Athlone Swimming Club






TUAM GALA FEB 2017

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan            11 .ATH                 5:31.28    5:28.81        
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           4:58.65    4:43.37        
  2 Coogan, Alfie             13 .ATH                 5:04.81    4:54.13        
  3 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 5:02.92    4:56.62        
  4 Mc Namara, Conn           13 CBAR                 4:59.80    4:57.07        
  5 Friel, Ethan              13 .ATH                 5:08.86    4:58.47        
  6 Lally, Rory               13 GAL                  5:27.75    4:59.03        
  7 Bodamer, Ralf             13 GAL                  5:22.75    5:00.10        
  8 Semikin, Nikita           13 .ATH                 5:19.92    5:00.41        
  9 Masterson, Darragh        12 CBAR                 5:38.43    5:05.77        
 10 Lynam, Cillian            13 .ATH                 5:08.09    5:07.05        
 11 Joyce, Darragh            13 CLM                  5:13.34    5:09.54        
 12 Mc Glue, Cian             12 SHARK                5:29.80    5:17.02        
 13 Smith, Cian               12 .ATH                 5:33.84    5:22.28        
 14 Daly, Eoghan              12 GAL                  5:33.38    5:23.34        
 15 Dzaei, Alan               12 LONG                 5:25.72    5:23.35        
 16 McCormack, Cian           12 LONG                 5:46.85    5:28.10        
 17 Harrington, Shane         12 .ATH                 5:45.56    5:29.96        
 18 Naughton, Ben             13 GAL                  5:45.50    5:33.96        
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       4:39.72    4:28.31        
  2 Rennick, Sam              14 CBAR                 4:48.77    4:30.62        
  3 Fortune, Joshua           15 SLIGO                4:46.53    4:34.63        
  4 Breslin, Ethan            14 CLM                  4:54.11    4:48.09        
  5 Donohoe, Cian             14 CBAR                 4:59.06    4:54.50        
  6 O Rourke, Diarmuid        14 Tuam Swim Team       5:25.29    4:56.68        
  7 Keaney, Sean              15 SLIGO                4:49.16    5:02.20        
  8 Joyce, Cathal             14 CLM                  5:12.74    5:08.02        
  9 Naughton, Liam            14 .ATH                 5:20.81    5:15.99        
 10 Carey, Oisin              15 LASER                5:17.05    5:17.90        
 11 Clarke, Billy             15 SHARK                5:30.16    5:18.41        
 -- Lennon, Brian             14 SHARK                5:13.75         DQ        
 -- Madigan, Daniel           14 LONG                 4:48.72         DQ        
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                 4:03.66    4:10.11        
  2 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       4:18.04    4:17.94        
  3 Scully, Bryan             16 .ATH                 4:29.75    4:31.02        
  4 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  4:32.55    4:31.65        
  5 Anderson, Eoin            16 SLIGO                4:55.06    4:53.47        
  6 MC Auley, Ian             16 .ATH                 5:14.37    4:54.35        
  7 Staunton, William         16 CLM                  5:39.50    4:57.20        
  8 Kelly, Niall              16 CLM                  5:06.24    5:14.93        
  9 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                5:28.74    5:34.53        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Carol            11 SHARK                1:41.16    1:35.38        
  2 Moran, Ellie              11 COM                  1:40.76    1:37.06        
  3 McCormack, Rionagh        10 LONG                 1:42.28    1:40.47        
  4 O'Boyle, Jane             10 LONG                 1:50.38    1:43.93        
  5 Curley, Caoimhe           10 CBAR                 1:46.45    1:45.41        
  6 Kennedy, Niamh            11 LASER                1:48.71    1:47.12        
  7 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       1:56.34    1:47.76        
  8 Waters, Siofra            10 Tuam Swim Team       1:47.18    1:49.03        
  9 O Rourke, Meabh           10 Tuam Swim Team       1:54.19    1:50.34        
 10 Manning, Katie            10 LONG                 1:46.89    1:50.57        
 11 O'Brien, Grace            10 LONG                 2:23.01    1:54.41        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 1:23.32    1:19.68        
  2 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:21.90    1:20.25        
  3 Brennan, Judy             13 .ATH                 1:26.56    1:22.40        
  4 Mc Fadden, Ava            13 COM                  1:26.01    1:22.57        
  5 Condron, Sarah            13 .ATH                 1:26.93    1:24.37        
  6 Fee, Laoise               13 C FIN                1:27.53    1:27.04        
  7 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           1:31.72    1:31.03        
  8 Treanor, Sorcha           13 CLM                  1:29.81    1:31.13        
  9 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                1:34.31    1:31.41        
 10 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                1:30.97    1:31.49        
 11 O'Donnell, Naoise         13 GAL                  1:40.29    1:31.93        
 12 Sharkey, Lauren           13 GAL                  1:35.29    1:32.17        
 13 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:37.85    1:33.19        
 14 Ward, Aileen              13 .ATH                 1:38.38    1:34.54        
 15 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:37.72    1:34.72        
 16 Lowe, Erika               12 .ATH                 1:35.90    1:35.03        
 17 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC                NT    1:35.55        
 18 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:48.06    1:35.70        
 19 Crisin, Paula             13 LASER                1:46.13    1:35.76        
 20 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:36.85    1:36.25        
 21 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               1:43.87    1:36.29        
 22 Satchwell, Maria          12 COM                  1:45.08    1:36.81        
 23 Stapleton, Aisling        12 CBAR                 1:46.60    1:37.80        
 24 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:42.85    1:38.49        
 25 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:45.63    1:39.44        
 26 Deely, Ella               12 CBAR                 1:37.57    1:39.48        
 27 Dirrane, Aoife            12 LASER                1:47.17    1:39.84        
 28 Murphy, Aylah             12 SHARK                1:42.31    1:40.28        
 29 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  1:52.30    1:40.90        
 30 Staunton, Nora            13 CLM                  1:39.81    1:42.11        
 31 Horan, Ivanna             12 CBAR                 1:46.28    1:42.82        
 32 Healy, Rachel             12 CBAR                 1:43.44    1:43.13        
 33 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                1:54.44    1:44.38        
 34 Melvin, Zoe               12 SLIGO                1:47.44    1:46.72        
 35 O Rourke, Grainne         12 Tuam Swim Team       1:48.00    1:48.23        
 36 NicDhonnchadha, Caitrion  12 GAL                  1:59.76    1:49.72        
 37 Owens, Kate               12 GAL                  1:54.57    1:50.42        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           15 CBAR                 1:20.98    1:20.46        
  2 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:27.24    1:24.33        
  3 Henry, Lisa               15 CLM                  1:26.45    1:24.58        
  4 Frain, Lauren             15 CLM                  1:29.85    1:25.63        
  5 Clarke, Isabelle          14 .ATH                 1:26.14    1:25.87        
  6 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:23.37    1:26.09        
  7 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:32.05    1:27.17        
  8 Finnerty, Lára            14 CLM                  1:30.31    1:28.23        
  9 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:28.80    1:28.27        
 10 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:31.56    1:29.24        
 11 Conlon, Sarah             14 CBAR                 1:30.17    1:29.34        
 12 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:34.65    1:29.49        
 13 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:30.82    1:30.42        
 14 Daly, Kelsey              14 .ATH                 1:32.63    1:31.84        
 15 Melvin, Sarah             14 SLIGO                1:26.62    1:31.87        
 16 Lyons, Maria              14 SLIGO                1:31.85    1:32.03        
 17 Owens, Oonagh             14 LASER                1:40.35    1:32.11        
 18 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                1:31.03    1:32.52        
 19 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           1:35.35    1:32.71        
 20 Mc Gath, Sarah            14 LASER                1:36.86    1:32.88        
 21 Heaney, Cathy             14 CLM                  1:38.23    1:33.28        
 22 Ginty, Aoife              15 LONG                 1:33.32    1:34.02        
 23 Monaghan, Grace           15 SLIGO                1:39.35    1:34.28        
 24 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 1:40.42    1:35.69        
 25 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 1:36.75    1:36.12        
 26 Raleigh, Rachael          14 LONG                      NT    1:36.16        
 27 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       1:46.45    1:37.33        
 28 Francis, Jane             14 SHARK                1:39.87    1:38.12        
 29 Conneely, Grainne         14 SHARK                1:43.81    1:41.50        
 30 Joyce, Saoirse            14 LONG                 1:55.04    1:50.72        
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               16 CBAR                 1:21.99    1:19.29        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       1:17.74    1:19.38        
  3 Dowling, Caoimhe          16 LASER                1:23.19    1:19.62        
  4 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:25.17    1:26.70        
  5 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:26.96    1:28.89        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan            11 .ATH                 1:33.93    1:33.88        
  2 Hynes, Mark               10 LASER                1:48.00    1:33.92        
  3 Langton, Killian          11 C FIN                1:45.27    1:38.08        
  4 Kilcommons, Alan          10 COM                  1:47.32    1:38.56        
  5 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           2:06.63    1:40.13        
  6 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:45.09    1:41.25        
  7 Lennon, David             11 SHARK                1:48.56    1:46.22        
  8 Meegan, Zach              11 .ATH                 1:56.28    1:54.62        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           13 CBAR                 1:24.97    1:21.94        
  2 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:22.60    1:22.34        
  3 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:24.90    1:23.60        
  4 Lally, Rory               13 GAL                  1:32.53    1:25.55        
  5 Naughton, Ben             13 GAL                  1:29.38    1:26.56        
  6 Blanchard, Ferghal        13 LASER                1:36.20    1:28.19        
  7 Daly, Eoghan              12 GAL                  1:30.28    1:28.74        
  8 Collins, Rory             13 Bluefin SC           1:35.49    1:29.32        
  9 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 1:38.99    1:29.41        
 10 Masterson, Darragh        12 CBAR                 1:34.15    1:29.60        
 11 Guckian, Eoin             13 TRID                 1:31.59    1:30.48        
 12 Burke, Luke               13 Bluefin SC           1:32.21    1:30.50        
 13 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           1:34.60    1:30.75        
 14 McCormack, Cian           12 LONG                 1:31.26    1:31.28        
 15 Cooke, Aonghus            12 Tuam Swim Team       1:38.44    1:32.94        
 16 McCarthy, Padraic         13 LASER                1:51.40    1:33.51        
 17 Balaskie, James           13 CBAR                 1:36.91    1:33.55        
 18 Carney, Colm              13 CBAR                 1:32.99    1:34.30        
 19 Bodamer, Ralf             13 GAL                       NT    1:34.59        
 20 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 1:39.93    1:34.64        
 21 Heaney, Mike              13 CLM                  1:45.97    1:35.37        
 22 Surdulli, Ilir            13 SHARK                1:49.84    1:35.92        
 23 Dzaei, Alan               12 LONG                 1:43.06    1:36.66        
 24 Donovan, Shane            13 .ATH                 1:40.78    1:36.84        
 25 O' Murchú, Fiach          12 LASER                1:48.91    1:38.60        
 26 Moore-Keane, Ross         12 .ATH                 1:38.04    1:43.08        
 27 Hanifa, Kaelan            12 C FIN                1:46.71    1:43.19        
 28 Smith, Cian               12 .ATH                 1:45.89    1:43.47        
 29 Fee, Brogan               12 C FIN                1:47.93    1:46.94        
 30 Melia, Odie               12 Tuam Swim Team       1:54.25    1:47.21        
 -- Mc Dermott, Eoin          13 Bluefin SC           1:39.96         DQ        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              15 CBAR                 1:19.14    1:15.53        
  2 Clarke, Billy             15 SHARK                1:24.13    1:15.78        
  3 Doherty, Fionn            15 Ballina SC           1:17.01    1:17.06        
  4 Welby, Evan               15 SHARK                1:20.53    1:17.87        
  5 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:20.20    1:18.49        
  6 Breslin, Ethan            14 CLM                  1:19.96    1:18.52        
  7 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:35.09    1:19.13        
  8 Hornet, Ryan              15 LASER                1:20.72    1:19.43        
  9 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:28.56    1:19.56        
 10 Carey, Oisin              15 LASER                1:22.08    1:23.65        
 11 Madigan, Daniel           14 LONG                 1:24.14    1:24.75        
 12 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       1:33.37    1:25.59        
 13 Carter, Niall             14 CBAR                 1:29.13    1:26.69        
 14 O Rourke, Diarmuid        14 Tuam Swim Team       1:27.88    1:27.33        
 15 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:27.38    1:27.35        
 16 Quinn, Daniel             14 .ATH                 1:46.84    1:27.65        
 17 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                1:27.71    1:27.93        
 18 Clark, Alex               14 SHARK                1:34.28    1:28.65        
 19 Dunne, Pierce             15 CBAR                 1:32.68    1:29.50        
 20 Smith, Eion               15 C FIN                2:18.15    1:29.53        
 21 Kearney, Oisin            14 C FIN                1:31.58    1:30.09        
 22 Kearns, Eoghan            14 SLIGO                1:32.85    1:32.20        
 23 Faherty, Christopher      14 LONG                 1:39.46    1:35.56        
 24 Clarke, Liam              15 LASER                1:41.29    1:40.71        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             16 .ATH                 1:09.98    1:12.09        
  2 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  1:18.09    1:13.66        
  3 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC                NT    1:15.91        
  4 MC Auley, Ian             16 .ATH                 1:18.71    1:16.17        
  5 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:18.47    1:16.34        
  6 Martin, Dylan             17 SLIGO                1:19.22    1:19.47        
  7 Staunton, William         16 CLM                  1:24.78    1:20.57        
  8 Pilcher, Jack             16 CLM                  1:23.01    1:20.97        
  9 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:22.01    1:23.91        
 10 Mangan, Fabian            16 Bluefin SC                NT    1:27.31        
 
Event 4  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              11 COM                  2:49.32    2:46.53        
  2 Regan, Alaoise            11 COM                  2:59.60    2:56.18        
  3 Mulrenan, Ellen           11 COM                  3:07.74    2:59.65        
  4 Connaughton- Jones, Ciar  11 SLIGO                3:09.62    3:07.66        
  5 Ruddy, Liadan             10 SLIGO                     NT    3:07.88        
  6 Brennan, Sorcha           10 Tuam Swim Team            NT    3:09.15        
  7 O'Brien, Grace            10 LONG                      NT    3:09.66        
  8 Pliszka, Antonina         11 COM                  3:20.02    3:13.27        
  9 Kennedy, Niamh            11 LASER                3:15.36    3:17.94        
 10 Curley, Caoimhe           10 CBAR                 3:16.65    3:18.40        
 11 O'Boyle, Jane             10 LONG                 3:27.11    3:18.84        
 12 Freeman, Sinead            9 COM                  3:21.01    3:20.84        
 13 Manning, Katie            10 LONG                 3:25.15    3:21.79        
 14 Higgins, Cara             10 CLM                  3:33.31    3:22.44        
 15 Waters, Siofra            10 Tuam Swim Team       3:39.60    3:23.55        
 
Event 4  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         13 SLIGO                2:34.39    2:33.83        
  2 Mc Auley, Sile            12 .ATH                 2:41.67    2:36.69        
  3 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               2:39.69    2:38.84        
  4 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           2:36.62    2:39.38        
  5 Sharkey, Lauren           13 GAL                  2:40.98    2:40.22        
  6 Kilcommons, Ciara         13 COM                  2:41.36    2:40.44        
  7 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                2:43.14    2:45.78        
  8 Condron, Sarah            13 .ATH                 2:45.19    2:45.97        
  9 Lowe, Erika               12 .ATH                 2:50.70    2:46.51        
 10 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  2:46.74    2:47.61        
 11 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                2:48.64    2:48.59        
 12 Deely, Ella               12 CBAR                 2:52.74    2:49.81        
 13 O'Donnell, Naoise         13 GAL                  2:52.33    2:51.40        
 14 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                2:53.81    2:51.97        
 15 Ward, Aileen              13 .ATH                 2:54.72    2:53.05        
 16 Pilcher, Millie           12 CLM                  3:23.25    2:53.22        
 17 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               2:57.65    2:54.25        
 18 Horkan, Aisling           13 CLM                  3:10.14    2:58.69        
 19 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 3:08.24    2:59.48        
 20 Byrne, Ella               13 LONG                 3:07.07    2:59.66        
 21 Fee, Laoise               13 C FIN                2:57.63    3:00.57        
 22 MC Hale, Zoe              12 CBAR                 3:08.51    3:00.63        
 23 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 3:07.23    3:01.57        
 24 Killeen, Isabelle N       13 Ballina SC           3:15.47    3:02.83        
 25 NicDhonnchadha, Caitrion  12 GAL                  3:05.38    3:03.81        
 26 Henehan, Sophie           12 CBAR                 3:10.26    3:06.24        
 27 Hart, Katie               13 CLM                  3:15.03    3:07.90        
 28 Stapleton, Aisling        12 CBAR                 3:09.29    3:09.33        
 29 Tully, Mollie B           13 Ballina SC           3:11.25    3:09.56        
 30 Monaghan, Ella            12 SLIGO                3:32.36    3:13.25        
 31 Canavan, Moya             13 Ballina SC           3:15.15    3:15.35        
 32 Ruddy, Cianna             12 SLIGO                     NT    3:15.63        
 33 McNulty, Emma             12 Ballina SC           3:19.86    3:16.34        
 34 Donohue, Grainne          12 LONG                      NT    3:17.69        
 35 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           3:19.35    3:19.10        
 36 O'Boyle, Karen            12 LONG                 3:23.88    3:19.42        
 37 Owens, Kate               12 GAL                       NT    3:19.76        
 38 Crisin, Paula             13 LASER                     NT    3:23.00        
 
Event 4  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                 2:20.87    2:21.44        
  2 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                2:43.48    2:32.35        
  3 Pliszka, Anastazya        14 COM                  2:32.21    2:34.19        
  4 Walsh, Tara               15 SLIGO                2:32.54    2:34.72        
  5 Johnson, Laura            14 .ATH                 2:37.63    2:35.44        
  6 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           2:35.46    2:38.28        
  7 Wong, Tara                15 Ballina SC           2:37.71    2:38.72        
  8 Henry, Lisa               15 CLM                  2:34.77    2:39.28        
  9 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       2:40.32    2:40.25        
 10 Kilgallen, Megan          14 CLM                  2:54.82    2:42.65        
 11 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           2:44.00    2:42.66        
 12 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                2:40.66    2:43.75        
 13 Gallagher, Maeve          15 CBAR                 2:43.85    2:44.25        
 14 Deely, Megan              15 CBAR                 3:06.37    2:45.22        
 15 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       2:46.99    2:46.69        
 16 Conway, Fiona             14 CBAR                 2:49.29    2:49.46        
 17 Fitzgerld, Aoife          15 .ATH                 2:43.65    2:50.77        
 18 Donnelly, Becky           14 Ballina SC           2:45.74    2:50.88        
 18 Frain, Lauren             15 CLM                  2:50.74    2:50.88        
 20 Mc Weeney, Aine           14 LONG                 2:46.39    2:51.12        
 21 Mc Gath, Sarah            14 LASER                2:49.21    2:51.31        
 22 Kehoe, Grace              14 SLIGO                2:46.56    2:53.38        
 23 Lyons, Maria              14 SLIGO                2:57.24    2:53.47        
 24 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                2:56.43    2:54.20        
 25 Conlon, Sarah             14 CBAR                 2:53.24    2:55.77        
 26 Delaney, Kate             14 CLM                  3:02.52    2:56.37        
 27 Owens, Oonagh             14 LASER                3:03.80    2:59.06        
 28 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       3:11.78    3:03.84        
 29 Heaney, Cathy             14 CLM                  3:08.71    3:04.85        
 30 Joyce, Saoirse            14 LONG                 3:15.42    3:09.31        
 31 Conneely, Grainne         14 SHARK                3:12.40    3:17.55        
 
Event 4  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  2:22.71    2:18.22        
  2 Dowling, Caoimhe          16 LASER                2:20.07    2:21.97        
  3 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       2:26.80    2:29.38        
  4 Coen, Hazel               16 CBAR                 2:41.55    2:31.81        
  5 Breslin, Niamh            16 CBAR                 2:44.36    2:45.47        
  6 Keaney, Maeve             17 SLIGO                2:20.03    2:46.43        
  7 Egan, Niamh               16 CBAR                 2:58.41    3:00.31        
  8 Ryan, Caron               17 SHARK                     NT    3:05.92        
 
Event 5  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  3:01.02    3:00.41        
  2 Walsh, Barry              10 B DOL                3:08.13    3:03.75        
  3 Treanor, Eoin             11 CLM                  3:04.02    3:05.90        
  4 Langton, Killian          11 C FIN                3:12.78    3:06.25        
  5 Meegan, Zach              11 .ATH                 3:12.97    3:06.84        
  6 Donnelly, Jack            11 COM                  3:16.97    3:11.44        
  7 Kearney, Oliver           11 C FIN                3:29.42    3:14.14        
  8 Clifford, Eimhn           11 C FIN                3:19.78    3:21.51        
 
Event 5  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           13 CBAR                 2:31.77    2:30.82        
  2 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           2:34.20    2:32.42        
  3 Lally, Rory               13 GAL                  2:39.06    2:33.93        
  4 Todd, Nathan              12 LASER                     NT    2:34.43        
  5 Joyce, Darragh            13 CLM                  2:40.65    2:38.47        
  6 Bodamer, Ralf             13 GAL                  2:42.18    2:39.22        
  7 Ryan, Duileach            13 LONG                 2:41.20    2:41.13        
  8 Semikin, Nikita           13 .ATH                 2:43.67    2:41.16        
  9 Lynam, Cillian            13 .ATH                 2:41.09    2:41.70        
 10 Burke, Luke               13 Bluefin SC           3:07.58    2:42.28        
 11 Friel, Ethan              13 .ATH                 2:50.14    2:43.54        
 12 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 2:53.04    2:45.15        
 13 Naughton, Ben             13 GAL                  2:47.54    2:46.73        
 14 Daly, Eoghan              12 GAL                  2:48.42    2:46.80        
 15 Smith, Cian               12 .ATH                 2:46.46    2:49.03        
 16 Harrington, Shane         12 .ATH                 2:52.81    2:50.25        
 17 Collins, Rory             13 Bluefin SC           2:53.46    2:52.17        
 18 Donovan, Shane            13 .ATH                 3:03.44    2:52.70        
 19 Heaney, Mike              13 CLM                  2:57.39    2:54.09        
 20 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           3:06.48    2:54.48        
 21 Carney, Colm              13 CBAR                 3:07.59    2:54.73        
 22 Duggan, Luca              12 Ballina SC           2:55.00    2:55.18        
 23 Kilkenny, Shaun           12 COM                  3:09.40    2:55.40        
 24 Doherty, Eamon            12 Ballina SC           2:57.59    2:56.75        
 25 Mc Dermott, Eoin          13 Bluefin SC           3:05.80    2:57.41        
 26 Blanchard, Ferghal        13 LASER                3:01.76    2:59.17        
 27 Balaskie, James           13 CBAR                 2:46.67    2:59.63        
 28 Mc Nulty, Oran            12 CLM                       NT    3:11.98        
 
Event 5  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       2:22.00    2:21.29        
  2 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       2:25.93    2:26.88        
  3 Fortune, Joshua           15 SLIGO                2:52.81    2:29.65        
  4 Hornet, Ryan              15 LASER                2:48.36    2:36.54        
  4 Keaney, Sean              15 SLIGO                3:15.81    2:36.54        
  6 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       2:37.26    2:38.35        
  7 Lennon, Brian             14 SHARK                2:38.05    2:40.14        
  8 Joyce, Cathal             14 CLM                  2:41.55    2:40.34        
  9 Dunne, Pierce             15 CBAR                 2:50.10    2:45.09        
 10 Carter, Niall             14 CBAR                 2:42.14    2:47.72        
 11 Quinn, Daniel             14 .ATH                 3:28.23    2:49.47        
 12 Naughton, Liam            14 .ATH                 3:19.72    2:51.11        
 13 Romanov, Vladimir         14 .ATH                 3:05.39    2:53.84        
 14 Murphy, Kell              14 SHARK                3:06.16    3:07.09        
 15 Clarke, Liam              15 LASER                3:57.05    3:08.88        
 
Event 5  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                 2:07.37    2:09.48        
  2 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       2:07.11    2:09.56        
  3 Anderson, Eoin            16 SLIGO                2:31.88    2:27.15        
  4 Kelly, Niall              16 CLM                  2:28.97    2:33.19        
  5 Martin, Dylan             17 SLIGO                2:47.32    2:38.45        
  6 Dervan, Ronan             16 CBAR                 3:05.51    2:49.23        
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen              13 .ATH                 5:00.04    4:56.31        
  2 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 5:09.88    4:59.29        
  3 Farrell, Danielle         13 SLIGO                5:13.69    5:00.49        
  4 Kilcommons, Ciara         13 COM                  5:01.28    5:03.87        
  5 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  5:04.17    5:04.64        
  6 Brennan, Judy             13 .ATH                 5:09.95    5:04.65        
  7 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           5:09.57    5:09.91        
  8 Lowe, Erika               12 .ATH                 5:23.69    5:10.87        
  9 Smialek, Olivia           13 .ATH                 5:33.62    5:15.88        
 10 Mc Auley, Sile            12 .ATH                 5:24.72    5:16.06        
 11 Liptrot, Rebekah          12 SHARK                5:39.31    5:17.16        
 12 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                5:34.18    5:24.56        
 13 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           5:16.44    5:37.75        
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                 4:31.21    4:31.72        
  2 Mc Daid, Carrie           14 SLIGO                5:10.34    4:42.41        
  3 MC Gowan, Amy             15 B DOL                4:44.13    4:46.99        
  4 Henry, Lisa               15 CLM                  4:50.25    4:47.72        
  5 Johnson, Laura            14 .ATH                 4:55.42    4:54.20        
  6 Friel, Lauren             14 .ATH                 4:57.55    4:59.35        
  7 Andrews, Jennifer         14 C FIN                5:02.94    5:00.27        
  8 Deely, Megan              15 CBAR                 5:10.36    5:03.69        
  9 Conway, Fiona             14 CBAR                 5:04.74    5:05.19        
 10 Fadden, Heather           15 CBAR                 5:09.94    5:06.44        
 11 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       5:06.29    5:07.83        
 12 Mc Weeney, Aine           14 LONG                 5:07.24    5:09.97        
 13 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                5:23.12    5:10.47        
 13 Lyons, Maria              14 SLIGO                5:23.10    5:10.47        
 15 Walsh, Tara               15 SLIGO                5:32.54    5:15.37        
 16 Fitzgerld, Aoife          15 .ATH                 5:12.12    5:17.66        
 17 Henehan, Rachel           15 CBAR                      NT    5:18.16        
 18 Horan, Brianne            15 CBAR                 5:33.28    5:20.05        
 19 Gallagher, Maeve          15 CBAR                 5:41.18    5:20.43        
 20 Delaney, Kate             14 CLM                  5:33.44    5:24.28        
 21 Nugent, Ellen             15 Ballina SC           5:36.31    5:27.50        
 22 Conlon, Sarah             14 CBAR                 5:42.87    5:32.17        
 23 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                5:27.80    5:33.63        
 24 Daly, Kelsey              14 .ATH                 5:39.96    5:34.34        
 25 Finnerty, Lára            14 CLM                  5:35.41    5:35.05        
 26 Kehoe, Grace              14 SLIGO                5:33.11    5:37.05        
 27 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       5:40.00    5:40.97        
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  4:29.78    4:24.90        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       4:32.63    4:36.36        
  3 Dowling, Caoimhe          16 LASER                4:41.70    4:41.47        
  4 Egan, Edel                16 CBAR                 4:55.12    5:01.29        
  5 Joyce, Laura              17 CLM                  4:59.99    5:06.84        
  6 Flanagan, Orla            16 CLM                  5:20.81    5:15.18        
  7 Breslin, Niamh            16 CBAR                 5:08.57    5:16.22        
  8 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       5:42.01    5:23.19        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               10 LASER                1:21.27    1:13.98        
  2 Treanor, Eoin             11 CLM                  1:20.35    1:14.31        
  3 Kearney, Oliver           11 C FIN                1:13.46    1:16.38        
  4 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  1:19.63    1:17.52        
  5 Igoe, Rory                10 Tuam Swim Team       1:20.00    1:20.04        
  6 Walsh, Barry              10 B DOL                1:26.72    1:21.75        
  7 Kearney, Rian             11 Bluefin SC           1:23.78    1:24.58        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:03.23    1:02.69        
  2 Mc Glue, Cian             12 SHARK                1:05.78    1:03.08        
  3 Bodamer, Ralf             13 GAL                  1:06.56    1:04.44        
  4 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 1:06.81    1:05.67        
  5 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:05.62    1:05.94        
  6 Masterson, Darragh        12 CBAR                 1:07.65    1:06.04        
  7 Lally, Rory               13 GAL                  1:08.59    1:06.15        
  8 Friel, Ethan              13 .ATH                 1:05.64    1:06.59        
  9 Joyce, Darragh            13 CLM                  1:07.58    1:07.12        
 10 Burke, Luke               13 Bluefin SC           1:08.02    1:08.23        
 11 Surdulli, Ilir            13 SHARK                1:16.34    1:09.10        
 12 Daly, Eoghan              12 GAL                  1:10.50    1:09.40        
 13 Lynam, Cillian            13 .ATH                 1:07.32    1:10.38        
 14 McCormack, Cian           12 LONG                 1:12.48    1:10.66        
 15 Donovan, Shane            13 .ATH                 1:11.06    1:10.75        
 16 Cooke, Aonghus            12 Tuam Swim Team       1:10.06    1:11.04        
 17 Kilkenny, Shaun           12 COM                  1:19.96    1:11.30        
 18 Smith, Cian               12 .ATH                 1:13.08    1:11.63        
 19 Ryan, Duileach            13 LONG                 1:09.21    1:11.64        
 20 Heaney, Mike              13 CLM                  1:12.89    1:11.96        
 21 Harrington, Shane         12 .ATH                 1:14.76    1:12.39        
 22 Mc Carthy, Fionn          12 SHARK                1:22.91    1:13.45        
 23 Gillen, Ryan              12 SLIGO                1:19.47    1:13.64        
 24 Guckian, Eoin             13 TRID                 1:15.78    1:14.11        
 25 Balaskie, James           13 CBAR                 1:12.42    1:14.39        
 26 Todd, Nathan              12 LASER                1:15.02    1:14.88        
 27 Blanchard, Ferghal        13 LASER                1:14.99    1:15.41        
 28 McCarthy, Padraic         13 LASER                1:14.75    1:15.62        
 29 O' Murchú, Fiach          12 LASER                1:19.58    1:17.06        
 30 Mc Nulty, Oran            12 CLM                  1:18.59    1:17.29        
 31 Reilly, Aaron             13 Ballina SC           1:18.72    1:18.04        
 32 Joyce-Whyte, Ewan         12 .ATH                 1:24.83    1:18.30        
 33 Doherty, Eamon            12 Ballina SC           1:18.20    1:20.88        
 34 Duggan, Luca              12 Ballina SC           1:19.41    1:21.43        
 35 Melia, Odie               12 Tuam Swim Team       1:22.59    1:23.92        
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team         58.26      58.19        
  2 Heung, Tommy              15 CBAR                 1:01.88      58.68        
  3 Kearney, Oisin            14 C FIN                1:00.24      59.97        
  4 Welby, Evan               15 SHARK                1:00.85    1:00.41        
  5 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       1:01.47    1:00.43        
  6 Hornet, Ryan              15 LASER                1:02.60    1:01.34        
  7 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:04.70    1:02.38        
  8 Madigan, Daniel           14 LONG                 1:02.40    1:02.49        
  9 Keaney, Sean              15 SLIGO                1:02.44    1:02.66        
 10 Carter, Niall             14 CBAR                 1:04.65    1:03.56        
 11 Naughton, Liam            14 .ATH                 1:04.22    1:03.63        
 12 Ryan, Seadhna             14 LONG                 1:03.82    1:03.65        
 13 Clarke, Billy             15 SHARK                1:06.35    1:03.81        
 14 Dunne, Pierce             15 CBAR                 1:11.66    1:04.13        
 15 Lennon, Brian             14 SHARK                1:05.85    1:04.78        
 16 Joyce, Cathal             14 CLM                  1:06.07    1:05.06        
 17 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       1:04.82    1:05.39        
 18 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:04.54    1:05.75        
 19 Doherty, Fionn            15 Ballina SC           1:10.34    1:05.81        
 20 Carey, Oisin              15 LASER                1:06.13    1:06.53        
 21 Breheny, Kieran           15 C FIN                1:08.80    1:06.68        
 22 Quinn, Daniel             14 .ATH                 1:07.55    1:06.71        
 23 O Rourke, Diarmuid        14 Tuam Swim Team       1:06.65    1:07.02        
 24 Romanov, Vladimir         14 .ATH                 1:09.43    1:07.03        
 25 Mc Partlan, Patrick       14 SLIGO                1:08.67    1:08.17        
 26 Faherty, Christopher      14 LONG                 1:09.26    1:10.67        
 27 Kearns, Eoghan            14 SLIGO                1:14.71    1:12.06        
 28 Smith, Eion               15 C FIN                1:10.48    1:12.33        
 29 Clark, Alex               14 SHARK                1:16.31    1:14.14        
 30 Clarke, Liam              15 LASER                1:18.34    1:17.62        
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                   51.76      51.53        
  2 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team         54.57      55.71        
  3 Staunton, Diarmuid        17 CLM                    58.13      57.19        
  4 Pilcher, Jack             16 CLM                    57.07      57.53        
  5 Anderson, Eoin            16 SLIGO                1:01.32    1:00.52        
  6 MC Auley, Ian             16 .ATH                 1:02.67    1:01.23        
  7 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           1:06.03    1:03.16        
  8 Martin, Dylan             17 SLIGO                1:07.61    1:05.16        
  9 Staunton, William         16 CLM                  1:05.68    1:05.59        
 10 Mangan, Fabian            16 Bluefin SC           1:09.15    1:06.35        
 11 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                1:07.38    1:08.75        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              11 COM                  1:10.70    1:09.51        
  2 Griffin, Carol            11 SHARK                1:17.73    1:11.48        
  3 Regan, Alaoise            11 COM                  1:14.78    1:13.45        
  4 Ruddy, Liadan             10 SLIGO                1:22.92    1:18.56        
  5 O'Brien, Grace            10 LONG                 1:17.62    1:18.65        
  6 Connaughton- Jones, Ciar  11 SLIGO                1:23.84    1:19.25        
  7 Brennan, Sorcha           10 Tuam Swim Team       1:30.79    1:22.56        
  8 Ni Mhuri, Molly           11 LONG                 1:28.41    1:24.66        
  9 Railton, Michelle          9 Tuam Swim Team       1:26.32    1:24.72        
 10 Waters, Siofra            10 Tuam Swim Team       1:31.34    1:28.46        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharkey, Lauren           13 GAL                  1:12.34    1:07.20        
  2 Brennan, Judy             13 .ATH                 1:10.83    1:07.28        
  3 Lynch, Helen              13 .ATH                 1:07.61    1:07.79        
  4 Roclawska, Oliwia         12 GAL                  1:08.71    1:07.80        
  5 Treanor, Sorcha           13 CLM                  1:13.11    1:08.56        
  6 Lowe, Erika               12 .ATH                 1:09.46    1:09.04        
  7 O'Donnell, Naoise         13 GAL                  1:14.96    1:09.16        
  8 Mc Partlan, Alice         13 SLIGO                1:12.11    1:10.33        
  9 Deely, Ella               12 CBAR                 1:11.36    1:11.06        
 10 Mc Auley, Sile            12 .ATH                 1:09.87    1:11.08        
 11 Tully, Mollie B           13 Ballina SC           1:13.02    1:11.30        
 12 Horkan, Aisling           13 CLM                  1:15.45    1:12.50        
 13 Dirrane, Aoife            12 LASER                1:19.31    1:12.85        
 14 Pilcher, Millie           12 CLM                  1:14.72    1:13.00        
 15 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               1:15.11    1:13.26        
 16 Smialek, Olivia           13 .ATH                 1:11.40    1:13.39        
 17 MC Hale, Zoe              12 CBAR                 1:15.97    1:13.53        
 18 Heaslip, Eliza            12 .ATH                 1:15.26    1:13.85        
 19 Satchwell, Maria          12 COM                  1:19.43    1:14.56        
 20 Cugalj, Teodora           13 SHARK                1:15.89    1:14.65        
 21 Fitzpatrick, Eva          12 .ATH                 1:16.10    1:14.75        
 22 Fitzpatrick, Cara         12 .ATH                 1:14.12    1:15.02        
 23 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  1:18.04    1:15.74        
 24 Byrne, Ella               13 LONG                 1:17.95    1:15.96        
 25 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:14.07    1:16.52        
 26 NicDhonnchadha, Caitrion  12 GAL                  1:19.10    1:16.53        
 27 Henehan, Sophie           12 CBAR                 1:21.22    1:17.66        
 28 Murphy, Aylah             12 SHARK                1:20.06    1:18.89        
 29 Bedynek, Sandra           13 Bluefin SC           1:25.66    1:18.92        
 30 Monaghan, Ella            12 SLIGO                1:25.35    1:19.33        
 31 Ruddy, Cianna             12 SLIGO                1:21.90    1:20.00        
 32 O'Boyle, Karen            12 LONG                 1:22.45    1:20.10        
 33 Owens, Kate               12 GAL                  1:21.80    1:20.47        
 34 O Rourke, Grainne         12 Tuam Swim Team       1:21.56    1:22.50        
 35 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:26.02    1:22.75        
 36 Crisin, Paula             13 LASER                1:33.79    1:24.72        
 37 Melvin, Zoe               12 SLIGO                1:32.19    1:27.11        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             14 .ATH                 1:00.57    1:01.25        
  2 Flaherty, Ellen           14 .ATH                 1:00.81    1:01.38        
  3 MC Gowan, Amy             15 B DOL                1:02.69    1:03.30        
  4 Loftus, Zara              15 CLM                  1:05.51    1:03.47        
  5 Pliszka, Anastazya        14 COM                  1:05.58    1:04.18        
  6 Wong, Tara                15 Ballina SC           1:05.01    1:05.19        
  7 Johnson, Laura            14 .ATH                 1:05.59    1:05.84        
  8 Conway, Fiona             14 CBAR                 1:05.56    1:05.99        
  9 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:07.13    1:06.13        
 10 Fadden, Heather           15 CBAR                 1:07.80    1:06.40        
 11 Kilgallen, Megan          14 CLM                  1:08.53    1:07.15        
 12 Andrews, Jennifer         14 C FIN                1:06.36    1:07.50        
 13 Friel, Lauren             14 .ATH                 1:07.51    1:07.59        
 13 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       1:08.58    1:07.59        
 15 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       1:07.35    1:07.81        
 16 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       1:08.56    1:08.28        
 17 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                1:13.42    1:08.33        
 18 Deely, Megan              15 CBAR                 1:08.93    1:08.47        
 19 Ginty, Aoife              15 LONG                 1:06.55    1:08.81        
 20 Henehan, Rachel           15 CBAR                      NT    1:08.97        
 21 Frain, Lauren             15 CLM                  1:12.89    1:09.09        
 22 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:09.50    1:09.31        
 23 Gallagher, Maeve          15 CBAR                 1:14.19    1:09.37        
 24 Clarke, Isabelle          14 .ATH                 1:09.99    1:10.10        
 25 Kennedy, Ailbhe           14 LASER                1:11.95    1:10.47        
 26 Fitzgerld, Aoife          15 .ATH                 1:09.79    1:10.51        
 27 Mc Gath, Sarah            14 LASER                1:16.06    1:10.56        
 28 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 1:13.48    1:10.84        
 29 Gilhooley, Sarah          15 Tuam Swim Team       1:11.19    1:10.95        
 30 Daly, Kelsey              14 .ATH                 1:11.33    1:11.30        
 31 Finnerty, Lára            14 CLM                  1:14.18    1:11.61        
 32 Donnelly, Becky           14 Ballina SC           1:11.86    1:11.84        
 33 Raleigh, Rachael          14 LONG                 1:16.38    1:12.29        
 34 Nugent, Ellen             15 Ballina SC           1:11.09    1:12.47        
 35 Delaney, Kate             14 CLM                  1:11.87    1:12.63        
 36 Owens, Oonagh             14 LASER                1:12.39    1:13.16        
 37 Heaney, Cathy             14 CLM                  1:19.74    1:13.17        
 38 Kehoe, Grace              14 SLIGO                1:13.53    1:14.70        
 39 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 1:16.26    1:15.17        
 40 Francis, Jane             14 SHARK                1:13.58    1:16.54        
 41 O Reilly, Cladagh         14 Tuam Swim Team       1:15.69    1:16.97        
 42 Monaghan, Grace           15 SLIGO                1:23.37    1:19.13        
 43 Melvin, Sarah             14 SLIGO                1:15.81    1:19.69        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    16 Tuam Swim Team       1:00.02    1:00.90        
  2 Dowling, Caoimhe          16 LASER                1:02.65    1:02.06        
  3 Farnon, Keela             16 COM                  1:01.96    1:02.90        
  4 Coen, Hazel               16 CBAR                 1:03.61    1:03.12        
  5 Egan, Edel                16 CBAR                 1:03.72    1:04.00        
  6 Joyce, Laura              17 CLM                  1:04.93    1:05.95        
  7 Flanagan, Orla            16 CLM                  1:08.63    1:08.98        
  8 Breslin, Niamh            16 CBAR                 1:07.95    1:10.43        
  9 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       1:11.36    1:10.99        
 10 Egan, Niamh               16 CBAR                 1:14.39    1:11.94        
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin             11 CLM                       NT    3:19.27        
 
Event 9  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            12 Tuam Swim Team       3:21.96    2:58.37        
  2 Malashnyak, Edwin         13 .ATH                 3:03.05    2:59.11        
  3 Naughton, Ben             13 GAL                       NT    3:02.53        
  4 McCarthy, Padraic         13 LASER                     NT    3:07.16        
  5 Collins, Rory             13 Bluefin SC                NT    3:23.23        
  6 Surdulli, Ilir            13 SHARK                     NT    3:25.56        
 
Event 9  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortune, Joshua           15 SLIGO                2:25.55    2:22.32        
  2 Heung, Tommy              15 CBAR                 2:25.65    2:29.24        
  3 Rennick, Sam              14 CBAR                 2:35.72    2:30.22        
  4 Madigan, Daniel           14 LONG                 2:33.60    2:34.15        
  5 Ryan, Seadhna             14 LONG                 2:41.33    2:45.75        
  6 Humpston, Darragh         14 LONG                 2:46.93    2:49.81        
  7 Brennan, Sean             14 Tuam Swim Team       2:49.01    2:50.02        
  8 Faherty, Christopher      14 LONG                 3:11.61    2:52.81        
  9 Keaney, Sean              15 SLIGO                     NT    3:08.65        
 
Event 9  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                 2:03.81    2:07.77        
  2 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       2:16.31    2:19.34        
  3 Pilcher, Jack             16 CLM                       NT    2:27.50        
  4 Anderson, Eoin            16 SLIGO                2:29.22    2:34.02        
  5 Dervan, Ronan             16 CBAR                 3:18.61    2:57.22        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             11 COM                       NT    2:51.72        
  2 Cosgrove, Sarah           11 CBAR                 3:32.66    3:21.68        
 
Event 10  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise         13 GAL                       NT    2:52.32        
  2 Treanor, Sorcha           13 CLM                  3:10.72    2:53.53        
  3 Farrell, Danielle         13 SLIGO                     NT    2:56.22        
 
Event 10  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           2:52.23    2:34.52        
  2 Flaherty, Ellen           14 .ATH                 2:38.66    2:39.07        
  3 Loftus, Zara              15 CLM                  2:48.36    2:49.36        
  4 Lyons, Maria              14 SLIGO                2:44.12    2:49.66