1:37.40 (51.20)                                        
  8 Killeen, Isabelle N       13 Ballina SC                NT    1:38.37  
                  43.56     1:38.37 (54.81)                                        
  9 Smith, Clodagh            12 LONG-VD                   NT    1:39.10  
                  45.45     1:39.10 (53.65)                                        
 10 Fabian, Reka              12 LASER                1:43.53    1:45.33  
                  48.20     1:45.33 (57.13)                                        
 
Event 11  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              15 SHARK                1:11.13    1:12.53  
                  34.51     1:12.53 (38.02)                                        
  2 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:13.09    1:14.48  
                  34.75     1:14.48 (39.73)                                        
  3 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:14.45    1:15.33  
                  35.48     1:15.33 (39.85)                                        
  4 Kilcommons, Ciara         14 COM                  1:14.55    1:16.15  
                  34.84     1:16.15 (41.31)                                        
  5 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              1:13.72    1:16.96  
                  35.03     1:16.96 (41.93)                                        
  6 Treanor, Sorcha           14 CLM                  1:17.86    1:17.80  
                  35.93     1:17.80 (41.87)                                        
  7 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           1:18.39    1:18.34  
                  36.43     1:18.34 (41.91)                                        
  8 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                1:19.55    1:18.73  
                  37.10     1:18.73 (41.63)                                        
  9 Mulligan, Michelle        14 CLM                  1:20.94    1:21.65  
                  38.46     1:21.65 (43.19)                                        
 10 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           1:24.81    1:24.57  
                  38.67     1:24.57 (45.90)                                        
 11 Ward, Aileen              14 .ATH                 1:27.34    1:26.30  
                  39.00     1:26.30 (47.30)                                        
 12 Owens, Oonagh             15 LASER                1:35.44    1:32.04  
                  41.41     1:32.04 (50.63)                                        
 13 Gorman, Aisling           14 LONG-VD              1:36.22    1:38.13  
                  42.99     1:38.13 (55.14)                                        
 14 Canavan, Moya             14 Ballina SC           1:33.52    1:40.57  
                  43.45     1:40.57 (57.12)                                        
 
Event 11  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          18 SHARK                1:09.05    1:09.22  
                  32.08     1:09.22 (37.14)                                        
  2 Loftus, Zara              16 CLM                  1:10.92    1:12.56  
                  33.44     1:12.56 (39.12)                                        
  3 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:13.70    1:15.82  
                  34.26     1:15.82 (41.56)                                        
  4 Murphy, Freya             16 SHARK                1:15.14    1:15.89  
                  35.87     1:15.89 (40.02)                                        
  5 Grady, Hannah             16 CBAR                 1:14.50    1:16.49  
                  35.49     1:16.49 (41.00)                                        
  6 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:19.20    1:17.12  
                  35.45     1:17.12 (41.67)                                        
  7 Flanagan, Orla            17 CLM                  1:21.38    1:20.93  
                  36.54     1:20.93 (44.39)                                        
  8 Judge, Roisin             16 Ballina SC           1:21.55    1:21.79  
                  35.20     1:21.79 (46.59)                                        
 
Event 12  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:27.55    1:23.80  
                  38.14     1:23.80 (45.66)                                        
  2 Hynes, Mark               11 LASER                1:22.66    1:32.32  
                  42.14     1:32.32 (50.18)                                        
 
Event 12  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:17.67    1:13.05  
                  33.68     1:13.05 (39.37)                                        
  2 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:17.93    1:15.38  
                  36.32     1:15.38 (39.06)                                        
  3 Mc Glue, Cian             13 SHARK                1:16.24    1:15.78  
                  35.66     1:15.78 (40.12)                                        
  4 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:23.29    1:16.00  
                  35.04     1:16.00 (40.96)                                        
  5 McCormack, Cian           13 LONG-VD              1:18.24    1:16.88  
                  35.26     1:16.88 (41.62)                                        
  6 Todd, Nathan              13 LASER                1:19.73    1:20.04  
                  37.25     1:20.04 (42.79)                                        
  7 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              1:21.24    1:21.90  
                  37.88     1:21.90 (44.02)                                        
  8 Treanor, Eoin             12 CLM                  1:23.79    1:24.55  
                  39.05     1:24.55 (45.50)                                        
  9 Smith, Eamon              13 LONG-VD              1:29.02    1:25.30  
                  40.02     1:25.30 (45.28)                                        
 10 Wooley, James             13 CLM                  1:26.62    1:26.96  
                  41.39     1:26.96 (45.57)                                        
 11 Melia, Odie               13 Tuam Swim Team       1:30.82    1:32.66  
                  41.92     1:32.66 (50.74)                                        
 12 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              1:32.38    1:33.16  
                  42.79     1:33.16 (50.37)                                        
 13 Duggan, Luca              12 Ballina SC                NT    1:41.74  
                  46.61     1:41.74 (55.13)                                        
 -- Kearney, Rian             12 Bluefin SC                NT         DQ  
                  45.18          DQ (57.84)                                        
 
Event 12  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:04.08    1:02.93  
                  28.68     1:02.93 (34.25)                                        
  2 Grady, Rory               14 CBAR                 1:11.72    1:07.99  
                  32.45     1:07.99 (35.54)                                        
  3 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:07.55    1:10.15  
                  33.12     1:10.15 (37.03)                                        
  4 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       1:08.80    1:10.66  
                  33.44     1:10.66 (37.22)                                        
  5 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:10.52    1:11.90  
                  34.21     1:11.90 (37.69)                                        
  6 Mitchell, Orin            15 SLIGO                1:12.29    1:14.93  
                  33.88     1:14.93 (41.05)                                        
  7 Humpston, Darragh         15 LONG-VD              1:08.89    1:15.82  
                  33.84     1:15.82 (41.98)                                        
  8 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:26.33    1:17.10  
                  33.87     1:17.10 (43.23)                                        
  9 Lennon, Brian             15 SHARK                1:20.04    1:17.87  
                  36.18     1:17.87 (41.69)                                        
 10 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:23.76    1:18.17  
                  36.05     1:18.17 (42.12)                                        
 11 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:29.01    1:18.84  
                  36.30     1:18.84 (42.54)                                        
 12 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                1:25.47    1:22.74  
                  39.35     1:22.74 (43.39)                                        
 13 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:24.78    1:24.27  
                  36.84     1:24.27 (47.43)                                        
 14 Murphy, Kell              15 SHARK                1:28.25    1:26.43  
                  38.01     1:26.43 (48.42)                                        
 15 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:33.22    1:28.71  
                  40.36     1:28.71 (48.35)                                        
 
Event 12  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                   56.08      58.64  
                  27.20       58.64 (31.44)                                        
  2 Anderson, Eoin            17 SLIGO                1:05.60    1:03.85  
                  30.44     1:03.85 (33.41)                                        
  3 Fortune, Joshua           16 SLIGO                1:05.24    1:04.78  
                  31.12     1:04.78 (33.66)                                        
  4 Breslin, Cian             18 CLM                  1:07.42    1:09.78  
                  31.44     1:09.78 (38.34)                                        
  5 MC Auley, Ian             17 .ATH                 1:07.00    1:10.32  
                  32.58     1:10.32 (37.74)                                        
  6 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:10.39    1:12.73  
                  33.45     1:12.73 (39.28)                                        
  7 Staunton, William         16 CLM                  1:18.84    1:15.36  
                  34.97     1:15.36 (40.39)                                        
 
Event 13  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              2:53.16    2:59.71  
                  41.80     1:29.07 (47.27)     2:15.93 (46.86)     2:59.71 (43.78)
  2 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              3:09.29    3:06.86  
                  44.62     1:33.16 (48.54)   3:06.86 (1:33.70)         3:06.86 ( )
  3 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              3:08.08    3:10.64  
                  46.50     1:35.22 (48.72)     2:24.99 (49.77)     3:10.64 (45.65)
  4 Currie, Olivia            11 SHARK                3:12.89    3:11.45  
                  44.73     1:34.42 (49.69)     2:24.51 (50.09)     3:11.45 (46.94)
  5 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 3:16.65    3:11.76  
                  45.55     1:34.06 (48.51)     2:23.66 (49.60)     3:11.76 (48.10)
  6 Brennan, Sorcha           11 Tuam Swim Team       3:09.15    3:14.21  
                  46.13   3:14.21 (2:28.08)         3:14.21 ( )                    
  7 Manning, Katie            11 LONG-VD              3:10.12    3:15.18  
                  47.08     1:36.67 (49.59)     2:27.16 (50.49)     3:15.18 (48.02)
  8 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD              3:21.29    3:23.60  
                  48.93     1:42.07 (53.14)     2:34.63 (52.56)     3:23.60 (48.97)
  9 Hanly, Laoise             11 LONG-VD                   NT    3:37.79  
                  49.84     1:46.08 (56.24)     2:43.76 (57.68)     3:37.79 (54.03)
 
Event 13  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             12 COM                  2:50.14    2:45.49  
                  40.71     1:23.69 (42.98)     2:06.05 (42.36)     2:45.49 (39.44)
  2 Deely, Ella               13 CBAR                 2:41.80    2:49.99  
                  39.65     1:22.23 (42.58)     2:07.39 (45.16)     2:49.99 (42.60)
  3 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           2:47.45    2:52.17  
                  39.10     1:23.32 (44.22)     2:08.65 (45.33)     2:52.17 (43.52)
  4 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                2:51.97    2:55.12  
                  40.73     1:25.64 (44.91)     2:11.49 (45.85)     2:55.12 (43.63)
  5 Henehan, Sophie           13 CBAR                 3:06.24    2:58.92  
                  42.89     1:29.15 (46.26)     2:14.82 (45.67)     2:58.92 (44.10)
  6 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 3:07.35    2:59.52  
                  42.38     1:28.23 (45.85)     2:15.79 (47.56)     2:59.52 (43.73)
  7 Byrne, Ella               13 LONG-VD              2:59.66    2:59.57  
                  42.16     1:28.20 (46.04)     2:15.21 (47.01)     2:59.57 (44.36)
  8 Satchwell, Maria          13 COM                  2:58.64    3:00.13  
                  42.85     1:28.12 (45.27)     2:14.12 (46.00)     3:00.13 (46.01)
  9 Kenny, Bernadette         13 SHARK                3:04.72    3:02.21  
                  41.96   3:02.21 (2:20.25)         3:02.21 ( )                    
 10 Killeen, Isabelle N       13 Ballina SC           3:02.83    3:02.41  
                  42.50     1:28.63 (46.13)     2:16.35 (47.72)     3:02.41 (46.06)
 11 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 2:59.48    3:05.28  
                  43.59     1:30.38 (46.79)     2:18.61 (48.23)     3:05.28 (46.67)
 12 Murphy, Aylah             13 SHARK                     NT    3:05.79  
                  43.75   3:05.79 (2:22.04)         3:05.79 ( )                    
 13 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 3:01.57    3:07.15  
                  43.67     1:30.41 (46.74)     2:18.99 (48.58)     3:07.15 (48.16)
 14 McNulty, Emma             13 Ballina SC           3:16.34    3:11.75  
                  42.97     1:33.98 (51.01)     2:24.74 (50.76)     3:11.75 (47.01)
 15 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              3:04.98    3:15.01  
                  45.85     1:35.72 (49.87)     2:27.18 (51.46)     3:15.01 (47.83)
 16 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              3:19.42    3:19.67  
                  46.67     1:38.16 (51.49)     2:30.35 (52.19)     3:19.67 (49.32)
 17 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           3:15.50    3:19.90  
                  46.86     1:37.87 (51.01)     2:30.34 (52.47)     3:19.90 (49.56)
 18 Smith, Clodagh            12 LONG-VD                   NT    3:22.66  
                  47.08     1:40.65 (53.57)     2:35.62 (54.97)     3:22.66 (47.04)
 19 Hughes, Emma              12 Ballina SC           3:39.62    3:26.73  
                  49.01     1:40.88 (51.87)     2:36.05 (55.17)     3:26.73 (50.68)
 -- Kennedy, Niamh            12 LASER                3:03.57         DQ  
                  42.79     1:34.83 (52.04)     2:24.28 (49.45)          DQ (48.40)
 -- Stapleton, Aisling        13 CBAR                 3:09.29         DQ  
                  43.95     1:30.05 (46.10)     2:17.20 (47.15)          DQ (46.65)
 
Event 13  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 2:23.00    2:22.07  
                  32.96     1:08.61 (35.65)     1:45.46 (36.85)     2:22.07 (36.61)
  2 Ashton, Iona              14 SHARK                2:28.28    2:28.40  
                  34.24     1:11.92 (37.68)     1:50.88 (38.96)     2:28.40 (37.52)
  3 Kelly, Aimee              14 SHARK                2:33.25    2:30.36  
                  36.31     1:15.07 (38.76)     1:53.98 (38.91)     2:30.36 (36.38)
  4 Walsh, Tara               15 SLIGO                2:32.54    2:32.22  
                  35.64     1:13.53 (37.89)     1:52.93 (39.40)     2:32.22 (39.29)
  5 Farrell, Danielle         14 SLIGO                2:33.83    2:33.51  
                  36.67     1:15.40 (38.73)     1:54.82 (39.42)     2:33.51 (38.69)
  6 Johnson, Laura            15 .ATH                 2:35.44    2:33.96  
                  35.86     1:14.21 (38.35)     1:53.97 (39.76)     2:33.96 (39.99)
  7 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           2:36.62    2:36.08  
                  36.40     1:15.41 (39.01)     1:56.42 (41.01)     2:36.08 (39.66)
  8 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           2:33.24    2:38.56  
                  36.74     1:16.86 (40.12)     1:57.90 (41.04)     2:38.56 (40.66)
  9 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                2:47.83    2:41.80  
                  37.33     1:18.10 (40.77)     2:00.18 (42.08)     2:41.80 (41.62)
 10 Condron, Sarah            14 .ATH                 2:37.25    2:41.94  
                  38.26     1:19.21 (40.95)     2:01.71 (42.50)     2:41.94 (40.23)
 11 Frain, Lauren             15 CLM                  2:48.76    2:47.26  
                  39.31     1:21.48 (42.17)     2:05.28 (43.80)     2:47.26 (41.98)
 12 MC Manus, Rebekah         15 LASER                2:40.66    2:49.12  
                  39.92     1:23.22 (43.30)     2:06.20 (42.98)     2:49.12 (42.92)
 13 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              2:47.67    2:51.97  
                  41.16     1:25.25 (44.09)     2:10.23 (44.98)     2:51.97 (41.74)
 14 Kehoe, Grace              15 SLIGO                2:46.56    2:54.06  
                  40.08     1:24.09 (44.01)     2:09.31 (45.22)     2:54.06 (44.75)
 15 Harte, Katie              14 CLM                  3:07.90    3:03.63  
                  44.27     1:31.62 (47.35)     2:18.70 (47.08)     3:03.63 (44.93)
 16 Mulligan, Michelle        14 CLM                  3:07.53    3:04.63  
                  45.59     1:32.38 (46.79)     2:19.72 (47.34)     3:04.63 (44.91)
 17 Joyce, Saoirse            15 LONG-VD              3:09.31    3:10.38  
                  44.66     1:33.77 (49.11)     2:24.06 (50.29)     3:10.38 (46.32)
 18 Crisan, Paula             14 LASER                3:16.41    3:11.93  
                  44.86     1:34.27 (49.41)     2:24.86 (50.59)     3:11.93 (47.07)
 19 Rekai, Lisa               15 SHARK                3:14.80    3:11.96  
                  44.17     1:32.94 (48.77)     2:22.80 (49.86)     3:11.96 (49.16)
 20 Canavan, Moya             14 Ballina SC           3:15.15    3:20.04  
                  46.48     1:37.59 (51.11)     2:30.74 (53.15)     3:20.04 (49.30)
 
Event 13  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        18 .ATH                 2:28.18    2:30.04  
                  33.84     1:11.73 (37.89)     1:50.69 (38.96)     2:30.04 (39.35)
  2 Martin, Rachel            16 SLIGO                2:43.03    2:41.55  
                  37.46     1:19.27 (41.81)     2:01.55 (42.28)     2:41.55 (40.00)
  3 Deely, Megan              16 CBAR                 2:42.24    2:49.59  
                  40.85     1:23.35 (42.50)     2:06.72 (43.37)     2:49.59 (42.87)
  4 Lynch, Ciara              17 SLIGO                2:36.36    2:50.35  
                  39.74     1:22.73 (42.99)     2:06.62 (43.89)     2:50.35 (43.73)
 -- Henehan, Rachel           16 CBAR                 2:46.28         DQ  
                  40.43     1:23.40 (42.97)     2:06.21 (42.81)          DQ (40.85)
 
Event 14  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wooley, Luke              11 CLM                  3:08.18    3:05.30  
                  44.75     1:31.63 (46.88)     2:20.09 (48.46)     3:05.30 (45.21)
  2 Semikin, Makar            11 .ATH                 3:20.43    3:16.95  
                  47.03     1:36.96 (49.93)     2:28.22 (51.26)     3:16.95 (48.73)
  3 Swaris, Dillon            11 LONG-VD                   NT    3:17.38  
                  45.79     1:37.85 (52.06)     2:30.66 (52.81)     3:17.38 (46.72)
 
Event 14  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cian               13 .ATH                 2:46.01    2:44.82  
                  38.77     1:20.48 (41.71)     2:02.65 (42.17)     2:44.82 (42.17)
  2 Donohoe, Conor            12 CBAR                 2:43.29    2:46.89  
                  39.66     1:21.89 (42.23)     2:04.90 (43.01)     2:46.89 (41.99)
  3 Duggan, Luca              12 Ballina SC           2:48.08    2:52.43  
                  40.71     1:23.93 (43.22)     2:08.87 (44.94)     2:52.43 (43.56)
  4 Langton, Killian          12 SLIGO                2:53.13    2:56.28  
                  42.67     1:27.74 (45.07)     2:13.57 (45.83)     2:56.28 (42.71)
  5 Wooley, James             13 CLM                  2:57.73    2:57.82  
                  41.65     1:27.16 (45.51)     2:13.56 (46.40)     2:57.82 (44.26)
  6 Clifford, Eimhin          12 C FIN                3:11.88    3:11.46  
                  45.12     1:33.30 (48.18)     2:21.77 (48.47)     3:11.46 (49.69)
  7 Lennon, David             12 SHARK                     NT    3:12.30  
                  46.44     1:35.98 (49.54)     2:26.07 (50.09)     3:12.30 (46.23)
  8 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              3:35.00    3:13.99  
                  47.57   3:13.99 (2:26.42)         3:13.99 ( )                    
  9 Boyle, Anthony            13 Bluefin SC           3:19.50    3:16.46  
                  46.32     1:36.41 (50.09)     2:27.22 (50.81)     3:16.46 (49.24)
 10 Kearney, Rian             12 Bluefin SC           3:20.85    3:19.92  
                  48.22     1:41.01 (52.79)     2:33.11 (52.10)     3:19.92 (46.81)
 -- Murphy, Adam              12 CBAR                 3:15.75         DQ  
                  46.24     1:37.06 (50.82)     2:24.35 (47.29)          DQ (51.43)
 -- Mc Nulty, Oran            13 CLM                  3:11.98         DQ  
                  44.76     1:33.60 (48.84)     2:24.53 (50.93)          DQ (50.70)
 
Event 14  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:30.82    2:28.71  
                  34.70     1:13.23 (38.53)     1:52.62 (39.39)     2:28.71 (36.09)
  2 Breslin, Ethan            15 CLM                  2:36.59    2:31.39  
                  36.45     1:14.79 (38.34)     1:53.28 (38.49)     2:31.39 (38.11)
  3 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           2:32.42    2:32.75  
                  35.58     1:14.87 (39.29)     1:54.55 (39.68)     2:32.75 (38.20)
  4 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       2:31.40    2:34.46  
                  35.66     1:15.13 (39.47)     1:55.74 (40.61)     2:34.46 (38.72)
  5 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                 2:45.15    2:39.31  
                  37.21     1:17.61 (40.40)     1:58.51 (40.90)     2:39.31 (40.80)
  6 Donovan, Shane            14 .ATH                 2:51.00    2:41.66  
                  39.10     1:20.09 (40.99)     2:01.50 (41.41)     2:41.66 (40.16)
  7 Lennon, Brian             15 SHARK                2:38.05    2:42.18  
                  39.10     1:21.06 (41.96)     2:01.92 (40.86)     2:42.18 (40.26)
  8 O'Connor, Milo            15 .ATH                 2:40.43    2:45.40  
                  37.11     1:17.37 (40.26)     2:00.26 (42.89)     2:45.40 (45.14)
  9 Donohoe, Cian             14 CBAR                 2:48.64    2:47.40  
                  40.10     1:22.78 (42.68)     2:05.57 (42.79)     2:47.40 (41.83)
 10 Collins, Rory             14 Bluefin SC           2:52.17    2:51.85  
                  41.23     1:25.32 (44.09)     2:11.07 (45.75)     2:51.85 (40.78)
 11 Clarke, Liam              15 LASER                3:08.88    2:55.53  
                  42.17     1:26.84 (44.67)     2:12.31 (45.47)     2:55.53 (43.22)
 12 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           3:14.91    3:06.39  
                  43.60     1:31.33 (47.73)     2:20.23 (48.90)     3:06.39 (46.16)
 
Event 14  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team       2:21.29    2:17.87  
                  32.26     1:06.77 (34.51)     1:42.39 (35.62)     2:17.87 (35.48)
  2 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                2:24.82    2:30.75  
                  34.74     1:12.92 (38.18)     1:52.25 (39.33)     2:30.75 (38.50)
  3 Hornet, Ryan              16 SHARK                2:36.54    2:40.42  
                  36.97     1:17.09 (40.12)     1:59.04 (41.95)     2:40.42 (41.38)
 
Event 15  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              1:17.62    1:15.80  
                  36.47     1:15.80 (39.33)                                        
  2 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              1:17.16    1:16.43  
                  36.95     1:16.43 (39.48)                                        
  3 Powell, Ella              11 .ATH                 1:18.25    1:18.43  
                  37.30     1:18.43 (41.13)                                        
  4 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:21.91    1:18.58  
                  36.40     1:18.58 (42.18)                                        
  5 O Connor, Anna            11 SLIGO                1:21.15    1:20.56  
                  38.57     1:20.56 (41.99)                                        
  6 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                1:18.56    1:20.60  
                  37.29     1:20.60 (43.31)                                        
  7 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:21.57    1:23.09  
                  40.04     1:23.09 (43.05)                                        
  8 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:25.98    1:24.00  
                  39.74     1:24.00 (44.26)                                        
  9 Currie, Olivia            11 SHARK                1:23.22    1:28.14  
                  41.94     1:28.14 (46.20)                                        
 10 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD              1:31.90    1:31.15  
                  44.17     1:31.15 (46.98)                                        
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               13 .ATH                 1:05.74    1:07.17  
                  32.33     1:07.17 (34.84)                                        
  2 Moran, Ellie              12 COM                  1:08.64    1:07.62  
                  32.79     1:07.62 (34.83)                                        
  3 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:06.51    1:08.10  
                  33.05     1:08.10 (35.05)                                        
  4 Griffin, Carol            12 SHARK                1:08.39    1:08.56  
                  33.61     1:08.56 (34.95)                                        
  5 Mulrenan, Ellen           12 COM                  1:12.45    1:10.53  
                  34.10     1:10.53 (36.43)                                        
  6 Pilcher, Millie           13 CLM                  1:10.90    1:11.15  
                  33.53     1:11.15 (37.62)                                        
  7 Deely, Ella               13 CBAR                 1:09.93    1:11.58  
                  34.72     1:11.58 (36.86)                                        
  8 Martin, Emily             12 .ATH                 1:12.70    1:12.33  
                  35.11     1:12.33 (37.22)                                        
  9 O'Brien, Millie           13 .ATH                 1:16.17    1:12.49  
                  36.51     1:12.49 (35.98)                                        
 10 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 1:13.53    1:12.81  
                  34.27     1:12.81 (38.54)                                        
 11 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:14.07    1:14.00  
                  34.96     1:14.00 (39.04)                                        
 12 Byrne, Ella               13 LONG-VD              1:15.22    1:14.49  
                  35.14     1:14.49 (39.35)                                        
 13 Kenny, Bernadette         13 SHARK                1:14.49    1:14.79  
                  36.54     1:14.79 (38.25)                                        
 14 Henry, Wasini             13 .ATH                 1:16.75    1:14.80  
                  36.26     1:14.80 (38.54)                                        
 15 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           1:14.09    1:15.03  
                  36.42     1:15.03 (38.61)                                        
 16 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:18.38    1:15.06  
                  34.31     1:15.06 (40.75)                                        
 17 Satchwell, Maria          13 COM                  1:14.56    1:16.02  
                  36.23     1:16.02 (39.79)                                        
 18 Murphy, Aylah             13 SHARK                1:18.89    1:16.09  
                  37.32     1:16.09 (38.77)                                        
 19 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 1:14.75    1:16.55  
                  37.04     1:16.55 (39.51)                                        
 20 Deely, Ava                12 LONG-VD              1:15.64    1:17.41  
                  36.71     1:17.41 (40.70)                                        
 21 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 1:13.98    1:17.44  
                  37.54     1:17.44 (39.90)                                        
 22 Hughes, Emma              12 Ballina SC           1:19.61    1:17.67  
                  38.17     1:17.67 (39.50)                                        
 23 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              1:18.25    1:18.47  
                  36.88     1:18.47 (41.59)                                        
 24 Fabian, Reka              12 LASER                1:19.43    1:20.62  
                  39.24     1:20.62 (41.38)                                        
 25 Killeen, Isabelle N       13 Ballina SC           1:28.53    1:22.23  
                  38.63     1:22.23 (43.60)                                        
 26 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              1:21.06    1:22.75  
                  40.75     1:22.75 (42.00)                                        
 27 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:22.75    1:23.29  
                  39.23     1:23.29 (44.06)                                        
 28 Smith, Clodagh            12 LONG-VD              1:24.80    1:24.46  
                  40.34     1:24.46 (44.12)                                        
 29 Ni Muiri, Molly           12 LONG-VD              1:24.32    1:25.49  
                  40.01     1:25.49 (45.48)                                        
 30 McNulty, Emma             13 Ballina SC           1:27.60    1:29.70  
                  42.13     1:29.70 (47.57)                                        
 
Event 15  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 1:00.57      59.99  
                  29.31       59.99 (30.68)                                        
  2 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 1:00.81    1:01.60  
                  29.65     1:01.60 (31.95)                                        
  3 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:04.96    1:03.19  
                  30.37     1:03.19 (32.82)                                        
  4 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              1:06.36    1:03.63  
                  30.35     1:03.63 (33.28)                                        
  5 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:04.90    1:05.29  
                  31.19     1:05.29 (34.10)                                        
  6 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           1:05.61    1:05.41  
                  31.87     1:05.41 (33.54)                                        
  7 Weinert, Wiktoria         14 TRID                 1:12.91    1:05.68  
                  30.92     1:05.68 (34.76)                                        
  8 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           1:06.20    1:07.33  
                  32.27     1:07.33 (35.06)                                        
  9 Treanor, Sorcha           14 CLM                  1:06.53    1:07.66  
                  32.96     1:07.66 (34.70)                                        
 10 Ashton, Iona              14 SHARK                1:05.63    1:07.82  
                  32.58     1:07.82 (35.24)                                        
 11 Condron, Sarah            14 .ATH                 1:04.35    1:07.95  
                  33.02     1:07.95 (34.93)                                        
 12 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:09.55    1:08.18  
                  33.27     1:08.18 (34.91)                                        
 13 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:08.43    1:08.33  
                  32.80     1:08.33 (35.53)                                        
 14 Ward, Aileen              14 .ATH                 1:08.87    1:09.04  
                  33.32     1:09.04 (35.72)                                        
 15 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                     NT    1:09.11  
                  33.10     1:09.11 (36.01)                                        
 16 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:08.40    1:09.13  
                  33.15     1:09.13 (35.98)                                        
 17 Mc Weeney, Aine           15 LONG-VD              1:06.88    1:09.44  
                  33.42     1:09.44 (36.02)                                        
 18 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                1:07.65    1:09.80  
                  33.08     1:09.80 (36.72)                                        
 19 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              1:07.02    1:09.93  
                  33.66     1:09.93 (36.27)                                        
 20 Friel, Lauren             15 .ATH                 1:07.51    1:10.03  
                  33.59     1:10.03 (36.44)                                        
 21 Frain, Lauren             15 CLM                  1:09.09    1:10.13  
                  34.25     1:10.13 (35.88)                                        
 22 O'Neill, Aishling         15 LASER                1:12.18    1:11.34  
                  34.00     1:11.34 (37.34)                                        
 23 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC           1:07.94    1:11.38  
                  34.47     1:11.38 (36.91)                                        
 24 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                1:09.16    1:11.67  
                  34.36     1:11.67 (37.31)                                        
 25 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:14.65    1:11.72  
                  34.51     1:11.72 (37.21)                                        
 26 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:10.03    1:12.04  
                  34.95     1:12.04 (37.09)                                        
 27 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              1:12.26    1:12.09  
                  36.00     1:12.09 (36.09)                                        
 28 Owens, Oonagh             15 LASER                1:10.78    1:12.97  
                  34.65     1:12.97 (38.32)                                        
 29 Harman, Elsie             14 C FIN                1:30.66    1:16.40  
                  36.66     1:16.40 (39.74)                                        
 30 Crisan, Paula             14 LASER                1:20.78    1:20.83  
                  39.37     1:20.83 (41.46)                                        
 30 Canavan, Moya             14 Ballina SC           1:19.36    1:20.83  
                  37.17     1:20.83 (43.66)                                        
 
Event 15  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        18 .ATH                 1:00.10    1:01.79  
                  29.39     1:01.79 (32.40)                                        
  2 Coen, Hazel               17 CBAR                 1:03.12    1:03.19  
                  30.49     1:03.19 (32.70)                                        
  3 Loftus, Zara              16 CLM                  1:03.47    1:04.38  
                  30.92     1:04.38 (33.46)                                        
  4 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:03.93    1:06.26  
                  31.69     1:06.26 (34.57)                                        
  5 Grady, Hannah             16 CBAR                 1:05.69    1:06.79  
                  32.43     1:06.79 (34.36)                                        
  6 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:05.85    1:07.04  
                  31.93     1:07.04 (35.11)                                        
  7 Deely, Megan              16 CBAR                 1:05.90    1:07.35  
                  33.08     1:07.35 (34.27)                                        
  8 Flanagan, Orla            17 CLM                  1:08.49    1:08.09  
                  32.84     1:08.09 (35.25)                                        
  9 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team       1:10.99    1:08.15  
                  33.34     1:08.15 (34.81)                                        
 10 Murphy, Freya             16 SHARK                1:06.54    1:08.22  
                  33.11     1:08.22 (35.11)                                        
 11 Lynch, Ciara              17 SLIGO                1:06.70    1:08.98  
                  33.26     1:08.98 (35.72)                                        
 12 Ginty, Aoife              16 LONG-VD              1:06.55    1:09.19  
                  33.37     1:09.19 (35.82)                                        
 13 Judge, Roisin             16 Ballina SC           1:08.20    1:10.52  
                  33.57     1:10.52 (36.95)                                        
 14 Henehan, Rachel           16 CBAR                 1:07.59    1:11.11  
                  34.81     1:11.11 (36.30)                                        
 
Event 16  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:13.46    1:11.64  
                  34.51     1:11.64 (37.13)                                        
  2 Hynes, Mark               11 LASER                1:13.66    1:16.61  
                  36.63     1:16.61 (39.98)                                        
  3 Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team       1:20.00    1:17.49  
                  36.65     1:17.49 (40.84)                                        
  4 O'Connor, Ronan           11 SLIGO                1:20.18    1:18.59  
                  37.53     1:18.59 (41.06)                                        
  5 Delaney, Faryl            11 LONG-VD              1:20.31    1:18.90  
                  38.06     1:18.90 (40.84)                                        
  6 Swaris, Dillon            11 LONG-VD              1:21.52    1:20.24  
                  37.84     1:20.24 (42.40)                                        
  7 Semikin, Makar            11 .ATH                 1:22.67    1:24.17  
                  40.44     1:24.17 (43.73)                                        
 
Event 16  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:06.04    1:02.62  
                  29.98     1:02.62 (32.64)                                        
  2 Mc Glue, Cian             13 SHARK                1:03.08    1:02.91  
                  30.42     1:02.91 (32.49)                                        
  3 Carney, Colm              13 CBAR                 1:01.94    1:03.81  
                  30.28     1:03.81 (33.53)                                        
  4 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:04.73    1:03.82  
                  31.01     1:03.82 (32.81)                                        
  5 Duda, Philip              12 COM                  1:08.00    1:04.03  
                  31.18     1:04.03 (32.85)                                        
  6 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:09.51    1:05.86  
                  31.87     1:05.86 (33.99)                                        
  7 Fagan, Kyle               12 .ATH                 1:06.24    1:07.18  
                  31.95     1:07.18 (35.23)                                        
  8 Todd, Nathan              13 LASER                1:11.18    1:07.38  
                  33.20     1:07.38 (34.18)                                        
  9 Semikin, Nikita           13 .ATH                 1:09.54    1:07.74  
                  32.94     1:07.74 (34.80)                                        
 10 Smith, Cian               13 .ATH                 1:11.63    1:09.11  
                  33.38     1:09.11 (35.73)                                        
 11 Kilkenny, Shaun           13 COM                  1:06.51    1:09.30  
                  32.73     1:09.30 (36.57)                                        
 12 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              1:12.49    1:11.66  
                  34.53     1:11.66 (37.13)                                        
 13 Dzaei, Alan               13 LONG-VD              1:22.71    1:11.90  
                  34.25     1:11.90 (37.65)                                        
 14 Smith, Eamon              13 LONG-VD              1:19.35    1:13.87  
                  36.14     1:13.87 (37.73)                                        
 15 Flaherty, Roan            12 .ATH                 1:14.82    1:14.57  
                  35.72     1:14.57 (38.85)                                        
 16 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              1:17.70    1:14.86  
                  35.93     1:14.86 (38.93)                                        
 17 Murphy, Adam              12 CBAR                 1:17.32    1:15.24  
                  35.21     1:15.24 (40.03)                                        
 18 Treanor, Eoin             12 CLM                  1:14.31    1:15.42  
                  35.66     1:15.42 (39.76)                                        
 19 Langton, Killian          12 SLIGO                1:12.22    1:15.55  
                  36.55     1:15.55 (39.00)                                        
 20 Duggan, Luca              12 Ballina SC           1:19.41    1:15.89  
                  36.86     1:15.89 (39.03)                                        
 21 Jennings, Euan            12 SHARK                1:19.00    1:19.38  
                  37.85     1:19.38 (41.53)                                        
 22 Meadows, Caolan           12 LONG-VD              1:20.56    1:20.98  
                  38.58     1:20.98 (42.40)                                        
 
Event 16  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:01.81      58.84  
                  28.39       58.84 (30.45)                                        
  2 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 1:00.60    1:00.07  
                  28.78     1:00.07 (31.29)                                        
  3 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team         59.17    1:00.42  
                  29.00     1:00.42 (31.42)                                        
  4 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           1:02.69    1:00.60  
                  29.45     1:00.60 (31.15)                                        
  5 Grady, Rory               14 CBAR                 1:02.53    1:00.63  
                  29.20     1:00.63 (31.43)                                        
  6 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:01.12    1:01.10  
                  29.50     1:01.10 (31.60)                                        
  7 Carter, Niall             15 CBAR                 1:02.71    1:01.24  
                  29.39     1:01.24 (31.85)                                        
  8 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 1:06.15    1:02.12  
                  29.48     1:02.12 (32.64)                                        
  9 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:03.40    1:02.20  
                  29.72     1:02.20 (32.48)                                        
 10 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:07.55    1:03.44  
                  30.60     1:03.44 (32.84)                                        
 11 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:04.31    1:03.94  
                  30.56     1:03.94 (33.38)                                        
 12 Mitchell, Orin            15 SLIGO                1:04.11    1:03.99  
                  30.75     1:03.99 (33.24)                                        
 13 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:02.38    1:04.36  
                  30.55     1:04.36 (33.81)                                        
 14 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:08.02    1:04.94  
                  31.09     1:04.94 (33.85)                                        
 15 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                 1:04.65    1:05.19  
                  31.57     1:05.19 (33.62)                                        
 16 Powell, Luke              15 .ATH                 1:09.26    1:06.09  
                  31.03     1:06.09 (35.06)                                        
 17 Humpston, Darragh         15 LONG-VD              1:01.55    1:06.23  
                  31.91     1:06.23 (34.32)                                        
 18 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       1:04.10    1:06.40  
                  31.98     1:06.40 (34.42)                                        
 19 Donovan, Shane            14 .ATH                 1:09.19    1:06.46  
                  32.13     1:06.46 (34.33)                                        
 20 Balaskie, James           14 CBAR                 1:12.42    1:08.67  
                  33.74     1:08.67 (34.93)                                        
 21 Clark, Alex               15 SHARK                1:12.71    1:08.69  
                  32.02     1:08.69 (36.67)                                        
 22 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:06.21    1:08.85  
                  32.22     1:08.85 (36.63)                                        
 23 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:14.99    1:10.08  
                  33.38     1:10.08 (36.70)                                        
 24 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:13.85    1:10.13  
                  32.81     1:10.13 (37.32)                                        
 25 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:11.15    1:10.27  
                  33.28     1:10.27 (36.99)                                        
 26 Murphy, Kell              15 SHARK                1:16.82    1:14.68  
                  35.41     1:14.68 (39.27)                                        
 
Event 16  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                   51.33      51.66  
                  24.75       51.66 (26.91)                                        
  2 Carey, Andrew             18 .ATH                   54.09      54.23  
                  25.94       54.23 (28.29)                                        
  3 Scully, Bryan             17 .ATH                   54.32      55.65  
                  26.55       55.65 (29.10)                                        
  4 O Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team         57.44      57.64  
                  27.71       57.64 (29.93)                                        
  5 Kelly, Niall              16 CLM                  1:02.21      58.29  
                  27.96       58.29 (30.33)                                        
  6 Anderson, Eoin            17 SLIGO                  59.93      58.84  
                  28.42       58.84 (30.42)                                        
  7 Hornet, Ryan              16 SHARK                1:00.39      59.78  
                  28.67       59.78 (31.11)                                        
  8 Fortune, Joshua           16 SLIGO                  59.23      59.99  
                  28.58       59.99 (31.41)                                        
  9 Breslin, Cian             18 CLM                    58.57    1:00.03  
                  28.92     1:00.03 (31.11)                                        
 10 Huang, Tommy              16 CBAR                   58.68    1:00.13  
                  29.06     1:00.13 (31.07)                                        
 11 MC Auley, Ian             17 .ATH                   59.00    1:00.53  
                  29.03     1:00.53 (31.50)                                        
 12 Welby, Evan               16 SHARK                1:00.41    1:01.00  
                  28.79     1:01.00 (32.21)                                        
 13 Maher, Anthony            16 SLIGO                1:03.68    1:02.41  
                  30.48     1:02.41 (31.93)                                        
 14 Mc Namara, Michael        16 CLM                  1:02.96    1:03.28  
                  30.30     1:03.28 (32.98)                                        
 15 Clarke, Billy             16 SHARK                1:03.32    1:03.38  
                  30.77     1:03.38 (32.61)                                        
 16 Staunton, William         16 CLM                  1:05.59    1:03.47  
                  30.05     1:03.47 (33.42)                                        
 17 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:05.47    1:04.21  
                  30.78     1:04.21 (33.43)                                        
 18 Carey, Oisin              16 LASER                1:06.13    1:05.29  
                  31.00     1:05.29 (34.29)                                        
 19 Smith, Eoin               16 LONG-VD              1:10.48    1:09.08  
                  33.65     1:09.08 (35.43)                                        
 -- Woods, David              19 SLIGO                  58.69         DQ  
                  29.04          DQ (31.34)