Athlone Swimming Club

 








TUAM GALA JAN 2016

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             11 ATH                            5:13.93  
  2 Duda, Philip              10 COM                            5:27.20  
  3 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team                 5:50.06  
  4 Masterson, Darragh        11 CBAR                           5:59.27  
  5 Mroz, Kamil               11 LONG                           6:01.39  
  6 Harley, Conor             11 B/Sloe                         6:02.02  
  7 Donoghue, Conor           11 CBAR                           6:16.05  
  8 O' Murchú, Fiach          11 LASER                          6:24.78  
  9 Hynes, Mark                9 LASER                          6:26.69  
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                           4:48.77  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                           4:51.95  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            4:56.11  
  4 Doorly, David             13 GAL                            4:56.51  
  5 Scanlon, Ciaran           13 LONG                           4:57.63  
  6 Madigan, Daniel           13 LONG                           4:58.65  
  7 Breslin, Ethan            13 CLM                            5:04.76  
  8 Malashnyak, Edwin         12 ATH                            5:07.85  
  9 O'Connor, Milo            13 ATH                            5:08.85  
 10 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                 5:09.36  
 11 Donohoe, Cian             12 CBAR                           5:12.41  
 12 Lynam, Cillian            12 ATH                            5:12.71  
 13 Joyce, Cathal             13 CLM                            5:15.54  
 14 Joyce, Darragh            12 CLM                            5:17.98  
 15 Friel, Ethan              12 ATH                            5:18.32  
 16 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team                 5:25.29  
 17 Davey, Frey               12 GAL                            5:42.00  
 18 Kennedy, Eidhne           13 GAL                            5:52.15  
 19 Sanchez, Jose             13 GAL                            5:53.01  
 20 Mooney, James             12 B/Sloe                         6:03.27  
 21 Claffey, Donagh           12 ATH                            6:10.70  
 22 Naughton, Ben             12 GAL                            6:18.97  
 23 Hynes, John               12 LASER                          6:30.69  
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            4:04.18  
  2 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                 4:18.04  
  3 Morris, Jayke             15 CLM                            4:38.76  
  4 Pilcher, Jack             15 CLM                            4:47.51  
  5 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                          4:48.85  
  6 Huang, Tommy              14 CBAR                           4:50.49  
  7 Brennan, Jack             14 ATH                            4:52.25  
  8 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                 4:53.07  
  9 Fortune, Joshua           14 SLIGO                          4:53.45  
 10 Melvin, Conor             15 SLIGO                          5:00.42  
 11 Kelly, Niall              14 CLM                            5:06.24  
 12 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         5:06.46  
 13 English, James            15 CBAR                           5:11.09  
 14 Eglinton, Owen            15 SLIGO                          5:11.18  
 15 O' Connor, Joseph         15 LASER                          5:11.67  
 16 Carey, Oisin              14 LASER                          5:25.05  
 17 Kilkenny, Liam            15 GAL                            5:27.32  
 18 MC Auley, Ian             15 ATH                            5:28.98  
 19 O'Malley, Eoin            14 GAL                            5:34.82  
 20 Staunton, William         14 CLM                            5:39.50  
 21 Harley, Rowan             14 B/Sloe                         6:02.11  
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vahey, Ben                17 SHARK                          4:52.82  
  2 Burke, Tiernan            16 Bluefin SC                     5:02.31  
  3 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                          5:28.74  
  4 Kennedy, Owen             16 LASER                          5:48.25  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:29.42    1:25.99  
  2 Dolan, Ruth               11 B/Sloe               1:30.34    1:28.23  
  3 Gannon, Jessica           11 COM                  1:34.45    1:34.17  
  4 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:41.10    1:38.32  
  5 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:38.60    1:38.53  
  6 Martin, Emily             10 ATH                  1:39.50    1:42.86  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                             1:29.42  
  2 Dolan, Ruth               11 B/Sloe                          1:30.34  
  3 Gannon, Jessica           11 COM                             1:34.45  
  4 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                           1:38.60  
  5 Martin, Emily             10 ATH                             1:39.50  
  6 Mc Auley, Sile            11 ATH                             1:41.10  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Corcoran, Alice           11 LASER                           1:42.34  
  8 Murphy, Emma              11 GAL                             1:42.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rodawska, Oliwia          11 GAL                             1:43.16  
 10 Griffin, Carol            10 SHARK                           1:43.43  
 11 Davitt, Aoife             11 GAL                             1:45.51  
 12 Healy, Rachel             11 CBAR                            1:45.95  
 13 Stapleton, Aisling        11 CBAR                            1:46.60  
 14 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                      1:47.25  
 15 Pilcher, Millie           11 CLM                             1:48.33  
 16 O'Boyle, Karen            11 LONG                            1:48.35  
 17 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                          1:50.99  
 18 Horkan, Dearbhla          10 CLM                             1:52.30  
 19 Scanlon, Aisling           9 LONG                            2:14.55  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brennan, Judy             12 ATH                  1:27.98    1:27.89  
  2 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                1:29.69    1:29.31  
  3 Conlon, Sarah             12 ATH                  1:30.52    1:29.59  
  4 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       1:29.89    1:29.65  
  5 Melvin, Sarah             13 SLIGO                1:30.04    1:30.64  
  6 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  1:30.97    1:31.37  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brennan, Judy             12 ATH                             1:27.98  
  2 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                           1:29.69  
  3 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                  1:29.89  
  4 Melvin, Sarah             13 SLIGO                           1:30.04  
  5 Conlon, Sarah             12 ATH                             1:30.52  
  6 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                             1:30.97  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ashton, Iona              13 GAL                             1:31.02  
  8 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                           1:31.08  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team                  1:31.22  
 10 Fee, Laoise               12 C FIN                           1:32.41  
 11 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC                      1:32.58  
 12 Conlon, Sarah             13 CBAR                            1:32.73  
 13 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                           1:32.81  
 14 Andrews, Jennifer         13 C FIN                           1:33.63  
 15 Frain, Lauren             13 CLM                             1:33.79  
 16 Walsh, Tara               13 SLIGO                           1:33.83  
 17 Daly, Kelsey              13 ATH                             1:34.40  
 18 Delaney, Kate             13 CLM                             1:35.81  
 19 Finnerty, Laura           13 CLM                             1:36.05  
 20 Butler, Emily             12 LASER                           1:36.71  
 21 Treanor, Sorcha           12 CLM                             1:36.80  
 22 Mc Gath, Sarah            13 LASER                           1:36.86  
 23 Boyle, Emma               13 Bluefin SC                      1:37.13  
 24 Gallagher, Mairead        13 CBAR                            1:38.88  
 25 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC                      1:38.94  
 26 Horkan, Aisling           12 CLM                             1:39.09  
 27 Mooney, Dara              12 SHARK                           1:39.56  
 28 Smith, Erika              12 Ballina SC                      1:39.98  
 29 Kavanagh, Grace A         12 GAL                             1:40.16  
 30 Owens, Oonagh             13 LASER                           1:40.35  
 31 O'Donnell, Naoise         12 GAL                             1:41.37  
 32 Moran, Jessica            13 CLM                             1:41.84  
 33 Ward, Aileen              12 ATH                             1:43.74  
 34 Popovic, Tara             12 CBAR                            1:43.97  
 35 MC Carthy, Aisling        13 ATH                             1:47.57  
 36 Hannon, Roisin            12 CBAR                            1:49.64  
 -- Staunton, Nora            12 CLM                                  DQ  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:23.54    1:22.29  
  2 O'Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:23.81    1:23.37  
  3 Henry, Lisa               14 CLM                  1:26.45    1:26.56  
  4 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                1:28.20    1:27.30  
  5 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:29.02    1:28.48  
  6 Judge, Roisin             14 Ballina SC           1:29.30    1:31.29  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fadden, Heather           14 CBAR                            1:23.54  
  2 O'Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team                  1:23.81  
  3 Henry, Lisa               14 CLM                             1:26.45  
  4 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                           1:28.20  
  5 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team                  1:29.02  
  6 Judge, Roisin             14 Ballina SC                      1:29.30  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Deely, Megan              14 CBAR                            1:31.49  
  8 MC Glinchey, Jane         15 SLIGO                           1:32.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team                  1:32.97  
 10 Hynes, Ellen              15 LASER                           1:33.03  
 11 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                      1:33.48  
 12 Lee, Penny                14 SLIGO                           1:34.74  
 13 Horan, Brianne            14 CBAR                            1:38.24  
 14 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC                      1:38.63  
 15 Breslin, Niamh            15 CBAR                            1:38.83  
 16 Egan, Niamh               15 CBAR                            1:44.58  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:20.23    1:20.35  
  2 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team       1:22.23    1:23.42  
  3 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC           1:29.82    1:26.52  
  4 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC           1:29.20    1:29.82  
  5 Campbell, Roisin          16 COM                  1:30.03    1:30.53  
 -- Carroll, Rebecca          16 COM                  1:26.24         DQ  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                             1:20.23  
  2 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team                  1:22.23  
  3 Carroll, Rebecca          16 COM                             1:26.24  
  4 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC                      1:29.20  
  5 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                      1:29.82  
  6 Campbell, Roisin          16 COM                             1:30.03  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Farrell, Rachel           22 Bluefin SC                      1:30.19  
  8 Melody, Niamh             17 Bluefin SC                      1:39.38  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Coogan, Alfie             11 ATH                  1:28.45    1:28.07  
  2 Harley, Conor             11 B/Sloe               1:43.04    1:40.09  
  3 Donoghue, Conor           11 CBAR                 1:42.76    1:40.61  
  4 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team       1:43.03    1:41.20  
  5 Kilcoyne, Ronan           10 SLIGO                1:44.29    1:46.14  
  6 Wooley, James             11 CLM                  1:47.21    1:51.56  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coogan, Alfie             11 ATH                             1:28.45  
  2 Donoghue, Conor           11 CBAR                            1:42.76  
  3 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team                  1:43.03  
  4 Harley, Conor             11 B/Sloe                          1:43.04  
  5 Kilcoyne, Ronan           10 SLIGO                           1:44.29  
  6 Wooley, James             11 CLM                             1:47.21  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hynes, Mark                9 LASER                           1:50.37  
  8 Mroz, Kamil               11 LONG                            1:50.89  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O' Murchú, Fiach          11 LASER                           1:52.31  
 10 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                      1:53.45  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 1:26.65    1:20.46  
  2 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  1:22.96    1:21.08  
  3 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:23.04    1:21.73  
  4 Campbell, Cian            13 COM                  1:27.50    1:27.37  
  5 O'Connor, Milo            13 ATH                  1:28.63    1:28.13  
  6 Mc Namara, Conn           12 Wport                1:27.75    1:29.37  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                             1:22.96  
  2 Breslin, Ethan            13 CLM                             1:23.04  
  3 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                           1:25.48  
  4 Scanlon, Ciaran           13 LONG                            1:26.65  
  5 Campbell, Cian            13 COM                             1:27.50  
  6 Mc Namara, Conn           12 Wport                           1:27.75  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, Milo            13 ATH                             1:28.63  
  8 Madigan, Daniel           13 LONG                            1:30.25  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mooney, James             12 B/Sloe                          1:32.20  
 10 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                  1:32.96  
 11 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team                  1:33.37  
 12 Doorly, David             13 GAL                             1:34.29  
 13 Lennon, Brian             13 SHARK                           1:34.91  
 14 O'Sullivan, Tom           12 GAL                             1:35.43  
 15 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team                  1:36.06  
 16 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                      1:36.59  
 17 Kennedy, Eidhne           13 GAL                             1:36.88  
 18 Burke, Ned                12 Tuam Swim Team                  1:39.63  
 19 Reilly, Aaron             12 Ballina SC                      1:40.24  
 20 Naughton, Ben             12 GAL                             1:41.13  
 21 Claffey, Donagh           12 ATH                             1:41.90  
 22 Friel, Ethan              12 ATH                             1:42.40  
 23 Sanchez, Jose             13 GAL                             1:42.62  
 24 Humpston, Darragh         13 LONG                            1:43.04  
 25 Hynes, John               12 LASER                           1:43.14  
 26 Mc Donough, Cathal        12 SHARK                           1:43.16  
 27 Lally, Rory               12 LASER                           1:44.73  
 28 Davey, Frey               12 GAL                             1:49.12  
 -- Chilton, Nino             13 C FIN                                DQ  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scully, Bryan             15 ATH                  1:12.78    1:13.74  
  2 Brennan, Jack             14 ATH                  1:19.60    1:18.36  
  3 Morris, Jayke             15 CLM                  1:17.94    1:18.71  
  4 Anderson, Eoin            15 SLIGO                1:19.96    1:20.57  
  5 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           1:21.62    1:22.98  
  6 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       1:22.00    1:24.09  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scully, Bryan             15 ATH                             1:12.78  
  2 Morris, Jayke             15 CLM                             1:17.94  
  3 Brennan, Jack             14 ATH                             1:19.60  
  4 Anderson, Eoin            15 SLIGO                           1:19.96  
  5 Doherty, Fionn            14 Ballina SC                      1:21.62  
  6 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                  1:22.00  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hornet, Ryan              14 LASER                           1:23.07  
  8 Welby, Evan               14 SHARK                           1:23.31  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fortune, Joshua           14 SLIGO                           1:24.12  
 10 MC Auley, Ian             15 ATH                             1:24.32  
 11 Kilkenny, Liam            15 GAL                             1:24.40  
 12 Breheny, Kieran           14 C FIN                           1:26.76  
 13 Staunton, William         14 CLM                             1:27.24  
 14 Carey, Oisin              14 LASER                           1:29.09  
 15 Keaney, Sean              14 SLIGO                           1:30.71  
 16 O' Connor, Joseph         15 LASER                           1:30.92  
 17 Eglinton, Owen            15 SLIGO                           1:32.50  
 18 O'Malley, Eoin            14 GAL                             1:33.09  
 19 Smith, Eoin               14 C FIN                           1:36.59  
 -- Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                       DQ  
 -- Clarke, Billy             14 SHARK                                DQ  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team       1:18.69    1:15.21  
  2 Williams, David           18 SHARK                1:17.87    1:15.90  
  3 Shakeshaft, Jack          16 Ballina SC           1:21.12    1:21.25  
  4 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:23.01    1:22.98  
  5 Vahey, Ben                17 SHARK                1:25.49    1:24.73  
  6 Breslin, Cian             16 CLM                  1:25.40    1:25.12  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, David           18 SHARK                           1:17.87  
  2 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                  1:18.69  
  3 Shakeshaft, Jack          16 Ballina SC                      1:21.12  
  4 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                           1:23.01  
  5 Breslin, Cian             16 CLM                             1:25.40  
  6 Vahey, Ben                17 SHARK                           1:25.49  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kennedy, Owen             16 LASER                           1:43.58  
 
Event 4  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen              11 ATH                            2:50.88  
  2 Dolan, Ruth               11 B/Sloe                         2:56.55  
  3 Gibbs, Alison             11 GAL                            2:57.04  
  4 Lowe, Erika               11 ATH                            2:59.14  
  5 Rodawska, Oliwia          11 GAL                            3:00.62  
  6 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                     3:03.65  
  7 Horkan, Dearbhla          10 CLM                            3:07.19  
  8 Curran, Kelis             10 COM                            3:11.75  
  9 McKeown, Lauryn           11 C FIN                          3:14.55  
 10 Davitt, Aoife             11 GAL                            3:15.07  
 11 MC Hale, Zoe              11 CBAR                           3:18.33  
 12 Murphy, Emma              11 GAL                            3:19.63  
 13 Regan, Alaoise             9 COM                            3:20.00  
 14 Corcoran, Alice           11 LASER                          3:21.05  
 15 Pilcher, Millie           11 CLM                            3:23.25  
 16 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                         3:23.56  
 17 Martin, Emily             10 ATH                            3:27.88  
 18 O'Boyle, Karen            11 LONG                           3:30.67  
 19 Scanlon, Aisling           9 LONG                           3:31.72  
 -- Mc Auley, Sile            11 ATH                                 DQ  
 
Event 4  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                            2:25.61  
  2 Ashton, Iona              13 GAL                            2:34.31  
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC                     2:34.96  
  4 Joyce, Grace              13 SHARK                          2:35.82  
  5 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            2:40.20  
  6 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                          2:40.66  
  7 Johnson, Laura            13 ATH                            2:41.70  
  8 Boyle, Emma               13 Bluefin SC                     2:43.99  
  9 Kelly, Aimee              12 SHARK                          2:45.72  
 10 Pliszka, Anastazya        13 COM                            2:46.90  
 11 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            2:46.91  
 12 Walsh, Tara               13 SLIGO                          2:48.04  
 13 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                 2:48.99  
 14 Donnelly, Becky           13 Ballina SC                     2:49.21  
 15 Conway, Fiona             13 CBAR                           2:49.29  
 16 Friel, Lauren             13 ATH                            2:49.52  
 17 Ryan, Orla                13 COM                            2:50.95  
 18 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team                 2:52.68  
 19 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                           2:55.05  
 20 Smialek, Olivia           12 ATH                            2:55.99  
 20 Popovic, Tara             12 CBAR                           3:18.50  
 21 Conlon, Sarah             13 CBAR                           2:58.00  
 22 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC                     2:58.84  
 23 Butler, Emily             12 LASER                          2:59.60  
 24 Frain, Lauren             13 CLM                            3:01.91  
 25 Delaney, Kate             13 CLM                            3:03.16  
 26 Treanor, Sorcha           12 CLM                            3:03.44  
 27 MC Keon, Tara             12 B/Sloe                         3:03.97  
 28 MC Carthy, Aisling        13 ATH                            3:05.13  
 29 Finnerty, Laura           13 CLM                            3:06.35  
 30 Ward, Aileen              12 ATH                            3:07.99  
 31 O'Donnell, Naoise         12 GAL                            3:08.00  
 32 Melvin, Sarah             13 SLIGO                          3:08.13  
 33 Tully, Molly              12 B DOL                          3:09.37  
 34 Horkan, Aisling           12 CLM                            3:10.14  
 35 Moran, Jessica            13 CLM                            3:15.96  
 36 Smith, Erika              12 Ballina SC                     3:36.32  
 
Event 4  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                          2:29.36  
  2 Kilduff, Jenni            15 COM                            2:30.98  
  3 Ennis, Kelly              14 ATH                            2:41.12  
  4 Wong, Tara                14 Ballina SC                     2:42.68  
  5 Henry, Lisa               14 CLM                            2:43.98  
  6 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                            2:46.44  
  7 Judge, Roisin             14 Ballina SC                     2:46.77  
  8 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                     2:49.62  
  9 Heneghan, Rachel          14 CBAR                           2:51.20  
 10 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                          2:51.65  
 11 Nugent, Ellen             14 Ballina SC                     2:52.95  
 12 O'Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team                 2:55.87  
 13 MC Glinchey, Jane         15 SLIGO                          2:56.48  
 14 Flanagan, Orla            15 CLM                            2:57.99  
 15 Fadden, Heather           14 CBAR                           2:58.15  
 16 Loftus, Zara              14 CLM                            3:04.67  
 17 Horan, Brianne            14 CBAR                           3:05.87  
 18 Egan, Niamh               15 CBAR                           3:08.08  
 19 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC                     3:10.55  
 
Event 4  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, mae            17 ATH                            2:28.18  
  2 Heneghan, Niamh           17 CBAR                           2:31.44  
  3 Naughton, Imogen          16 SHARK                          2:31.93  
  4 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team                 2:34.30  
  5 Ward, Emily               16 B DOL                          2:39.56  
  6 O'Brien, Paola            16 SHARK                          2:42.25  
  7 Joyce, Laura              16 CLM                            2:44.21  
  8 Mc Hale, Siofra           16 CBAR                           2:46.99  
  9 Dunne, Jessica            16 SHARK                          2:47.69  
 
Event 5  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              10 COM                            2:53.77  
  2 Harrington, Shane         11 ATH                            2:59.33  
  3 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                     2:59.80  
  4 Kilcoyne, Ronan           10 SLIGO                          3:07.64  
  5 Duggan, Luca              10 Ballina SC                     3:07.86  
  6 Wooley, James             11 CLM                            3:13.34  
  7 Harley, Conor             11 B/Sloe                         3:19.98  
  8 Smith, Cian               11 ATH                            3:24.37  
  9 Masterson, Darragh        11 CBAR                           3:27.21  
 10 Walsh, Barry               9 B DOL                          3:31.52  
 11 Donoghue, Conor           11 CBAR                           3:31.61  
 
Event 5  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                           2:37.13  
  2 Doorly, David             13 GAL                            2:39.56  
  3 Mc Namara, Conn           12 Wport                          2:40.42  
  4 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            2:43.83  
  5 Joyce, Cathal             13 CLM                            2:43.89  
  6 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                            2:44.23  
  7 O'Connor, Milo            13 ATH                            2:46.38  
  8 Joyce, Darragh            12 CLM                            2:46.43  
  9 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team                 2:46.68  
 10 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                 2:47.31  
 11 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team                 2:50.61  
 12 Malashnyak, Edwin         12 ATH                            2:53.04  
 13 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                     2:53.39  
 14 Lynam, Cillian            12 ATH                            2:53.77  
 15 Donohoe, Cian             12 CBAR                           2:55.32  
 16 Davey, Frey               12 GAL                            3:00.11  
 17 Friel, Ethan              12 ATH                            3:01.52  
 18 Reilly, Aaron             12 Ballina SC                     3:06.48  
 19 Kennedy, Eidhne           13 GAL                            3:09.25  
 20 Naughton, Ben             12 GAL                            3:11.86  
 21 Joyce, Niall              12 SHARK                          3:13.18  
 22 Mooney, James             12 B/Sloe                         3:14.58  
 23 Lally, Rory               12 LASER                          3:15.47  
 24 O'Boyle, Aidan            12 LONG                           3:19.80  
 25 Sanchez, Jose             13 GAL                            3:29.66  
 
Event 5  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                 2:12.98  
  2 Pilcher, Jack             15 CLM                            2:25.83  
  3 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                 2:31.72  
  4 Anderson, Eoin            15 SLIGO                          2:31.88  
  5 Melvin, Conor             15 SLIGO                          2:32.66  
  6 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                          2:32.71  
  7 Kelly, Niall              14 CLM                            2:33.16  
  8 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         2:35.10  
  9 Powell, Robert            15 ATH                            2:36.54  
 10 Welby, Evan               14 SHARK                          2:40.60  
 11 Hornet, Ryan              14 LASER                          2:48.36  
 12 English, James            15 CBAR                           2:51.37  
 13 Kilkenny, Liam            15 GAL                            3:00.10  
 14 O'Malley, Eoin            14 GAL                            3:01.09  
 15 Harley, Rowan             14 B/Sloe                         3:12.92  
 
Event 5  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                 2:19.43  
  2 Melly, Conor              16 CBAR                           2:28.28  
  3 Burke, Tiernan            16 Bluefin SC                     2:47.21  
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen              11 ATH                            5:14.93  
  2 Lowe, Erika               11 ATH                            5:34.23  
  3 Rodawska, Oliwia          11 GAL                            5:37.25  
  4 Dolan, Ruth               11 B/Sloe                         5:43.40  
  5 Mc Auley, Sile            11 ATH                            5:52.36  
  6 MC Keon, Ava              10 B/Sloe                         5:59.01  
  7 Murphy, Emma              11 GAL                            6:02.66  
  8 Davitt, Aoife             11 GAL                            6:03.55  
  9 Moran, Ellie              10 COM                            6:11.24  
 10 MC Hale, Zoe              11 CBAR                           6:11.35  
 11 Curran, Kelis             10 COM                            6:15.55  
 12 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                         6:33.89  
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                            4:38.29  
  2 Friel, Lauren             13 ATH                            5:03.90  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                            5:04.49  
  4 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            5:07.54  
  5 Conway, Fiona             13 CBAR                           5:08.35  
  6 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                 5:09.40  
  7 Johnson, Laura            13 ATH                            5:12.61  
  8 Kilcommons, Ciara         12 COM                            5:18.12  
  9 Pliszka, Anastazya        13 COM                            5:20.10  
 10 Brennan, Judy             12 ATH                            5:22.23  
 11 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                          5:27.80  
 12 Conlon, Sarah             12 ATH                            5:28.25  
 13 Butler, Emily             12 LASER                          5:28.83  
 14 Boyle, Emma               13 Bluefin SC                     5:29.87  
 15 Andrews, Jennifer         13 C FIN                          5:31.27  
 16 Kelly, Aimee              12 SHARK                          5:32.92  
 17 Smialek, Olivia           12 ATH                            5:33.70  
 18 Ryan, Orla                13 COM                            5:34.90  
 19 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            5:38.04  
 20 MC Keon, Tara             12 B/Sloe                         5:38.76  
 21 Daly, Kelsey              13 ATH                            5:39.96  
 22 Finnerty, Laura           13 CLM                            5:41.38  
 23 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                          5:44.65  
 24 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                           5:45.85  
 25 Conlon, Sarah             13 CBAR                           5:46.83  
 26 Ward, Aileen              12 ATH                            5:47.21  
 27 Treanor, Sorcha           12 CLM                            5:49.02  
 28 Melvin, Sarah             13 SLIGO                          5:55.50  
 29 MC Carthy, Aisling        13 ATH                            5:58.91  
 30 Mc Gath, Sarah            13 LASER                          6:01.93  
 31 Gallagher, Mairead        13 CBAR                           6:02.51  
 32 O'Donnell, Naoise         12 GAL                            6:03.75  
 33 Owens, Oonagh             13 LASER                          6:18.24  
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                          4:48.12  
  2 Henry, Lisa               14 CLM                            4:56.18  
  3 Ennis, Kelly              14 ATH                            5:03.60  
  4 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                          5:08.58  
  5 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                            5:16.24  
  6 Deely, Megan              14 CBAR                           5:22.42  
  7 Breslin, Niamh            15 CBAR                           5:22.65  
  8 Hynes, Ellen              15 LASER                          5:23.02  
  9 Flanagan, Orla            15 CLM                            5:23.57  
 10 Loftus, Zara              14 CLM                            5:27.99  
 11 Lee, Penny                14 SLIGO                          5:31.15  
 12 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                          5:36.38  
 13 Heneghan, Rachel          14 CBAR                           5:38.75  
 14 Gallagher, Jade           14 COM                            5:38.88  
 15 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team                 5:40.00  
 16 Hanley, Liadan            14 SLIGO                          5:40.93  
 17 Egan, Niamh               15 CBAR                           5:46.80  
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                            4:30.36  
  2 Mc Donagh, Paula          16 CBAR                           4:36.59  
  3 Borriello, mae            17 ATH                            4:36.74  
  4 Harrington, Lisa          17 ATH                            4:45.50  
  5 Carroll, Rebecca          16 COM                            4:51.79  
  6 Ward, Emily               16 B DOL                          5:01.99  
  7 Joyce, Laura              16 CLM                            5:04.73  
  8 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                     5:19.12  
  9 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC                     5:22.19  
 10 Melody, Niamh             17 Bluefin SC                     5:30.82  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Coogan, Alfie             11 ATH                  1:10.81    1:09.87  
  2 Duda, Philip              10 COM                  1:13.28    1:12.06  
  3 Masterson, Darragh        11 CBAR                 1:15.74    1:14.37  
  4 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:17.35    1:16.62  
  5 Doherty, Eamon            10 Ballina SC           1:19.22    1:18.20  
  6 Kilcoyne, Ronan           10 SLIGO                1:19.40    1:20.08  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coogan, Alfie             11 ATH                             1:10.81  
  2 Duda, Philip              10 COM                             1:13.28  
  3 Masterson, Darragh        11 CBAR                            1:15.74  
  4 Mroz, Kamil               11 LONG                            1:17.35  
  5 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                      1:19.22  
  6 Kilcoyne, Ronan           10 SLIGO                           1:19.40  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Harley, Conor             11 B/Sloe                          1:19.55  
  8 O' Murchú, Fiach          11 LASER                           1:19.58  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Harrington, Shane         11 ATH                             1:20.34  
 10 Hynes, Mark                9 LASER                           1:21.48  
 11 Smith, Cian               11 ATH                             1:26.13  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                 1:02.46    1:02.02  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                 1:02.98    1:02.53  
  3 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:04.19    1:04.46  
  4 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 1:04.96    1:04.56  
  5 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  1:06.87    1:05.79  
  6 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:07.11    1:07.19  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                            1:02.46  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                            1:02.98  
  3 Madigan, Daniel           13 LONG                            1:04.19  
  4 Scanlon, Ciaran           13 LONG                            1:04.96  
  5 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                             1:06.87  
  6 Breslin, Ethan            13 CLM                             1:07.11  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team                  1:07.36  
  8 O'Sullivan, Tom           12 GAL                             1:07.40  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Malashnyak, Edwin         12 ATH                             1:07.58  
 10 Doorly, David             13 GAL                             1:07.98  
 11 Joyce, Cathal             13 CLM                             1:08.28  
 12 O'Connor, Milo            13 ATH                             1:08.40  
 13 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team                  1:08.69  
 14 Donohoe, Cian             12 CBAR                            1:08.95  
 15 Joyce, Darragh            12 CLM                             1:09.26  
 16 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                           1:10.93  
 17 Mc Namara, Conn           12 Wport                           1:10.98  
 18 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                      1:11.18  
 19 Lynam, Cillian            12 ATH                             1:11.38  
 20 Lennon, Brian             13 SHARK                           1:11.69  
 21 Friel, Ethan              12 ATH                             1:11.98  
 22 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team                  1:12.40  
 23 Davey, Frey               12 GAL                             1:13.96  
 24 Kennedy, Eidhne           13 GAL                             1:14.08  
 25 Humpston, Darragh         13 LONG                            1:14.71  
 26 Mooney, James             12 B/Sloe                          1:16.44  
 27 Burke, Ned                12 Tuam Swim Team                  1:16.45  
 28 Sanchez, Jose             13 GAL                             1:16.84  
 29 Claffey, Donagh           12 ATH                             1:17.68  
 30 O'Boyle, Aidan            12 LONG                            1:18.33  
 31 Hynes, John               12 LASER                           1:18.59  
 32 Joyce, Niall              12 SHARK                           1:19.74  
 33 Naughton, Ben             12 GAL                             1:22.48  
 34 Lally, Rory               12 LASER                           1:25.22  
 35 Mc Donough, Cathal        12 SHARK                           1:26.58  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team         56.09      56.07  
  2 Scully, Bryan             15 ATH                    59.08      58.51  
  3 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:00.38    1:00.50  
  4 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:00.89    1:00.54  
  5 Morris, Jayke             15 CLM                  1:01.08    1:00.73  
  6 Brennan, Jack             14 ATH                  1:01.58    1:01.84  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                    56.09  
  2 Scully, Bryan             15 ATH                               59.08  
  3 Pilcher, Jack             15 CLM                             1:00.38  
  4 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                           1:00.89  
  5 Morris, Jayke             15 CLM                             1:01.08  
  6 Brennan, Jack             14 ATH                             1:01.58  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Huang, Tommy              14 CBAR                            1:02.03  
  8 Melvin, Conor             15 SLIGO                           1:02.06  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fortune, Joshua           14 SLIGO                           1:02.34  
 10 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team                  1:03.10  
 11 Anderson, Eoin            15 SLIGO                           1:03.34  
 12 Moran, Ben                14 COM                             1:04.84  
 13 O' Connor, Joseph         15 LASER                           1:04.96  
 14 Kelly, Niall              14 CLM                             1:04.99  
 15 Welby, Evan               14 SHARK                           1:05.09  
 16 Hornet, Ryan              14 LASER                           1:05.36  
 17 English, James            15 CBAR                            1:06.21  
 18 Eglinton, Owen            15 SLIGO                           1:06.40  
 19 MC Auley, Ian             15 ATH                             1:06.71  
 20 Keaney, Sean              14 SLIGO                           1:07.31  
 20 Kilkenny, Liam            15 GAL                             1:07.31  
 22 Monroe, Jonathan          14 Wport                           1:07.93  
 23 Carey, Oisin              14 LASER                           1:08.75  
 24 Clarke, Billy             14 SHARK                           1:12.15  
 25 Doherty, Fionn            14 Ballina SC                      1:12.39  
 26 Staunton, William         14 CLM                             1:14.08  
 27 O'Malley, Eoin            14 GAL                             1:14.46  
 28 Smith, Eoin               14 C FIN                           1:16.38  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team         56.35      56.30  
  2 Burke, Tiernan            16 Bluefin SC           1:03.36    1:01.25  
  3 Breslin, Cian             16 CLM                  1:01.62    1:01.73  
  4 Gilhooley, David          16 Tuam Swim Team       1:03.21    1:01.97  
  5 Vahey, Ben                17 SHARK                1:02.73    1:02.30  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                    56.35  
  2 Breslin, Cian             16 CLM                             1:01.62  
  3 Vahey, Ben                17 SHARK                           1:02.73  
  4 Shakeshaft, Jack          16 Ballina SC                      1:03.16  
  5 Gilhooley, David          16 Tuam Swim Team                  1:03.21  
  6 Burke, Tiernan            16 Bluefin SC                      1:03.36  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Judge, Alan               17 Ballina SC                      1:11.49  
  8 Kennedy, Owen             16 LASER                           1:13.41  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:06.04    1:05.28  
  2 Dolan, Ruth               11 B/Sloe               1:12.29    1:09.98  
  3 Lynch, Helen              11 ATH                  1:11.91    1:11.17  
  4 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:12.65    1:11.40  
  5 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:15.79    1:14.81  
  6 MC Keon, Ava              10 B/Sloe               1:14.35    1:15.66  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gannon, Jessica           11 COM                             1:06.04  
  2 Lynch, Helen              11 ATH                             1:11.91  
  3 Dolan, Ruth               11 B/Sloe                          1:12.29  
  4 Gibbs, Alison             11 GAL                             1:12.65  
  5 MC Keon, Ava              10 B/Sloe                          1:14.35  
  6 Rodawska, Oliwia          11 GAL                             1:15.79  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lowe, Erika               11 ATH                             1:16.63  
  8 Griffin, Carol            10 SHARK                           1:17.73  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McKeown, Lauryn           11 C FIN                           1:18.08  
 10 Mc Auley, Sile            11 ATH                             1:19.22  
 11 Moran, Ellie              10 COM                             1:20.42  
 12 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                           1:20.56  
 13 Davitt, Aoife             11 GAL                             1:20.98  
 14 Corcoran, Alice           11 LASER                           1:21.08  
 15 Horkan, Dearbhla          10 CLM                             1:22.91  
 16 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                          1:23.11  
 17 O'Boyle, Karen            11 LONG                            1:23.16  
 18 Murphy, Emma              11 GAL                             1:23.56  
 19 MC Hale, Zoe              11 CBAR                            1:23.90  
 20 Pilcher, Millie           11 CLM                             1:24.33  
 21 Martin, Emily             10 ATH                             1:24.39  
 22 Scanlon, Aisling           9 LONG                            1:25.52  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  1:02.51    1:02.10  
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:02.99    1:02.75  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                  1:08.50    1:07.82  
  4 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       1:08.85    1:08.84  
  5 Johnson, Laura            13 ATH                  1:09.42    1:09.19  
  6 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:09.03    1:09.57  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                             1:02.51  
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC                      1:02.99  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                             1:08.50  
  4 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team                  1:08.85  
  5 Conway, Fiona             13 CBAR                            1:09.03  
  6 Johnson, Laura            13 ATH                             1:09.42  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                             1:09.54  
  8 Friel, Lauren             13 ATH                             1:10.07  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lyons, Maria              13 SLIGO                           1:10.55  
 10 Pliszka, Anastazya        13 COM                             1:11.19  
 11 Ryan, Orla                13 COM                             1:11.32  
 12 Conlon, Sarah             12 ATH                             1:11.51  
 13 Walsh, Tara               13 SLIGO                           1:11.96  
 14 Kavanagh, Grace A         12 GAL                             1:12.21  
 15 Brennan, Judy             12 ATH                             1:12.25  
 16 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC                      1:12.64  
 17 Daly, Kelsey              13 ATH                             1:12.67  
 18 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                           1:12.91  
 19 Tully, Molly              12 B DOL                           1:13.04  
 20 Kilcommons, Ciara         12 COM                             1:13.11  
 21 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team                  1:13.37  
 22 Donnelly, Becky           13 Ballina SC                      1:13.61  
 23 Frain, Lauren             13 CLM                             1:13.69  
 24 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                           1:13.90  
 25 Delaney, Kate             13 CLM                             1:14.28  
 26 Ward, Aileen              12 ATH                             1:14.70  
 27 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                            1:15.46  
 28 Treanor, Sorcha           12 CLM                             1:15.64  
 29 Mc Gath, Sarah            13 LASER                           1:16.06  
 30 Fee, Laoise               12 C FIN                           1:16.42  
 31 O'Donnell, Naoise         12 GAL                             1:17.24  
 32 Owens, Oonagh             13 LASER                           1:19.66  
 33 Moran, Jessica            13 CLM                             1:19.73  
 34 Horkan, Aisling           12 CLM                             1:23.13  
 35 Staunton, Nora            12 CLM                             1:30.10  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kilduff, Jenni            15 COM                  1:02.24    1:01.79  
  2 Farnon, Keela             14 COM                  1:03.20    1:01.96  
  3 MC Gowan, Amy             14 B DOL                1:04.44    1:03.39  
  4 Henry, Lisa               14 CLM                  1:04.47    1:04.72  
  5 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:05.55    1:07.16  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilduff, Jenni            15 COM                             1:02.24  
  2 Farnon, Keela             14 COM                             1:03.20  
  3 MC Gowan, Amy             14 B DOL                           1:04.44  
  4 Henry, Lisa               14 CLM                             1:04.47  
  5 Wong, Tara                14 Ballina SC                      1:05.55  
  6 MC Glinchey, Jane         15 SLIGO                           1:08.02  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hynes, Ellen              15 LASER                           1:08.03  
  8 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                           1:08.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Loftus, Zara              14 CLM                             1:08.68  
 10 Fadden, Heather           14 CBAR                            1:08.69  
 11 Judge, Roisin             14 Ballina SC                      1:10.19  
 12 Lee, Penny                14 SLIGO                           1:11.34  
 13 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                           1:11.36  
 14 Heneghan, Rachel          14 CBAR                            1:11.77  
 15 Flanagan, Orla            15 CLM                             1:11.81  
 16 Deely, Megan              14 CBAR                            1:12.01  
 17 Hanley, Liadan            14 SLIGO                           1:12.60  
 18 Nugent, Ellen             14 Ballina SC                      1:12.68  
 19 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team                  1:12.92  
 20 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                             1:13.03  
 21 Horan, Brianne            14 CBAR                            1:13.26  
 22 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team                  1:14.60  
 23 O'Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team                  1:14.70  
 24 Reilly, Anoise            15 Ballina SC                      1:14.88  
 25 Gallagher, Jade           14 COM                             1:15.45  
 26 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC                      1:19.54  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:00.29    1:00.69  
  2 Carroll, Rebecca          16 COM                  1:04.54    1:03.45  
  3 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:05.14    1:04.50  
  4 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team       1:05.21    1:05.24  
  5 Farrell, Rachel           22 Bluefin SC           1:06.31    1:06.46  
  6 Ward, Emily               16 B DOL                1:07.09    1:07.38  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                             1:00.29  
  2 Murphy, Rachel            16 Ballina SC                      1:04.49  
  3 Carroll, Rebecca          16 COM                             1:04.54  
  4 Naughton, Imogen          16 SHARK                           1:05.14  
  5 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team                  1:05.21  
  6 Farrell, Rachel           22 Bluefin SC                      1:06.31  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ward, Emily               16 B DOL                           1:07.09  
  8 Heneghan, Niamh           17 CBAR                            1:07.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Brien, Paola            16 SHARK                           1:08.79  
 10 Campbell, Roisin          16 COM                             1:10.05  
 11 Dunne, Jessica            16 SHARK                           1:12.97  
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team                 3:21.96  
 
Event 9  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           13 LONG                           2:44.92  
  2 O'Sullivan, Tom           12 GAL                            2:47.59  
  3 Doorly, David             13 GAL                            2:53.69  
  4 Malashnyak, Edwin         12 ATH                            3:13.46  
 
Event 9  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Tommy              14 CBAR                           2:35.67  
  2 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         3:00.57  
 -- Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team                      DQ  
 
Event 9  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, David           18 SHARK                          2:25.98  
  2 Mc Hugh Murphy, Dara      17 Tuam Swim Team                 2:28.14  
 
Event 10  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              13 SHARK                          2:47.74  
  2 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            2:53.15  
  3 Lyons, Maria              13 SLIGO                          2:56.58  
  4 Ashton, Iona              13 GAL                            3:03.52  
  5 Kavanagh, Grace A         12 GAL                            3:20.24  
  6 Smialek, Olivia           12 ATH                            3:24.02  
  7 MC Keon, Tara             12 B/Sloe                         3:25.48  
 
Event 10  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                            2:20.34  
  2 Harrington, Lisa          17 ATH                            2:30.77  
  3 O'Brien, Paola            16 SHARK                          2:45.99  
  4 Joyce, Laura              16 CLM                            2:59.61