Athlone Swimming Club

 








LONGFORD GRADED GALA MARCH 2015

Event 1  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kenny, Grace              10 LONG                             46.65  
  2 MC Namara, Aisling        11 ATH                              48.63  
  3 Gorman, Aisling           11 LONG                             48.81  
  4 Hanrahan, Aibhe           10 B/Sloe                           48.92  
  5 Lowe, Aoife               11 LONG                             49.64  
  6 Conefrey, Cathy           11 LONG                             53.32  
  7 Byrne, Ella               11 LONG                             53.73  
  8 Kennelly, Aoife            9 LONG                             54.32  
  9 McDermott/Lowe, Sarah      8 C FIN                            55.30  
 10 Hagan, Kate               10 LONG                             56.44  
 11 Quinn, Sharon             10 LONG                           1:00.73  
 12 Mc Cormack, Tani           9 B/Sloe                         1:16.68  
 
Event 2  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zienelis, Robert          11 LONG                             41.26  
  2 Dzaee, Alan               10 LONG                             46.79  
  3 Kearney, Oliver            9 C FIN                            47.36  
  4 Mroz, Kamil               10 LONG                             48.03  
  5 Harley, Conor             10 B/Sloe                           48.07  
  6 Faherty, Ceran            11 LONG                             49.62  
  7 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                            50.98  
  8 Nerney, Tadhg             11 LONG                             51.52  
  9 Smith, Cian               10 ATH                              55.62  
 10 Langton, Killian           9 C FIN                            58.50  
 11 Gabbidon, Dylan           11 TRDNT                          1:02.90  
 12 O'Connor, Brian           11 TRDNT                          1:04.50  
 
Event 3  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:36.56  
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dzaee, Alan               10 LONG                           3:24.95  
  2 Smith, Cian               10 ATH                            3:25.83  
  3 Kilkenny, Shaun           10 COM                            3:27.05  
  4 Kearney, Oliver            9 C FIN                          3:29.42  
  5 Grogan, Conor              8 COM                            3:49.48  
  6 Crossan, Dan              10 LONG                           3:56.32  
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Liam            12 ATH                            3:19.72  
  2 Harley, Rowan             13 B/Sloe                         3:26.40  
  3 Feeley, Dairmuid          13 COM                            3:30.57  
  4 Moore, Nathan             12 COM                            3:54.61  
  5 Moore, Evan               12 TRDNT                          4:02.92  
  6 Leonard, Conor            12 LONG                           4:04.98  
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Isabelle            11 COM                            3:08.87  
  2 Moran, Ellie               9 COM                            3:10.97  
  3 Regan, Alaoise             9 COM                            3:33.11  
  4 Kennedy, Caoimhe          10 B/Sloe                         3:57.01  
  5 Kennelly, Aoife            9 LONG                           4:29.17  
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Sorcha          12 LONG                           3:23.48  
  2 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            3:26.60  
  3 Raleigh, Rachel           12 LONG                           3:30.27  
  4 Joyce, Saoirse            12 LONG                           3:38.63  
  5 MC Keigue, Aoife          13 B/Sloe                         4:27.36  
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan             9 ATH                            1:43.55  
  2 Zienelis, Robert          11 LONG                           1:48.57  
  3 Ryan, Tom                 10 COM                            1:49.81  
  4 Nerney, Tadhg             11 LONG                           1:54.90  
  5 Dzaee, Alan               10 LONG                           1:56.88  
  6 Harley, Conor             10 B/Sloe                         1:57.51  
  7 Grogan, Callum            10 COM                            1:58.67  
  8 Hogan, Conor              11 B/Sloe                         2:04.44  
  9 Kilcommons, Alan           9 COM                            2:06.62  
 10 Crossan, Dan              10 LONG                           2:06.77  
 11 Faherty, Ceran            11 LONG                           2:08.75  
 12 Mroz, Kamil               10 LONG                           2:09.98  
 13 Sheerin, Oisin            11 TRDNT                          2:17.59  
 14 Gabbidon, Dylan           11 TRDNT                          2:22.42  
 15 Lowe, Joe                 11 C FIN                          2:23.03  
 16 Moore, Glen               11 TRDNT                          2:26.41  
 17 O'Connor, Brian           11 TRDNT                          2:35.22  
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Luke              12 ATH                            1:49.17  
  2 Feeley, Dairmuid          13 COM                            1:51.43  
  3 Smith, Eoin               13 C FIN                          1:51.49  
  4 Humpston, Darragh         12 LONG                           1:58.90  
  5 O'Connor, Adam            13 TRDNT                          1:59.09  
  6 Coppinger, Niall          12 LONG                           2:01.40  
  7 Costello, Niall           12 B/Sloe                         2:02.90  
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Roisin           11 COM                            1:43.86  
  2 Martin, Emily              9 ATH                            1:45.24  
  3 MC Dermott, Emma          11 ATH                            1:45.42  
  4 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:48.60  
  5 Kenny, Grace              10 LONG                           1:49.81  
  6 Waldron, Hannah           11 COM                            1:51.34  
  7 Lowe, Aoife               11 LONG                           1:51.39  
  8 Gorman, Aisling           11 LONG                           1:54.72  
  9 Harman, Elsie             11 C FIN                          1:59.21  
 10 Satchwell, Maria          10 COM                            2:00.27  
 11 Conefrey, Cathy           11 LONG                           2:01.49  
 12 Kennelly, Aoife            9 LONG                           2:01.79  
 13 Hagan, Kate               10 LONG                           2:02.36  
 14 Hanrahan, Aibhe           10 B/Sloe                         2:03.25  
 15 Feeley, Roisin            11 COM                            2:04.94  
 16 Holmes, Grace             10 COM                            2:06.61  
 17 Webb, Saoirse              9 COM                            2:11.74  
 18 Byrne, Ella               11 LONG                           2:13.35  
 19 Quinn, Sharon             10 LONG                           2:14.72  
 20 Mc Cormack, Tani           9 B/Sloe                         2:17.96  
 21 Webb, Aine                 9 COM                            2:19.50  
 22 Lowe, Kate                10 C FIN                          2:20.60  
 23 McDermott/Lowe, Sarah      8 C FIN                          2:36.44  
 24 Holmes, Emily              8 COM                            2:38.46  
 25 Lowe, Ruby                 8 C FIN                          2:48.62  
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Sorcha          12 LONG                           1:50.12  
  2 Naughton, Katie           12 B/Sloe                         1:53.18  
  3 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:54.87  
  4 Joyce, Saoirse            12 LONG                           2:05.15  
  5 MC Keigue, Aoife          13 B/Sloe                         2:24.45  
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan             9 ATH                            3:05.88  
  2 Dzaee, Alan               10 LONG                           3:09.26  
  3 Smith, Cian               10 ATH                            3:15.09  
  4 Harley, Conor             10 B/Sloe                         3:20.30  
  5 Donnellan, Jack           11 COM                            3:20.93  
  6 Faherty, Ceran            11 LONG                           3:21.63  
  7 Kilkenny, Shaun           10 COM                            3:22.27  
  8 Mroz, Kamil               10 LONG                           3:29.42  
  9 Ryan, Tom                 10 COM                            3:29.96  
 10 Donnelly, Jack            10 COM                            3:34.96  
 11 Moore, Glen               11 TRDNT                          4:02.32  
 12 Sheerin, Oisin            11 TRDNT                          4:07.09  
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Liam            12 ATH                            2:51.70  
  2 Smith, Eoin               13 C FIN                          2:56.84  
  3 Leonard, Conor            12 LONG                           2:57.48  
  4 Feeley, Dairmuid          13 COM                            3:03.08  
  5 Harley, Rowan             13 B/Sloe                         3:16.44  
  6 O'Connor, Adam            13 TRDNT                          3:17.69  
  7 Costello, Niall           12 B/Sloe                         3:24.12  
  8 Moore, Evan               12 TRDNT                          3:47.35  
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie               9 COM                            2:59.97  
  2 Gorman, Aisling           11 LONG                           3:09.51  
  3 O'Brien, Roisin           11 COM                            3:09.97  
  4 Harman, Elsie             11 C FIN                          3:13.58  
  5 Regan, Alaoise             9 COM                            3:16.12  
  6 Martin, Emily              9 ATH                            3:16.59  
  7 O'Boyle, Karen            10 LONG                           3:19.53  
  8 MC Namara, Aisling        11 ATH                            3:23.13  
  9 Feeley, Roisin            11 COM                            3:28.01  
 10 Kennedy, Caoimhe          10 B/Sloe                         3:29.22  
 11 Satchwell, Maria          10 COM                            3:29.70  
 12 Waldron, Hannah           11 COM                            3:30.41  
 13 Hagan, Kate               10 LONG                           3:39.77  
 14 Curran, Kelis             10 COM                            3:42.26  
 15 Holmes, Grace             10 COM                            3:46.89  
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           2:45.02  
  2 Gallagher, Jade           13 COM                            2:53.29  
  3 Raleigh, Rachel           12 LONG                           3:02.68  
  4 Naughton, Katie           12 B/Sloe                         3:19.86  
  5 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            3:29.92  
 
Event 10  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Eoin               13 C FIN                          1:36.47  
  2 Humpston, Darragh         12 LONG                           1:37.78  
  3 Powell, Luke              12 ATH                            1:40.09  
  4 O'Connor, Adam            13 TRDNT                          1:51.73  
  5 MC Cawley, Jack           12 C FIN                          1:55.04