Athlone Swimming Club






TUAM GALA FEB 2018

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                  6:50.00    6:05.07  
  2 Rattigan, Daniel          11 SLIGO                5:00.00    6:41.05  
  3 Cunningham, Finn          11 SLIGO                5:00.00    7:26.66  
  4 Bradley, Mark             11 SLIGO                5:00.00    7:41.90  
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Adam              13 CBAR                      NT    5:20.32  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       6:50.00    5:32.45  
  3 Treanor, Eoin             13 CLM                  6:28.63    5:36.21  
  4 Kilcommons, Alan          12 COM                  6:50.00    5:37.79  
  5 Kelly, Alex               13 SHARK                6:50.00    5:43.21  
  6 Delaney, Jack             12 CLM                  6:50.00    5:44.53  
  7 Meegan, Zach              13 ATH                  6:00.89    5:47.22  
  8 Clifford, Eimhin          13 C FIN                6:50.00    5:48.72  
  9 Lynam, Aindriu            13 ATH                  6:10.00    5:57.49  
 10 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                5:00.00    5:58.72  
 11 Tobin, Robert             12 COM                  6:50.00    6:23.97  
 12 Cunningham, Aidan         12 SLIGO                5:00.00    7:54.00  
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Semikin, Nikita           14 ATH                  4:51.64    4:53.17  
  2 Mc Carthy, Fionn          14 SHARK                6:00.05    5:13.60  
  3 Heaney, Mike              15 CLM                  6:50.00    5:18.64  
  4 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team       6:50.00    5:20.22  
  5 Moore-Keane, Ross         14 ATH                  5:10.23    5:20.58  
  6 Woolley, James            14 CLM                  6:09.75    5:32.84  
  7 Lee, Liam                 14 SLIGO                6:30.00    5:51.97  
  8 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC           6:50.00    6:06.01  
  9 Kearns, Daniel            14 SHARK                6:50.00    6:14.87  
 10 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                6:30.00    6:42.58  
 11 Gormley, Jamie            14 SLIGO                6:30.00    6:43.00  
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       4:40.96    4:37.48  
  2 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                4:37.43    4:37.63  
  3 Cloonan, Cian             18 Bluefin SC           6:50.00    4:46.61  
  4 Dunne, Pierce             17 CBAR                      NT    4:50.84  
  5 Kearns, Eoghan            16 SLIGO                6:03.84    5:22.09  
  6 Murphy, Kell              16 SHARK                5:41.55    5:39.25  
  7 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           6:50.00    5:50.92  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team       1:46.15    1:32.12  
  2 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       1:45.56    1:38.10  
  3 Connell, Leah             11 ATH                  1:47.34    1:40.93  
  4 Connery, Niamh            10 SHARK                1:49.22    1:44.32  
  5 Mooney, Emma               9 ATH                  1:52.12    1:46.54  
  6 O'Connor, Aine            11 CBAR                 1:48.24    1:48.51  
  7 Duda, Fiona               10 COM                  1:59.80    1:49.55  
  8 Hunter, Lauren            11 SLIGO                2:10.03    1:53.89  
  9 O'Grady, Lily             11 SLIGO                1:56.36    1:55.23  
 10 Flannery, Ali             11 SHARK                2:03.81    1:55.88  
 11 Ryan, Jane                10 ATH                  1:58.78    1:56.75  
 12 Mc Carthy, Naoise         11 SHARK                2:09.78    1:57.71  
 13 Mc Elevey, Kate           10 CBAR                 2:29.38    1:58.87  
 14 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           2:08.82    2:02.87  
 15 Henry, Michele            11 COM                  2:09.70    2:05.25  
 16 Kearns, Elana             11 SHARK                2:11.84    2:05.41  
 17 Cunningham, Dearbhla       9 SLIGO                2:25.96    2:07.38  
 18 Fitzgerald, Aine          11 CBAR                      NT    2:11.14  
 19 Tannian, Emma             11 SHARK                2:10.37    2:12.05  
 20 Bigley, Muirenn           11 CLM                  2:50.00    2:12.25  
 21 Cook, Emma                11 CBAR                      NT    2:12.78  
 22 Canny, Aoife              10 CBAR                      NT    2:15.75  
 23 Lee, Mimi                 11 SLIGO                2:28.72    2:26.63  
 24 Treanor, Aine             10 CLM                  2:00.00    2:30.10  
 25 Laheny Fee, Robyn         10 C FIN                2:50.00    2:35.34  
 26 Jennings, Ruby            10 CLM                  2:50.00    2:37.85  
 27 Lannon, Lucy              10 CLM                  2:50.00    2:40.19  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 ATH                  1:40.25    1:37.89  
  2 Whelan, Rachel            12 SHARK                1:47.59    1:40.04  
  3 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                1:57.93    1:40.48  
  4 Deely, Lauren             13 CBAR                 1:49.95    1:43.51  
  5 Currie, Olivia            12 SHARK                1:45.15    1:44.11  
  6 Kenny, Bridget            12 SHARK                2:50.00    1:44.51  
  7 Mc Nulty, Siomha          12 CLM                  1:49.19    1:45.03  
  8 Irwin, Leah               12 CBAR                 1:49.18    1:45.93  
  9 Mooney, Niamh             12 SHARK                1:52.76    1:46.65  
 10 O'Connor, Anna            12 SLIGO                1:52.83    1:47.61  
 11 Mulry, Ava                13 COM                  1:54.20    1:51.91  
 12 Mc Donnell, Lauren        12 CBAR                      NT    1:52.13  
 13 Daly, Ailis               12 SHARK                1:53.62    1:54.46  
 14 Heneghan, Sarah           12 CBAR                 1:58.52    1:54.97  
 15 Mulry, Ciara              13 SHARK                2:01.25    1:56.34  
 16 Dunne, Niamh              13 CBAR                      NT    1:57.15  
 17 Pereguda, Joanna          12 C FIN                2:50.00    1:57.32  
 18 O' Brien, Lani            13 CBAR                      NT    1:57.59  
 19 Keegan, Ellie             13 SLIGO                2:11.93    1:57.94  
 20 O'Connor, Roisin          13 CBAR                      NT    1:58.35  
 21 Nic a Bhaird, Nicola      13 SHARK                2:29.95    1:59.94  
 22 Liptrot, Ruth             12 SHARK                2:06.82    2:02.66  
 23 Caprani, Emma             13 SLIGO                2:09.78    2:03.40  
 24 Warde, Deirdre            12 CLM                  1:58.72    2:06.83  
 25 Heaney, Helen             13 CLM                  2:18.37    2:08.93  
 26 Mc Donagh, Eabha          13 CBAR                      NT    2:15.57  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                1:24.63    1:25.25  
  2 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                1:31.93    1:28.25  
  3 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                1:45.31    1:31.25  
  4 Murphy, Aylah             14 SHARK                1:37.58    1:34.01  
  5 Warde, Anna               15 CLM                  1:39.69    1:39.37  
  6 Horan, Ivanna             14 CBAR                 1:42.82    1:41.03  
  7 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                  1:46.74    1:41.08  
  8 Monaghan, Ella            14 SLIGO                     NT    1:41.50  
  9 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                1:42.33    1:41.89  
 10 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                  1:41.91    1:42.11  
 11 Rekai, Laura              14 SHARK                1:41.90    1:42.86  
 12 O'Brien, Millie           14 ATH                  1:51.84    1:43.50  
 13 Burns, Fleur              14 C FIN                2:50.00    1:43.87  
 14 Harte, Katie              15 CLM                  1:43.58    1:45.86  
 14 O Rourke, Grainne         14 Tuam Swim Team       1:42.62    1:45.86  
 16 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                1:53.16    1:45.87  
 17 Healy Price, Ailise       15 SHARK                1:47.72    1:46.43  
 18 Flanagan, Niamh           14 CLM                  2:50.00    1:48.38  
 -- Hensey, Lile              15 SLIGO                     NT         DQ  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team       1:22.42    1:20.11  
  2 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team       1:23.37    1:26.49  
  3 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team       1:25.91    1:27.59  
  4 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team       1:35.19    1:32.26  
  5 Monaghan, Grace           17 SLIGO                1:34.28    1:34.05  
  6 Francis, Jane             16 SHARK                1:38.12    1:36.16  
  7 Connaughton, Leah         17 Bluefin SC           1:42.18    1:36.71  
  8 Rekai, Lisa               16 SHARK                1:40.29    1:37.98  
  9 Callagy, Aisling          16 Bluefin SC                NT    1:49.76  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             11 ATH                  1:42.70    1:38.03  
  2 Mc Namara, Adam           11 CLM                  1:53.83    1:46.42  
  3 Henson, Andrew            11 ATH                  1:49.26    1:47.18  
  4 Moro, Fredrik             11 ATH                  1:44.86    1:47.33  
  5 Gilmartin, Darragh        11 SLIGO                2:30.00    1:49.49  
  6 Duda, Scott                9 COM                  2:14.65    1:50.75  
  7 O'Brien, Christian        11 ATH                  2:02.30    1:51.97  
  8 Curley, Cillian           11 CBAR                 2:04.22    1:53.64  
  9 MC Cormack, Eoin          11 ATH                  2:08.06    1:57.59  
 10 Kelleher, Eoin            11 COM                  2:07.69    2:00.07  
 11 Woolley, David            10 CLM                  2:10.93    2:00.77  
 12 Tobin, Dylan              11 COM                  1:57.49    2:01.16  
 13 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                2:00.34    2:01.38  
 14 Boyle, Rory               11 SHARK                2:09.18    2:02.50  
 14 Heaney, David             11 CLM                  2:51.59    2:02.50  
 16 Rowland, Kevin            11 CBAR                      NT    2:02.77  
 17 Smyth, Sam                10 CLM                  2:27.24    2:06.29  
 18 Doyle, Lochlan            11 CBAR                      NT    2:07.84  
 19 Gallagher, George         11 SHARK                2:50.00    2:13.01  
 20 Iakimov, Cyril            10 Tuam Swim Team       2:18.16    2:13.37  
 21 Hearns, Luke              11 SHARK                2:34.00    2:14.16  
 22 Keaveney, Michael         11 COM                  2:20.27    2:18.28  
 23 Harte, Conor              10 CLM                  2:50.00    2:22.10  
 -- De Abreu, Theo            11 COM                  2:20.77         DQ  
 -- Hawkshaw, James           11 COM                  1:58.77         DQ  
 -- O'Hara, John James        11 SLIGO                2:38.13         DQ  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                  1:39.52    1:33.59  
  2 Lennon, David             13 SHARK                1:38.51    1:35.68  
  3 Treanor, Eoin             13 CLM                  1:47.53    1:36.49  
  4 Rusk, Darren              13 ATH                  2:50.00    1:38.69  
  5 Woolley, Luke             12 CLM                  1:49.66    1:39.56  
  6 Staunton, Peter           13 CLM                  1:46.95    1:40.29  
  7 Kelly, Alex               13 SHARK                1:46.85    1:40.34  
  8 Doherty, Ethan            12 CBAR                 1:43.33    1:41.62  
  9 Hogan, Cian               12 SHARK                1:49.09    1:47.29  
 10 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                2:06.63    1:47.49  
 11 Gormley, Evan             12 SLIGO                2:04.38    1:50.23  
 12 Fox, Jamie                12 ATH                  1:53.62    1:52.22  
 13 Enright, Colm             13 CBAR                      NT    1:55.23  
 14 Moore, Cillian            13 CBAR                 2:03.14    1:58.55  
 15 Tashev, Victor            12 Tuam Swim Team       2:03.84    1:59.74  
 16 Mitchell, Cian            12 Tuam Swim Team       2:50.00    2:14.47  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian             14 SHARK                1:19.88    1:16.59  
  2 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team       1:35.03    1:26.17  
  3 Joyce, Niall              15 SHARK                1:34.16    1:27.06  
  4 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team       1:34.66    1:29.64  
  5 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team       1:43.57    1:31.50  
  6 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                NT    1:38.92  
  7 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team       1:47.35    1:39.55  
  8 Lawrence, Scott           14 COM                  1:51.76    1:45.02  
  9 Fitzpatrick, Eanna        14 SHARK                1:50.16    1:48.10  
 10 Laheny Fee, Ben           14 C FIN                2:50.00    2:14.48  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             18 ATH                  1:09.34    1:12.67  
  2 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                1:15.51    1:14.99  
  3 Clarke, Billy             17 SHARK                1:15.34    1:16.23  
  4 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team       1:25.59    1:17.67  
  5 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       1:21.38    1:19.94  
  6 Clark, Alex               16 SHARK                1:22.76    1:21.16  
  7 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                1:35.22    1:30.06  
  8 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           1:40.56    1:31.66  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       1:28.21    1:27.66  
  2 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team       1:34.12    1:30.61  
  3 Duda, Fiona               10 COM                  1:31.99    1:31.50  
  4 Mulrenan, Lily            11 COM                  1:37.07    1:32.05  
  5 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           1:37.03    1:33.47  
  6 Connell, Leah             11 ATH                  1:34.00    1:34.24  
  7 Mc Elevey, Kate           10 CBAR                 1:37.34    1:37.45  
  8 Connery, Niamh            10 SHARK                1:39.96    1:39.10  
  9 Flannery, Ali             11 SHARK                1:41.54    1:40.94  
 10 Connachton, Sarah          9 SHARK                2:00.37    1:42.69  
 11 Ryan, Jane                10 ATH                  1:46.95    1:43.05  
 12 Lavin, Aoife               9 COM                  1:57.43    1:43.96  
 13 Mooney, Emma               9 ATH                  2:00.00    1:44.42  
 14 Kelly, Katie              11 SHARK                1:49.51    1:47.28  
 15 Monaghan, Ava             11 SLIGO                2:02.31    1:48.07  
 16 Lee, Mimi                 11 SLIGO                1:45.75    1:52.40  
 17 Kearns, Elana             11 SHARK                1:59.76    1:56.53  
 18 Coffey, Aileen            10 Tuam Swim Team       2:00.53    1:58.55  
 19 Clyne, Ava                11 COM                  2:02.38    1:58.66  
 20 Harley, Ava               11 CLM                  2:50.00    1:58.81  
 21 Parker, Aisling           10 Tuam Swim Team       2:50.00    1:59.26  
 22 Kelly, Alana              10 CLM                  2:50.00    2:01.82  
 23 Walsh, Aoife               9 CLM                  2:50.00    2:02.13  
 24 Canny, Aoife              10 CBAR                 2:04.38    2:05.38  
 25 Lannon, Lucy              10 CLM                  2:50.00    2:07.92  
 26 Tannian, Emma             11 SHARK                2:01.63    2:08.84  
 27 Treanor, Aine             10 CLM                  2:09.91    2:09.80  
 28 Fitzgerald, Aine          11 CBAR                      NT    2:09.82  
 29 Cunningham, Dearbhla       9 SLIGO                2:11.40    2:15.71  
 30 Burke, Meadbh              9 CLM                  2:50.00    2:15.86  
 31 Cook, Emma                11 CBAR                      NT    2:16.51  
 -- Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           1:38.11         DQ  
 -- Jennings, Ruby            10 CLM                  2:50.00         DQ  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilroe, Hollie            12 COM                  1:30.35    1:21.32  
  2 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team       1:29.86    1:22.85  
  3 Currie, Olivia            12 SHARK                1:29.22    1:27.47  
  4 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team       1:30.92    1:28.69  
  5 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team       1:34.17    1:30.07  
  6 Irwin, Leah               12 CBAR                 1:34.32    1:30.40  
  7 Whelan, Rachel            12 SHARK                1:32.68    1:31.47  
  8 Higgins, Cara             12 CLM                  1:33.71    1:32.88  
  9 Mitchell, Aoibhe          13 Tuam Swim Team       1:31.95    1:33.14  
 10 Mooney, Niamh             12 SHARK                1:35.04    1:34.31  
 11 Healy, Rachel             13 CBAR                 1:39.13    1:35.66  
 12 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team       1:36.57    1:36.01  
 13 Mulry, Ciara              13 SHARK                1:39.30    1:38.69  
 14 Pereguda, Joanna          12 C FIN                1:42.07    1:40.79  
 15 Daly, Ailis               12 SHARK                1:40.87    1:41.21  
 16 Mulry, Ava                13 COM                  2:10.08    1:41.48  
 17 Nic a Bhaird, Nicola      13 SHARK                1:39.90    1:43.11  
 18 Ruane, Ellen              12 CLM                  1:52.41    1:43.34  
 19 Hunter, Ellen             12 SLIGO                1:53.37    1:45.98  
 20 Faughnan, Eimear          13 COM                  1:46.33    1:48.02  
 21 O'Connor, Roisin          13 CBAR                 1:47.09    1:48.78  
 22 Heaney, Helen             13 CLM                  1:51.74    1:49.41  
 23 Mc Donagh, Eabha          13 CBAR                      NT    1:50.49  
 24 Caprani, Emma             13 SLIGO                2:07.25    2:00.13  
 25 Liptrot, Ruth             12 SHARK                2:09.09    2:05.78  
 -- Mc Donnell, Lauren        12 CBAR                      NT         DQ  
 -- MC Manus, Emma            13 ATH                  1:32.09         DQ  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                1:16.14    1:14.94  
  2 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                1:19.10    1:19.49  
  3 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                1:32.91    1:22.97  
  4 Kenny, Bernadette         14 SHARK                1:23.47    1:24.75  
  5 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           1:27.34    1:25.58  
  6 O Rourke, Grainne         14 Tuam Swim Team       1:26.87    1:26.65  
  7 Mc Cormack, Emile         15 CBAR                 1:31.59    1:27.94  
  8 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team       1:28.53    1:29.69  
  9 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                1:34.22    1:34.29  
 10 Flanagan, Niamh           14 CLM                  1:33.95    1:34.75  
 11 Kavanagh, Clodagh         14 CBAR                 1:40.97    1:39.40  
 12 Hensey, Lile              15 SLIGO                     NT    1:40.20  
 -- Monaghan, Ella            14 SLIGO                     NT         DQ  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                1:17.92    1:15.08  
  2 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team       1:13.39    1:18.85  
  3 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team       1:18.56    1:19.44  
  4 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team       1:23.76    1:25.49  
  5 Rekai, Lisa               16 SHARK                1:29.38    1:30.39  
  6 Darcy, Niamh              16 CLM                  1:41.80    1:34.78  
  7 Callagy, Aisling          16 Bluefin SC                NT    1:37.81  
  8 Monaghan, Grace           17 SLIGO                     NT    2:01.64  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henson, Andrew            11 ATH                  1:36.34    1:30.83  
  2 Boyle, Rory               11 SHARK                1:39.41    1:34.77  
  3 Connaughton, James        11 ATH                  1:37.37    1:34.96  
  4 Duda, Scott                9 COM                  1:46.63    1:35.28  
  5 O Grady, Matthew           9 SLIGO                1:47.43    1:37.11  
  6 Mulry, Ciaran             11 COM                  1:43.10    1:40.42  
  7 Tobin, Dylan              11 COM                  1:38.02    1:40.89  
  8 Cunningham, Finn          11 SLIGO                1:51.40    1:43.56  
  9 Lennon, Eoin              11 SHARK                1:49.53    1:44.00  
 10 Lynam, Eoin               11 ATH                  1:51.37    1:44.24  
 11 O'Brien, Christian        11 ATH                  2:01.36    1:44.62  
 12 Curley, Cillian           11 CBAR                 2:06.33    1:47.01  
 13 O'Hara, John James        11 SLIGO                2:00.32    1:47.39  
 14 Heaney, David             11 CLM                  2:12.21    1:48.96  
 15 Mc Namara, Adam           11 CLM                  1:50.86    1:50.44  
 16 Lawrence, Aaron           10 COM                  1:54.40    1:52.48  
 17 Burke, Tomas              10 CLM                  2:05.78    1:54.46  
 18 Doyle, Lochlan            11 CBAR                 1:53.20    1:58.78  
 19 Iakimov, Cyril            10 Tuam Swim Team       2:03.14    2:02.70  
 20 Keaveney, Michael         11 COM                  2:50.00    2:03.08  
 -- Rowland, Kevin            11 CBAR                 1:52.05         DQ  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                  1:29.30    1:22.10  
  2 Rockett, Mark             13 ATH                  1:27.33    1:23.37  
  3 Rusk, Darren              13 ATH                  2:50.00    1:25.23  
  4 Woolley, Luke             12 CLM                  1:29.38    1:25.67  
  5 Fee, Brogan               13 C FIN                1:37.77    1:27.33  
  6 Semikin, Makar            12 ATH                  1:26.52    1:27.86  
  7 Heneghan, Niall           13 CBAR                 1:34.32    1:28.53  
  8 Lennon, David             13 SHARK                1:28.64    1:29.08  
  9 Hogan, Cian               12 SHARK                1:26.33    1:29.10  
 10 Staunton, Peter           13 CLM                  1:29.53    1:29.26  
 11 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team       1:30.61    1:29.31  
 12 Kilcommons, Alan          12 COM                  1:34.18    1:29.99  
 13 Tobin, Robert             12 COM                  1:30.25    1:30.19  
 14 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       1:31.27    1:30.34  
 15 Lynam, Aindriu            13 ATH                  1:33.39    1:30.49  
 16 French, Dominic           12 SLIGO                1:39.35    1:36.82  
 17 Fox, Jamie                12 ATH                  1:39.31    1:36.95  
 18 Doherty, Ethan            12 CBAR                 1:43.01    1:41.75  
 19 Tashev, Victor            12 Tuam Swim Team       1:48.90    1:46.06  
 20 Enright, Colm             13 CBAR                 1:55.34    1:48.65  
 21 Moore, Cillian            13 CBAR                 1:54.13    1:49.69  
 22 Kenny, John               12 SHARK                1:58.90    1:54.02  
 23 Cunningham, Aidan         12 SLIGO                2:22.25    1:54.96  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team       1:19.68    1:16.54  
  2 Kilkenny, Shaun           14 COM                  1:22.13    1:19.64  
  3 Heaney, Mike              15 CLM                  1:21.90    1:19.82  
  4 Lawrence, Scott           14 COM                  1:27.68    1:27.31  
  5 Gormley, Jamie            14 SLIGO                1:36.53    1:28.10  
  6 Kearns, Daniel            14 SHARK                1:29.58    1:28.58  
  7 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC           1:29.53    1:30.80  
  8 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team       1:33.32    1:34.72  
  9 Fitzpatrick, Eanna        14 SHARK                1:40.09    1:40.56  
 -- Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                1:43.48         DQ  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team       1:08.66    1:07.71  
  2 MC Auley, Ian             18 ATH                  1:15.09    1:13.29  
  3 Clark, Alex               16 SHARK                     NT    1:15.01  
  4 Murphy, Kell              16 SHARK                1:21.71    1:16.85  
  5 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           1:28.03    1:22.46  
  6 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                1:25.42    1:24.22  
  7 Kearns, Eoghan            16 SLIGO                1:25.15    1:26.40  
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead           10 COM                  6:50.00    5:44.96  
  2 Mulrenan, Lily            11 COM                  6:50.00    5:53.92  
  3 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team       6:50.00    5:55.21  
  4 O'Grady, Lily             11 SLIGO                6:30.00    7:06.41  
  5 Mc Elevey, Kate           10 CBAR                      NT    7:20.52  
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 ATH                  5:50.00    5:37.64  
  2 Pliszka, Antonina         13 COM                  6:50.00    5:40.25  
  3 Keegan, Ellie             13 SLIGO                6:30.00    5:56.53  
  4 Deely, Lauren             13 CBAR                      NT    5:59.53  
  5 Healy, Rachel             13 CBAR                 6:36.20    6:01.74  
  6 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                6:30.00    6:05.12  
  7 Curley, Caoimhe           12 CBAR                      NT    6:09.07  
  8 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team       6:50.00    6:12.54  
  9 Irwin, Leah               12 CBAR                      NT    6:15.08  
 10 O'Connor, Anna            12 SLIGO                6:30.00    6:19.30  
 11 Nic a Bhaird, Nicola      13 SHARK                6:50.00    6:57.62  
 12 Mc Donnell, Lauren        12 CBAR                      NT    7:13.54  
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                5:17.16    5:14.04  
  2 Deely, Ella               14 CBAR                 6:50.00    5:17.03  
  3 Cugalj, Teodora           15 SHARK                6:02.59    5:32.04  
  4 O'Brien, Millie           14 ATH                  6:50.00    5:41.27  
  5 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                  5:47.96    5:41.61  
  6 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           6:50.00    5:41.68  
  7 Henehan, Sophie           14 CBAR                 5:50.85    5:46.77  
  8 Murphy, Aylah             14 SHARK                5:51.19    5:47.98  
  9 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                  5:56.01    5:50.85  
 10 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           6:50.00    5:58.51  
 11 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           6:50.00    6:04.80  
 12 Gallagher, Mairead        15 CBAR                 6:02.51    6:04.93  
 13 Horan, Ivanna             14 CBAR                      NT    6:12.87  
 14 Jedrol, Wikoria           15 SLIGO                6:30.00    6:16.71  
 15 Tobin, Sive               15 Tuam Swim Team       6:50.00    6:19.07  
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                5:27.34    5:13.74  
  2 Conlon, Sarah             16 CBAR                 5:31.01    5:23.41  
  3 Daly, Kelsey              16 ATH                  5:34.34    5:32.45  
  4 Francis, Jane             16 SHARK                5:47.19    5:42.36  
  5 Connaughton, Leah         17 Bluefin SC           6:50.00    5:57.88  
  6 Fahy, Nicole              16 CBAR                      NT    6:01.94  
  7 Monaghan, Grace           17 SLIGO                6:30.00    6:16.47  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Mark             11 SLIGO                2:00.00    1:54.28  
  2 O Grady, Matthew           9 SLIGO                2:00.00    1:58.59  
  3 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                2:50.00    1:58.61  
  4 Smyth, Sam                10 CLM                  2:50.00    2:11.73  
 -- Woolley, David            10 CLM                  2:50.00         DQ  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin             13 CLM                  1:23.79    1:20.59  
  2 Smyth, Harry              13 CLM                  1:25.45    1:21.54  
  3 Murphy, Adam              13 CBAR                      NT    1:23.61  
  4 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                1:38.74    1:30.00  
  5 Woolley, Luke             12 CLM                  2:50.00    1:30.62  
  6 Fee, Brogan               13 C FIN                1:35.80    1:30.95  
  7 Hogan, Cian               12 SHARK                2:50.00    1:46.34  
  8 Gormley, Evan             12 SLIGO                2:00.00    1:53.41  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Liam                 14 SLIGO                1:28.66    1:15.42  
  2 Joyce, Niall              15 SHARK                1:28.47    1:17.27  
  3 Carney, Colm              14 CBAR                 1:35.56    1:17.47  
  4 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team            NT    1:20.99  
  5 Woolley, James            14 CLM                  1:26.62    1:22.99  
  6 Kearns, Daniel            14 SHARK                2:50.00    1:39.95  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team       1:08.71    1:07.89  
  2 Clarke, Billy             17 SHARK                1:14.07    1:15.51  
  3 Clark, Alex               16 SHARK                1:27.28    1:17.77  
  4 Murphy, Kell              16 SHARK                1:26.43    1:21.56  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter, Lauren            11 SLIGO                2:30.00    1:46.46  
  2 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           2:50.00    2:02.68  
  3 Burke, Meadbh              9 CLM                  2:50.00    2:12.31  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curley, Caoimhe           12 CBAR                      NT    1:34.64  
  2 Deely, Lauren             13 CBAR                      NT    1:44.91  
  3 Heneghan, Sarah           12 CBAR                      NT    1:45.04  
  4 Healy, Rachel             13 CBAR                 1:57.15    1:46.68  
  5 Higgins, Cara             12 CLM                  1:43.89    1:48.01  
  6 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team       2:50.00    1:52.56  
  7 Hunter, Ellen             12 SLIGO                2:30.00    1:58.44  
  8 Caprani, Emma             13 SLIGO                2:30.00    2:26.24  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                1:13.32    1:14.53  
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                1:30.64    1:19.66  
  3 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                1:24.13    1:22.61  
  4 Cugalj, Teodora           15 SHARK                1:36.47    1:28.24  
  5 Murphy, Aylah             14 SHARK                1:35.16    1:30.69  
  6 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           1:39.34    1:30.87  
  7 Healy Price, Ailise       15 SHARK                1:41.11    1:31.10  
  8 Mc Cormack, Emile         15 CBAR                      NT    1:31.92  
  9 Harte, Katie              15 CLM                  1:33.89    1:32.31  
 10 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           1:50.00    1:34.57  
 11 Gallagher, Mairead        15 CBAR                 1:35.72    1:39.87  
 12 Tobin, Sive               15 Tuam Swim Team       2:00.00    1:42.78  
 13 Kavanagh, Clodagh         14 CBAR                 1:54.87    1:45.61  
 14 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                2:00.00    1:51.40  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team       1:22.26    1:27.68  
  2 Rekai, Lisa               16 SHARK                1:35.16    1:33.73  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henson, Andrew            11 ATH                  1:22.60    1:19.13  
  2 O'Neill, Sean             11 ATH                  1:24.42    1:23.77  
  3 Lynam, Eoin               11 ATH                  1:30.37    1:23.86  
  4 O'Brien, Christian        11 ATH                  1:27.16    1:24.67  
  5 Duda, Scott                9 COM                  1:32.47    1:24.85  
  6 Moro, Fredrik             11 ATH                  1:22.35    1:24.88  
  7 MC Cormack, Eoin          11 ATH                  1:35.87    1:28.80  
  8 Bradley, Mark             11 SLIGO                1:30.78    1:30.65  
  9 Boyle, Rory               11 SHARK                1:31.59    1:30.79  
 10 Curley, Cillian           11 CBAR                 1:32.30    1:30.95  
 11 Mulry, Ciaran             11 COM                  1:33.55    1:31.98  
 12 Tobin, Dylan              11 COM                  1:33.69    1:33.42  
 13 Dowling, Luke             11 Tuam Swim Team       2:50.00    1:33.68  
 14 Mc Namara, Adam           11 CLM                  1:36.03    1:34.59  
 15 O Grady, Matthew           9 SLIGO                     NT    1:34.92  
 16 Woolley, David            10 CLM                  1:40.46    1:35.56  
 17 Cunningham, Finn          11 SLIGO                1:48.00    1:36.11  
 18 Gilmartin, Darragh        11 SLIGO                1:44.71    1:37.27  
 19 Lennon, Eoin              11 SHARK                1:38.36    1:40.35  
 20 Lawrence, Aaron           10 COM                  1:47.81    1:41.26  
 21 Hearns, Luke              11 SHARK                1:50.90    1:42.12  
 22 Harte, Conor              10 CLM                  2:50.00    1:42.14  
 23 O'Hara, John James        11 SLIGO                1:46.66    1:43.17  
 24 Burke, Tomas              10 CLM                  1:59.52    1:43.22  
 25 Kelleher, Eoin            11 COM                  1:59.07    1:45.28  
 26 Smyth, Sam                10 CLM                  1:43.82    1:45.72  
 27 Heaney, David             11 CLM                  2:33.32    1:46.97  
 28 Hawkshaw, James           11 COM                  2:04.40    1:47.10  
 29 Iakimov, Cyril            10 Tuam Swim Team       1:47.16    1:53.22  
 30 Donnellan, Jonathan       11 Tuam Swim Team       2:50.00    1:53.41  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Harry              13 CLM                  1:15.49    1:10.89  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       1:17.49    1:11.54  
  3 Kelly, Alex               13 SHARK                1:12.38    1:12.29  
  4 Rusk, Darren              13 ATH                  1:16.57    1:13.69  
  5 Kilcommons, Alan          12 COM                  1:16.15    1:14.34  
  6 Staunton, Peter           13 CLM                  1:16.91    1:16.01  
  7 Semikin, Makar            12 ATH                  1:17.37    1:16.36  
  8 Rockett, Mark             13 ATH                  1:19.00    1:16.67  
  9 Lennon, David             13 SHARK                1:17.12    1:17.01  
 10 Heneghan, Niall           13 CBAR                 1:16.26    1:18.24  
 11 Lynam, Aindriu            13 ATH                  1:21.03    1:19.27  
 12 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team       1:26.00    1:19.91  
 13 Tobin, Robert             12 COM                  1:23.12    1:21.74  
 14 French, Dominic           12 SLIGO                1:26.27    1:25.32  
 15 Fox, Jamie                12 ATH                  1:28.56    1:27.10  
 16 Gormley, Evan             12 SLIGO                1:32.71    1:33.63  
 17 Cunningham, Aidan         12 SLIGO                2:06.97    1:38.54  
 18 Tashev, Victor            12 Tuam Swim Team       1:35.81    1:40.26  
 19 Kenny, John               12 SHARK                1:49.19    1:46.31  
 20 Mitchell, Cian            12 Tuam Swim Team       2:50.00    1:50.15  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian             14 SHARK                1:01.75    1:01.01  
  2 Kilkenny, Shaun           14 COM                  1:06.51    1:05.68  
  3 Lee, Liam                 14 SLIGO                1:11.38    1:08.39  
  4 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team       1:10.88    1:08.64  
  5 Heaney, Mike              15 CLM                  1:11.01    1:09.36  
  6 Woolley, James            14 CLM                  1:11.96    1:11.88  
  7 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team       1:16.94    1:18.90  
  8 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team       1:17.78    1:19.35  
  9 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                1:23.03    1:21.86  
 10 Lawrence, Scott           14 COM                  1:38.29    1:21.89  
 11 Gormley, Jamie            14 SLIGO                1:31.25    1:27.18  
 12 Adeyeye, Mitchell         15 Tuam Swim Team       2:50.00    1:29.84  
 13 Laheny Fee, Ben           14 C FIN                1:37.74    1:36.49  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             18 ATH                    54.32      56.20  
  2 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                  59.68      59.98  
  3 Clarke, Billy             17 SHARK                1:03.32    1:03.23  
  4 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       1:04.10    1:04.09  
  5 Clark, Alex               16 SHARK                1:06.07    1:06.05  
  6 Kearns, Eoghan            16 SLIGO                1:10.13    1:08.77  
  7 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                1:10.29    1:10.02  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulrenan, Lily            11 COM                  1:21.81    1:17.98  
  2 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       1:16.40    1:19.78  
  3 Mannion, Gemma            11 ATH                  1:22.46    1:20.37  
  4 Duda, Fiona               10 COM                  1:25.40    1:22.46  
  5 O'Connor, Aine            11 CBAR                 1:22.07    1:25.09  
  6 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           1:25.66    1:25.21  
  7 Connell, Leah             11 ATH                  1:28.19    1:26.41  
  8 Mooney, Emma               9 ATH                  1:27.00    1:26.44  
  9 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           1:31.80    1:26.90  
 10 Flannery, Ali             11 SHARK                1:30.24    1:27.05  
 11 Ryan, Jane                10 ATH                  1:32.47    1:28.63  
 12 O'Grady, Lily             11 SLIGO                1:30.69    1:32.22  
 13 Monaghan, Ava             11 SLIGO                1:44.19    1:34.20  
 14 Hunter, Lauren            11 SLIGO                1:40.00    1:38.57  
 15 Mooney, Isabelle           9 SHARK                2:50.00    1:38.91  
 16 Lavin, Aoife               9 COM                  1:53.95    1:39.64  
 17 Lee, Mimi                 11 SLIGO                1:40.50    1:43.57  
 18 Kelly, Katie              11 SHARK                1:43.20    1:43.81  
 19 Coffey, Aileen            10 Tuam Swim Team       1:51.13    1:45.47  
 20 Tannian, Emma             11 SHARK                1:44.13    1:46.36  
 21 Clyne, Ava                11 COM                  1:46.29    1:47.91  
 22 Walsh, Aoife               9 CLM                  2:50.00    1:49.64  
 23 Parker, Aisling           10 Tuam Swim Team       2:50.00    1:49.84  
 24 Harley, Ava               11 CLM                  2:50.00    1:50.96  
 25 Henry, Michele            11 COM                  1:54.86    1:53.25  
 26 Cunningham, Dearbhla       9 SLIGO                2:05.97    1:55.80  
 27 Jennings, Ruby            10 CLM                  2:50.00    1:57.58  
 28 Lannon, Lucy              10 CLM                  2:50.00    1:59.66  
 29 Breathnach, Caela         10 SHARK                2:11.03    2:01.58  
 30 Treanor, Aine             10 CLM                  2:04.92    2:01.60  
 31 Kearns, Elana             11 SHARK                1:45.03    2:06.92  
 32 Mitchell, Enya            10 Tuam Swim Team       2:50.00    2:07.14  
 33 Kelly, Alana              10 CLM                  2:50.00    2:08.21  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                1:18.56    1:14.07  
  2 Powell, Ella              12 ATH                  1:15.22    1:14.68  
  3 Kilroe, Hollie            12 COM                  1:16.48    1:16.25  
  4 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team       1:20.35    1:16.62  
  5 O'Connor, Anna            12 SLIGO                1:21.15    1:16.84  
  6 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team       1:21.38    1:20.71  
  7 Mc Nulty, Siomha          12 CLM                  1:22.16    1:21.28  
  8 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team       1:17.31    1:21.77  
  9 Mitchell, Aoibhe          13 Tuam Swim Team       1:23.94    1:23.14  
 10 MC Manus, Emma            13 ATH                  1:23.51    1:26.04  
 11 Daly, Ailis               12 SHARK                1:26.91    1:26.24  
 12 Higgins, Cara             12 CLM                  1:25.00    1:27.32  
 13 Faughnan, Eimear          13 COM                  2:50.00    1:29.74  
 14 Fahy, Anna                13 CBAR                 1:42.97    1:29.89  
 15 Kenny, Bridget            12 SHARK                1:25.96    1:30.31  
 16 Mulry, Ava                13 COM                  1:30.14    1:30.34  
 17 Pereguda, Joanna          12 C FIN                1:29.52    1:32.00  
 18 Dunne, Niamh              13 CBAR                 1:42.60    1:32.75  
 19 Heneghan, Sarah           12 CBAR                 1:24.76    1:33.69  
 20 Hunter, Ellen             12 SLIGO                1:38.00    1:36.30  
 21 Warde, Deirdre            12 CLM                  1:43.12    1:37.89  
 22 Ruane, Ellen              12 CLM                  2:09.56    1:39.40  
 23 Keegan, Ellie             13 SLIGO                1:52.62    1:39.53  
 24 Heaney, Helen             13 CLM                  2:03.27    1:44.90  
 25 O' Brien, Lani            13 CBAR                 1:45.93    1:46.37  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cugalj, Teodora           15 SHARK                1:11.72    1:10.09  
  2 O'Brien, Millie           14 ATH                  1:10.78    1:11.33  
  3 Warde, Anna               15 CLM                  1:17.15    1:14.12  
  4 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           1:13.47    1:14.35  
  5 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                NT    1:14.58  
  6 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                  1:13.88    1:15.02  
  7 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                1:24.52    1:15.24  
  8 Henehan, Sophie           14 CBAR                 1:13.47    1:15.31  
  9 O Rourke, Grainne         14 Tuam Swim Team       1:13.27    1:15.49  
 10 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                  1:14.36    1:15.58  
 11 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team       1:14.91    1:16.07  
 12 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           1:17.08    1:16.23  
 13 Mc Cormack, Emile         15 CBAR                 1:14.38    1:16.29  
 14 Gallagher, Mairead        15 CBAR                 1:14.59    1:16.38  
 15 Harte, Katie              15 CLM                  1:19.12    1:16.44  
 16 Mannion, Kate             14 ATH                  1:18.61    1:16.74  
 17 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                1:19.73    1:19.29  
 18 Healy Price, Ailise       15 SHARK                1:15.60    1:19.69  
 19 Kavanagh, Clodagh         14 CBAR                 1:21.35    1:19.74  
 20 Flanagan, Niamh           14 CLM                  1:21.53    1:20.70  
 21 Horan, Ivanna             14 CBAR                 1:20.24    1:20.90  
 22 Tobin, Sive               15 Tuam Swim Team       1:23.04    1:22.06  
 23 Jedrol, Wikoria           15 SLIGO                1:27.49    1:23.00  
 24 Rekai, Laura              14 SHARK                1:22.56    1:24.14  
 25 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                1:25.00    1:24.30  
 26 Hensey, Lile              15 SLIGO                     NT    1:32.66  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                1:09.04    1:06.89  
  2 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team       1:08.28    1:07.81  
  3 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team       1:07.15    1:08.12  
  4 Daly, Kelsey              16 ATH                  1:10.84    1:10.41  
  5 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team       1:07.01    1:10.78  
  6 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team       1:12.29    1:12.93  
  7 Francis, Jane             16 SHARK                1:13.58    1:14.38  
  8 Fahy, Nicole              16 CBAR                 1:13.89    1:15.55  
  9 Connaughton, Leah         17 Bluefin SC           1:15.77    1:16.57  
 10 Darcy, Niamh              16 CLM                  1:25.56    1:22.87  
 11 Callagy, Aisling          16 Bluefin SC                NT    1:23.06